2. Memoriál Františka Ohery
Ostrava, 11. 02. 2006

Renata Tomalska 78, Jiří Březina 37, Miro Osladil  80 a P. Hrček, Milan Celuch 77, Igor Heleš 59

Zima, zima, zima stále je veliká. Opäť na náhradnej trati medzi ihriskami v Ostrave - Třebovicích a DPMO krúžilo 31 maratóncov a jeden telesne postihnutý športovec Poiak Zbigniew Stefaniak ( 18,6 km / 4:14  - 1. TPŠ ).

Z Poľska dorazivšia  Renata Tomalska ( 4:35 - 1. FFF )  sa ako jediná dáma popasovala so zimným nečasom. Získala za to 1. miesto od organizátorov. eN jej ešte pridá 1. miesta za: najkrajšia, najštíhlejšia, najmladšia, najinteligentnejšia. Ktorému mužovi a hlavne kedy sa niečo také podarí?

Zmenšeninka Igora Heleša ( 2:57 - 1. / 1. M40 ) na prvej stránke už včera prezrádzala, že vyhral. eN z neho urobil ikonu na cestu k výsledkom, ale Igor ikonu zo seba urobil aj sám. Nik nemá takú úspešnú bilanciu na maratónoch poriadaných MK Seitl Ostrava ako on. Raz si dáme prácu a spočítame jeho víťazstvá.

Posledné Igorove víťazstvo určite nebo jednoduché. Len 30 sekúnd za ním dobehol Jan Škrdla ( 2:57 - 2. / 1. M20 ). Jan je mladík ( roč. 1982 ), akých v Slovenskom peletóne nenájdete. Aj preto začína byť v porovnaní s našou Ta ich písnička Česká tak hezká. Medzera medzi výkonosnou úrovňou CZE a SVK maratónu sa začína meniť na priepasť. A bude húř!

Krutý boj o prvé dve priečky, zopakovali borci aj o druhé dve priečky. Roman Tománek ( 3:03 - 3. / 2. M40 ) bol v tomto súboji úspešnejší.  K druhej priečke v januári, pridal vo februári jedno miesto a k času jednu minútu.

Petr Wala ( 3:03 -  4. / 2. M20 ) v absolútnom poradí obsadil nepopulárnu "bramborovou pozici", ale chuť si napravil druhým miestom v M20.

Päťkrížikárov vyhral Miroslav Osladil ( 3:24 - 11. / 1. M50 ). Ťažko sa eN dozvie, aký bigbít počúva Miro pri behu z prehrávača, keď jeho cesty do Ostravy končia pár minút po štarte na stanici v Prievidzi.

Šesť krížikov najmenej ťažilo Jirku Procházku ( 3:41 - 22. / 1. M60 ), ktorý bol prisilným súperom pre Jirku Březinu ( 4:27 - 28. / 2. M60 ). Tomu snow cross asi príliš po chuti nebol.

Medzi kvartetom štátov, ktoré tvorili peletón ozaj zimného maratónu bol aj Slovenský dvojkríž.

Šťastnú sedmičku v absolútnom poradí a menej šťastnú vo vekovej kategórii si odváža najrýchlejší z dua Slovákov Ivan Ďurkovský ( 3:10 - 7. / 4. M40 ).

Prezidentské pokarhanie za neustále "helekanie" a nedostatok zásadovosti a  topornosti dostal eN od prezidenta Alexandra 346 Simona  ( 3:51 - 24. / 4. M40 ). K svojmu výkonu povedal, že je primeraný tréningovému úsiliu. Behá málo. Beh nahrádza cyklo trenažérom a posilovaním. Nevie sa dočkať, kedy zlezie sneh.

Okrem pokarhania Šaňo v maile označil podmienky za ťažké. Počas behu padal mokrý sneh, ktorý sa pod nohami menil na mydlo. Pofukoval aj nepríjemný vietor. K organizácii tradične nemal pripomienky, lebo bola bez uzlíkov.

Hodil reč aj o kolene Otta Seitla. Má ho z dôvodu spevnenie na rok zoskrutkované. Jazvy sa hoja a on je zatiaľ disciplinovaný pacient.

Titáni držia nebo odjakživa a na veky. Ty máš držať titan iba rok. Trpezlivosť Otto, neponáhľaj sa, lebo by si klince mohol pri pobehovaní stratiť. Sú drahé ako sviňa, dali by Ti ich k náhrade : )

Jedna vec sa nám vo výsledkoch páčila. Jeden z Poľských jastrabov nedoletel až do cieľa 42 195 m vzdialeného od štartu. Doletel po métu 30 400 m. Táňa mu nenapísala vzdal, ale vzdialenosť, ktorú odbehol. Ako keby naše Hamburgové pravidlo poznala. eN to posunul ešte ďalej. Pridelil za 30 km jastrabíkovi aj poradie.

Keď to uvidí Sandokan, bude protestovať, ale už bude neskoro.