31. Maraton Warszawski - Warszawa, 27. 9. 2009
      zdroj: http://www.maraton2009.pl/
      ŽENY     (MUŽI)
  ##. meno, ročník                  štát klub, mesto                            brutto   netto    1/2M     ##.-kat
   1. Padalinskaya Anastasiya 83     BLR Minsk                                 2:44:55  2:44:55  1:17:46    1.-K20
   2. Kalińska Renata 78             POL Piaseczno                             3:00:11  3:00:10  1:29:17    1.-K30
   3. Maunowska-Sypekagnieszkä A. 72 POL Warszawa                              3:04:20  3:04:18  1:28:46    2.-K30
   4. Matusik Barbara 80             POL Otk Rzeźnik Gliwice                   3:19:10  3:17:58  1:38:18    2.-K20
   5. Copelucy 75                    GBR London                                3:20:30  3:20:20  1:38:48    3.-K30
   6. Popiel Grażyna 62              POL Przebiegli                            3:23:59  3:23:50  1:36:58    1.-K40
   7. Kobierska Agnieszka 80         POL Gliwice                               3:27:08  3:26:31  1:45:55    3.-K20
   8. Niwińska Aleksandra 86         POL Chojnów                               3:28:35  3:28:26  1:39:26    4.-K20
   9. Glanville Danielle 83          GBR Epping, Essex                         3:31:23  3:30:45  1:44:44    5.-K20
  10. Huryń Ewa 73                   POL Maratony Polskie.Pl Team              3:31:59  3:31:45  1:43:52    4.-K30
  11. Paszczak Alicja 67             POL Klub Wysokogórski Warszawa            3:32:38  3:32:03  1:46:11    2.-K40
  12. Kalarus Ewa 89                 POL Cks Budowlani Częstochowa             3:32:53  3:30:41  1:47:38    6.-K20
  13. Kowalczyk Katarzyna 75         POL Warszawa                              3:32:56  3:32:02  1:45:37    5.-K30
  14. Nienadowska Beata 68           POL Ebląg                                 3:33:18  3:33:06  1:43:16    3.-K40
  15. Graczyk Ilona 79               POL Bydgoszcz                             3:33:23  3:33:14  1:40:46    6.-K30
  16. Chudy Grażyna 81               POL K S Olszewski I Synowie Sławsko       3:35:32  3:35:04  1:42:18    7.-K20
  17. Sobczak Jolanta 65             POL Wkb Piast Wrocław                     3:36:46  3:36:21  1:44:59    4.-K40
  18. Młynarska Mariola 71           POL Wkb Meta Lubliniec                    3:37:03  3:36:11  1:46:08    7.-K30
  19. Opowicz Marzena 63             POL Kb Gymnasion Warszawa                 3:38:27  3:37:57  1:46:11    5.-K40
  20. Domarska Wiesława 69           POL Warszawa                              3:40:48  3:39:55  1:47:31    6.-K40
  21. Gacoń Karolina 75              POL Lkb Rudnik                            3:40:55  3:38:38  1:52:55    8.-K30
  22. Swinarski Huber Zofia 66       SUI Palaisdejustice                       3:41:19  3:40:54  1:45:54    7.-K40
  23. Brzykcy Barbara 63             POL Dystans                               3:46:15  3:44:36  1:50:02    8.-K40
  24. Raziuk Agnieszka 83            POL Żory                                  3:46:24  3:45:42  1:51:41    8.-K20
  25. Oleś Katarzyna 86              POL Łódź                                  3:46:38  3:45:01  1:49:28    9.-K20
  26. Keller Małgorzata 70           POL Siennica                              3:47:04  3:46:15  1:45:34    9.-K30
  27. Staszak Katarzyna 79           POL Warszawa                              3:47:06  3:46:15  1:49:42   10.-K30
  28. Kuźniewska Małgorzata 77       POL Carservis                             3:47:29  3:46:25  1:50:30   11.-K30
  29. Eichenauer Beate Lena 65       GER E.On Is Gmbh                          3:48:19  3:47:37  1:51:57    9.-K40
  30. Baluk Iwona 63                 POL Borek - Chełm                         3:49:08  3:48:36  1:49:31   10.-K40
  31. Mizera Agnieszka 69            POL Wrocław                               3:49:15  3:49:05  1:48:51   11.-K40
  32. Maryl Marta 78                 POL Warszawa                              3:49:29  3:47:48  1:53:42   12.-K30
  33. Szymańska Małgorzata 79        POL Tychy                                 3:50:09  3:48:06  1:55:58   13.-K30
  34. Zatońska Magdalena 77          POL Brerunners                            3:51:25  3:48:36  1:53:28   14.-K30
  35. Famulska Julita 77             POL Warszawa                              3:54:19  3:53:23  1:56:46   15.-K30
  36. Mica Adriana 80                POL Otk Rzeźnik                           3:54:22  3:53:43  1:46:02   10.-K20
  37. Szymańska Justyna 87           POL Płońsk                                3:54:49  3:53:28  1:59:38   11.-K20
  38. Gliniewicz Aleksandra 55       POL Kb Gymnasion Warszawa                 3:55:08  3:54:03  1:58:01    1.-K50
  39. Khalaf Hana 69                 CAN Richmond                              3:55:13  3:55:04  1:53:45   12.-K40
  40. Stasiewicz Iwona 78            POL Warszawa                              3:55:57  3:54:49  1:54:46   16.-K30
  41. Tarczyńska Halina 75           POL Warszawa                              3:56:12  3:53:17  1:59:08   17.-K30
  42. Kruszewska-Senk Agnieszka 84   POL Kb Holmes Place                       3:56:27  3:55:53  1:47:31   12.-K20
  43. Olczak-Kutak Marta 75          POL Józefosław                            3:57:33  3:56:33  1:51:54   18.-K30
  44. Zaśkoanna 76                   POL Lasek Bielański Team W-Wa             3:58:24  3:55:14  1:59:19   19.-K30
  45. Karłowicz Anna 73              POL Kb Gymnasion Warszawa                 3:58:33  3:57:28  1:56:31   20.-K30
  46. Szafarczyk Joanna 77           POL Rybnik                                3:58:34  3:57:23  1:56:06   21.-K30
  47. Krystoszyk Katarzyna 87        POL Azs Umcs Lublin                       3:58:51  3:58:08  1:51:45   13.-K20
  48. Hulewicz Wonne 59              GBR London                                3:59:10  3:59:08  1:54:44    2.-K50
  49. Bednarova Alena 70             POL Konstancin-Jeziorna                   3:59:13  3:56:11  1:54:21   22.-K30
  50. Weigel Kathrin 76              GER Buchloe                               3:59:36  3:56:38  1:59:34   23.-K30
  51. Bieszyńskaanna 60              POL Łomianki                              3:59:49  3:58:12  1:59:45   13.-K40
  52. Borowska Sylwia 74             POL Warszawa                              4:00:37  3:56:52  2:01:55   24.-K30
  53. Kamocka Aleksandra 69          POL Medicover Runners Team                4:01:40  4:00:28  1:54:06   14.-K40
  54. Dimatteo Kristen 70            POL Američan School Of Warsaw             4:01:50  4:01:11  1:52:58   25.-K30
  55. Kolanczyk Paulina 80           POL Aletempo                              4:01:55  4:00:40  2:00:29   14.-K20
  56. Rzeszutek Ula 86               POL Vegerunners                           4:02:02  3:59:41  2:05:37   15.-K20
  57. Mishurny-Santini Irina 70      USA Washington                            4:02:11  4:01:05  1:56:05   26.-K30
  58. Piątek Małgorzata 58           POL Nz                                    4:02:31  4:01:25  1:56:03    3.-K50
  59. Żuraniewska Agnieszka 77       POL Warszawa                              4:03:05  3:59:37  1:55:04   27.-K30
  60. Kozłowska Katarzyna 73         POL Ząbki                                 4:03:39  4:00:47  1:59:04   28.-K30
  61. Karlsen Cecílie 77             NOR L7Renskogfil                          4:04:03  4:03:32  1:52:01   29.-K30
  62. Kubań Danuta 65                POL Warszawa                              4:05:15  4:05:05  1:50:31   15.-K40
  63. Olczak-Pieńkowska Anna 78      POL Warszawa                              4:05:33  4:04:42  1:56:01   30.-K30
  64. Styś Tamara 78                 POL Warszawa                              4:05:46  4:02:08  1:56:38   31.-K30
  65. Marczak Grażyna 69             POL Nieporęt                              4:09:03  4:05:38  2:01:25   16.-K40
  66. Zelent Anita 75                POL Klub Biegacza Przymorze               4:10:08  4:07:34  1:59:00   32.-K30
  67. Filipczak Agnieszka 79         POL Metro Warszawskie                     4:10:44  4:07:17  2:03:09   33.-K30
  68. Stępniewska Alicja 84          POL Warszawa                              4:10:52  4:09:14  1:59:25   16.-K20
  69. Haber Gizela 77                POL Warszawa                              4:11:05  4:09:27  1:56:26   34.-K30
  70. Kołodziejczak Małgorzat 55     POL Gymnazjon                             4:11:08  4:09:56  2:00:13    4.-K50
  71. Marks Eliza 74                 POL Kraków                                4:11:25  4:08:56  2:01:58   35.-K30
  72. Chludzińska Aleksandra 72      POL Maratony Polskie                      4:12:05  4:10:32  2:05:27   36.-K30
  73. Gdowska Katarzyna 75           POL Doliniarze.Com                        4:12:25  4:11:07  2:05:56   37.-K30
  74. Skoczylas Kinga 73             POL Łomianki                              4:12:44  4:11:36  2:00:21   38.-K30
  75. Parys Joanna 82                POL Nieporęt                              4:12:49  4:10:36            17.-K20
  76. Ratuszyńska Urszula 73         POL Ats Ale Tempo                         4:12:49  4:11:10  2:03:12   39.-K30
  77. Kroenke Barbara 51             POL Kb Holmes Place                       4:12:56  4:10:10  2:07:41    5.-K50
  78. Iglowska Halina 52             POL Active Star                           4:13:07  4:12:27  1:56:33    6.-K50
  79. Czerwińska Anna-Ewa 82         POL Warszawa                              4:13:42  4:12:06  2:06:46   18.-K20
  80. Kozanecka Joanna 77            POL Lasek Bielański Team                  4:14:00  4:10:50  2:11:07   40.-K30
  81. Lenarczyk Katarzyna 76         POL Warszawa                              4:14:44  4:12:37  2:01:54   41.-K30
  82. Żurek Katarzyna 75             POL Wkb Meta Lubliniec                    4:15:07  4:12:40  2:08:48   42.-K30
  83. Kuc Anna 73                    POL Warszawa                              4:15:35  4:12:07  2:10:12   43.-K30
  84. Szu Mach Er Iwona 73           POL Jaktorów                              4:15:48  4:13:51  2:00:57   44.-K30
  85. Skowrońska Dorota 58           POL Przasnysz                             4:17:17  4:15:41  2:02:38    7.-K50
  86. Deptuła Anna 70                POL Warszawa                              4:17:59  4:15:35  2:05:19   45.-K30
  87. Boniowska Karolina 82          POL Mks Polonia Warszawa                  4:18:06  4:15:42  2:06:58   19.-K20
  88. Boczkowska Aleksandra 81       POL Warszawa                              4:18:53  4:15:30  2:08:34   20.-K20
  89. Gram Hannę 57                  DNK Naerum                                4:18:54  4:17:26  2:02:44    8.-K50
  90. Lasota Irena 51                POL Wałcz - Start 08                      4:19:03  4:18:59  2:01:38    9.-K50
  91. Muzyka Barbara 70              POL Kopytko Im 2010                       4:19:43  4:18:54  2:04:33   46.-K30
  92. Adamczyk Katarzyna 84          POL Łomianki Dolne                        4:20:21  4:16:43  2:17:07   21.-K20
  93. Sadowska Beata 74              POL Warszawa                              4:20:35  4:17:26  2:05:11   47.-K30
  94. Milewska Aleksandra 78         POL Warszawa                              4:20:35  4:18:36  2:09:45   48.-K30
  95. Mroczek Magdalena 88           POL Siedlce                               4:21:53  4:18:30  2:00:51   22.-K20
  96. Kantorowicz Maria 85           POL Józefów                               4:22:00  4:18:19  2:02:03   23.-K20
  97. Garczyńska Justyna 82          POL Warszawa                              4:22:15  4:20:02  2:05:15   24.-K20
  98. Sulich Agnieszka 76            POL Warszawa                              4:23:00  4:21:49  2:05:46   49.-K30
  99. Oberson Rita 58                SUI Palaisdejustice                       4:23:17  4:19:50  2:14:20   10.-K50
 100. Szelc Monika 75                PRT Maratonypolskie.Plteam                4:23:41  4:22:23  2:12:26   50.-K30
 101. Borra Elena 84                 ITA Moncalieri                            4:23:49  4:20:11  2:19:01   25.-K20
 102. Wróblewska Dorota 67           POL Kb Nike Gdańsk Przymorze              4:24:39  4:22:03  2:12:45   17.-K40
 103. Mostowska Joanna 82            POL Warszawa                              4:25:34  4:22:08  2:11:44   26.-K20
 104. Wawrzyczek Magdalena 82        POL Warszawa                              4:25:53  4:24:57  1:58:19   27.-K20
 105. Chiquier Majka 66              USA Rustycheetahs                         4:26:17  4:25:11  2:06:43   18.-K40
 106. Miłosz Karolina 83             POL Warszawa                              4:26:19  4:23:23  2:04:24   28.-K20
 107. Kamińska Małgorzata 59         POL Warszawa                              4:26:19  4:23:22  2:14:38   11.-K50
 108. Olędzka Emilia 76              POL Mińsk Mazowiecki                      4:27:10  4:23:15  2:03:13   51.-K30
 109. Wójcik Agnieszka 82            POL Warszawa                              4:27:35  4:24:52  2:15:32   29.-K20
 110. Bovayclaudine 53               SUI Palaisdejustice                       4:27:48  4:24:20  2:14:22   12.-K50
 111. Suwalska Joanna 74             POL Poznań                                4:27:53  4:24:20  2:00:14   52.-K30
 112. Rogalska-Dobosz Oliwia 79      POL Warszawa                              4:27:56  4:24:24  2:16:59   53.-K30
 113. Jedynak Viola 71               POL Malbork                               4:28:01  4:25:17  2:11:12   54.-K30
 114. Biała Joanna 77                POL Warszawa                              4:28:02  4:26:17  2:03:31   55.-K30
 115. Wilk Katarzyna 64              POL Konstancin-Jeziorna                   4:28:15  4:25:30  2:17:30   19.-K40
 116. Miszczuk Luiza 74              POL Warszawa                              4:28:34  4:27:31  2:03:27   56.-K30
 117. Moodylana 65                   POL Bcrr                                  4:28:37  4:27:25  2:03:32   20.-K40
 118. Kubisz Dorota 77               POL Wkb Meta Lubliniec                    4:28:44  4:26:14  2:11:54   57.-K30
 119. Majewska Alicja 72             POL Warszawa                              4:29:16  4:26:08  2:08:38   58.-K30
 120. Stelmach Agata 82              POL Ząbki                                 4:29:57  4:25:50  2:16:44   30.-K20
 121. Olszewski Paweł 87             POL Bahamas Jelonki                       4:30:44  4:29:29  1:56:19   31.-K20
 122. Michalska Agnieszka 62         POL Skejtświnouście                       4:31:04  4:29:26  2:07:34   21.-K40
 123. Bogusz Anna 84                 POL Www.Fitnesstrener.Pl                  4:31:20  4:28:17  2:10:33   32.-K20
 124. Mahoń Kathleen 54              USA Bayou City Road Runners               4:31:24  4:29:49  2:17:54   13.-K50
 125. Michałek Wiktoria 83           POL Warszawa                              4:31:52  4:30:21  2:04:33   33.-K20
 126. Domaradzka Marta 74            POL Accelerateaccenture                   4:32:15  4:29:09  2:11:35   59.-K30
 127. Nerć Agata 85                  POL Straż Miejska Warszawa                4:32:38  4:29:42  2:08:48   34.-K20
 128. Macech-Smużewska Joanna 65     POL Biała Podlaska                        4:33:02  4:29:28            22.-K40
 129. Bromek Magdalena 85            POL Kraków                                4:33:09  4:29:18  2:22:30   35.-K20
 130. Polański Rafał 70              POL Im 2010 Truskawka                     4:33:29  4:31:13  2:07:27   60.-K30
 131. Żmijewska Katarzyna 77         POL Kb Gymnasion Warszawa                 4:33:46  4:30:39  2:17:37   61.-K30
 132. Arasimowiczanna 82             POL Ryn                                   4:34:52  4:31:30  2:15:10   36.-K20
 133. Włoskowicz Joanna 79           POL Kraków                                4:35:17  4:32:59  2:17:37   62.-K30
 134. Oksiejuk-Wasilewskaanna 73     POL Biała Podlaska                        4:35:44  4:33:08  2:18:16   63.-K30
 135. Wojtasik Anna 75               POL 16Dz/Jw4260                           4:36:27  4:32:47  2:15:12   64.-K30
 136. Adammeike 70                   GER Tuspo Borken                          4:36:57  4:34:02  2:17:36   65.-K30
 137. Wieteska Emilia 82             POL Art Profi                             4:37:28  4:33:53  2:10:07   37.-K20
 138. Gaładyk Justyna 82             POL Siedlce                               4:38:00  4:34:21  2:17:26   38.-K20
 139. Juchniewicz Lidia 81           POL Warszawa                              4:38:37  4:36:13  2:07:44   39.-K20
 140. Pejda Marta 74                 POL Kobiecy Team Biegowy                  4:39:22  4:36:07  2:13:28   66.-K30
 141. Alberti Karolina 79            POL Warszawa                              4:39:32  4:36:27  2:07:57   67.-K30
 142. Harembska Paulina 76           POL Warszawa                              4:40:18  4:36:56  2:13:33   68.-K30
 143. Żakowska Magdalena 78          POL Agora Sa                              4:40:18  4:39:25  2:09:15   69.-K30
 144. Dziedzic Grażyna 71            POL Łajski                                4:40:33  4:37:44  2:21:35   70.-K30
 145. Ludwa Marta 78                 POL Pruszków                              4:40:36  4:37:13  2:13:34   71.-K30
 146. Dobosz Elżbieta 58             POL Kbgymnasion                           4:40:49  4:32:50  2:09:21   14.-K50
 147. Nowicka Joanna 53              POL Warszawa                              4:40:54  4:38:22  2:17:24   15.-K50
 148. Nowak Lucyna 71                POL Warszawa                              4:41:55  4:39:33  2:16:23   72.-K30
 149. Szatkiewicz Klara 68           POL Warszawa Wesoła                       4:42:07  4:40:25  2:10:18   23.-K40
 150. Lis Agata 77                   POL Hipolitów                             4:42:42  4:40:12  2:16:12   73.-K30
 151. Dmoch-Mulak Katarzyna 78       POL Lublin                                4:43:00  4:40:36  2:15:15   74.-K30
 152. Kasprzyk Monika 77             POL Wejherowo                             4:43:37  4:42:01  2:08:47   75.-K30
 153. Rodoanna 72                    POL Kspz Biały Kieł                       4:43:38  4:41:17  2:12:55   76.-K30
 154. Jamróz Mariola 69              POL Fitness Clubtao Kielce                4:43:57  4:41:16  2:06:53   24.-K40
 155. Maszewska Agata 85             POL Warszawa                              4:44:10  4:41:24  2:21:36   40.-K20
 156. Malarczyk Agata 75             POL Ksentre.Pl Team                       4:44:21  4:41:22  2:24:32   77.-K30
 157. Wojewoda Renata 76             POL Warszawa                              4:44:22  4:41:33  2:21:33   78.-K30
 158. Grochowska Joanna 64           POL Biegamy Z Ochotą                      4:45:04  4:42:20  2:21:36   25.-K40
 159. Kulma Magdalena 80             POL Warszawa - Start 08                   4:45:20  4:45:15  2:24:46   41.-K20
 160. Ronkiewicz Patrycja 78         POL Warszawa - Start 08                   4:45:20  4:45:16  2:24:46   79.-K30
 161. Miszczyk Magdalena 71          POL Bystra                                4:45:38  4:43:20  2:15:16   80.-K30
 162. Maras Anna 85                  POL Wojskowa Sekcja Biegowa Cytadela      4:46:17  4:45:07  2:04:24   42.-K20
 163. Domagalska-Grędys Mart 71      POL A Tarnów                              4:46:51  4:44:39  2:16:49   81.-K30
 164. Oniśkoanna 71                  POL Warszawa                              4:46:54  4:42:51  2:18:19   82.-K30
 165. Moskal Izabella 73             POL Brylant-Kórnik                        4:48:26  4:47:19  2:14:26   83.-K30
 166. Zarzycka Monika 88             POL Nowy Dwór                             4:48:29  4:46:54  2:14:17   43.-K20
 167. Karbowniczek Ludmiła 86        POL Poznań                                4:48:31  4:47:15  2:08:58   44.-K20
 168. Grzechnik Czesława 75          POL Strzelce Opolskie                     4:48:56  4:46:12  2:23:08   84.-K30
 169. Herman Anna 78                 POL Warszawa                              4:48:58  4:46:46  2:25:15   85.-K30
 170. Teichert Maria 64              POL Kb Gymnasion Warszawa                 4:50:30  4:47:18  2:19:55   26.-K40
 171. Dryk Joanna 82                 POL Warszawa                              4:50:47  4:48:02  2:19:22   45.-K20
 172. Bondara Sylwia 87              POL Bydgoszcz                             4:51:37  4:50:42  2:10:08   46.-K20
 173. Touchydeborah 57               POL Bayou City Road Runners               4:52:02  4:52:02            16.-K50
 174. Rostkowska Emilia 83           POL Warszawa                              4:52:03  4:48:34  2:21:04   47.-K20
 175. Buczkowska Iwona 72            POL Warszawa - Start 08                   4:52:28  4:52:22  2:24:43   86.-K30
 176. Lerch Agnieszka 79             POL Warszawa                              4:53:46  4:49:52  2:28:04   87.-K30
 177. Petlińska-Kordel Małgc 85      POL Rzawärszawa                           4:53:46  4:51:40  2:11:15   48.-K20
 178. Morawska Anna 53               POL Warszawa                              4:54:05  4:51:03  2:21:36   17.-K50
 179. Paraniak Barbro 56             SWE Teamskavsaretif                       4:54:39  4:52:49  2:16:56   18.-K50
 180. Syrokomska Małgorzata 78       POL Konstancin - Start 08                 4:55:21  4:55:15  2:26:23   88.-K30
 181. Urbańska Agnieszka 70          POL Czosnów                               4:56:25  4:55:26  2:10:10   89.-K30
 182. Szostek Agnieszka 77           POL Warszawa                              4:56:28  4:53:17  2:21:51   90.-K30
 183. Kiernozek Sylwia 83            POL Warszawa                              4:56:34  4:53:12  2:15:26   49.-K20
 184. Lynn Deborah 54                USA Laleggers                             4:56:35  4:53:57  2:21:58   19.-K50
 185. Bojman Ludmiła 51              POL Laleggers                             4:56:35  4:53:57  2:21:58   20.-K50
 186. Martine Guerra 53              SUI Genolier                              4:57:14  4:53:45  2:21:56   21.-K50
 187. Mikołajczyk Agata 76           POL Warszawa                              4:57:14  4:53:17  2:21:54   91.-K30
 188. Jakubczak Iwona 73             POL Lublin                                4:57:50  4:55:36  2:19:59   92.-K30
 189. Brecheisenanna 76              POL Mińsk Mazowiecki                      4:58:10  4:53:59  2:31:18   93.-K30
 190. Czarnecka Ilona 74             POL Łomianki                              4:58:38  4:54:55  2:28:04   94.-K30
 191. Kostka Agnieszka 84            POL Budziska                              4:58:39  4:54:34  2:28:04   50.-K20
 192. Szeler Joanna 72               POL Warszawa                              4:58:55  4:57:15  2:10:02   95.-K30
 193. Ol Chanowska Aldona 60         POL Warszawa - Start 08                   4:58:57  4:58:47  2:16:12   27.-K40
 194. Modzelewska Ela 72             POL Granica                               4:59:36  4:55:46  2:16:31   96.-K30
 195. Raczyńska Magdalena 79         POL Wkb Meta Lubliniec                    4:59:47  4:57:20  2:15:48   97.-K30
 196. Skrok Sylwia 69                POL Warszawa                              4:59:52  4:56:32            28.-K40
 197. Lewandowska Monika 78          POL Milanówek                             5:00:44  4:58:55  2:30:35   98.-K30
 198. Pawłowska Agata 80             POL Warszawa                              5:02:06  5:00:22  2:14:11   51.-K20
 199. Jusińska Beata 74              POL Kb Holmes Place Warszawa              5:02:08  4:59:23  2:18:32   99.-K30
 200. Nardin Claude 56               SUI Palaisdejustice                       5:02:12  4:58:43  2:22:51   22.-K50
 201. Sadowska Magdalena 78          POL Warszawa                              5:02:54  4:58:59  2:22:01  100.-K30
 202. Klimovich Tamara 62            BLR Mińska                                5:02:58  5:01:02  2:03:39   29.-K40
 203. Jakubowska Dominika 79         POL Warszawa                              5:03:00  5:00:41  2:27:43  101.-K30
 204. Gidzińska Larysa 89            POL Gdańsk                                5:03:33  5:00:51  2:15:38   52.-K20
 205. Dolińska Agnieszka 76          POL Warszawa                              5:03:45  5:01:24  2:25:20  102.-K30
 206. Narduzzo Alice 84              ITA Marcinrumianek.Com                    5:03:46  5:00:08  2:19:53   53.-K20
 207. Zakrzewska Paulina 84          POL Warszawa                              5:03:52  5:00:59  2:22:15   54.-K20
 208. Kasierska Ewa Katarzyna 48     POL Rasch Polska Goleniów                 5:04:36  5:02:46  2:25:13    1.-K60
 209. Chadaj Elżbieta 81             POL Generáli                              5:04:45  5:04:35  2:37:25   55.-K20
 210. Paszek Krystyna 61             POL Otk Rzeźnik                           5:04:59  5:01:22  2:22:52   30.-K40
 211. Miasojedow Bożena 54           POL Warszawa                              5:05:15  5:03:29  2:17:09   23.-K50
 212. Ozimkiewicz Katarzyna 80       POL Warszawa                              5:07:14  5:05:12  2:08:12   56.-K20
 213. Adamska Justyna 76             POL Centrala Farmaceutyczna Cefarm        5:08:21  5:08:21           103.-K30
 214. Jakubik Anna 74                POL Warszawa                              5:08:26  5:05:06  2:30:35  104.-K30
 215. Suchecka Aleksandra 85         POL Monar Grabowo                         5:08:50  5:06:14  2:22:50   57.-K20
 216. Romaniuk Anna 80               POL Warszawa                              5:09:13  5:05:41  2:20:23   58.-K20
 217. Łomnicka Katarzyna 70          POL Db Marathon Team                      5:09:23  5:07:54  2:16:34  105.-K30
 218. Myśliwiec Kasia 59             POL Warszawa                              5:10:12  5:06:35  2:31:03   24.-K50
 219. Zielińska Annateresa 57        POL Warszawa                              5:10:22  5:07:37  2:21:37   25.-K50
 220. Pastuła Urszula 70             POL Warszawa                              5:11:38  5:08:24  2:31:51  106.-K30
 221. Puszyńska Monika 78            POL Warszawa                              5:12:33  5:09:35  2:25:14  107.-K30
 222. Walicka Anna 68                POL Warszawa                              5:13:00  5:09:17  2:25:40   31.-K40
 223. Rojek-Zioło Agnieszka 72       POL KM Azs Politechniki Radom             5:13:46  5:13:39  2:28:24  108.-K30
 224. Stańczak Agnieszka 74          POL Ginoskorunningteam                    5:14:14  5:11:02  2:21:45  109.-K30
 225. Stankowska Iwona 77            POL Pruszków                              5:15:33  5:15:24  2:36:45  110.-K30
 226. Kuśnierz Monika 78             POL Warszawa                              5:16:23  5:13:09  2:25:16  111.-K30
 227. Szpor Maria 82                 POL Warszawa                              5:16:24  5:13:22  2:22:14   59.-K20
 228. Buszman Agata 83               POL Osżw Mińsk Mazowiecki                 5:16:31  5:14:01  2:27:43   60.-K20
 229. Janczarska Marta 84            POL Kraków                                5:16:39  5:13:54  2:21:35   61.-K20
 230. Wójcik Magdalena 80            POL Katowice - Start 08                   5:17:07  5:13:43            62.-K20
 231. Szpinek Katarzyna 74           POL Warszawa                              5:17:38  5:13:47  2:24:44  112.-K30
 232. Niezbrzycka Natalia 75         POL Mińsk Mazowiecki                      5:18:43  5:14:32  2:31:18  113.-K30
 233. Smokowska Adriana 74           POL Warszawa                              5:19:20  5:16:47  2:18:25  114.-K30
 234. Gzel Monika 80                 POL Warszawa                              5:19:32  5:15:45  2:30:07   63.-K20
 235. Kijańska Marta 78              POL Warszawa                              5:19:48  5:17:48  2:25:49  115.-K30
 236. Sławoń Joanna 67               POL Warszawa                              5:21:50  5:18:02  2:20:25   32.-K40
 237. Soszyńska Małgorzata 62        POL Azs Awf Masters                       5:22:19  5:18:36  2:23:11   33.-K40
 238. Banaszkiewicz-Badura 77        POL Kraków                                5:22:30  5:20:18  2:30:27  116.-K30
 239. Ochmańska Daria 86             POL Pzu                                   5:22:56  5:19:45  2:23:35   64.-K20
 240. Szewczyk Katarzyna 77          POL Kraśnik                               5:23:28  5:20:42  2:28:28  117.-K30
 241. Weisman Izabela 72             POL Kb Nike Gdańsk Przymorze              5:23:50  5:20:32           118.-K30
 242. Gosiewska Monika 77            POL Gdynia                                5:23:56  5:21:18  2:31:31  119.-K30
 243. Kołodziejczak Kinga 86         POL Kpmg                                  5:24:08  5:21:25  2:25:39   65.-K20
 244. Jelińska Małgorzata 83         POL Warszawa                              5:24:11  5:20:04  2:34:39   66.-K20
 245. Bynion Emily 85                GBR Chippenham,                           5:25:41  5:23:50            67.-K20
 246. Kordek Agnieszka 81            POL Warszawa                              5:26:20  5:23:00  2:23:12   68.-K20
 247. Gołaszewski Piotr 71           POL Poczta Czosnów                        5:26:34  5:23:00  2:22:28  120.-K30
 248. Zagrzejewska Martyna 75        POL Warszawa                              5:26:36  5:22:31  2:33:34  121.-K30
 249. Karpińska Marta 84             POL Supraśl                               5:27:51  5:23:43  2:25:03   69.-K20
 250. Safianowska Aleksandra 58      POL Logitel Polska                        5:28:10  5:24:12  2:36:09   26.-K50
 251. Wawrzyniak Agnieszka 80        POL Warszawa - Start 08                   5:29:05  5:25:18  2:42:25   70.-K20
 252. Wargin Agnieszka 71            POL Warszawa - Start 08                   5:30:32  5:28:32  2:21:35  122.-K30
 253. Antosiewicz Izabela 72         POL Wesoła                                5:31:42  5:29:34  2:25:05  123.-K30
 254. Magdziarek Agata 87            POL Warszawa                              5:32:00  5:30:04  2:15:34   71.-K20
 255. Budyta Katarzyna 85            POL Azs Wat                               5:32:51  5:30:19  2:21:47   72.-K20
 256. Rudyk Marzenka 72              POL Truchtacz Mysłowice                   5:33:24  5:31:48  2:25:29  124.-K30
 257. Łangowska Zofia 67             POL Suwałki                               5:33:53  5:30:04  2:24:13   34.-K40
 258. Kierzkowska Agata 71           POL Żyrardów                              5:36:41  5:34:24  2:31:56  125.-K30
 259. Brightman Hanna 77             GBR London                                5:39:22  5:35:53  2:43:02  126.-K30
 260. Krawczyk Joanna 84             POL Płock                                 5:40:05  5:38:00  2:45:44   73.-K20
 261. Nowak Urszula 57               POL Wieliczka                             5:40:20  5:38:08  2:32:03   27.-K50
 262. Wyszyńska Małgorzata 65        POL Skępe                                 5:40:58  5:39:01  2:26:50   35.-K40
 263. Szul-Skjoeldkrona Ewa 79       POL Dęblin                                5:42:39  5:40:51  2:39:12  127.-K30
 264. Radymiak Ania 83               POL Warszawa                              5:42:54  5:40:17  2:36:27   74.-K20
 265. Szymańska Anna 82              POL Warszawa - Start 08                   5:43:01  5:41:00  2:32:30   75.-K20
 266. Marcinkowska Danuta 74         POL Warszawa                              5:45:17  5:41:23  2:29:52  128.-K30
 267. Łubian Magdalena 82            POL Otwock                                5:45:39  5:42:05  2:28:29   76.-K20
 268. Łubian Iwona 82                POL Otwock                                5:45:39  5:42:05  2:28:33   77.-K20
 269. Czapczyńska Ilona 88           POL Karczmiska                            5:51:54  5:48:10  2:58:06   78.-K20
 270. Handzlik Marta 81              POL Klub Nike                             5:54:00  5:49:51  2:37:06   79.-K20
 271. Balcerzak Monika 78            POL Warszawa                              5:54:00  5:49:52  2:37:06  129.-K30
 272. Brańska-Dobrowolska C 73       POL Biegaj Z Nami                         5:54:08  5:50:00  2:37:06  130.-K30
 273. Sakowska Aneta 75              POL Warszawa                              5:54:08  5:49:54  2:47:08  131.-K30
 274. Rostkowska Joanna 82           POL Ks Meta                               5:54:35  5:50:42  2:36:35   80.-K20
 275. Jarosz Ewa 56                  POL Konstancin-Jeziorna                   5:58:49  5:58:43  2:41:24   28.-K50
 276. Hanarz Karolina 85             POL Ktb/Biegamy Z Ochota                  5:59:33  5:57:00  2:32:28   81.-K20
 277. Ziolek Elżbieta 60             POL Warszawa                              5:59:41  5:56:00  2:49:25   36.-K40
 278. Stępień Anna 82                POL Siedlce - Start 08                    6:11:34  6:11:26  2:32:12   82.-K20
 279. Czarkowska Anna 82             POL Grudziądz - Start 08                  6:12:08  6:12:01  2:52:19   83.-K20
 280. Gil Barbara 46                 POL Sierpc - Start 07                     6:19:40  6:19:38  3:03:22    2.-K60
 281. Łankiewicz Kasia 75            POL Warszawa - Start 08                   6:22:59  6:22:56  3:09:42  132.-K30
 282. Bulicz-Kasprzak Katarzy 76     POL Na Sulejówek - Start 07               6:39:20  6:39:17  3:10:26  133.-K30
 283. Bynion Hannah 87               GBR Brixham - Start 07                    6:54:05  6:50:18  3:02:06   84.-K20
 284. Aleksandrova Tetiana 44        RUS Kharkov - Start 07                    7:07:39  7:07:35  2:46:52    3.-K60
 285. Suknarowska Dorota 64          POL Warszawa - Start 07                   7:11:13  7:11:10  3:21:08   37.-K40
      MUŽI
  ##. meno, ročník                  štát klub, mesto                            brutto   netto    1/2M     ##.-kat
   1. Gelaneetana Teshome 83         ETH                                       2:12:03  2:12:03  1:05:13    1.-M20
   2. Draczyński Adam 76             POL Wks Grunwald Poznań                   2:12:56  2:12:56  1:05:12    1.-M30
   3. Giżyński Mariusz 81            POL Kb Sporting Międzyzdroje              2:17:15  2:17:15  1:05:13    2.-M20
   4. Kaczmarek Michal 77            POL Wks Grunwald Poznań                   2:18:57  2:18:57  1:05:12    2.-M30
   5. Muluamare Abrham 87            ETH                                       2:20:31  2:20:31  1:05:13    3.-M20
   6. Diliunas Marius 84             LTU Sporto Pasaulis                       2:23:19  2:23:18  1:07:26    4.-M20
   7. Kęstutis Jankunas 86           LTU Sporto Pasaulis                       2:24:26  2:24:26  1:09:51    5.-M20
   8. Hornerydan 80                  AUS Powerbar/Brooks                       2:25:45  2:25:44  1:11:37    6.-M20
   9. Thiel Adam 72                  POL Ahe  Łódź                             2:37:08  2:37:07  1:15:17    3.-M30
  10. Domińczak Patryk 85            POL Csaiu Toruń/Amd Ntt System            2:38:04  2:38:03  1:13:32    7.-M20
  11. Wróblewski Jan 80              POL Entre.Pl.Team                         2:38:21  2:38:20  1:17:46    8.-M20
  12. Sarapuk Krzysztof 70           POL Gdynia                                2:38:48  2:38:47  1:18:19    4.-M30
  13. Zaborski Ryszard 71            POL Cssp Koszalin                         2:38:56  2:38:55  1:17:46    5.-M30
  14. Jakubowski Piotr 78            POL Gwardia Warszawa                      2:39:04  2:38:59  1:17:50    6.-M30
  15. Zdunek Michal 77               POL Frampol                               2:39:51  2:39:49  1:17:46    7.-M30
  16. Elwart Roman 72                POL Lks-Puck                              2:40:31  2:40:30  1:18:31    8.-M30
  17. Gerard Bagnoud 70              SUI Geneva                                2:41:30  2:41:27  1:18:35    9.-M30
  18. Lisiewicz Michal 74            POL Warszawa                              2:41:33  2:41:31  1:18:38   10.-M30
  19. Jarosz Bogdan 67               POL 2 Batalion Dowodzenia/Sow             2:44:59  2:44:58  1:17:46    1.-M40
  20. Persson Tomas 79               SWE Bjornstorps If                        2:45:40  2:45:38  1:19:51   11.-M30
  21. Kociuba Marek 80               POL Woszk Gronik Adventure Team           2:46:04  2:46:00  1:22:47    9.-M20
  22. Wasyluk Krzysztof 78           POL Centrum Szkolenia Wojsk  Wrocław      2:46:28  2:46:24  1:20:52   12.-M30
  23. Listopad Dariusz 71            POL Chemik Azoty Puławy                   2:46:32  2:46:30  1:20:32   13.-M30
  24. Starzyński Wojciech 71         POL Entre.Pl Team                         2:46:58  2:46:57  1:21:03   14.-M30
  25. Hedger Graham 63               GBR London                                2:48:09  2:48:06  1:21:06    2.-M40
  26. Sadkowski Grzegorz 83          POL Łomianki                              2:48:13  2:48:10  1:24:06   10.-M20
  27. Klus Cezary 83                 POL Suwałki                               2:48:51  2:48:44  1:23:32   11.-M20
  28. Szrajner Piotr 74              POL Entre.Pl Team/Im 2010                 2:49:36  2:49:34  1:23:32   15.-M30
  29. Antosik Jarosław 74            POL Accreoall Blues                       2:49:40  2:49:38  1:24:27   16.-M30
  30. Guzy Andrzej 60                POL Os Zw Gliwice                         2:49:45  2:49:41  1:24:25    3.-M40
  31. Brzozowski Marek 87            POL 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej2:50:39  2:50:38  1:20:22   12.-M20
  32. Macioł Andrzej 54              POL Azs-Awf Kraków Masters                2:50:53  2:50:50  1:23:40    1.-M50
  33. Maślanka Tomasz 72             POL Bytom                                 2:50:56  2:50:54  1:22:50   17.-M30
  34. Chończuk Antoni 49             POL Marynarka Wojenna                     2:51:00  2:50:59  1:22:59    1.-M60
  35. Kostrzewski Jarosław 76        POL Entre.Pl Team                         2:51:11  2:51:10  1:18:38   18.-M30
  36. Holik Krzysztof 73             POL Drużyna Szpiku                        2:51:14  2:51:09  1:24:27   19.-M30
  37. Makowski Marek 60              POL Jw 2568 Węgorzewo                     2:51:49  2:51:48  1:25:42    4.-M40
  38. Piwko Ryszard 65               POL Park Leśny Bródno                     2:52:14  2:52:12  1:23:41    5.-M40
  39. Nożyński Dariusz 80            POL Dcs.Pl                                2:52:30  2:52:29  1:16:45   13.-M20
  40. Pokrzywiński Krzysztof 62      POL Tkkf Tytan Police                     2:52:50  2:52:49  1:21:44    6.-M40
  41. Góralski Krzysztof 64          POL Govena Toruń                          2:52:56  2:52:54  1:21:30    7.-M40
  42. Antosik Grzegorz 77            POL Bryza Postomino                       2:53:52  2:53:49  1:21:30   20.-M30
  43. Latała Jacek 78                POL Krajków                               2:54:05  2:53:58  1:26:49   21.-M30
  44. Mirek Wacław 65                POL Azs Awf Masters Kraków                2:54:50  2:54:47  1:23:40    8.-M40
  45. Łukaszewicz Józef 58           POL Rumia                                 2:55:10  2:55:08  1:25:19    2.-M50
  46. Sobczak Marcin 71              POL Rumia                                 2:55:11  2:55:07  1:26:50   22.-M30
  47. Blaszczak Andrzej 61           POL Woszk Gronik Adventure Team           2:55:14  2:55:10  1:27:57    9.-M40
  48. Sasak Marek 80                 POL Kf Forma                              2:55:25  2:55:24  1:25:01   14.-M20
  49. Chrabałowski Jarosław 85       POL Kb Gymnasion Warszawa                 2:55:43  2:55:33  1:27:29   15.-M20
  50. Czech Robert 78                POL Azs-Awf Kraków Masters                2:56:03  2:56:00  1:29:17   23.-M30
  51. Świecak Robert 80              POL Harpagan Zwoła                        2:56:28  2:56:27  1:20:19   16.-M20
  52. Rożnowski Dariusz 70           POL Kb Gymnasion Warszawa                 2:56:37  2:56:34  1:25:43   24.-M30
  53. Kuśmierz Sylwester 78          POL Łazowa                                2:57:16  2:57:13  1:26:34   25.-M30
  54. Nowosielski Krzysztof 76       POL Kb Geotermia Uniejów                  2:57:16  2:57:14  1:25:04   26.-M30
  55. Bonnyman Brian 71              GBR Forfar Road Runners                   2:57:21  2:55:02  1:30:01   27.-M30
  56. Lewandowski Krzysztof 78       POL Centaur Łomża                         2:57:25  2:57:12  1:24:28   28.-M30
  57. Magierski Jerzy 56             POL Byledobiec-Anin                       2:57:30  2:57:25  1:27:39    3.-M50
  58. Celiński Robert 79             POL Byledobiecanin                        2:57:38  2:57:35  1:26:35   29.-M30
  59. Rudnik Maciej 70               POL Warszawiakyathletics Club             2:57:41  2:57:39  1:28:22   30.-M30
  60. Krakowiecki Marek 75           POL Polbank Efg                           2:57:55  2:57:51  1:27:36   31.-M30
  61. Smolak Piotr 61                POL Nafta -Gaz Kraków                     2:58:30  2:58:27  1:27:55   10.-M40
  62. Tkaczykłukasz 85               POL Lublin                                2:58:52  2:58:49  1:27:56   17.-M20
  63. Gleń Robert 76                 POL Muks Podkarpacie Jedlicze             2:58:58  2:58:55  1:27:55   32.-M30
  64. Ciuk Michał 84                 POL Aktywny Relaks Wołomin                2:59:04  2:58:57  1:30:31   18.-M20
  65. Walters Robert 60              USA Bcrr-Houston                          2:59:22  2:59:19  1:28:31   11.-M40
  66. Kijanka Artur 68               POL Zielonki                              2:59:25  2:59:19  1:29:17   12.-M40
  67. Milewski Maciej 75             POL Legionowo                             2:59:29  2:59:25  1:29:15   33.-M30
  68. Nitoi Marius 73                POL Warszawa                              2:59:36  2:59:32  1:26:51   34.-M30
  69. Hilsenbek Karl 57              GER Djk Ellwangen                         2:59:38  2:59:36  1:27:36    4.-M50
  70. Krause Janusz 65               POL Maratonka Grajewo                     2:59:41  2:59:35  1:29:20   13.-M40
  71. Kurronen Kari 66               FIN Helsinki                              2:59:41  2:59:37  1:27:28   14.-M40
  72. Witek Konrad 74                POL Ks.Entre.Pl Team Magdalenka           2:59:42  2:59:32  1:29:19   35.-M30
  73. Herman Rafal 76                POL Creative Racing                       2:59:44  2:59:38  1:29:17   36.-M30
  74. Kulik Krzysztof 76             POL Warszawa                              2:59:49  2:59:32  1:28:05   37.-M30
  75. Glembski Daniel 76             POL Kolobrzeg-Warszawa                    2:59:51  2:59:47  1:24:20   38.-M30
  76. Barewski Bogdan 54             POL Otk Rzeźnik                           2:59:57  2:59:52  1:29:17    5.-M50
  77. Machlowski Łukasz 86           POL Wks Wawel Kraków                      3:00:31  3:00:29  1:21:30   19.-M20
  78. Sienkiewicz Czesław 58         POL Ks Krotosz - Krotoszyn                3:00:35  3:00:31  1:26:50    6.-M50
  79. Tokarczyk Marek Prezes 62      POL Pbm Południe S.A. Warszawa/Rytro      3:00:38  3:00:35  1:24:16   15.-M40
  80. Janakowski Arkadiusz 73        POL Reprezentacja Pow                     3:00:41  2:58:51  1:29:17   39.-M30
  81. Bodnar Jan 56                  POL Csaiu Toruń                           3:00:42  2:59:21  1:29:17    7.-M50
  82. Rzechuła Sławomir 64           POL Bielsko-Biała                         3:00:47  3:00:37  1:27:36   16.-M40
  83. Urbanowski Grzegorz 59         POL 2 Batalion Dowodzenia Ow/Sow -Wrocław 3:01:09  3:00:15  1:29:18    8.-M50
  84. Waszkiewicz Tomasz 82          POL Tt Szczecin                           3:01:15  3:01:06  1:28:21   20.-M20
  85. Stefański Stefan 67            POL Kbw Pionie                            3:01:17  3:01:07  1:27:31   17.-M40
  86. Kotlarz Paweł 77               POL Byledobiecanin                        3:01:18  3:01:15  1:25:26   40.-M30
  87. Soiński Jakub 86               POL Ks Kandahar                           3:01:35  3:01:27  1:27:56   21.-M20
  88. Szynal Paweł 73                POL Lks Olymp Błonie                      3:01:39  3:01:32  1:30:17   41.-M30
  89. Maciejski Łukasz 83            POL Politolog Team                        3:01:53  3:01:45  1:29:17   22.-M20
  90. Wanat Wojciech 66              POL Byledobiec Anin                       3:02:00  3:01:53  1:28:25   18.-M40
  91. Zawadzak Zbigniew 62           POL Entre.Pl Team Magdalenka              3:02:01  3:01:58  1:30:53   19.-M40
  92. Borkowski Aleksander 56        POL Marynarka Wojenna Świnoujście         3:02:40  3:02:38  1:27:06    9.-M50
  93. Przybysz Krzysztof 69          POL Warszawa Ursynów                      3:02:45  3:02:37  1:30:59   20.-M40
  94. Szewczyk Andrzej 73            POL Nowe Kupiski                          3:02:47  3:00:28  1:29:18   42.-M30
  95. Żytka Daniel 69                POL Warszawa                              3:02:50  3:02:29  1:26:35   21.-M40
  96. Piotrowski Andrzej 72          POL Entre.Pl Team                         3:02:52  3:02:42  1:29:24   43.-M30
  97. Maj Tadeusz 63                 POL Azs Awf Masters                       3:03:13  3:03:11            22.-M40
  98. Chałupka Jacek 80              POL Biegiem Przez Polskę                  3:03:20  3:02:50  1:29:57   23.-M20
  99. Szostak Mariusz 73             POL Jw 1328                               3:03:24  3:03:16  1:26:46   44.-M30
 100. Wnuk Marcin 76                 POL Warszawa Tarch Omiń                   3:03:26  3:03:26  1:32:39   45.-M30
 101. Osina Jakub 78                 POL Artubarunningteam                     3:03:35  3:03:26  1:29:19   46.-M30
 102. Kacprzak Andrzej 72            POL Radom                                 3:03:38  3:03:32  1:29:27   47.-M30
 103. Matuszak Jacek 66              POL Byledobiecanin                        3:03:42  3:03:37  1:30:11   23.-M40
 104. Allen Brian 71                 USA Bez Przynależności                    3:03:49  3:03:45  1:23:52   48.-M30
 105. Fogelholm Mikael 59            FIN Keravan Urheilijat                    3:03:50  3:03:45  1:30:20   10.-M50
 106. Kardyński Tomasz 77            POL Kopytko                               3:03:57  3:03:51  1:31:33   49.-M30
 107. Pera Piotr 80                  POL Centrum Szkolenia Wojsk Wrocław       3:04:23  3:04:19  1:29:12   24.-M20
 108. Warszawski Jerzy 53            POL Pgnig Zielona Góra                    3:04:25  3:04:24  1:27:06   11.-M50
 109. Chudy Henryk 55                POL K.S. Olszewski I Synowie Sławsko      3:04:32  3:04:27  1:25:41   12.-M50
 110. Aho Antti 70                   FIN Marathon Club Rahola                  3:04:35  3:03:45  1:29:46   50.-M30
 111. Bernatowicz Ziemowit 66        POL Grupa Trójmiasto                      3:04:52  3:04:48  1:26:49   24.-M40
 112. Kazlas Rolandas 69             LTU Na, Pagauk! Www.Napagauk.Co.Cc        3:04:57  3:04:55  1:28:02   25.-M40
 113. Brzeziński Cezary 69           POL Amator                                3:05:05  3:04:56  1:29:18   26.-M40
 114. Golański Daniel 83             POL Ustrzyki Dolne                        3:05:37  3:04:50  1:28:21   25.-M20
 115. Kociszewski Krzysztof 59       POL Warszawiakyathletics Club             3:05:42  3:05:36  1:29:24   13.-M50
 116. Muldner Rafał 74               POL Kraków                                3:05:49  3:05:44  1:29:16   51.-M30
 117. Kosmalski Marcin 84            POL Warszawa                              3:06:06  3:06:01  1:31:17   26.-M20
 118. Tomasiak Robert 70             POL Fakroa/Isegrad Maraton                3:06:07  3:06:02  1:29:19   52.-M30
 119. Sieboldjeff 78                 NLD Nike                                  3:06:31  3:06:24  1:24:50   53.-M30
 120. Papież Marcin 75               POL Radziszów                             3:06:39  3:06:32  1:29:08   54.-M30
 121. Korobovserhij 52               POL Warszawa                              3:06:47  3:06:03  1:28:18   14.-M50
 122. Leivoväinó 65                  FIN Rahku Mc                              3:06:51  3:06:45  1:29:16   27.-M40
 123. Zarzeka Marcin 74              POL Vegę Runners                          3:07:23  3:07:17  1:31:50   55.-M30
 124. Gawlak Paweł 69                POL Warszawa                              3:07:27  3:05:37  1:32:40   28.-M40
 125. Barański Bogusław 58           POL Mluks Trzebiatów                      3:07:51  3:07:51  1:24:26   15.-M50
 126. Barci Kowski Krzysztof 67      POL Malbork                               3:08:06  3:08:00  1:29:08   29.-M40
 127. Kupidura Przemysław 77         POL Lets Go Lemons!                       3:08:09  3:08:02  1:31:33   56.-M30
 128. Caojin 77                      GER Lmu-Mgse                              3:08:24  3:08:18  1:29:56   57.-M30
 129. Hemon Marek 81                 POL Konstancin-Jeziorna                   3:08:30  3:06:59  1:33:19   27.-M20
 130. Karczewski Sylwester 59        POL Entre.Pl Team                         3:08:31  3:08:29  1:30:51   16.-M50
 131. Wieczorek Piotr 78             POL Warszawa                              3:08:36  3:08:29  1:29:27   58.-M30
 132. Kuźma Wiesław Marian 62        POL Wkb Piast Wrocław                     3:08:40  3:08:36  1:27:56   30.-M40
 133. Nurzyński Michał 69            POL Skarżysko-Kam.                        3:08:50  3:08:39  1:32:43   31.-M40
 134. Skaruz Jarosław 77             POL Warszawa-Wesoła                       3:08:56  3:08:50  1:29:18   59.-M30
 135. Weinzettel Rudolf 70           POL Chrząszczyce                          3:09:01  3:08:52  1:31:50   60.-M30
 136. Kugler Mikołaj 73              POL Wsowl Wrocław                         3:09:12  3:09:02  1:31:42   61.-M30
 137. Pulik Jerzy 57                 POL Międzyrzec Podlaski                   3:09:38  3:09:29  1:32:40   17.-M50
 138. Kurkiewicz Sławomir 67         POL Doliniarze.Com, Sum                   3:09:49  3:09:42  1:31:49   32.-M40
 139. Koch Jarek 76                  POL Bemowo                                3:09:54  3:09:36  1:36:56   62.-M30
 140. Trociński Jacek 70             POL Łódź                                  3:10:00  3:09:36  1:28:12   63.-M30
 141. Bajran Paweł 79                POL Orływawrzusia Nowa Sól                3:10:04  3:10:02  1:22:49   64.-M30
 142. Łukaszewski Witold 67          POL Radziwiłłów Maz.                      3:10:12  3:09:59  1:29:18   33.-M40
 143. Wójcikwiesław 59               POL Szwla Stargard Szcz                   3:10:18  3:10:14  1:27:06   18.-M50
 144. Jabłoński Hubert 79            POL Skarżysko-Kościelne                   3:10:33  3:10:21  1:32:49   65.-M30
 145. Brzeziński Marcin 78           POL Pruszków                              3:10:38  3:10:30  1:30:20   66.-M30
 146. Michalak Bartosz 79            POL Kb Maniąc Poznań                      3:10:53  3:10:43  1:33:26   67.-M30
 147. Pakuła Paweł 77                POL Pk4.Pl Team                           3:11:00  3:10:53  1:29:18   68.-M30
 148. Meller Ireneusz 71             POL Warszawa                              3:11:07  3:11:01  1:30:19   69.-M30
 149. Łoziński Łukasz 78             POL Tt Szczecin                           3:11:29  3:11:20  1:32:04   70.-M30
 150. Walczak Michał 81              POL Gostynin                              3:11:34  3:11:24  1:29:18   28.-M20
 151. Gasparski Bartłomiej 77        POL Art-Profi                             3:11:50  3:11:46  1:28:26   71.-M30
 152. Klata Jan 73                   POL Warszawa                              3:11:57  3:11:50  1:33:08   72.-M30
 153. Gryszko Artur 75               POL Warszawa                              3:12:01  3:11:50  1:33:09   73.-M30
 154. Poręba Jacek 71                POL Visegrad Maraton Rytro                3:12:03  3:11:57  1:31:14   74.-M30
 155. Mikulski Robert P3             POL Sgwp Zarząd Planowania Operacyjnego   3:12:04  3:11:51  1:35:17   75.-M30
 156. Cichoń Maciej 72               POL 42,195 Wejherowo                      3:12:12  3:12:02  1:33:07   76.-M30
 157. Janicki Maciej 88              POL Zabrze                                3:12:13  3:12:06  1:29:18   29.-M20
 158. Sullanmaa Petri 66             FIN Koovee                                3:12:18  3:12:03  1:35:01   34.-M40
 159. Szwedek Krzysztof 74           POL Speedsports Gdynia                    3:12:23  3:12:08  1:35:31   77.-M30
 160. Barbara Jacek 79               POL Nosy                                  3:12:35  3:12:33            78.-M30
 161. Deliński Henryk 61             POL Reprezentacja Pow                     3:12:43  3:10:54  1:36:28   35.-M40
 162. Łukawski Mirosław 62           POL Szczecin                              3:12:49  3:12:37  1:32:56   36.-M40
 163. Łomiak Piotr 71                POL Warszawa                              3:12:49  3:10:51  1:29:51   79.-M30
 164. Drion Didier 62                FRA As Gems                               3:12:58  3:12:55  1:28:23   37.-M40
 165. Zach Piotr 74                  POL Politechnika Warszawska               3:13:00  3:10:54  1:32:41   80.-M30
 166. Kotwa Andrzej 67               POL                                       3:13:00  3:10:00  1:31:03   38.-M40
 167. Maciejewski Marek 61           POL Mysłowice                             3:13:01  3:12:52  1:29:21   39.-M40
 168. Knop Piotr 73                  POL Olimpia Wola Zależna                  3:13:03  3:12:54  1:30:22   81.-M30
 169. Bednarski Marcin 86            POL Kb Fiodor Oława                       3:13:07  3:12:46  1:34:49   30.-M20
 170. Artyszuk Kamil 84              POL Puma Urban Running                    3:13:14  3:13:01  1:36:55   31.-M20
 171. Malaguerra Marco 70            POL Banif                                 3:13:23  3:13:00  1:36:36   82.-M30
 172. Radziejowski Jakub 76          POL Uka Warszawa                          3:13:27  3:11:36  1:32:41   83.-M30
 173. Ziemkiewicz Grzegorz 76        POL Warszawa                              3:13:42  3:13:34  1:33:07   84.-M30
 174. Czerwiński Piotr 63            POL Marynarka Wojenna                     3:13:43  3:12:19  1:32:14   40.-M40
 175. Wasilewski Dominik 78          POL Entre.Pl Team Magdalenka              3:13:48  3:13:43  1:29:22   85.-M30
 176. Prószyński Romuald 69          POL Chemik Puławy                         3:13:50  3:13:42  1:29:31   41.-M40
 177. Nowakowski Jacek 66            POL Atp Augustów                          3:13:51  3:13:46  1:29:52   42.-M40
 178. Blaszczyk Artur 79             POL Wsb Cytadela/Jw 1237                  3:13:54  3:12:18  1:30:47   86.-M30
 179. Bednarczyk Bartosz 76          POL Brygada Kryzys                        3:13:58  3:13:54  1:34:59   87.-M30
 180. Lewandowski Zenon 52           POL Kb Tkkf Promyk Ciechanów              3:14:02  3:13:53  1:31:59   19.-M50
 181. Wojdak Robert 67               POL Biegamy Z Ochotą                      3:14:08  3:13:52  1:36:54   43.-M40
 182. Lewicki Tomasz 78              POL Gliwice                               3:14:09  3:13:57  1:36:53   88.-M30
 183. Mlodzikowski Paweł 87          POL Jw 2523 Siedlce                       3:14:10  3:13:06  1:31:33   32.-M20
 184. Pater Kamil 87                 POL Kraków                                3:14:19  3:14:04  1:36:56   33.-M20
 185. Zmorzyński Jakub 79            POL Aletempo                              3:14:23  3:14:09  1:36:56   89.-M30
 186. Siepietowski Piotr 69          POL Art-Profi                             3:14:23  3:13:01  1:34:10   44.-M40
 187. Prusiński Norbert 67           POL Akademia Obrony Narodowej Warszawa    3:14:24  3:14:15  1:34:09   45.-M40
 188. Lipiński Krzysztof 62          POL Kb Maniąc Poznań                      3:14:26  3:13:51  1:35:13   46.-M40
 189. Wojda Sylwester 69             POL Żelechów                              3:14:28  3:14:07  1:33:08   47.-M40
 190. Stefanowski Janusz 73          POL Władysławowo                          3:14:40  3:13:44  1:39:26   90.-M30
 191. Manowski Jan 64                POL Piekary Śl.                           3:14:41  3:14:37  1:27:30   48.-M40
 192. Sikorski Jacek 69              POL Zsp 1 Piła                            3:14:50  3:14:33  1:30:08   49.-M40
 193. Kolisz Andrzej 70              POL Pzu                                   3:14:55  3:14:43  1:36:53   91.-M30
 194. Górecki Marcin 70              POL Runisfun                              3:14:56  3:14:44  1:36:56   92.-M30
 195. Beczek Dariusz 75              POL Legionowo                             3:15:01  3:13:34  1:32:20   93.-M30
 196. Ejdys Piotr 74                 POL Warszawa                              3:15:04  3:14:45  1:39:01   94.-M30
 197. Hegi Christoph 63              SUI Baden                                 3:15:14  3:15:09  1:30:47   50.-M40
 198. Brodacki Wiesław 61            POL 40-Latek Tychy                        3:15:49  3:15:44  1:36:17   51.-M40
 199. Orlicki Stanisław 59           POL Rudze                                 3:15:49  3:15:49  1:34:10   20.-M50
 200. Balcerek Tomasz 76             POL Katowice                              3:15:53  3:15:21  1:30:41   95.-M30
 201. Miedziejewski Andrzej 86       POL Grodzisk Mazowiecki                   3:16:19  3:15:50  1:36:57   34.-M20
 202. Jagielski Marcin 91            POL Olaws Gates Złotoryja                 3:16:24  3:15:52  1:39:11   35.-M20
 203. Lankauf Waldemar 61            POL Cross Krapkowice                      3:16:27  3:16:11  1:37:21   52.-M40
 204. Bułanow Leszek 71              POL Hipolitów                             3:16:31  3:16:29  1:27:58   96.-M30
 205. Belowski Łukasz 82             POL Puławy                                3:16:47  3:16:14  1:35:36   36.-M20
 206. Vanieperenarco 71              POL Elbląg                                3:16:47  3:16:46  1:26:00   97.-M30
 207. Pięta Wojciech 62              POL Szczecin                              3:16:49  3:16:45  1:30:17   53.-M40
 208. Starobrat Arkadiusz 68         POL Ws Warszawa                           3:16:52  3:16:39  1:36:55   54.-M40
 209. Tlałka Mariusz 70              POL Warszawa                              3:17:03  3:16:45  1:38:47   98.-M30
 210. Zarzecki Adrian 87             POL Tłuszcz                               3:17:06  3:16:56  1:36:56   37.-M20
 211. Sałamaj Piotr 67               POL Maratończyk Team Szczecin             3:17:07  3:16:47  1:37:01   55.-M40
 212. Zych Lesław 53                 POL Witar Tarnobrzeg                      3:17:08  3:16:59  1:35:27   21.-M50
 213. Łuński Zbigniew 52             POL Mrągowo                               3:17:10  3:17:01  1:36:56   22.-M50
 214. Rakoczy Marcin 76              POL Speleoklub Świętokrzyski              3:17:23  3:17:01  1:35:13   99.-M30
 215. Żyto Maciej 74                 POL Velmarteam                            3:17:27  3:17:21  1:30:31  100.-M30
 216. Bieniecki Mirosław 75          POL Otk Rzeźnik                           3:17:43  3:17:35  1:30:17  101.-M30
 217. Sierpiński Dariusz 75          POL 16Dz/Jw4260                           3:17:47  3:17:40  1:29:17  102.-M30
 218. Kokoszą Radosław 79            POL Im 2010 Warszawa                      3:17:56  3:17:38  1:36:56  103.-M30
 219. Andrzejewski Piotr 59          POL 8.Flotylla Obrony Wybrzeża Świnoujście3:18:09  3:18:01  1:33:30   23.-M50
 220. Soszka Marcin 83               POL London2012Team                        3:18:11  3:18:10  1:34:25   38.-M20
 221. Zawalski Maciej 74             POL Zabierzów                             3:18:13  3:18:10  1:30:01  104.-M30
 222. Staszelis Jerzy 71             POL Warszawa                              3:18:21  3:18:08  1:37:22  105.-M30
 223. Grunwald Witold 58             POL Metro Warszawskie                     3:18:29  3:18:19  1:31:24   24.-M50
 224. Suchmiel Przemek 75            POL Tanrendojo                            3:18:33  3:18:26  1:34:45  106.-M30
 225. Holmgren Johan 77              NOR L7Renskogfil                          3:18:40  3:17:40  1:40:11  107.-M30
 226. Derda Robert 72                POL Tt Szczecin                           3:18:44  3:18:39  1:29:09  108.-M30
 227. Trzaska Paweł 77               POL Grupa Biegowa Dąbrowa Górnicza        3:19:07  3:17:20  1:33:06  109.-M30
 228. Kornaga Andrzej 59             POL Solidarność Kwk Wujek                 3:19:12  3:18:52  1:37:02   25.-M50
 229. Blaszczyk Cezary 71            POL Kb Holmes Place                       3:19:14  3:19:06  1:38:45  110.-M30
 230. Dziekoński Tadeusz 50          POL Juvenia Białystok                     3:19:16  3:19:08  1:34:34   26.-M50
 231. Machlowski Ryszard 63          POL Kkb Dystans Kraków                    3:19:19  3:19:13  1:32:16   56.-M40
 232. Prowaźnik Mariusz 87           POL Zelów                                 3:19:21  3:19:09  1:35:42   39.-M20
 233. Latoszek Waldemar 81           POL Karczew                               3:19:28  3:18:46  1:31:35   40.-M20
 234. Kwiatkowski Jacek 65           POL Csaiu Toruń                           3:19:29  3:17:49  1:36:54   57.-M40
 235. Sommer Robert 64               POL Uks Żoliborz                          3:19:30  3:19:22  1:39:26   58.-M40
 236. Kolodziejek Piotr 70           POL Warszawa                              3:19:31  3:19:25  1:32:59  111.-M30
 237. Szuster Karol 83               POL Częstochowa                           3:19:32  3:19:13  1:35:36   41.-M20
 238. Marzec Bogdan 62               POL Maratończyk Szczecin                  3:19:34  3:16:58  1:38:31   59.-M40
 239. Jasiński Marek 60              POL Warszawa                              3:19:34  3:17:56  1:40:53   60.-M40
 240. Rurka Grzegorz 63              POL Era Running Team                      3:19:35  3:19:17  1:38:47   61.-M40
 241. Butryn Adam 68                 POL Warszawa                              3:19:37  3:19:25  1:37:52   62.-M40
 242. Szczepanik Mariusz 75          POL Warszawa                              3:19:38  3:18:47  1:33:06  112.-M30
 243. Kajko Michał 82                POL Warszawa                              3:19:43  3:19:23  1:43:34   42.-M20
 244. Jesion Ireneusz 69             POL Lubin                                 3:19:50  3:19:45  1:29:18   63.-M40
 245. Stachowiak Paweł 76            POL Świdnica                              3:19:55  3:19:35  1:41:17  113.-M30
 246. Garmus Mindaugas 81            LTU Kauno Bmk                             3:19:55  3:19:39  1:38:47   43.-M20
 247. Golecki Mirosław 77            POL Tkkf Koszalin                         3:19:57  3:17:50           114.-M30
 248. Zoń Wojciech 81                POL Wojnicz                               3:20:01  3:19:40  1:38:52   44.-M20
 249. Wójcik Daniel 78               POL World Class Team                      3:20:06  3:19:29  1:38:48  115.-M30
 250. Plewa Mariusz 74               POL Ks Damnica                            3:20:11  3:19:48  1:38:43  116.-M30
 251. Giemza Stanisław 51            POL Bielsko-Biała                         3:20:16  3:19:42  1:37:25   27.-M50
 252. Guzy Piotr 82                  POL Bieganiepl                            3:20:18  3:20:04  1:36:57   45.-M20
 253. Nixontim 66                    CAN Vancouver                             3:20:20  3:20:17  1:29:28   64.-M40
 254. Wilgocki Tomasz 65             POL Łódź                                  3:20:21  3:20:06  1:38:30   65.-M40
 255. Skibniewski Paweł 89           POL Jabłonna                              3:20:23  3:19:13  1:40:28   46.-M20
 256. Mika Józef 60                  POL 31 Blot.T Poznań                      3:20:25  3:20:10            66.-M40
 257. Niemi Ra Michał 84             POL Warszawa                              3:20:25  3:18:51  1:36:21   47.-M20
 258. Seget Edward 60                POL Jw 2568 Węgorzewo                     3:20:28  3:19:53  1:36:34   67.-M40
 259. Bogle Thomas Peter 77          GBR                                       3:20:43  3:20:36  1:29:42  117.-M30
 260. Ostrowski Grzegorz 73          POL Łódź                                  3:20:47  3:20:33  1:35:42  118.-M30
 261. Kubica Adam 78                 POL Pędzące Nożyce Bystra                 3:20:53  3:20:43  1:34:27  119.-M30
 262. Mróz Stanisław 50              POL Nowomag Nowy Sącz                     3:21:00  3:20:58  1:35:19   28.-M50
 263. Zalewski Jerzy 63              POL Gawrych Ruda                          3:21:02  3:19:06  1:40:52   68.-M40
 264. Arndt Wojciech 71              POL Kraków                                3:21:03  3:21:00  1:24:28  120.-M30
 265. Kulesza Jakub 80               POL Spartakus 104B                        3:21:16  3:21:10  1:29:20   48.-M20
 266. Figat Andrzej 77               POL Kobyłka                               3:21:18  3:21:10  1:33:07  121.-M30
 267. Tokarczyk Marek 74             POL Visegrad Maraton Rytro                3:21:26  3:21:09  1:37:54  122.-M30
 268. Wąsicki Jacek 73               POL Jw 1872                               3:21:38  3:20:52  1:36:53  123.-M30
 269. Rudewicz Mariusz 68            POL Zg Lubin                              3:21:45  3:21:26  1:36:57   69.-M40
 270. Kosakowski Marian 57           POL Strabag                               3:21:55  3:21:36  1:38:47   29.-M50
 271. Sadowski Zbigniew 61           POL Bieżuń                                3:22:02  3:21:43  1:37:10   70.-M40
 272. Camel Ludovic 54               FRA As Gems                               3:22:05  3:21:54  1:32:34   30.-M50
 273. Nalepka Jerzy 50               POL Sgmm-Sanok                            3:22:05  3:21:12  1:42:56   31.-M50
 274. Mieszkowski Radosław 71        POL Im2010/Warszawa                       3:22:11  3:21:55  1:35:42  124.-M30
 275. Neumann Peter 69               POL Monchengladbach                       3:22:11  3:21:37  1:42:16   71.-M40
 276. Muzyczyszyn Leszek 75          POL Mks Sambor Tczew                      3:22:12  3:21:54  1:36:48  125.-M30
 277. Pietrzyk Leszek 66             POL Szczecin                              3:22:27  3:22:07  1:38:47   72.-M40
 278. Wilkowski Wojtek 66            POL Ks Damnica                            3:22:47  3:22:24  1:38:47   73.-M40
 279. Kamiński Sławomir 61           POL Olymp Błonie                          3:22:49  3:22:27  1:40:33   74.-M40
 280. Teodorczyk Piotr 72            POL Józefosław                            3:22:57  3:21:50  1:40:36  126.-M30
 281. Smoleń Bogusław 68             POL Olsztyn                               3:23:02  3:22:48  1:36:57   75.-M40
 282. Szwankowski Hubert 78          POL Florian Chojnice                      3:23:05  3:22:52  1:36:29  127.-M30
 283. Płonka Piotr 64                POL Kb Mckis Jaworzno                     3:23:11  3:22:42  1:36:55   76.-M40
 284. Schroder Hans-Joachim 62       GER Tuspo Borken                          3:23:13  3:22:48  1:40:35   77.-M40
 285. Rosiński Łukasz 83             POL Wkb Meta Lubliniec                    3:23:13  3:23:08  1:35:40   49.-M20
 286. Kamusinski Paweł 80            POL KM Politechniki Radomskiej            3:23:23  3:23:17  1:29:18   50.-M20
 287. Cieszewski Mariusz 65          POL Warszawa                              3:23:33  3:22:46  1:35:43   78.-M40
 288. Uchosik Jerzy 50               POL Jelenia Góra                          3:23:37  3:23:15  1:38:48   32.-M50
 289. Milka Robert 80                POL Wrocław                               3:23:40  3:23:23  1:38:50   51.-M20
 290. Mościcki Radosław 75           POL Makro Running Team                    3:23:49  3:23:42  1:30:17  128.-M30
 291. Tymicki Zbigniew 69            POL Sbbp.Pl                               3:23:49  3:23:32  1:38:15   79.-M40
 292. Paszowski Sławomir 69          POL Warszawa                              3:23:58  3:23:40  1:38:48   80.-M40
 293. Stykowski Robert 77            POL Art Profi                             3:24:00  3:23:39  1:38:19  129.-M30
 294. Małolepszy Sławomir 80         POL Lublin                                3:24:11  3:23:59  1:40:58   52.-M20
 295. Kuźmiński Grzegorz 70          POL Warszawiakyathletics Club             3:24:17  3:23:08  1:41:17  130.-M30
 296. Niedźwiadek Czesław 56         POL Dowództwo Garnizonu Warszawa          3:24:21  3:23:27  1:38:49   33.-M50
 297. Radzikowski Andrzej 81         POL Lks Olymp Błonie                      3:24:23  3:21:33  1:37:43   53.-M20
 298. Wnuk Jacek 86                  POL Katowice                              3:24:24  3:24:03  1:39:50   54.-M20
 299. Pająk Tomasz 81                POL Vegę Runners                          3:24:25  3:24:11  1:36:57   55.-M20
 300. Mrugasiewicz Tomasz 83         POL Warszawa                              3:24:26  3:22:47  1:31:55   56.-M20
 301. Grygiel Tomasz Piotr 74        POL Warszawa-Wilanów                      3:24:29  3:23:57  1:38:51  131.-M30
 302. Sobczak Mirosław 64            POL Sosnowiec                             3:24:34  3:24:23  1:35:37   81.-M40
 303. Rodziewicz Marcin 82           POL Borek - Chełm                         3:24:36  3:24:21  1:29:46   57.-M20
 304. Wawrzyczek Grzegorz 68         POL Running Team Zabrze                   3:24:44  3:23:04  1:43:18   82.-M40
 305. Niemczyk Kazimierz 62          POL Wum                                   3:24:48  3:24:21  1:38:48   83.-M40
 306. Leśniewski Andrzej 63          POL Mini Pw                               3:24:52  3:24:47  1:29:26   84.-M40
 307. Pilc Marek 77                  POL Bre Runners                           3:24:52  3:24:43  1:29:14  132.-M30
 308. Klaus Dominik 76               POL Ks Piaseczno                          3:24:55  3:24:36  1:38:45  133.-M30
 309. Majewski Jan 47                POL Klub Biegowy Szczytno                 3:24:56  3:24:47  1:37:39    2.-M60
 310. Rosiak Leszek 74               POL Zielony Nugat                         3:25:00  3:24:43  1:41:46  134.-M30
 311. Kowalczyk Bartłomiej 82        POL Impala Kraków                         3:25:05  3:21:11  1:34:56   58.-M20
 312. Musolf Maciej 85               POL Warszawa                              3:25:11  3:24:41            59.-M20
 313. Owczaruk Tomasz 78             POL Świnoujście                           3:25:13  3:23:30  1:33:36  135.-M30
 314. Szumocki Andrzej 60            POL Szczecin                              3:25:16  3:25:07  1:29:49   85.-M40
 315. Sowiński Arkadiusz 76          POL Warszawa                              3:25:19  3:25:03  1:36:25  136.-M30
 316. Czupryna Krzysztof 70          POL Ślimak Bytków                         3:25:20  3:25:15  1:44:10  137.-M30
 317. Stos Tomasz 65                 POL Courtyard By Marriott                 3:25:23  3:24:54  1:42:44   86.-M40
 318. Wybraniec Andrzej 50           POL K.S.Gryf                              3:25:30  3:24:49  1:40:18   34.-M50
 319. Czyżykowski Łukasz 82          POL Wrocław                               3:25:31  3:25:12  1:36:48   60.-M20
 320. Jaczewski Wojciech 80          POL Radom                                 3:25:41  3:25:27  1:36:57   61.-M20
 321. Jaszczak Mirosław 59           POL Warszawa                              3:25:42  3:25:10  1:44:46   35.-M50
 322. Piasecki Tomasz 80             POL Otk Rzeźnik                           3:25:42  3:24:58  1:39:49   62.-M20
 323. Rogowski Edward 58             POL Maratończyk Zielona Góra              3:25:48  3:25:25  1:38:20   36.-M50
 324. Buchał Grzegorz 70             POL Gliwice                               3:25:52  3:25:33  1:39:27  138.-M30
 325. Babiński Marcin 83             POL Otwock                                3:26:02  3:24:58  1:31:17   63.-M20
 326. Korzonkowski Zbigniew 50       POL Entre Pl. Team                        3:26:11  3:25:51  1:39:31   37.-M50
 327. Lankinen Jaska 61              FIN Parlamenttipojatry                    3:26:12  3:25:51  1:39:50   87.-M40
 328. Borowiecki Tomasz 68           POL Warszawa                              3:26:13  3:25:54  1:37:54   88.-M40
 329. Grzyb Kazimierz 72             POL Azs Awf Masters Kraków                3:26:15  3:25:39  1:42:47  139.-M30
 330. Widomski Jarosław 63           POL Warszawa                              3:26:17  3:24:34  1:44:36   89.-M40
 331. Gabryelski Marcin 82           POL Wkb Maratończyk                       3:26:23  3:26:11  1:34:11   64.-M20
 332. Nycz Tomasz 68                 POL Tomaszowice                           3:26:26  3:25:36  1:42:57   90.-M40
 333. Cappellovalerio 69             POL Sport &Sportivi Verbania              3:26:31  3:25:53  1:40:48   91.-M40
 334. Bon Andre 56                   FRA As Gems                               3:26:32  3:26:16  1:42:15   38.-M50
 335. Marek Jan 69                   POL Zsonr6Chełm                           3:26:38  3:25:53  1:40:50   92.-M40
 336. Poluninyuriy 58                POL Rodnik                                3:26:45  3:26:35  1:38:49   39.-M50
 337. Kurzajczyk Mariusz 65          POL Supermaraton Kalisz                   3:26:50  3:26:31  1:36:48   93.-M40
 338. Martin Pablo 78                ESP Domoklik                              3:26:50  3:23:44  1:46:28  140.-M30
 339. Gola Łukasz 82                 POL Żyraków                               3:26:50  3:26:38  1:38:21   65.-M20
 340. Janik Krzysztof 82             POL Jastrzębie Zdrój                      3:26:51  3:26:33  1:42:02   66.-M20
 341. Lech Radosław 76               POL Świebodzin                            3:26:52  3:25:23  1:43:24  141.-M30
 342. Łoczewski Paweł 61             POL Szczecin                              3:27:05  3:26:43  1:43:15   94.-M40
 343. Darowski Dariusz 72            POL Tss Trzebnica                         3:27:07  3:26:05  1:45:00  142.-M30
 344. Rabenda Marcin 75              POL Olaws Gates Złotoryja                 3:27:14  3:26:42  1:46:06  143.-M30
 345. Sawicki Piotr 74               POL 9Kdb Żniwiarz 44                      3:27:16  3:22:36  1:47:43  144.-M30
 346. Rudzewicz Sebastian 80         POL Warszawa                              3:27:18  3:26:42            67.-M20
 347. Kunachowicz Paweł 70           POL Warszawa                              3:27:19  3:26:45  1:40:57  145.-M30
 348. Kuriata Robert 66              POL Team Olaws-Gates Złotoryja            3:27:19  3:26:47  1:46:06   95.-M40
 349. Gacek Andrzej 53               POL Mkn Muszyna                           3:27:22  3:27:09  1:39:26   40.-M50
 350. Wnuk Bogusław 64               POL Warszawa                              3:27:24  3:26:58  1:44:11   96.-M40
 351. Bijas Piotr 75                 POL Kb Maniąc Poznań                      3:27:26  3:26:49  1:45:26  146.-M30
 352. Kroczak Damian 73              POL Team Olaws-Gates Złotoryja            3:27:32  3:26:59  1:46:06  147.-M30
 353. Wilczyński Wacław 50           POL Kędzierzyn-Koźle                      3:27:37  3:26:52  1:40:43   41.-M50
 354. Kucharski Marek 74             POL Gazeta Wyborcza                       3:27:40  3:26:47  1:42:55  148.-M30
 355. Grygo Krzysztof 60             POL Kr-Beko Łomża                         3:27:41  3:27:27  1:36:56   97.-M40
 356. Łaganowski Adam 78             POL Im2010 Warszawa                       3:27:44  3:27:27  1:38:43  149.-M30
 357. Bouche Alexandre 56            FRA As Gems                               3:27:45  3:27:06  1:45:11   42.-M50
 358. Kamiński Robert 76             POL Warszawa                              3:27:47  3:27:38  1:39:51  150.-M30
 359. Wollenberg Stefan 65           GER Tuspo Borken                          3:27:53  3:27:30  1:42:25   98.-M40
 360. Jurek Zbigniew 60              POL Zwoleń                                3:27:55  3:27:39  1:39:29   99.-M40
 361. Specht Mikołaj 76              POL Warszawa                              3:27:56  3:24:52  1:44:29  151.-M30
 362. Krauze Tomasz 67               POL Wsowląd. Wrocław                      3:27:58  3:26:14  1:44:41  100.-M40
 363. Ustrzycki Bogusław 55          POL Nkb Zryw Namysłów                     3:28:01  3:27:37  1:36:55   43.-M50
 364. Krawczyk Michał 78             POL Accurate                              3:28:03  3:27:38  1:39:31  152.-M30
 365. Guzek Tadeusz 62               POL K.B.Łuków                             3:28:04  3:27:28  1:36:58  101.-M40
 366. Bąkowski Łukasz 82             POL Wsb Cytadela                          3:28:05  3:27:59  1:29:20   68.-M20
 367. Oszast Grzegorz 67             POL Wks Piast Wrocław                     3:28:08  3:27:52  1:38:34  102.-M40
 368. Dębowski Edward 51             POL Tomaszów Maz                          3:28:11  3:27:48  1:43:06   44.-M50
 369. Gątarz Marek 78                POL Lublin                                3:28:14  3:26:41  1:44:34  153.-M30
 370. Wojdat Lech 53                 POL Kbp Pasja                             3:28:17  3:27:29  1:42:49   45.-M50
 371. Michalski Artur 62             POL Warszawa                              3:28:27  3:27:43  1:38:19  103.-M40
 372. Kojro Łukasz 78                POL Warszawa                              3:28:28  3:27:20  1:40:26  154.-M30
 373. Korzeniowski Dariusz 77        POL Antalis Poland Azs Politechnika       3:28:32  3:28:20  1:36:53  155.-M30
 374. Sąsiadek Maciej 89             POL Warszawska                            3:28:33  3:28:04  1:45:00   69.-M20
 375. Sowiński Jakub 85              POL Iks Olkusz                            3:28:35  3:26:31  1:41:44   70.-M20
 376. Miazek-Mioduszewskitoi\ 80     POL /Ias2Varszawa                         3:28:38  3:26:44  1:32:47   71.-M20
 377. Kozłowski Roman 57             POL Warszawiakyathletics Club             3:28:42  3:27:08  1:36:50   46.-M50
 378. Drożdż Paweł 67                POL Skarżysko-Kamienna                    3:28:43  3:25:50  1:50:11  104.-M40
 379. Kozarzewski Witold 73          POL Borzęcin Mały                         3:28:44  3:25:01  1:45:26  156.-M30
 380. Kacprowski Tadeusz 51          POL Warszawa                              3:28:52  3:28:27  1:45:59   47.-M50
 381. Reimunde Jose Luis 85          POL Warszawa                              3:28:56  3:25:50  1:46:28   72.-M20
 382. Borkowski Grzegorz 55          POL Kbarturoweklodz                       3:28:57  3:28:43  1:37:01   48.-M50
 383. Żerko Piotr 74                 POL Kb Maratończyk Okonek                 3:28:57  3:27:28  1:41:24  157.-M30
 384. Górny Marek 55                 POL Kormoran Święciechowa                 3:28:58  3:28:22  1:42:16   49.-M50
 385. Bogobowicz Zbigniew 49         POL Warszawa                              3:29:01  3:28:13  1:46:26    3.-M60
 386. Connor Stephen 71              POL Colliers International                3:29:04  3:25:33  1:55:24  158.-M30
 387. Rąpała Krzysztof 75            POL Iti Adventure Team Onet.Pl            3:29:05  3:28:24  1:43:05  159.-M30
 388. Oworuszko Jarosław 71          POL Leaseplan                             3:29:07  3:28:47  1:45:26  160.-M30
 389. Nowak Paweł 59                 POL Supermaraton Kalisz                   3:29:08  3:28:48  1:38:43   50.-M50
 390. Schmidt Jacek 68               POL Jw 1640 Koszalin                      3:29:08  3:27:18  1:43:01  105.-M40
 391. Grzegorek Jerzy 59             POL Tss Trzebnica                         3:29:09  3:28:46  1:42:26   51.-M50
 392. Zaleski Jacek 69               POL Tkkf Płock                            3:29:17  3:29:08  1:35:49  106.-M40
 393. Kuryło Artur 66                POL Atp-Augustów                          3:29:17  3:27:16  1:44:12  107.-M40
 394. Stopyra Michał 87              POL Chorzów                               3:29:19  3:27:34  1:45:23   73.-M20
 395. Kamiński Artur 80              POL Bor                                   3:29:23  3:26:30  1:50:13   74.-M20
 396. Daduń Robert 67                POL Gdynia                                3:29:23  3:28:40  1:41:07  108.-M40
 397. Zieliński Marcin 72            POL Opole                                 3:29:23  3:26:15  1:49:28  161.-M30
 398. Majewski Michał 85             POL Parasol Wrocław                       3:29:24  3:27:04  1:40:48   75.-M20
 399. Piotrowski Jerzy 58            POL Wkb Piast Wrocław                     3:29:25  3:28:54  1:45:38   52.-M50
 400. Oleszek Bolesław 65            POL Goraj                                 3:29:27  3:29:01  1:44:08  109.-M40
 401. Kapuściński Zbigniew 72        POL Szczecin                              3:29:28  3:29:15  1:43:24  162.-M30
 402. Świderski Sławomir 72          POL Okuniew                               3:29:32  3:29:10  1:43:23  163.-M30
 403. Wawrzyniak Jerzy 75            POL Śrem                                  3:29:36  3:29:31  1:29:17  164.-M30
 404. Kopeć Bogdan 80                POL Baranów                               3:29:37  3:29:07  1:45:39   76.-M20
 405. Dzięcioł Piotr 71              POL Barlinek Running Team                 3:29:41  3:29:28  1:38:35  165.-M30
 406. Stępień Konrad 79              POL Tamaraton Lublin                      3:29:41  3:29:16  1:43:23  166.-M30
 407. Łapiński Zenon 55              POL Aletempo                              3:29:44  3:29:32  1:49:28   53.-M50
 408. Bykowski Robert 75             POL Tkkf Koszalin - Cssp Koszalin         3:29:47  3:27:40  1:42:40  167.-M30
 409. Warczyglowa Francis 57         FRA As Gems                               3:29:49  3:29:39  1:39:07   54.-M50
 410. Świerzyński Karol 60           POL Koluszki                              3:29:51  3:29:22  1:45:22  110.-M40
 411. Skonieczny Maciej 83           POL Warszawa                              3:29:53  3:27:32  1:40:49   77.-M20
 412. Myszkowski Henryk 63           POL Góra Kalwaria                         3:29:56  3:27:52  1:42:01  111.-M40
 413. Bras Henryk 52                 POL Politechnika Śląska                   3:29:59  3:29:36  1:41:30   55.-M50
 414. Stępień Mirosław 82            POL Nowy Sącz                             3:30:08  3:29:55  1:36:26   78.-M20
 415. Drygas Paweł 78                POL Olsztyn                               3:30:17  3:28:14  1:45:55  168.-M30
 416. Najdzion Robert 76             POL Olsztyn                               3:30:22  3:27:32  1:48:02  169.-M30
 417. Świdziński Tomasz 76           POL Compensatusavig                       3:30:24  3:29:51  1:44:25  170.-M30
 418. Radzanowski Paweł 77           POL Drużno Elbląg                         3:30:31  3:29:26  1:45:55  171.-M30
 419. Chojnacki Michał 69            POL Pge Ze Dolna Odra Sa                  3:30:31  3:30:08  1:46:08  112.-M40
 420. Plewniak Jerzy 53              POL 40-Latek Tychy                        3:30:31  3:29:48  1:45:20   56.-M50
 421. Piekarz Waldemar 56            POL Kąty                                  3:30:32  3:28:58  1:40:11   57.-M50
 422. Pawlak Krzysztof 68            POL Ząbki                                 3:30:35  3:29:34  1:46:03  113.-M40
 423. Mikulski Tomasz 73             POL Józefów                               3:30:36  3:30:07  1:44:04  172.-M30
 424. Jabłonowski Piotr 89           POL Azs Awfis Gdańsk                      3:30:41  3:29:06  1:34:43   79.-M20
 425. Bromirski Maciej 74            POL Mińsk Mazowiecki                      3:30:41  3:28:05  1:45:44  173.-M30
 426. Pokorny Maciej 66              POL Zseo Tarnów                           3:30:42  3:29:47  1:45:24  114.-M40
 427. Christian Mothe 55             FRA Rev 7                                 3:30:43  3:30:06  1:42:15   58.-M50
 428. Bajdowski Leszek 68            POL Warszawa                              3:30:46  3:30:18  1:42:27  115.-M40
 429. Szynkiewicz Michał 82          POL Elbląg                                3:30:49  3:28:57  1:45:53   80.-M20
 430. Radzymin Andrzej Jan 53        POL Hajnówka                              3:30:51  3:30:15  1:45:55   59.-M50
 431. Łukaszyk Grzegorz 65           POL Warszawa                              3:30:53  3:30:18  1:43:00  116.-M40
 432. Borkowski Paweł 74             POL Infovide-Martix                       3:30:54  3:30:29  1:42:17  174.-M30
 433. Paszczak Artur 68              POL Klub Wysokogórski Warszawa            3:31:01  3:30:26  1:42:57  117.-M40
 434. Larwiński Bartłomiej 72        POL Centrum Podróży S.A.                  3:31:05  3:31:05           175.-M30
 435. Zatonski Witold 73             POL Warszawa                              3:31:09  3:30:42  1:42:26  176.-M30
 436. Wojtas Janusz 67               POL Warszawa                              3:31:10  3:30:35  1:44:33  118.-M40
 437. Buda Marek 61                  POL Visegrad Maraton Rytro                3:31:12  3:31:05  1:41:05  119.-M40
 438. Wnuk Tomasz 75                 POL Warszawa                              3:31:13  3:30:51  1:45:43  177.-M30
 439. Zimny Emanuel 81               POL Km Aktywni Sochaczew                  3:31:19  3:30:27  1:43:36   81.-M20
 440. Lis Sławomir 63                POL Ostrołęka                             3:31:21  3:30:59  1:45:21  120.-M40
 441. Pajdosz Rafał 77               POL Biała Podlaska                        3:31:21  3:30:37  1:47:47  178.-M30
 442. Wołoszyn Ryszard 66            POL Klingspor   Bielsko-Biała             3:31:21  3:30:44  1:45:51  121.-M40
 443. Prus Przemysław 78             POL Szosa Żywiec                          3:31:25  3:31:08  1:48:02  179.-M30
 444. Matecki Maciej 65              POL Murowana Goślina                      3:31:26  3:31:02  1:45:46  122.-M40
 445. Rutkowski Andrzej 85           POL Supraśl                               3:31:27  3:30:48  1:45:16   82.-M20
 446. Andrzejewski Sławomir 76       POL Sołtys Wsi Sobiekursk                 3:31:27  3:30:58  1:41:27  180.-M30
 447. Piątek Adam 48                 POL Elbląg                                3:31:32  3:31:11  1:40:42    4.-M60
 448. Nadratowski Tomasz 83          POL Mława                                 3:31:33  3:29:44  1:40:01   83.-M20
 449. Burzyński Paweł 76             POL Intopoland.Com                        3:31:35  3:28:49  1:46:06  181.-M30
 450. Krzysztoń Marcin 83            POL Wosp                                  3:31:36  3:30:41  1:45:40   84.-M20
 451. Wrotek Mirosław 66             POL Entre.Pl Team                         3:31:37  3:31:17  1:40:30  123.-M40
 452. Chełmiński Piotr 64            POL Mlks Nadwiślanin                      3:31:38  3:31:14  1:45:36  124.-M40
 453. Hućko Bogusław 63              POL Www.Biegajznami.Pl                    3:31:42  3:31:27  1:45:37  125.-M40
 454. Zakrzewski Paweł 83            POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         3:31:46  3:28:35  1:43:32   85.-M20
 455. Bar Wiesław 70                 POL Warszawa                              3:31:51  3:30:46  1:40:26  182.-M30
 456. Sawicki Jan 58                 POL Łężyca                                3:31:53  3:31:19  1:41:35   60.-M50
 457. Mazurkiewicz Adam 74           POL Warszawa                              3:31:54  3:31:35  1:39:01  183.-M30
 458. Fai Ga Tomasz 74               POL Oleśnica                              3:31:54  3:31:19  1:45:37  184.-M30
 459. Nadrowski Sławomir 76          POL Milanówek                             3:31:56  3:31:39  1:45:30  185.-M30
 460. Ogrodowicz Mark 58             USA Polishrunningclub                     3:31:59  3:31:33  1:43:01   61.-M50
 461. Przykażą Waldemar 59           POL Puławy                                3:32:01  3:29:15  1:51:42   62.-M50
 462. Piłczyński Zbigniew 63         POL Słupsk                                3:32:02  3:31:31  1:45:32  126.-M40
 463. Maleszka Paweł 63              POL Jabłonna                              3:32:03  3:31:22  1:39:47  127.-M40
 464. Dąbrowski Krzysztof 50         POL Accelerate Kb Accenture               3:32:04  3:31:45  1:39:05   63.-M50
 465. Szymczak Arkadiusz 90          POL Wałcz                                 3:32:08  3:29:19  1:43:50   86.-M20
 466. Łyp Mieszko 81                 POL Agros Zamość                          3:32:20  3:31:48  1:45:46   87.-M20
 467. Zawadzki Andrzej 61            POL Kraków                                3:32:22  3:32:09  1:37:31  128.-M40
 468. Mutz Werner 48                 GER Tuspo Borken                          3:32:26  3:32:01  1:45:37    5.-M60
 469. Szabelak Piotr 65              POL Warszawa                              3:32:27  3:30:58  1:45:50  129.-M40
 470. Fiałkowski Marcus 84           GER Oberelbert                            3:32:33  3:32:02  1:42:56   88.-M20
 471. Wyrzykowski Andrzej 67         POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         3:32:38  3:29:27  1:43:32  130.-M40
 472. Stańczak Edmund 53             POL Bop Tkkf Płock                        3:32:41  3:32:33  1:34:35   64.-M50
 473. Rybkowski Grzegorz 68          POL Im 2010 Pruszków                      3:32:41  3:32:26  1:37:34  131.-M40
 474. Zapolski Piotr 90              POL Maratonypolskie.Pl Team               3:32:42  3:32:25  1:42:21   89.-M20
 475. Ciemski Zenon 65               POL Akademia Obrony Narodowej             3:32:42  3:32:02  1:45:30  132.-M40
 476. Makarewicz Krzysztof 75        POL Warszawa                              3:32:44  3:30:04  1:42:48  186.-M30
 477. Cieślak Marek 71               POL Szwagier Team                         3:32:48  3:32:25  1:45:38  187.-M30
 478. Puchalski Andrzej 66           POL Lublin                                3:32:48  3:32:32  1:39:12  133.-M40
 479. Babicz Andrzej 75              POL Warszawa                              3:32:49  3:31:57  1:38:30  188.-M30
 480. Aarts Dirk 71                  NLD Wilanów Runners                       3:32:55  3:32:42  1:36:56  189.-M30
 481. Witt Henryk 41                 POL Torectoruń                            3:32:58  3:29:52  1:46:27    6.-M60
 482. Kowalski Jacek 76              POL Nie                                   3:33:01  3:32:45  1:35:02  190.-M30
 483. Labouriejeanclaude 56          FRA As Gems                               3:33:03  3:32:47  1:42:17   65.-M50
 484. Mańkowski Dariusz 66           POL Start 08Rada Miejska Jastrowie        3:33:05  3:33:01  1:52:09  134.-M40
 485. Rogowski Mirosław 64           POL Wieliszew                             3:33:06  3:30:44  1:45:42  135.-M40
 486. Kustosz Wojciech 75            POL Pge Elektrownia Turów S.A             3:33:07  3:32:15  1:46:12  191.-M30
 487. Orama Antti 60                 FIN Helsingin Jyry                        3:33:10  3:32:34  1:42:51  136.-M40
 488. Biały Andrzej 61               POL Ks Maraton Ostrów Wlkp                3:33:12  3:32:41  1:45:24  137.-M40
 489. Borciuch Zbigniew 61           POL Maratończyk Team Szczecin             3:33:14  3:32:43  1:46:11  138.-M40
 490. Małecki Piotr 68               POL Generáli Running Team                 3:33:18  3:33:18           139.-M40
 491. Służałek Paweł 72              POL Chrzanów                              3:33:19  3:29:34  1:45:42  192.-M30
 492. Gąsiorowski Piotr 73           POL Warszawa                              3:33:26  3:33:08  1:46:23  193.-M30
 493. Adamczyk Marek 73              POL Jaktorów                              3:33:35  3:32:34  1:42:38  194.-M30
 494. Wacławski Grzegorz 58          POL Iława                                 3:33:37  3:33:12  1:44:08   66.-M50
 495. Skiba Włodzimierz 64           POL Azs Poznań                            3:33:39  3:33:28  1:43:26  140.-M40
 496. Jurgilas Darius 85             LTU Sviesos Kariai                        3:33:39  3:33:19  1:38:51   90.-M20
 497. Gibas Piotr 79                 POL Grupa Trójmiasto                      3:33:44  3:33:30  1:34:43  195.-M30
 498. Pajda Wojciech 68              POL Warszawa                              3:33:45  3:33:38  1:37:21  141.-M40
 499. Rubisz Wojsław 79              POL Timextriathlonteampt                  3:33:48  3:30:34  1:44:54  196.-M30
 500. Kolczyński Jakub 82            POL Honda Team                            3:33:54  3:33:07  1:45:56   91.-M20
 501. Kopec Paweł 75                 POL Kotly Pleszew                         3:33:54  3:33:24  1:44:18  197.-M30
 502. Pelc Czesław 57                POL Pędziwiatr Gliwice                    3:33:59  3:33:39  1:46:22   67.-M50
 503. Wróblewski Maciej 77           POL Warszawa                              3:33:59  3:33:43  1:38:21  198.-M30
 504. Jurkiewicz Jan 62              POL Warszawa                              3:34:00  3:33:31  1:46:46  142.-M40
 505. Hajda Marcin 67                POL Running Team Zabrze                   3:34:01  3:32:20  1:43:23  143.-M40
 506. Hendzelewski Marek 44          POL Tkkf Znp Tomaszów Mazowiecki          3:34:05  3:33:41  1:45:38    7.-M60
 507. Biniek Piotr 76                POL Bank Gospodarstwa Krajowego           3:34:06  3:33:47  1:42:45  199.-M30
 508. Kotliński Mirosław 72          POL Mokrus                                3:34:09  3:31:51  1:47:00  200.-M30
 509. Skrzos Piotr 81                POL Lks Olymp Błonie                      3:34:09  3:31:19  1:40:33   92.-M20
 510. Klimkowski Piotr 66            POL Zg Lubin                              3:34:12  3:33:53  1:38:48  144.-M40
 511. Roszkowski Tomasz 86           POL Warszawa                              3:34:12  3:31:15  1:48:19   93.-M20
 512. Śliwka Arkadiusz 76            POL Legionowo                             3:34:16  3:30:35  1:51:03  201.-M30
 513. Kuna Paweł 82                  POL Wspol Szczytno                        3:34:22  3:31:54  1:45:36   94.-M20
 514. Jeziak Waldemar 70             POL Poznań                                3:34:25  3:34:08  1:37:02  202.-M30
 515. Pągowski Andrzej 73            POL Akademia Obrony Narodowej             3:34:26  3:33:46  1:48:03  203.-M30
 516. Najberg Michał 82              POL Byledobiecanin                        3:34:27  3:34:15  1:36:59   95.-M20
 517. Kost Mirosław 63               POL Wieliczka                             3:34:29  3:33:45  1:48:36  145.-M40
 518. Sikorzewski Wojciech 72        POL Warszawa                              3:34:29  3:34:08  1:45:38  204.-M30
 519. Borski Adam 73                 POL 42.195 Wejherowo                      3:34:34  3:34:00  1:44:59  205.-M30
 520. Gębarowski Piotr 73            POL Sbbp.Pl                               3:34:37  3:34:13  1:45:12  206.-M30
 521. Podoba Jacek 71                POL Konstancin Jeziorna                   3:34:39  3:33:57  1:42:55  207.-M30
 522. Łukasiewicz Maciej 82          POL Warszawiakyathletics Club             3:34:48  3:34:46  1:28:28   96.-M20
 523. Hernik Dariusz 69              POL KMa Azs Politechniki Radom            3:34:48  3:34:10  1:45:47  146.-M40
 524. Wiercioch Piotr 74             POL Wągrowiec                             3:34:54  3:34:15  1:49:28  208.-M30
 525. Krypa Jan 54                   POL Warszawa                              3:34:58  3:34:20  1:43:00   68.-M50
 526. Białogrodzki Sylwester 61      POL Zalesie Górne                         3:35:01  3:34:34  1:44:25  147.-M40
 527. Prądzyński Dariusz 54          POL Warszawa                              3:35:01  3:34:36  1:44:37   69.-M50
 528. Krakowiak Bartosz 85           POL Kb Holmes Place                       3:35:01  3:34:11  1:44:20   97.-M20
 529. Kozłowski Gabriel 73           POL Warszawa                              3:35:02  3:32:29  1:45:25  209.-M30
 530. Duszyński Grzegorz 72          POL Bydgoszcz                             3:35:03  3:34:37  1:44:14  210.-M30
 531. Siwdek Kazimierz 60            POL Kraków                                3:35:06  3:34:21  1:38:56  148.-M40
 532. Kraszewski Marcin 79           POL Warszawa                              3:35:06  3:34:31  1:30:40  211.-M30
 533. Rzońca Stanisław 63            POL Mysłowice                             3:35:13  3:34:45  1:45:43  149.-M40
 534. Otczyk Bartek 76               POL Kraków                                3:35:16  3:34:21  1:46:03  212.-M30
 535. Kuśmirek Krzysztof 71          POL Tamaraton Lublin                      3:35:24  3:34:22  1:46:50  213.-M30
 536. Lancman Grzegorz 69            POL Wkb Meta Lubliniec                    3:35:27  3:34:06  1:39:10  150.-M40
 537. Tomaszek Robert 76             POL W                                     3:35:28  3:35:17  1:33:27  214.-M30
 538. Białogrodzki Tadeusz 58        POL Zalesie Górne                         3:35:31  3:34:47  1:45:39   70.-M50
 539. Czech Roman 49                 POL K S Olszewski I Synowie               3:35:32  3:35:04  1:42:19    8.-M60
 540. Olkiewicz Jędrzej 79           POL Warszawa                              3:35:37  3:34:43  1:39:15  215.-M30
 541. Szabli Cki Aleksy 60           POL Wkb Meta Lubliniec                    3:35:40  3:35:08  1:45:42  151.-M40
 542. Załuski Dariusz 59             POL Entre.Pl I Fundacja Kukuczki          3:35:40  3:35:05  1:42:25   71.-M50
 543. Marciniak Andrzej 74           POL Mława                                 3:35:42  3:35:13  1:44:39  216.-M30
 544. Grzybowski Tomasz 67           POL 32 Baza Lotnicza- Jastrząb            3:35:43  3:35:10  1:45:39  152.-M40
 545. Grabowski Stanisław 51         POL Azs Awf Masters                       3:35:45  3:35:10  1:42:10   72.-M50
 546. Hrček Petr 61                  CZE Brandys Nad Labem                     3:35:47  3:35:27  1:45:48  153.-M40
 547. Szreder Paweł 88               POL Warszawa                              3:35:49  3:35:04  1:45:40   98.-M20
 548. Nowosielski Jerzy 70           POL Osiny                                 3:35:56  3:34:52  1:38:58  217.-M30
 549. Asayevich Roman 64             BLR Minsk                                 3:35:57  3:34:01  1:40:03  154.-M40
 550. Anisimowiczjan 75              POL Era Running Team                      3:36:05  3:36:05  1:43:40  218.-M30
 551. Grono Krzysztof 75             POL Fiukówka                              3:36:10  3:33:35  1:47:39  219.-M30
 552. Rehfeld Hartmut 68             GER Stg Lichtenberg-Pagram                3:36:12  3:35:51  1:41:18  155.-M40
 553. Ladra Ryszard 76               POL Kraków                                3:36:15  3:35:04  1:46:34  220.-M30
 554. Rutkowski Piotr 68             POL Amator                                3:36:21  3:35:24  1:42:34  156.-M40
 555. Szałański Adam 53              POL Lubaczów                              3:36:27  3:35:59  1:45:35   73.-M50
 556. Hendricksonjay 53              USA Bcrr                                  3:36:27  3:36:16  1:45:40   74.-M50
 557. Weronowicz Mariusz 76          POL Kozienice                             3:36:29  3:33:25  1:52:45  221.-M30
 558. Świętochowski Marcin 84        POL Huragan Wołomin                       3:36:34  3:35:06  1:36:15   99.-M20
 559. Górka Jan 61                   POL Kraków                                3:36:42  3:35:07  1:49:43  157.-M40
 560. Piątek Bogdan 53               POL Lechici Zielonka                      3:36:45  3:35:36  1:50:12   75.-M50
 561. Nowara Andrzej 65              POL Rzeczyce                              3:36:51  3:36:32  1:39:27  158.-M40
 562. Pospiszył Marcin 86            POL Zelów                                 3:36:53  3:34:25  1:43:01  100.-M20
 563. Kieslich Mariusz 62            POL Ch Sz Rp                              3:36:55  3:36:00  1:43:12  159.-M40
 564. Michałowski Darek 75           POL Warszawa                              3:36:55  3:36:05  1:51:20  222.-M30
 565. Kawecki Paweł 72               POL Grójec                                3:36:58  3:36:14  1:45:18  223.-M30
 566. Figat Maciej 86                POL Warszawa                              3:36:59  3:36:11  1:45:56  101.-M20
 567. Ruta Tadeusz 50                POL Wkb Meta Lubliniec                    3:36:59  3:36:03  1:43:02   76.-M50
 568. Wołoskowski Remigiusz 76       POL Pge Elektrownia Turów S.A             3:37:06  3:36:43  1:38:49  224.-M30
 569. Wacnik Janusz 67               POL Maratony Polskie.Pl Team              3:37:07  3:36:16  1:44:58  160.-M40
 570. Sibielakłukasz 72              POL Era Running Team                      3:37:07  3:36:27  1:48:03  225.-M30
 571. Przywara Andrzej 68            POL Warszawa                              3:37:09  3:36:38  1:45:37  161.-M40
 572. Palma Mirosław 59              POL Pow                                   3:37:09  3:36:00  1:37:02   77.-M50
 573. Socha Dariusz 67               POL Klimontów                             3:37:12  3:37:01  1:45:57  162.-M40
 574. Łabuda Sławmoir 75             POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         3:37:16  3:34:05  1:43:31  226.-M30
 575. Upczukpiotr 67                 POL Srs Borek Chełm                       3:37:24  3:36:53  1:45:38  163.-M40
 576. Bryl Marcin 79                 POL Warszawa                              3:37:25  3:36:28  1:46:05  227.-M30
 577. Sadowski Jarosław 65           POL Sabo Suwałki                          3:37:36  3:36:12  1:45:17  164.-M40
 578. Sójka Krzysztof 77             POL Bełchatów                             3:37:36  3:37:00  1:46:11  228.-M30
 579. Fiedorczyk Andrzej 62          POL Wydminy                               3:37:39  3:37:10  1:48:07  165.-M40
 580. Badura Wojtek 67               POL Warszawa                              3:37:41  3:36:58  1:45:43  166.-M40
 581. Topa Jerzy 65                  POL Chrzanów                              3:37:48  3:37:44  1:29:48  167.-M40
 582. Szczygieł Jan 52               POL Lubaczów                              3:37:50  3:37:22  1:45:35   78.-M50
 583. Merat Regis 67                 FRA As Gems                               3:37:52  3:37:49  1:45:33  168.-M40
 584. Moskwiński Krzysztof 66        POL Gdańsk                                3:37:53  3:37:29  1:45:37  169.-M40
 585. Bartula Piotr 74               POL Kraków                                3:37:55  3:37:55  1:38:52  229.-M30
 586. Łaziński Zbigniew 71           POL Lksvictoriazabostów                   3:37:58  3:37:52  1:45:41  230.-M30
 587. Pacewicz Marek 56              POL Kbtp                                  3:38:01  3:37:36  1:45:38   79.-M50
 588. Trinkaaudrius 69               LTU Na, Pagauk!                           3:38:03  3:38:01  1:25:28  170.-M40
 589. Barbarskí Dariusz 70           POL Nowe Miasto                           3:38:05  3:35:13  1:41:26  231.-M30
 590. Baran Zenon 60                 POL Kb Gymnasion Warszawa                 3:38:10  3:37:39  1:46:11  171.-M40
 591. Lasota Mirek 53                POL Wałcz - Start 08                      3:38:15  3:38:11  1:47:58   80.-M50
 592. Gogol Marcin 80                POL Baciuty                               3:38:22  3:35:49  1:40:57  102.-M20
 593. Lewandowski Paweł 80           POL Kb Gymnasion Warszawa                 3:38:28  3:37:57  1:46:11  103.-M20
 594. Dzwonkowski Daniel 81          POL Warszawa                              3:38:31  3:35:41  1:50:30  104.-M20
 595. Pietrzak Roman 63              POL Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni     3:38:31  3:38:08  1:42:14  172.-M40
 596. Lulewicz Dariusz 79            POL Grupa Trójmiasto                      3:38:33  3:38:11  1:47:32  232.-M30
 597. Jaworski Robert 68             POL Warszawa                              3:38:34  3:37:33  1:45:33  173.-M40
 598. Topa Sławomir 66               POL Libiąż                                3:38:37  3:37:46  1:37:05  174.-M40
 599. Wójcicki Darek 76              POL Łask                                  3:38:47  3:35:09  1:47:11  233.-M30
 600. Sójka Paweł 58                 POL Warszawa                              3:38:47  3:37:52  1:43:51   81.-M50
 601. Romański Kazimierz 64          POL Wsb Cytadela                          3:38:49  3:37:51  1:46:46  175.-M40
 602. Wasilewski Robert 72           POL Wsb Cytadela                          3:38:50  3:37:52  1:46:46  234.-M30
 603. Borowski Dariusz 65            POL Przechlewo                            3:38:54  3:37:51  1:48:50  176.-M40
 604. Berezinski Tomasz 68           USA New York Road Runners                 3:38:54  3:38:06  1:46:02  177.-M40
 605. Kędzierski Dariusz 73          POL Pll Lot                               3:38:58  3:38:25  1:45:00  235.-M30
 606. Sobolewski Marek 70            POL Rzeszów                               3:39:00  3:38:02  1:42:27  236.-M30
 607. Dudek Marcin 77                POL Warszawa                              3:39:04  3:37:09  1:50:49  237.-M30
 608. Wieczorek Jerzy 70             POL Krzeszowice                           3:39:08  3:38:29  1:46:07  238.-M30
 609. Paczkowski Grzegorz 65         POL Warszawa                              3:39:11  3:38:45  1:45:07  178.-M40
 610. Borowski Andrzej 56            POL Działdowo                             3:39:11  3:38:52  1:43:09   82.-M50
 611. Bartoszewski Piotr 88          POL Godziesze Małe                        3:39:19  3:36:36  1:37:57  105.-M20
 612. Żegotałukasz 86                POL Generáli Running Team                 3:39:21  3:38:28  1:44:08  106.-M20
 613. Piasecki Paweł 82              POL Flyaway Bts Team                      3:39:21  3:38:57  1:45:20  107.-M20
 614. Pilch Krzysztof 58             POL Kraków                                3:39:22  3:38:55  1:45:26   83.-M50
 615. Janczak Marek 73               POL Radom                                 3:39:26  3:35:50  1:47:09  239.-M30
 616. Dajczer Rafał 77               POL Warszawa                              3:39:32  3:38:48  1:45:01  240.-M30
 617. Przybył Marek 76               POL Warszawa                              3:39:36  3:39:11  1:45:22  241.-M30
 618. Dziurdziewski Mirosław 60      POL Wkb Piast Wrocław                     3:39:39  3:37:56  1:46:18  179.-M40
 619. Gromelski Piotr 81             POL Www.Siepomaga.Pl                      3:39:41  3:39:04  1:45:51  108.-M20
 620. Graba Eugeniusz 53             POL Kb Maniąc Poznań                      3:39:51  3:39:14  1:46:14   84.-M50
 621. Sygut Marcin 70                POL Wckik                                 3:39:56  3:39:30  1:44:14  242.-M30
 622. Nazar Chrystian 81             POL Warszawa                              3:39:58  3:38:47  1:44:33  109.-M20
 623. Gac Jacek 67                   POL Dgw                                   3:39:58  3:39:37  1:43:16  180.-M40
 624. Sokołowski Adrian 87           POL Malbork                               3:39:59  3:35:56  1:57:42  110.-M20
 625. Ławniczak Tomasz 82            POL Kb Maniąc Poznań                      3:40:00  3:39:10  1:46:49  111.-M20
 626. Ostręga Robert 71              POL Team Olaws-Gates Złotoryja            3:40:04  3:39:32  1:46:06  243.-M30
 627. Gluth-Nowowiejski Zbigni 69    POL Ewa/Arszawa                           3:40:05  3:36:52  1:52:38  181.-M40
 628. Kordelas Grzegorz 50           POL Łódź                                  3:40:08  3:39:51  1:45:56   85.-M50
 629. Tarnowski Witold 61            POL Kb Tkkf Promyk Ciechanów              3:40:11  3:39:53  1:39:03  182.-M40
 630. Zagańczyk Marek 67             POL Zeszyty Literackie                    3:40:13  3:39:27  1:45:15  183.-M40
 631. Włoczewski Marcin 70           POL Warszawa                              3:40:16  3:36:44  1:50:03  244.-M30
 632. Dworzański Tomasz 80           POL Kocham Ewcie...                       3:40:20  3:36:40  1:47:13  112.-M20
 633. Januszewski Wiesław 61         POL Łomża                                 3:40:28  3:39:50  1:46:10  184.-M40
 634. Lejartloic 57                  FRA Courirachantepie                      3:40:28  3:40:16  1:41:20   86.-M50
 635. Szymków Henryk 50              POL Agroma Rzeszów                        3:40:31  3:38:58  1:48:45   87.-M50
 636. Bekacz Stanisław 63            POL Wyszęcice                             3:40:32  3:37:28  1:39:05  185.-M40
 637. Pietrzak Ryszard Eugenil 60    POL Wkb Swat                              3:40:33  3:39:46  1:46:03  186.-M40
 638. Gąsowski Piotr 64              POL Kruszwica Running Team                3:40:34  3:40:14  1:41:46  187.-M40
 639. Pyrć Piotr 71                  POL Kraków                                3:40:35  3:40:08  1:39:56  245.-M30
 640. Olik Ryszard 58                POL Dowództwo Sił Powietrznych            3:40:35  3:39:48  1:46:02   88.-M50
 641. Tylus Paweł 55                 POL Łodz                                  3:40:36  3:40:07  1:45:57   89.-M50
 642. Grzywacz Sebastian 76          POL Warszawa                              3:40:37  3:40:25  1:37:45  246.-M30
 643. Rogoż Grzegorz 69              POL Nowy Dwór                             3:40:37  3:40:28  1:32:47  188.-M40
 644. Bień Łukasz 74                 POL Sokół Tarnów                          3:40:39  3:40:12  1:45:45  247.-M30
 645. Figat Grzegorz 72              POL Warszawa                              3:40:41  3:40:03  1:45:40  248.-M30
 646. Horała Piotr 84                POL Gb Wrocławskie Krasnale               3:40:41  3:39:50  1:50:14  113.-M20
 647. Malka Marcin 76                POL Warszawa                              3:40:42  3:40:02  1:46:13  249.-M30
 648. Burdka Piotr 76                POL Kp Psp Brzeziny                       3:40:47  3:40:18  1:44:03  250.-M30
 649. Kmicic Andrzej 58              POL Krasnystaw                            3:40:53  3:40:35  1:40:37   90.-M50
 650. Lipowski Zdzisław 46           POL Kb Lew Legnica                        3:40:55  3:40:42  1:45:54    9.-M60
 651. Mikulski Grzegorz 77           POL Garwolin                              3:40:56  3:40:14  1:51:35  251.-M30
 652. Kukolowicz Paweł 57            POL Warszawa                              3:40:59  3:40:43  1:38:39   91.-M50
 653. Korcz Sławomir 65              POL Sbbp.Pl                               3:41:01  3:40:02  1:50:34  189.-M40
 654. Grass Łukasz 76                POL Iti Adventure Team                    3:41:07  3:39:57  1:43:36  252.-M30
 655. Wojteczek Leszek 56            POL Skarżysko-Kamienna                    3:41:11  3:38:18  1:50:11   92.-M50
 656. Gaweł Bogdan 56                POL Mił.Sportu I Rek.Zaborze              3:41:11  3:41:02  1:36:53   93.-M50
 657. Conran Mark 59                 USA Bcrr / Bayou City Road Runners        3:41:12  3:40:38  1:52:36   94.-M50
 658. Jurkowski Jakub 80             POL Warszawa                              3:41:12  3:37:54  1:51:32  114.-M20
 659. Zieliński Rafał 66             POL Azs Awf Masters Kraków                3:41:14  3:40:39  1:42:47  190.-M40
 660. Mu?Oz-Calero Javier 78         ESP Domoklik                              3:41:15  3:38:09  1:46:28  253.-M30
 661. Faron Dariusz 73               POL Pbm Południe Hotel Perła Poludnia     3:41:16  3:40:46  1:46:47  254.-M30
 662. Michalski Janusz 66            POL Kpw Świnoujście                       3:41:17  3:40:17  1:42:16  191.-M40
 663. Jabłoński Waldemar 59          POL Kb Tkkf Promyk Ciechanów              3:41:18  3:40:22  1:47:37   95.-M50
 664. Rzepecki Robert 63             POL Supermaraton Winiary Kalisz           3:41:22  3:41:02  1:38:48  192.-M40
 665. Antczak Mirosław 59            POL Supermaraton Kalisz                   3:41:22  3:39:44  1:49:45   96.-M50
 666. Wiszniewski Kamil 84           POL Suwałki                               3:41:26  3:39:31  1:50:56  115.-M20
 667. Rustecki Mariusz 73            POL Warszawa Śródmieście                  3:41:27  3:40:07  1:49:28  255.-M30
 668. Lachowski Przemysław 77        POL Jw 1145                               3:41:33  3:39:58  1:45:30  256.-M30
 669. Mazanek Dietmar 73             POL Podkowa Leśna                         3:41:34  3:40:42  1:45:30  257.-M30
 670. Goliszek Richard 58            CAN King City                             3:41:37  3:40:15  1:45:57   97.-M50
 671. Szatkowski Grzegorz 70         POL Warszawa                              3:41:38  3:40:48  1:50:34  258.-M30
 672. Kalita Marcin 80               POL Woszk Gronik Adventure Team           3:41:40  3:38:53  1:56:37  116.-M20
 673. Zielonka Marian 55             POL Ks. Maraton Ostrów Wielkopolski       3:41:41  3:40:33  1:43:34   98.-M50
 674. Marko Józef 59                 POL Nkb Zryw Namysłów                     3:41:43  3:41:18  1:45:37   99.-M50
 675. Szulc Jarosław 73              POL Warszawa                              3:41:45  3:40:41  1:49:28  259.-M30
 676. Lloyd Alexander 85             GBR Leatherhead                           3:41:46  3:32:45  1:42:45  117.-M20
 677. Podgórski Marcin 88            POL Azs Zut                               3:41:48  3:41:06  1:45:42  118.-M20
 678. Tekieli Marek 68               POL Kraków                                3:41:51  3:41:49  1:30:03  193.-M40
 679. Wlochal Piotr 73               POL Śrem                                  3:41:52  3:41:41  1:39:25  260.-M30
 680. Radzyński Tomasz 78            POL Kutno                                 3:41:59  3:39:37  1:48:07  261.-M30
 681. Gajewski Marek 63              POL Rzeszów                               3:41:59  3:41:25  1:47:39  194.-M40
 682. Kosiorowski Leszek 70          POL Nowiny Jeleniogórskie                 3:42:00  3:40:58  1:50:51  262.-M30
 683. Sikora Grzegorz 83             POL Warszawa                              3:42:00  3:41:03  1:51:11  119.-M20
 684. Zielonka Wiesław 60            POL Huhtamaki - Polska                    3:42:04  3:41:48  1:37:40  195.-M40
 685. Wrzosek Jerzy 59               POL Lubań                                 3:42:06  3:41:14  1:50:33  100.-M50
 686. Tłuścik Paweł Józef 67         POL Team Berlin E.V.                      3:42:07  3:41:57  1:37:21  196.-M40
 687. Niedziolka Tomasz 75           POL Elkom                                 3:42:09  3:42:09           263.-M30
 688. Borek Tomasz 74                POL Piekoszów                             3:42:09  3:38:38  1:47:15  264.-M30
 689. Szamburski Maksymilian 72      POL Warszawa                              3:42:11  3:41:22  1:47:15  265.-M30
 690. Urbański Jan 64                POL Czosnów                               3:42:13  3:41:14  1:41:41  197.-M40
 691. Kaczorek Robert 52             POL Warszawa                              3:42:15  3:40:56  1:47:46  101.-M50
 692. Paparo Riccardo 72             POL Włochy                                3:42:17  3:40:54  1:45:31  266.-M30
 693. Misztal Grzegorz 71            POL Jw 2644                               3:42:22  3:40:17  1:48:32  267.-M30
 694. Tybuszewski Janusz 57          POL Dar Szpiku Toruń                      3:42:23  3:42:08  1:45:12  102.-M50
 695. Kopeć Piotr 74                 POL Ruda Śląska                           3:42:25  3:40:33  1:47:48  268.-M30
 696. Natkański Jerzy 54             POL Fundacja Kukuczki                     3:42:27  3:41:52  1:43:15  103.-M50
 697. Cuszlag Jakub 66               POL Warszawa                              3:42:28  3:42:02  1:48:20  198.-M40
 698. Senk Aleksander 79             POL Kb Holmes Place                       3:42:28  3:41:54  1:47:31  269.-M30
 699. Kowaliklukasz 77               POL Mim Uw                                3:42:35  3:41:56  1:45:14  270.-M30
 700. Komór Wiesław 62               POL Wrocław                               3:42:36  3:42:04  1:47:09  199.-M40
 701. Dembkowski Piotr 66            POL Płock                                 3:42:37  3:42:11  1:46:23  200.-M40
 702. Fijałkowski Andrzej 66         POL Warszwa                               3:42:38  3:41:43  1:48:35  201.-M40
 703. Futrega Marek 78               POL Kurnik.Pl                             3:42:40  3:41:57  1:38:01  271.-M30
 704. Zakrzewski Patryk 78           POL Dominikanie                           3:42:42  3:41:46  1:45:39  272.-M30
 705. Serna Cean Jose Manuel 62      ESP Club Marathon Cartagena               3:42:45  3:42:10  1:50:11  202.-M40
 706. Adamski Wojciech 50            POL Wrocław                               3:42:48  3:42:33  1:42:25  104.-M50
 707. Dębicki Artur 68               POL Gdynia                                3:42:49  3:42:03  1:56:57  203.-M40
 708. Kraśniewski Krzysztof 61       POL Braniewo                              3:42:51  3:42:05  1:51:41  204.-M40
 709. Ochab Janusz 71                POL Warszawa                              3:42:56  3:41:24  1:53:26  273.-M30
 710. Jęchorek Marcin 87             POL J.W. 4391 Tomaszów Mazowiecki         3:43:00  3:42:10  1:51:53  120.-M20
 711. Płoch Sebastian 73             POL Wrocław                               3:43:03  3:42:20  1:50:52  274.-M30
 712. Buchajewicz Andrzej 66         POL Mckwadrat                             3:43:04  3:42:56  1:43:22  205.-M40
 713. Chojecki Dariusz 72            POL Lublin                                3:43:08  3:41:19  1:47:24  275.-M30
 714. Głowacki Jacek 61              POL Biegamy Z Ochotą                      3:43:09  3:41:54  1:47:40  206.-M40
 715. Kotecki Arkadiusz 80           POL Saska Kępa                            3:43:11  3:42:33  1:44:59  121.-M20
 716. Gorzkowski Tomasz 77           POL Tgb Gąski                             3:43:11  3:42:28  1:35:42  276.-M30
 717. Schirmerfranz 83               GER Hamburg                               3:43:19  3:42:31  1:50:12  122.-M20
 718. Kol Osiński Henryk 52          POL N/Z                                   3:43:20  3:42:28  1:50:37  105.-M50
 719. Rantala Jyrki 72               FIN Koovee                                3:43:23  3:42:47  1:46:19  277.-M30
 720. Kaczorowski Maciej 69          POL Funswim                               3:43:24  3:41:55  1:51:12  207.-M40
 721. Grabsztunowicz Robert 75       POL Tt Szczecin                           3:43:26  3:43:10  1:42:21  278.-M30
 722. Krajewski Sławomir 56          POL Doliniarze.Com                        3:43:28  3:42:43  1:54:43  106.-M50
 723. Szuty Radosław 85              POL Zwierzyniec                           3:43:31  3:42:33  1:51:50  123.-M20
 724. Kawecki Jozef 49               POL Bank Polskiej Spółdzielczości         3:43:32  3:41:03  1:40:18   10.-M60
 725. Kloskowski Adam 86             POL Reprezentacja Pow                     3:43:35  3:41:44  1:39:26  124.-M20
 726. Greczyło Marcin 78             POL Łódź                                  3:43:35  3:42:37  1:51:37  279.-M30
 727. Przychocki Paweł 78            POL Lublin                                3:43:35  3:43:27  1:40:55  280.-M30
 728. Białka Adam 82                 POL Reprezentacja Pow                     3:43:35  3:42:44  1:42:59  125.-M20
 729. Suortti Antti 60               BEL Parlamentu Po Jat R.Y.                3:43:35  3:43:02  1:52:00  208.-M40
 730. Staszewski Wojciech 67         POL Gazeta Wyborcza                       3:43:36  3:42:29  2:00:08  209.-M40
 731. Sidorowicz Mirosław 84         POL Studencki Klub Górski                 3:43:39  3:41:28  1:47:11  126.-M20
 732. Pisarski Łukasz 71             POL Warszawa                              3:43:42  3:42:43  1:36:02  281.-M30
 733. Kulik Krzysztof 80             POL Warszawa                              3:43:44  3:42:25  1:45:58  127.-M20
 734. Pastwa Marek 63                POL Łódź                                  3:43:44  3:42:48  1:51:42  210.-M40
 735. Rachwał Jacek 66               POL Maraton Kraków                        3:43:48  3:41:01  1:50:21  211.-M40
 736. Nic Jakub 77                   POL Im 2010 Inowrocław/Pow                3:43:50  3:43:19  1:46:08  282.-M30
 737. Palinka Józef 60               POL Warszawa                              3:43:52  3:41:34  1:54:10  212.-M40
 738. Zubek Zenon 76                 POL Biały Zdrój                           3:43:54  3:40:08  1:48:21  283.-M30
 739. Wojtczak Krzysztof 63          POL 2Bmt Kutno                            3:43:54  3:42:51  1:51:46  213.-M40
 740. Mosedouglus 80                 POL Warszawa                              3:43:55  3:42:02  1:36:14  128.-M20
 741. Turlej Dariusz 57              POL Darts Warszawa                        3:43:56  3:42:56  1:49:35  107.-M50
 742. Karlikowski Andrzej 56         POL Radom                                 3:43:58  3:42:16  1:50:18  108.-M50
 743. Sikorski Witold 61             POL Kb Run 42 Bobolice                    3:43:59  3:43:20  1:42:06  214.-M40
 744. Jarosz Dariusz 74              POL Tkkf Koszalin                         3:44:02  3:43:01  1:44:38  284.-M30
 745. Wojciechowski Mariusz 73       POL Warszawa                              3:44:04  3:42:29  1:43:59  285.-M30
 746. Domański Gerard 73             POL Warszawa                              3:44:04  3:43:05  1:50:08  286.-M30
 747. Gut Bartosz 86                 POL Kraków                                3:44:05  3:40:33  1:55:28  129.-M20
 748. Supryka Paweł 82               POL Olsztyn                               3:44:05  3:43:08  1:48:31  130.-M20
 749. Kwiatkowski Ryszard 63         POL Naprzód Gaz Olsztyn                   3:44:05  3:43:52  1:40:19  215.-M40
 750. Paraniak Jan 50                SWE Teamskavsaretif                       3:44:07  3:43:40  1:44:33  109.-M50
 751. Kincer Rafał 74                POL Zabrze                                3:44:08  3:43:16  1:51:45  287.-M30
 752. Gnysiński Jacek 60             POL Invar Integracje                      3:44:09  3:42:37  1:39:59  216.-M40
 753. Drygalski Dominik 63           POL 42195 Bydgoszcz                       3:44:11  3:43:40  1:45:57  217.-M40
 754. Dąbrowski Cezary 71            POL Piaseczno                             3:44:11  3:42:55  1:56:02  288.-M30
 755. Ochocki Jakub 88               POL Azs Politechnika Warszawska           3:44:12  3:42:46  1:52:34  131.-M20
 756. Kowalski Mikołaj 85            POL Warszawa                              3:44:12  3:43:01  1:55:12  132.-M20
 757. Węch Jacek 57                  POL Warszawa                              3:44:19  3:44:08  1:40:45  110.-M50
 758. Pietrzak Mariusz 75            POL Lublin                                3:44:19  3:43:49  1:45:51  289.-M30
 759. Wielewski Waldemar 69          POL Grupa Trójmiasto                      3:44:20  3:43:26  1:51:58  218.-M40
 760. Michałowski Włodzimierz 76     POL Grodzisk Mazowiecki                   3:44:20  3:41:05  1:49:47  290.-M30
 761. Ordyński Janusz 50             POL Skarżysko - Kamienna                  3:44:20  3:41:27  1:52:28  111.-M50
 762. Roszkiewicz Robert 79          POL Smecz-Piaseczno                       3:44:22  3:43:55  1:45:41  291.-M30
 763. Jurga Bartosz 76               POL Warszawa                              3:44:24  3:43:38  1:51:44  292.-M30
 764. Kamiński Mariusz 76            POL Bydgoszcz                             3:44:26  3:43:31  1:51:43  293.-M30
 765. Finkielsztein Mariusz 88       POL Pruszków                              3:44:28  3:43:01  1:52:34  133.-M20
 766. Gołos Jerzy 57                 POL Zg Lubin                              3:44:28  3:44:09  1:40:38  112.-M50
 767. Olejniczak Witold 49           POL K S Maraton Ostrów Wlkp               3:44:31  3:44:04  1:46:17   11.-M60
 768. Stypula Krystian 78            POL Szczecin                              3:44:32  3:43:53  1:51:41  294.-M30
 769. Chyła Artur 68                 POL Totalfitpl                            3:44:33  3:42:58  1:52:14  219.-M40
 770. Nizioł Marian 57               POL Piaseczno                             3:44:34  3:44:19  1:45:57  113.-M50
 771. Labudda Zygfryd 61             POL Szczecin                              3:44:35  3:43:11  1:42:19  220.-M40
 772. Liszewski Zygmunt 50           POL Maratończyk Team Szczecin             3:44:36  3:44:06  1:46:11  114.-M50
 773. Białek Marcin 69               POL Kb Nike                               3:44:37  3:43:35  1:45:34  221.-M40
 774. Susuł Bogdan 74                POL Kkb Dystans                           3:44:38  3:43:41  1:51:14  295.-M30
 775. Grzegorczyk Wojciech 67        POL Warszawa                              3:44:39  3:43:50  1:49:31  222.-M40
 776. Szczygielski Krzysztof 60      POL Gdynia                                3:44:40  3:44:12  1:45:39  223.-M40
 777. Kopczewski Michał 72           POL Warszawa                              3:44:41  3:44:14  1:45:57  296.-M30
 778. Piotrowski Paweł 66            POL Tomaszów                              3:44:42  3:43:09  1:51:47  224.-M40
 779. Adameczek Marek 69             POL Warszawa                              3:44:43  3:44:27  1:45:03  225.-M40
 780. Cisek Mirosław Tomasz 72       POL Kb Galeria Warszawa                   3:44:45  3:44:32  1:50:44  297.-M30
 781. Krawczak Jan Marian 52         POL Stalowa Wola                          3:44:47  3:42:09  1:50:06  115.-M50
 782. Stawarz Krzysztof 80           POL Opentravel.Com                        3:44:48  3:43:42  1:45:20  134.-M20
 783. Farkas Dariusz 69              POL Jw 3964                               3:44:49  3:44:24  1:45:23  226.-M40
 784. Niedźwiadek Kamil 89           POL Awf Warszawa                          3:44:49  3:43:55  1:38:49  135.-M20
 785. Strzyżewski Mirosław 61        POL Umk Toruń                             3:44:52  3:44:23  1:45:46  227.-M40
 786. Gajewski Kamil 84              POL Tłuszcz                               3:44:53  3:43:03  1:43:13  136.-M20
 787. Adamiak Michał 75              POL Warszawa                              3:44:53  3:43:09  1:44:06  298.-M30
 788. Kołodziejski Mieczysław 68     POL Warszawa                              3:44:53  3:42:05  1:54:01  228.-M40
 789. Czechowski Robert 64           POL Aletempo                              3:44:55  3:44:22  1:53:47  229.-M40
 790. Łubian Michał 75               POL Blockers-Garwolin                     3:44:55  3:44:14  1:51:42  299.-M30
 791. Zabłocki Jakub 78              POL Kb Lechici Zielonka                   3:45:00  3:43:52  1:50:12  300.-M30
 792. Wojas Piotr 61                 POL Warszawa                              3:45:02  3:44:37  1:44:29  230.-M40
 793. Dołkowski Daniel 76            POL Jw 4260 Elbląg                        3:45:06  3:43:16  1:43:16  301.-M30
 794. Damaz Arkadiusz 71             POL Warszawa                              3:45:12  3:41:43  1:47:25  302.-M30
 795. Chudy Jacek 75                 POL Powerade Blachownia                   3:45:13  3:44:51  1:45:41  303.-M30
 796. Guliński Grzegorz 58           POL Dobrzelin                             3:45:29  3:45:02  1:54:48  116.-M50
 797. Musiał Robert 66               POL Warszawa                              3:45:30  3:45:08  1:44:09  231.-M40
 798. Chmielewski Jacek 67           POL Grupa Trójmiasto                      3:45:39  3:44:45  1:51:58  232.-M40
 799. Posman Rafał 76                POL Warszawa                              3:45:40  3:44:06  1:51:43  304.-M30
 800. Woszczyk Leszek 73             POL Warszawa                              3:45:46  3:44:36  1:48:32  305.-M30
 801. Katryński Sławomir 61          POL Karoes Toruń                          3:45:47  3:44:53  1:45:12  233.-M40
 802. Kuć Jarosław 66                POL Kraków                                3:45:47  3:45:04  1:51:25  234.-M40
 803. Chudecki Kamil 69              POL Warszawa                              3:45:49  3:41:38  1:48:34  235.-M40
 804. Juodišius Evaldas 72           LTU Na, Pagauk!                           3:45:50  3:44:42  1:51:19  306.-M30
 805. Lenarczyk Jakub 78             POL Warszawa                              3:46:02  3:43:56  1:51:36  307.-M30
 806. Maziarz Marek 65               POL Sępólno Krajeńskie                    3:46:09  3:45:52  1:39:28  236.-M40
 807. Baranowski Andrzej 88          POL Warszawa                              3:46:10  3:43:26  2:01:57  137.-M20
 808. Latecki Lech 83                POL Js 4025                               3:46:12  3:45:27  1:52:00  138.-M20
 809. Kawała Sławomir 85             POL Opatówek                              3:46:15  3:44:58  1:45:34  139.-M20
 810. Bies Grzegorz 80               POL Kraków                                3:46:18  3:44:43  1:54:23  140.-M20
 811. Łaszczuk Witold 59             POL Gazeta Wyborcza                       3:46:18  3:45:28  1:49:28  117.-M50
 812. Dzierka Mariusz 70             POL Tomaszów                              3:46:25  3:46:01  1:45:41  308.-M30
 813. Poterekjakub 82                POL 31 Baza Lotnictwa Taktycznego         3:46:26  3:45:31  1:43:12  141.-M20
 814. Markowicz Zenon 51             POL Pisa Barczewo                         3:46:29  3:45:39  1:51:43  118.-M50
 815. Obszyński Tomasz 62            POL Kraków                                3:46:37  3:45:55  1:46:07  237.-M40
 816. Szota Wojciech 74              POL Art Profi                             3:46:43  3:45:54  1:50:30  309.-M30
 817. Przedpełski Przemysław 74      POL Warszawa                              3:46:47  3:46:04  1:51:40  310.-M30
 818. Bajda Jcek 77                  POL Jw4101                                3:46:48  3:42:48  1:41:20  311.-M30
 819. Szymczak Paweł 74              POL Kb Maniąc Poznań                      3:46:51  3:45:35  1:45:43  312.-M30
 820. Kędzierski Artur 72            POL Warszawa                              3:46:53  3:45:31  1:50:14  313.-M30
 821. Piotrowski Rafał 75            POL Dwikozy                               3:46:56  3:46:29  1:37:56  314.-M30
 822. Mielczarski Bartosz 84         POL Warszawa                              3:46:58  3:44:23  1:42:56  142.-M20
 823. Riemer Tomasz 65               POL Mkt                                   3:47:02  3:46:02  1:50:34  238.-M40
 824. Krawczyk Damian 72             POL Warszawa                              3:47:03  3:45:08  1:41:54  315.-M30
 825. Pyka Marcin 72                 POL Łazy                                  3:47:03  3:46:16  1:51:42  316.-M30
 826. Karyś Artur 76                 POL Włocławek                             3:47:07  3:45:47  1:54:12  317.-M30
 827. Piaszczyk Stanisław 62         POL Górki Wielkie                         3:47:12  3:44:03  1:51:40  239.-M40
 828. Stawski Dariusz 57             POL Kbarturówekłódź                       3:47:13  3:46:56  1:49:38  119.-M50
 829. Frontczak Marek 52             POL Supermaraton - Kalisz                 3:47:13  3:46:23  1:49:28  120.-M50
 830. Ropiak Ryszard 44              POL Kurpie Myszyniec                      3:47:14  3:46:35  1:51:34   12.-M60
 831. Pawłowski Jacek 75             POL Ks Tęcza Gdynia                       3:47:18  3:46:09  1:43:15  318.-M30
 832. Szczerzek Zbigniew 55          POL Zabrze                                3:47:22  3:47:05  1:40:43  121.-M50
 833. Borowiec Michał 75             POL Warszawa                              3:47:25  3:46:42  1:51:35  319.-M30
 834. Roszkowski Wojciech 60         POL Warszawa                              3:47:26  3:45:46  1:50:42  240.-M40
 835. Adamski Szczepan 68            POL Jurowce                               3:47:27  3:46:44  1:45:53  241.-M40
 836. Wieczorek Jacek 72             POL Warszawa                              3:47:30  3:47:09  1:32:07  320.-M30
 837. Kukuła Wojciech 87             POL Biegopolski.Pl/Gore-Tex               3:47:30  3:46:36  1:50:58  143.-M20
 838. Nowicki Andrzej 63             POL Warszawa                              3:47:31  3:46:30  1:45:58  242.-M40
 839. Bohdan Ryszard 50              POL Zdzieszowice                          3:47:39  3:46:56  1:51:41  122.-M50
 840. Miszczyk Roman 70              POL Bystra                                3:47:41  3:46:53  1:51:48  321.-M30
 841. Nędza Marek 63                 POL Pradła                                3:47:44  3:46:58  1:51:04  243.-M40
 842. Smoliński Sławomir 73          POL Wkb Meta Lubliniec                    3:47:49  3:45:16  1:52:35  322.-M30
 843. Tomaka Wojciech 72             POL Tomaka Team                           3:47:50  3:47:17  1:45:08  323.-M30
 844. Szczotka Paweł 72              POL Warszawa                              3:47:52  3:44:41  1:58:08  324.-M30
 845. Janik Tomasz 70                POL Hrubieszów                            3:47:52  3:46:58  1:45:31  325.-M30
 846. Wiącek Marcin 78               POL Warszawa                              3:47:55  3:45:56  1:55:59  326.-M30
 847. Stawarz Tadeusz 53             POL Opentravel.Com                        3:47:57  3:46:48  1:51:43  123.-M50
 848. Wiśniewski Andrzej 57          POL Klub Biegacza Pll Lot                 3:48:00  3:46:27  1:50:04  124.-M50
 849. Sojka Franciszek 42            POL Mks Władysławowo                      3:48:00  3:46:36  1:51:41   13.-M60
 850. Marczak Mariusz 58             POL Ke Zielona Góra                       3:48:01  3:47:38  1:44:59  125.-M50
 851. Fuks Szymon 80                 POL Era Running Team                      3:48:09  3:47:14  1:46:51  144.-M20
 852. Wojciechowski Michał 73        POL Warszawa                              3:48:09  3:44:33  1:58:43  327.-M30
 853. Wolanin Tomasz 71              POL Accenture                             3:48:11  3:45:38  1:53:27  328.-M30
 854. Żerdzicki Andrzej 54           POL Warszawa                              3:48:11  3:47:21  1:51:29  126.-M50
 855. Krysiak Łukasz 80              POL Pabianice                             3:48:12  3:45:12  1:48:06  145.-M20
 856. Mularczyk Marcin 76            POL Biegacz Nowosolna                     3:48:14  3:47:25  1:51:54  329.-M30
 857. Roehrych Paweł 71              POL Maratony Polskie.Pl Team              3:48:14  3:47:09  1:50:39  330.-M30
 858. Klich Kamil 78                 POL Olkusz                                3:48:17  3:46:13  1:41:44  331.-M30
 859. Kędziora Jan 57                POL Poznań                                3:48:22  3:46:29  1:40:06  127.-M50
 860. Jeżewski Michał 89             POL Warszawa                              3:48:23  3:46:19  1:56:41  146.-M20
 861. Rosół Zbigniew 56              POL Międzyrzecz                           3:48:30  3:48:07  1:51:20  128.-M50
 862. Romaniuk Jacek 64              POL Wrocław                               3:48:31  3:47:18  1:54:06  244.-M40
 863. Stykowski Sławomir 78          POL Art Profi                             3:48:31  3:48:10  1:45:35  332.-M30
 864. Solak Jarosław 74              POL Warszawa                              3:48:32  3:47:50  1:49:47  333.-M30
 865. Nowicki Jakub 79               POL Infovidematrixs.A.                    3:48:35  3:47:09  1:56:17  334.-M30
 866. Bogocz Oktawian 91             POL Głogówek/ Kraków                      3:48:35  3:45:29  1:48:31  147.-M20
 867. Małecki Marek 52               POL Warszawa                              3:48:46  3:47:38  1:51:45  129.-M50
 868. Strykowski Janusz 67           POL Kielce                                3:48:46  3:47:53  1:51:45  245.-M40
 869. Kulik Bogdan 48                CAN Kincardine, Ontario                   3:48:49  3:48:38  1:45:23   14.-M60
 870. Razik Jacek 68                 POL Wkb Meta                              3:48:50  3:48:33  1:54:20  246.-M40
 871. Kamocki Krzysztof 68           POL Łódź                                  3:48:52  3:47:40  1:53:39  247.-M40
 872. Kopacz Grzegorz 71             POL Kolonia Wola                          3:48:52  3:47:39  1:50:07  335.-M30
 873. Pogorzelski Marek 66           POL Warszawa                              3:48:56  3:47:23  1:50:55  248.-M40
 874. Huszalukleszek 79              POL Lublin                                3:49:03  3:45:06  1:55:01  336.-M30
 875. Barański Szczepan 78           POL Warszawa                              3:49:06  3:47:49  1:51:41  337.-M30
 876. Miatkowski Błażej 70           POL Warszawa                              3:49:08  3:48:42  1:43:16  338.-M30
 877. Cisło Wojtek 72                POL Bielsko-Biała                         3:49:10  3:48:30  1:44:26  339.-M30
 878. Kumochjakub 75                 POL Radiosluzew.Pl                        3:49:11  3:49:00  1:41:57  340.-M30
 879. Łaskarzewski Jarosław 67       POL Olsztyn                               3:49:12  3:46:56  1:55:58  249.-M40
 880. Ryzner Krzysztof 60            POL Grupa Pzu Warszawa                    3:49:13  3:48:45  1:47:04  250.-M40
 881. Jacques Krzysztof 57           POL Warszawa                              3:49:13  3:48:37  1:53:32  130.-M50
 882. Piekarek Grzegorz 77           POL Art Profi                             3:49:19  3:45:40  1:54:50  341.-M30
 883. Sondej Wiesław 62              POL Zespół Szkól Sokołołów Małopolski     3:49:22  3:48:29  1:51:59  251.-M40
 884. Ziółkowski Maciej 83           POL Warszawa                              3:49:22  3:46:34  1:51:02  148.-M20
 885. Kalinowski Jakub 85            POL Warszawa                              3:49:22  3:48:21  1:54:17  149.-M20
 886. Przysiężny Grzegorz 61         POL Klub Biegacza Nike Gdańsk Przymorze   3:49:24  3:48:19  1:49:29  252.-M40
 887. Tokarski Piotr 68              POL Warszawa                              3:49:25  3:48:22  1:53:42  253.-M40
 888. Kość Tomasz 74                 POL Warszawa                              3:49:28  3:48:25  1:51:23  342.-M30
 889. Pałgan Andrzej 76              POL Warszawa                              3:49:30  3:47:29  1:56:04  343.-M30
 890. Samociuk Andrzej 80            POL Biała Podlaska                        3:49:32  3:47:48  1:48:34  150.-M20
 891. Pesta Adam 69                  POL Gdynia                                3:49:34  3:48:14  1:55:53  254.-M40
 892. Silkin Piotr 41                LTU Ramuciai.Kauno Raj.                   3:49:35  3:47:46  1:55:34   15.-M60
 893. Karwatka Andrzej 57            POL Głogów                                3:49:38  3:48:52  1:43:04  131.-M50
 894. Zintek Jarosław 66             POL Azs Wat Warszawa                      3:49:39  3:48:14  1:56:53  255.-M40
 895. Żelichowski Artur 73           POL Okb Zadyszka Oświęcim                 3:49:39  3:48:36  1:56:03  344.-M30
 896. Alabrudziński Krzysztof 60     POL Płock                                 3:49:42  3:48:35  1:52:46  256.-M40
 897. Mikruta Artur 66               POL Uczniowski Klub Sportowy Katowice     3:49:43  3:49:10  1:35:37  257.-M40
 898. Luce Francis 57                FRA As Gems                               3:49:46  3:49:08  1:47:52  132.-M50
 899. Machacz Bartłomiej 88          POL Lks Koluszki                          3:49:47  3:49:03  1:52:08  151.-M20
 900. Jarosz Marek 63                POL Start 08Jw 3841 Rzeszów               3:49:50  3:49:45  1:47:46  258.-M40
 901. Letza Cezary 66                POL Bank Pekao Sa                         3:49:50  3:49:32  1:52:30  259.-M40
 902. Gondek Robert 76               POL Allianz Mtb Team                      3:49:52  3:49:15  1:46:11  345.-M30
 903. Wróblewski Andrzej 66          POL Investment150Latzycia                 3:49:58  3:49:54  1:47:02  260.-M40
 904. Klimont Bogdan 66              POL Styx                                  3:50:09  3:49:29  1:43:15  261.-M40
 905. Nojszewski Leszek 58           POL Warszawa                              3:50:12  3:49:01  1:50:01  133.-M50
 906. Jurczak Jacek 59               POL Siedlce                               3:50:14  3:48:39  1:51:59  134.-M50
 907. Kostrzębski Michał 55          POL Brodnica                              3:50:16  3:49:19  1:51:46  135.-M50
 908. Pruchniewski Sławomir 79       POL Warszawa                              3:50:17  3:49:22  1:47:37  346.-M30
 909. Tyburski Grzegorz 62           POL Magdalenka                            3:50:23  3:49:55  1:45:37  262.-M40
 910. Wcisło Marek 70                POL Era Running Team                      3:50:23  3:49:22  1:54:46  347.-M30
 911. Jastrzębski Piotr 84           POL Olsztyn                               3:50:26  3:49:36  1:49:28  152.-M20
 912. Kublik Maciej 75               POL Janów Podlaski                        3:50:32  3:46:59  1:49:02  348.-M30
 913. Maliszewski Cezary 58          POL Denat                                 3:50:34  3:49:25  1:45:58  136.-M50
 914. Bulka Artur 52                 POL Maraton Kraków                        3:50:39  3:49:53  1:51:46  137.-M50
 915. Zygula Piotr 78                POL Jcommerce                             3:50:42  3:48:03  1:59:16  349.-M30
 916. Stampfer Hartmann 60           POL Supermarathonclub Italia              3:50:42  3:49:49  1:48:34  263.-M40
 917. Szpiter Tomasz 69              POL Olaws Złotoryja                       3:50:42  3:50:10  1:46:06  264.-M40
 918. Kuptel Jerzy 72                POL Orla                                  3:50:44  3:48:06  1:46:24  350.-M30
 919. Torłop Przemysław 66           POL Grupa 3miasto Solidarność Gdańsk      3:50:47  3:50:23  1:45:37  265.-M40
 920. Ciechanowski Bartosz 89        POL Szczecin                              3:50:48  3:49:07  1:45:42  153.-M20
 921. Osiński Stanisław 51           POL Warszawa                              3:50:52  3:50:33  1:49:36  138.-M50
 922. Stefaniak Maciej 83            POL Accelerate Kb Accenture               3:50:55  3:50:40  1:38:20  154.-M20
 923. Górski Peter 73                POL Warszawa                              3:51:04  3:48:29  1:50:37  351.-M30
 924. Godlewski Daniel 75            POL Olsztyn                               3:51:05  3:48:15  1:48:02  352.-M30
 925. Wołoszyn Czesław 62            POL Pizuny                                3:51:05  3:50:22  1:45:51  266.-M40
 926. Walczak Dominik 79             POL Płock                                 3:51:10  3:50:04  1:52:46  353.-M30
 927. Żubrowski Marcin 79            POL Sońsk                                 3:51:14  3:50:16  1:46:13  354.-M30
 928. Kułakowski Marek 59            POL Podkowa Leśna                         3:51:14  3:48:08  1:45:12  139.-M50
 929. Kloc Maciej 88                 POL Rzeszów                               3:51:18  3:47:41  1:45:55  155.-M20
 930. Mijas Krzysztof 86             POL Końskie                               3:51:21  3:48:49  1:46:34  156.-M20
 931. Wojtyś Tomasz 75               POL Kpmg                                  3:51:24  3:51:12  1:52:14  355.-M30
 932. Key Barclay 76                 USA Macomb, Illinois                      3:51:24  3:51:02  1:43:42  356.-M30
 933. Besser Krzysztof 68            POL Strzegowo                             3:51:41  3:50:42  1:48:39  267.-M40
 934. Abucewicz Waldemar 59          POL Mks Władysławowo                      3:51:41  3:48:08  1:51:45  140.-M50
 935. Majcher Stanisław 48           POL Golub-Dobrzyń                         3:51:42  3:51:07  1:48:51   16.-M60
 936. Wołoskowski Eugeniusz 54       POL Pge Elektrownia Turów S.A             3:51:45  3:50:47  1:51:44  141.-M50
 937. Muczkowski Grzegorz 72         POL Warszawa                              3:51:48  3:50:25  1:55:24  357.-M30
 938. Stęplewski Przemysław 68       POL Warszawa                              3:51:49  3:49:22  1:58:34  268.-M40
 939. Bernatek Andrzej 74            POL Kpmg                                  3:51:53  3:50:47  1:56:38  358.-M30
 940. Derfert Andrzej 59             POL Polskiemaratony.Pl                    3:52:00  3:51:20  1:51:38  142.-M50
 941. Czaja Dariusz 69               POL Łowicz                                3:52:03  3:51:03  1:52:37  269.-M40
 942. Mazurkiewicz Marcin 78         POL Gepard Murowana Goślina               3:52:09  3:51:45  1:45:22  359.-M30
 943. Kozicki Maciej 73              POL Warszawa                              3:52:15  3:51:41  1:42:13  360.-M30
 944. Zatorski Mirosław 70           POL Pelari70                              3:52:18  3:50:30  1:44:09  361.-M30
 945. Wit Stanisław 63               POL Lubaczów                              3:52:28  3:51:50  1:45:14  270.-M40
 946. Banowski Janusz 67             POL Infovide-Matrix                       3:52:29  3:51:09  1:51:52  271.-M40
 947. Domagała Jerzy 63              POL Nadarzyn                              3:52:32  3:50:51  1:53:31  272.-M40
 948. Petrykowski Krzysztof 70       POL Ząbki                                 3:52:36  3:49:08  1:50:09  362.-M30
 949. Borkowski Tomasz 81            POL Suwałki                               3:52:36  3:51:11  1:41:20  157.-M20
 950. Kolonko Mirosław 70            POL Marathon Club Chorzów                 3:52:38  3:51:59  1:46:02  363.-M30
 951. Śliwak Andrzej 68              POL Cucumber Pekári Running Club          3:52:39  3:51:49  1:51:05  273.-M40
 952. Sawicki Paweł 77               POL Zamość                                3:52:42  3:51:27  1:56:04  364.-M30
 953. Hugo-Bader Jacek 57            POL Gazeta Wyborcza                       3:52:47  3:52:04  1:48:25  143.-M50
 954. Forctomasz 73                  POL Elbląg                                3:52:49  3:51:54  1:56:01  365.-M30
 955. Skarpetowski Paweł 84          POL Sadowne                               3:52:50  3:49:33  1:58:57  158.-M20
 956. Król Artur 71                  POL Zaborów                               3:52:51  3:51:50  1:51:43  366.-M30
 957. Mazanik Robert 75              POL Forma Wodzisław Śląski                3:52:59  3:52:39  1:45:00  367.-M30
 958. Grzybała Andrzej 53            POL Kr-Beko Łomża                         3:53:03  3:52:25  1:51:46  144.-M50
 959. Kosedowski Krzysztof 60        POL Warszawa                              3:53:04  3:52:38  1:44:08  274.-M40
 960. Zawistowski Artur 76           POL Warszawa                              3:53:05  3:50:20  1:51:45  368.-M30
 961. Waleńcik Marek 55              POL Pionki                                3:53:07  3:50:54  1:57:52  145.-M50
 962. Stachowiak Marek 82            POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         3:53:07  3:49:55  1:55:58  159.-M20
 963. Lewiński Bartosz 88            POL Miedziana Góra                        3:53:08  3:52:15  1:47:47  160.-M20
 964. Sikora Grzegorz 74             POL Era Running Team                      3:53:11  3:52:10  1:54:46  369.-M30
 965. Radomski Grzegorz 63           POL Lechici Zielonka                      3:53:14  3:52:28  1:51:30  275.-M40
 966. Boszke Witold 76               POL Kraków                                3:53:17  3:52:41  1:48:06  370.-M30
 967. Rehoruwe 63                    GER Tuspo Borken                          3:53:19  3:52:32  1:50:51  276.-M40
 968. Zapadka Zygmunt 53             POL Akb Szczytno                          3:53:23  3:52:39  1:52:07  146.-M50
 969. Podgórski Michal 78            POL Warszawa                              3:53:28  3:51:28  1:57:31  371.-M30
 970. Rusek Staszek 57               POL Drużyna Szpiku                        3:53:29  3:53:21  1:49:42  147.-M50
 971. Zęgota Grzegorz 72             POL Warszawa                              3:53:30  3:50:26  1:56:27  372.-M30
 972. Kawalec Leszek 61              POL Brody Żarskie                         3:53:33  3:53:07  1:46:14  277.-M40
 973. Bylów Andrzej 77               POL Wrocław                               3:53:35  3:52:43  1:51:39  373.-M30
 974. Lvovskyi Igor 44               UKR Charkov                               3:53:35  3:53:25  1:43:09   17.-M60
 975. Hodossy Péter 78               SVK Dunajská Streda                       3:53:37  3:53:17  1:43:01  374.-M30
 976. Jalocha Waldemar 66            POL Pruszków                              3:53:39  3:52:43  1:45:49  278.-M40
 977. Fi Alek Mirosław 77            POL Warszawa                              3:53:40  3:50:01  2:04:13  375.-M30
 978. Reszke Michal 80               POL Warszawa                              3:53:42  3:52:59  1:51:42  161.-M20
 979. Kwiatkowski Krystian 80        POL Janówek Pierwszy                      3:53:44  3:50:56  1:54:44  162.-M20
 980. Magdziak Andrzej 61            POL Zg Lubin                              3:53:53  3:53:29  1:46:48  279.-M40
 981. Zybura Paweł 79                POL Poznań                                3:53:55  3:51:15  1:45:42  376.-M30
 982. Sobolewski Jakub 77            POL Sochaczew                             3:53:57  3:52:40  1:50:26  377.-M30
 983. Calington Boby 56              POL Szczecin                              3:53:57  3:52:46  1:58:34  148.-M50
 984. Weinzettel Zygmunt 72          POL Szczedrzyk                            3:54:00  3:53:19  1:42:57  378.-M30
 985. Palgan Grzegorz 78             POL Warszawa                              3:54:02  3:51:57  1:55:25  379.-M30
 986. Auguścik Mariusz 63            POL Mysiadło                              3:54:03  3:50:29  1:57:24  280.-M40
 987. Petryk Karol 82                POL Warszawa                              3:54:04  3:50:40  1:58:28  163.-M20
 988. Berezowski Jarosław 71         POL Warszawa                              3:54:10  3:51:13  1:57:02  380.-M30
 989. Strąk Artur 75                 POL Straż Pożarna Mińsk Mazowiecki        3:54:14  3:51:08  1:50:03  381.-M30
 990. Łączny Jacek 64                POL Novatrading                           3:54:14  3:52:08  1:49:28  281.-M40
 991. Gaczyński Mateusz 76           POL Warszawa                              3:54:16  3:51:24  1:50:01  382.-M30
 992. Wyszomierski Dariusz 71        POL Warszawa                              3:54:18  3:52:54  1:52:08  383.-M30
 993. Pawlak Mikołaj 80              POL Otk Rzeźnik                           3:54:19  3:53:41  1:45:56  164.-M20
 994. Michalski Janusz 57            POL Warszawa                              3:54:23  3:53:17           149.-M50
 995. Chuchała Szymon 67             POL Bałtów                                3:54:23  3:54:03  1:42:10  282.-M40
 996. Olech Sławomir 69              POL Łęczna                                3:54:25  3:53:46  1:49:35  283.-M40
 997. Trzeciak Mariusz 76            POL K.M. Truchcikłubianka                 3:54:30  3:54:29  1:37:10  384.-M30
 998. Drąg Tomasz 76                 POL K.M.Truchcikłubianka                  3:54:31  3:54:30  1:37:10  385.-M30
 999. Cyniak Radosław 72             POL Wkb Frajda                            3:54:32  3:53:07  1:51:41  386.-M30
1000. Molenda Wiesław 74             POL Poznań                                3:54:33  3:53:42  1:51:44  387.-M30
1001. Kalinowski Mirosław 69         POL Warszawa                              3:54:33  3:52:14  1:58:00  284.-M40
1002. Pielachowski Piotr 59          POL Warszawa                              3:54:42  3:53:53  1:53:51  150.-M50
1003. Baluk Marek 62                 POL Borek - Chełm                         3:54:45  3:54:15  1:45:47  285.-M40
1004. Orliński Tomasz 79             POL Gazeta Wyborcza                       3:54:47  3:53:53  1:51:42  388.-M30
1005. Erdon Maciej 75                POL Jw 4260                               3:54:51  3:53:02  1:45:13  389.-M30
1006. Piórkowski Bogdan 71           POL Warszawa                              3:54:52  3:53:12  1:51:46  390.-M30
1007. Prośniak Krzysztof 67          POL Busko Zdrój                           3:54:54  3:52:35  1:58:42  286.-M40
1008. Springwald Paweł 59            POL Wkb Meta Lubliniec                    3:54:56  3:51:36  1:54:08  151.-M50
1009. Aleksy Borys 80                POL Środa Śląska                          3:54:57  3:51:22  1:52:23  165.-M20
1010. Głowacki Paweł 75              POL Tamaraton Lublin                      3:54:59  3:52:30  1:53:26  391.-M30
1011. Szewczyk Piotr 69              POL Warszawa                              3:55:01  3:54:09  1:55:21  287.-M40
1012. Soliwoda Mirosław 73           POL Skierniewice                          3:55:05  3:54:15  1:51:03  392.-M30
1013. Dac Jarosław 73                POL Warszawa                              3:55:06  3:54:15  1:54:10  393.-M30
1014. Szydlik Wojciech 79            POL Akb Szczytno                          3:55:07  3:53:11  1:48:31  394.-M30
1015. Wanelik Andrzej 78             POL Lufthansa Systems Poland              3:55:07  3:53:53  1:57:33  395.-M30
1016. Opydo Paweł 76                 POL Zawiercie                             3:55:10  3:51:33  1:52:51  396.-M30
1017. Jakimowicz Tomasz 75           POL Józefów                               3:55:11  3:51:49  1:48:45  397.-M30
1018. Matuszczak Michał 77           POL Warszawa                              3:55:15  3:53:35  1:56:17  398.-M30
1019. Naziemiec Leszek 74            POL Siemianowice Śląskie                  3:55:16  3:53:38  1:56:01  399.-M30
1020. Orysiak Tomasz 88              POL Monar Grabowo                         3:55:17  3:51:36  1:59:06  166.-M20
1021. Porayski-Pomsta Piotr 66       POL Biegamy Z Ochotą                      3:55:21  3:54:28  1:55:43  288.-M40
1022. Stanek Benedykt 64             POL Łyskornia                             3:55:21  3:54:20  1:47:07  289.-M40
1023. Burzymowski Zbigniew 72        POL Olsztyn                               3:55:22  3:54:54  1:47:34  400.-M30
1024. Bolimowski Andrzej 86          POL Warszawa                              3:55:23  3:53:00  1:51:11  167.-M20
1025. Janiak Tomasz 69               POL Gdańsk                                3:55:23  3:54:08  1:46:31  290.-M40
1026. Kazimierski Piotr 78           POL Warszawa                              3:55:23  3:54:35  1:43:06  401.-M30
1027. Pejski Cezary 55               POL Warszawa                              3:55:23  3:45:02  1:43:57  152.-M50
1028. Moczyński Leszek 51            POL Tkkf-Kolejarz                         3:55:26  3:54:41  1:54:58  153.-M50
1029. Rolański Marek 61              POL Warszawa                              3:55:26  3:52:06  1:56:44  291.-M40
1030. Pyc Michał 79                  POL Warszawa                              3:55:30  3:53:40  1:55:53  402.-M30
1031. Frolow Jakub 73                POL Im2010                                3:55:32  3:54:05  2:02:54  403.-M30
1032. Brasiun Mieczysław 74          POL Jw2189Kazuń                           3:55:34  3:52:41  1:54:44  404.-M30
1033. Karolewski Janusz 59           POL Bydgoszcz                             3:55:36  3:53:25  1:53:08  154.-M50
1034. Przybysz Łukasz 85             POL Kolaków                               3:55:37  3:55:28  1:34:10  168.-M20
1035. Poczwardowski Marek 60         POL Pzu S.A.                              3:55:37  3:54:37  1:45:25  292.-M40
1036. Kędziora Paweł 60              POL Kórnik                                3:55:39  3:53:46  1:47:00  293.-M40
1037. Sak Krzysztof 57               POL Tomaszów Lubelski                     3:55:40  3:54:41  1:50:48  155.-M50
1038. Gadzina Wojciech 82            POL J.W. 4391 Tomaszów Mazowiecki         3:55:41  3:54:51  1:51:53  169.-M20
1039. Kalinowski Ryszard 58          POL Maratończyk Team Szczecin             3:55:42  3:55:12  1:48:08  156.-M50
1040. Tomasiewicz Tomasz 83          POL Axel2.Pl                              3:55:47  3:52:12  1:52:23  170.-M20
1041. Kuśnierkiewicz Tomasz 63       POL Stowarzyszenie Park Skaryszewski      3:55:50  3:54:47  1:52:55  294.-M40
1042. Mathiak Rafał 76               POL Stary Kraszew                         3:55:52  3:55:09  1:52:06  405.-M30
1043. Ratajczak Paweł 80             POL Gołdap                                3:55:54  3:54:29  1:51:41  171.-M20
1044. Żochowski Michał 87            POL Warszawa                              3:55:55  3:54:04  1:54:34  172.-M20
1045. Grzeszczuk Wojciech 61         POL Warszawa                              3:55:58  3:55:14  1:55:15  295.-M40
1046. Grzeszczuk Grzegorz 66         POL Kb Galeria                            3:55:58  3:55:14  1:55:16  296.-M40
1047. Walicki Jarosław 74            POL Era Running Team                      3:56:00  3:54:45  1:57:32  406.-M30
1048. Podbielski Marek 74            POL Kb Castellanus                        3:56:01  3:52:16  2:01:55  407.-M30
1049. Niepsuj Marcin 81              POL Jw3537                                3:56:03  3:54:32  1:36:56  173.-M20
1050. Dawidczyk Tomasz 69            POL Kobyłka                               3:56:04  3:53:45  1:57:13  297.-M40
1051. Gulacz Marek 60                POL Wałbrzych                             3:56:05  3:55:43  1:39:53  298.-M40
1052. Karwowski Jarosław 70          POL Kcz Pędziwiatr Gliwice                3:56:06  3:55:34  1:58:29  408.-M30
1053. Włodarczyk Grzegorz 77         POL Tkkf Promyk Ciechanów                 3:56:07  3:53:09  1:44:29  409.-M30
1054. Nawrocki Jacek 65              POL Załom                                 3:56:11  3:55:25  1:51:49  299.-M40
1055. Rymarz Paweł 61                POL Warszawa                              3:56:13  3:55:32  1:47:55  300.-M40
1056. Jakubowski Arkadiusz 78        POL Warszawa                              3:56:13  3:54:37  1:57:40  410.-M30
1057. Zduńczyk Andrzej 74            POL Biks.A.                               3:56:13  3:55:37  1:53:22  411.-M30
1058. Łukomski Janusz 78             POL Pko Bp                                3:56:14  3:56:08  1:36:55  412.-M30
1059. Lis Tomasz 66                  POL Konstancin-Jeziorna                   3:56:15  3:52:57  1:55:59  301.-M40
1060. Smurawa Marcin 89              POL Azs Wat                               3:56:22  3:55:12  1:44:31  174.-M20
1061. Jankowski Dawid 89             POL Skoczów                               3:56:23  3:55:03  1:36:42  175.-M20
1062. Tarkowski Łukasz 85            POL Kraków                                3:56:26  3:54:59  2:00:37  176.-M20
1063. Kasparek Olgierd 75            POL Nieprzemakalni                        3:56:27  3:55:44  1:42:22  413.-M30
1064. Wilk Robert 71                 POL Kkb Dystans Kraków                    3:56:28  3:55:09  2:00:13  414.-M30
1065. Magda Kazimierz 64             POL Kkb Dystans Kraków                    3:56:28  3:55:09  2:00:14  302.-M40
1066. Goebeladam 65                  POL Kraków                                3:56:28  3:55:42  1:59:55  303.-M40
1067. Nowakowski Mirosław 77         POL Miners Running Team                   3:56:31  3:53:06  1:59:37  415.-M30
1068. Mikos Jarosław 67              POL Warszawa                              3:56:32  3:55:21  1:56:04  304.-M40
1069. Skrzypczak Piotr 59            POL Poznań                                3:56:32  3:53:01  1:55:38  157.-M50
1070. Mrzygłocki Andrzej 62          POL Lublin                                3:56:38  3:55:49  1:53:17  305.-M40
1071. Wiciński Rafał 68              POL Powerade                              3:56:39  3:55:48  1:56:02  306.-M40
1072. Błażewicz Bartek 76            POL Nowa Sól                              3:56:42  3:54:39  1:55:21  416.-M30
1073. Siedlecki Sławomir 72          POL Vegę Runners                          3:56:45  3:53:33  2:02:52  417.-M30
1074. Von Kiedrowski Wolfgang 69     GER Berlin                                3:56:45  3:54:17  1:53:35  307.-M40
1075. Machuľa Arkadiusz 72           POL Ziębice                               3:56:48  3:55:34  1:51:25  418.-M30
1076. Suchodolski Krzysztof 79       POL Akb Szczytno                          3:56:48  3:54:52  1:48:31  419.-M30
1077. Głaz Arkadiusz 78              POL Osżw Mińsk Mazowiecki                 3:56:49  3:55:08  1:43:12  420.-M30
1078. Weening Roland 69              NLD Wilanów Runners                       3:56:51  3:56:09  1:51:42  308.-M40
1079. Miszczuk Arkadiusz 67          POL Straż Miejska Warszawa                3:56:54  3:55:49  1:56:03  309.-M40
1080. Bylicki Krzysztof 68           POL Warszawa                              3:56:55  3:55:04  1:49:28  310.-M40
1081. Povlsen Ole 74                 DNK Herlufsholmskole                      3:56:57  3:55:29  1:57:23  421.-M30
1082. Możejko Marek 74               POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         3:56:57  3:53:46  1:55:58  422.-M30
1083. Piszczatowski Wojciech 71      POL Warszawa                              3:56:57  3:52:55  1:59:44  423.-M30
1084. Kwas August 79                 POL Jw 3248 Dęblin                        3:57:08  3:53:51  1:54:54  424.-M30
1085. Stawarz Andrzej 83             POL Opentravel.Com                        3:57:08  3:56:02  1:47:30  177.-M20
1086. Filipiak Fabian 48             POL Razem I Sprawnie Sochaczew            3:57:11  3:56:20  1:56:42   18.-M60
1087. Jaskólowski Waldemar 69        POL Szkoła Główna Służby Pożarniczej      3:57:13  3:53:26  1:58:35  311.-M40
1088. Wiśniewski Tomasz 70           POL Kpmg Marathon Team                    3:57:13  3:54:06  1:52:29  425.-M30
1089. Jonik Marcin 74                POL Lublin                                3:57:15  3:55:40  2:03:06  426.-M30
1090. Matwiejczyk Gabriel 81         POL Warszawa                              3:57:16  3:53:51  1:54:07  178.-M20
1091. Mirek Mariusz 78               POL Częstochowa                           3:57:19  3:55:58  1:51:44  427.-M30
1092. Urban Witold 79                POL Klub Biegacza Pll Lot                 3:57:19  3:56:46  1:45:00  428.-M30
1093. Pasztaleniec Grzegorz 62       POL Sbbp.Pl                               3:57:19  3:56:37  1:51:09  312.-M40
1094. Markowski Mateusz 91           POL Kb Fiodor Oława                       3:57:21  3:56:14  2:00:10  179.-M20
1095. Kluszczyński Rafal 73          POL Warszawa                              3:57:24  3:56:24  1:53:14  429.-M30
1096. Wypych Radosław 69             POL Art Profi                             3:57:33  3:57:09  1:50:44  313.-M40
1097. Bachta Paweł 90                POL Zwierzyniec                           3:57:35  3:55:01  1:44:18  180.-M20
1098. King Conrad 66                 GBR Skares                                3:57:35  3:56:21  1:57:39  314.-M40
1099. Tai Pale Pekka 78              POL Accelerate Kb Accenture               3:57:35  3:55:28  1:58:33  430.-M30
1100. Cydzik Mirosław 76             POL Olsztyn                               3:57:37  3:56:41  1:48:31  431.-M30
1101. Litzbarski Marek 68            POL Puck                                  3:57:37  3:56:26  1:56:45  315.-M40
1102. Szymczyna Zdzisław 58          POL Regionalny Węzeł Łączności W Krakowie 3:57:39  3:56:51  1:49:28  158.-M50
1103. Goś Piotr 83                   POL Obórki                                3:57:41  3:54:05  1:44:45  181.-M20
1104. Skórka Adam 74                 POL Olaws                                 3:57:41  3:57:09  1:39:11  432.-M30
1105. Marciniak Janusz 60            POL Warszawiaky                           3:57:42  3:56:57  1:51:49  316.-M40
1106. Życiński Jacek 50              POL Warszawa                              3:57:45  3:56:58  1:56:02  159.-M50
1107. Wziątek Mirosław 57            POL Kórnik                                3:57:46  3:56:24  1:49:37  160.-M50
1108. Wierzcholowski Robert 75       POL Ostrówek Węgrowsk                     3:57:46  3:57:31  1:44:14  433.-M30
1109. Olszański Dariusz 59           POL Kędzierzyn-Koźle                      3:57:55  3:56:35  1:58:40  161.-M50
1110. Chlebicki Radosław 60          POL Komorów                               3:57:57  3:57:42  1:57:30  317.-M40
1111. Górski Tomasz 73               POL Rightsolution                         3:57:58  3:55:25  1:47:39  434.-M30
1112. Rachwał Michał 81              POL Www.Aikidowarszawa.Pl                 3:57:59  3:56:05  2:02:35  182.-M20
1113. Simon Alexander 47             SVK Žilina                                3:57:59  3:57:41  1:52:30   19.-M60
1114. Świdurski Jarosław 77          POL Koźmin Wielkopolski                   3:58:03  3:57:22  1:51:40  435.-M30
1115. Czaja Daniel 75                POL Warszawa                              3:58:05  3:54:35  1:57:03  436.-M30
1116. Buciak Michał 72               POL Warszawa                              3:58:06  3:56:58  1:59:40  437.-M30
1117. Gbyl Jacek 69                  POL Orle                                  3:58:07  3:56:22  1:58:37  318.-M40
1118. Kliglich Paweł 77              POL Wołomin                               3:58:08  3:56:57  2:00:13  438.-M30
1119. Sobolewski Tomasz 88           POL Generáli Running Team                 3:58:09  3:56:37  1:56:26  183.-M20
1120. Puchalski Jerzy 58             POL Warszawa                              3:58:10  3:56:53  1:53:27  162.-M50
1121. Komor Piotr 74                 POL Kętrzyn                               3:58:12  3:56:32  1:55:56  439.-M30
1122. Kamocki Bartłomiej 81          POL J.W. 4391 Tomaszów Mazowiecki         3:58:13  3:57:01  2:00:11  184.-M20
1123. Piotrowski Adam 72             POL Www.Fort-Bema.Pl                      3:58:13  3:57:54  1:46:09  440.-M30
1124. Waglowski Wojciech 78          POL Sbbp.Pl                               3:58:15  3:56:33  1:56:14  441.-M30
1125. Matejek Marek 69               POL Warszawa                              3:58:18  3:55:28  1:58:21  319.-M40
1126. Jesionek Jarosław 84           POL Vegę Runners                          3:58:18  3:57:32  1:41:21  185.-M20
1127. Szeliga Paweł 69               POL Kb Wygan Kołobrzeg                    3:58:19  3:57:47  1:44:16  320.-M40
1128. Kulik Robert 68                POL Ruda Wołoska                          3:58:22  3:55:29  1:59:03  321.-M40
1129. Romański Adam 79               POL Warszawa                              3:58:22  3:56:16  2:00:54  442.-M30
1130. Koroscik Tomasz 68             POL Mokra 13                              3:58:24  3:56:41  1:58:03  322.-M40
1131. Janiszewski Sławomir 73        POL Warszawa                              3:58:26  3:54:17  1:59:06  443.-M30
1132. Godlewski Maciej 72            POL Warszawa                              3:58:26  3:57:05  1:46:10  444.-M30
1133. Wlizło Tomasz 74               POL Arcadis Polska                        3:58:26  3:57:33  2:00:24  445.-M30
1134. Gałecki Arkadiusz 80           POL Wrocław                               3:58:26  3:57:29  1:50:11  186.-M20
1135. Bon Cela Maciej 81             POL Złota                                 3:58:27  3:57:11  2:00:11  187.-M20
1136. Serkowski Marcin 75            POL Sklep Sportowy Speedsports            3:58:28  3:56:45  2:00:21  446.-M30
1137. Gmiterek Tomasz 72             POL Lublin                                3:58:28  3:57:12  1:57:17  447.-M30
1138. Ptak Zdzisław 65               POL Tychy                                 3:58:29  3:57:58  1:45:42  323.-M40
1139. Banasiak Sebastian 84          POL Warszawa                              3:58:29  3:55:52  1:56:29  188.-M20
1140. Cygan Marek 84                 POL Toruń                                 3:58:31  3:57:47  1:51:41  189.-M20
1141. Drygas Piotr 63                POL Poznań                                3:58:31  3:58:00  1:59:47  324.-M40
1142. Święcicki Wojciech 63          POL Warszawa                              3:58:33  3:57:43  1:52:34  325.-M40
1143. Baczyński Paweł 77             POL Warszawa                              3:58:33  3:56:54  1:54:18  448.-M30
1144. Mariański Norbert 75           POL Karczew                               3:58:33  3:56:48  1:53:01  449.-M30
1145. Sznajder Zenon 59              POL Nowa Sól                              3:58:34  3:57:16  1:56:31  163.-M50
1146. Kuźma Artur 81                 POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         3:58:34  3:55:22  1:55:58  190.-M20
1147. Bzura Jacek 75                 POL Im2010                                3:58:37  3:58:25  1:39:34  450.-M30
1148. Frelek Artur 76                POL Warszawa                              3:58:37  3:56:40  1:59:53  451.-M30
1149. Podkówka Zbigniew 60           POL Bydgoszcz                             3:58:37  3:57:27  1:56:18  326.-M40
1150. Rzeczkowski Maciej 68          POL Otwock                                3:58:38  3:56:04  1:57:09  327.-M40
1151. Falborski Tomasz 71            POL Warszawa                              3:58:42  3:57:21  1:57:14  452.-M30
1152. Kuźma Paweł 76                 POL Warszawa                              3:58:44  3:57:43  1:45:56  453.-M30
1153. Szajkowski Krzysztof 57        POL Warszawa                              3:58:44  3:55:42  2:00:00  164.-M50
1154. Cichowski Piotr 71             POL Warszawa                              3:58:45  3:54:57  1:54:12  454.-M30
1155. Kalita Arkadiusz 73            POL Jaworze                               3:58:46  3:56:08  2:02:35  455.-M30
1156. Świerczyński Zbigniew 50       POL Cross                                 3:58:46  3:58:01  2:01:44  165.-M50
1157. Kąkol Franciszek 55            POL Florian Chojnice                      3:58:46  3:58:01  2:01:45  166.-M50
1158. Kaczmarski Robert 73           POL Parczew                               3:58:47  3:56:46  2:02:30  456.-M30
1159. Lasocki Marcin 79              POL Geofizyka Warszawa                    3:58:47  3:58:29  1:36:42  457.-M30
1160. Chmielewski Robert 67          POL Salad Bar Tukan                       3:58:48  3:57:06  1:57:06  328.-M40
1161. Piotrowski Maciej 84           POL Warszawa                              3:58:48  3:57:09  1:59:25  191.-M20
1162. Śmigielski Mieczysław 52       POL Flora                                 3:58:50  3:57:36  1:54:15  167.-M50
1163. Dobroskok Kamil 85             POL Lubin                                 3:58:50  3:57:40  1:59:43  192.-M20
1164. Kuskowski Marcin 74            POL Gawartowa Wola                        3:58:50  3:58:24  1:47:38  458.-M30
1165. Rządkowski Krzysztof 74        POL Lublin                                3:58:51  3:56:11  1:58:54  459.-M30
1166. Adamczewski Maciej 73          POL Uksbushiłódź                          3:58:52  3:56:42  1:59:32  460.-M30
1167. Gorczyca Marcin 71             POL Warszaw                               3:58:52  3:57:46  1:56:51  461.-M30
1168. Puzio Waldemar 58              POL Dębica                                3:58:52  3:58:25  1:52:47  168.-M50
1169. Sobków Adam 66                 POL Gdynia                                3:58:53  3:57:47  1:56:02  329.-M40
1170. Szwaj Bartłomiej 76            POL Cisco                                 3:58:55  3:56:32  1:58:41  462.-M30
1171. Pietruszewski Jacek 70         POL Dgw/10 Warszawski Pułk Samochodowy    3:58:56  3:56:54  1:51:15  463.-M30
1172. Alchimowicz Krzysztof 66       POL Piaseczno                             3:58:56  3:55:37  1:58:44  330.-M40
1173. Kuszko Wojciech 56             POL Polska Biega                          3:58:56  3:58:50  2:00:12  169.-M50
1174. Montavon Hubert 54             SUI Palaisdejustice                       3:58:57  3:56:58  2:00:42  170.-M50
1175. Mazur Marek 67                 POL Piaseczno                             3:58:58  3:57:02  1:47:40  331.-M40
1176. Dziwulski Grzegorz 82          POL Kraków                                3:59:00  3:58:03  1:39:01  193.-M20
1177. Boroja Drago 53                SLE Asco Ufreda                           3:59:04  3:55:19  1:58:36  171.-M50
1178. Rutkowski Zbigniew 65          POL Dębno                                 3:59:07  3:58:47  1:40:50  332.-M40
1179. Domostowicz Michał 87          POL Skierniewice                          3:59:07  3:58:15  1:49:28  194.-M20
1180. Lenkiewicz Ryszard 57          POL Marynarka Wojenna Jw 3181 Gdynia      3:59:07  3:58:40  1:44:47  172.-M50
1181. Kłus Mariusz 78                POL Złotniki                              3:59:09  3:58:04  1:54:17  464.-M30
1182. Staszczak Paweł 74             POL Kampinos                              3:59:09  3:56:20  1:49:43  465.-M30
1183. Więckowski Grzegorz 71         POL Kb Strat Pułaski Warka                3:59:10  3:58:22  2:01:32  466.-M30
1184. Bobrowski Dariusz 64           POL Kb Strat Pułaski Warka                3:59:10  3:58:21  2:01:32  333.-M40
1185. Harasimiuk Leszek 84           POL Komarówka Podlaska - Start 08         3:59:11  3:59:03  2:03:20  195.-M20
1186. Staszewski Dominik 82          POL Warszawa                              3:59:11  3:55:52  1:50:53  196.-M20
1187. Kaliszuk Adam 68               POL Warszawa                              3:59:14  3:57:50  2:00:24  334.-M40
1188. Tomasiak Jan 72                POL Visegrad Maraton Rytro                3:59:16  3:56:21  1:59:28  467.-M30
1189. Szałowski Andrzej 53           POL Warszawa                              3:59:17  3:56:57  1:45:21  173.-M50
1190. Komorowski Mariusz 68          POL Mińsk Mazowiecki                      3:59:28  3:57:17  1:58:53  335.-M40
1191. Roszkiewicz Hubert 79          POL Rh-Fitness                            3:59:32  3:59:07  1:45:38  468.-M30
1192. Banacki Sławomir 72            POL Lets Go                               3:59:34  3:56:29  1:59:34  469.-M30
1193. Florczak Krzysztof 72          POL Ks Maraton Ostrów Wlkp.               3:59:34  3:58:36  1:51:35  470.-M30
1194. Janukowicz Tomasz 75           POL Sciteexgroup                          3:59:34  3:57:34  1:59:32  471.-M30
1195. Płuciennik Tomasz 81           POL Zielona Góra                          3:59:37  3:56:45  1:57:42  197.-M20
1196. Panek Mirosław 59              POL Warszawa                              3:59:38  3:58:32  1:49:37  174.-M50
1197. Ignatowicz Andrzej 74          POL Warszawa                              3:59:42  3:58:44  1:56:03  472.-M30
1198. Tjoathorsten 63                POL Skrzyszów                             3:59:46  3:58:32  1:53:45  336.-M40
1199. Bonitojose 70                  PRT Warsaw                                3:59:46  3:59:23  1:48:17  473.-M30
1200. Frydrych Mariusz 59            POL Gsk Breath Right                      3:59:47  3:58:49  2:00:50  175.-M50
1201. Nowak Bogusław 55              NZL Auckland                              3:59:47  3:59:33  1:43:04  176.-M50
1202. Wesołowski Maciej 78           POL Klub Biegacza Nike                    3:59:49  3:57:32  1:55:20  474.-M30
1203. Jesinowicz Bronisław 59        POL Akademia Obrony Narodowej - Warszawa  3:59:49  3:58:24  2:00:09  177.-M50
1204. Berdychowski Zygmunt 60        POL Nowy Sącz                             3:59:51  3:57:20  1:49:59  337.-M40
1205. Krypiak Tomasz 75              POL Wiązowna                              3:59:52  3:56:52  2:00:46  475.-M30
1206. Kamiński Marek 65              POL Poznań                                3:59:53  3:59:43  1:52:22  338.-M40
1207. Baranowski Arkadiusz 64        POL Warszawa                              3:59:54  3:58:48  1:50:39  339.-M40
1208. Karpiński Robert 71            POL Hprun                                 3:59:55  3:58:47  1:57:10  476.-M30
1209. Czekaj Wojciech 61             POL Radom                                 3:59:55  3:59:17  1:45:52  340.-M40
1210. Jankowski Sebastian 86         POL Radzymin                              3:59:55  3:57:49  1:48:43  198.-M20
1211. Bebelski Rafał 77              POL Warszawa                              3:59:56  3:58:46  2:00:13  477.-M30
1212. Princeian 64                   GBR Windsor                               3:59:56  3:58:01  1:52:59  341.-M40
1213. Hudewentz Joachim 49           GER Freiburg                              3:59:56  3:58:33  1:59:19   20.-M60
1214. Marczak Michał 85              POL Klub Maratonu Warszawskiego           3:59:59  3:58:59  1:52:40  199.-M20
1215. Krawczyk Piotr 67              POL Stowarzyszenie Terapeutów             3:59:59  3:58:52           342.-M40
1216. Suchorab Andrzej 68            POL Lublin                                4:00:00  3:59:10  1:51:33  343.-M40
1217. Kowalczyk Tomek 88             POL Thc Palermo                           4:00:00  3:58:43  2:00:24  200.-M20
1218. Denekajacek 73                 POL Projekt 12                            4:00:05  3:58:57  1:51:43  478.-M30
1219. Breska Witold 74               POL Kościerzyna                           4:00:05  3:57:16  2:00:08  479.-M30
1220. Dąbkowski Maciej 75            POL Solec Kujawski                        4:00:06  3:57:17  2:00:08  480.-M30
1221. Daszyk Marian 61               POL T.G.Sokólwstrachocinie                4:00:09  3:56:01  2:11:14  344.-M40
1222. Chlipała Wiesław 55            POL Tarnów                                4:00:21  3:58:57  1:51:44  178.-M50
1223. Ganczewski Paweł 69            POL Komorów                               4:00:29  3:59:21  1:56:03  345.-M40
1224. Żegarski Tomasz 78             POL Warszawa                              4:00:34  3:57:00  1:57:23  481.-M30
1225. Grabarczyk Marcin 68           POL Warszawa                              4:00:34  3:59:10  2:00:32  346.-M40
1226. Porębski Zbigniew 67           POL Aleksandrów Łódzki                    4:00:38  3:59:23  1:49:44  347.-M40
1227. Bargiel Marek 67               POL Topór                                 4:00:40  4:00:02  1:47:40  348.-M40
1228. Puławski Bogusław 68           POL Kadzidło                              4:00:41  3:59:56  1:46:13  349.-M40
1229. Kajak Mirosław 58              POL Garwolin                              4:00:42  3:59:03  1:54:18  179.-M50
1230. Kopi K Michał 73               POL Kwidzyn                               4:00:43  3:59:53  1:51:11  482.-M30
1231. Kudyk Andrzej 76               POL Warszawa                              4:00:44  3:57:44  2:00:05  483.-M30
1232. Żebrowski Maciej 74            POL Brwinów                               4:00:44  3:58:17  1:55:08  484.-M30
1233. Bielski Andrzej 75             POL Dowództwo Garnizonu Warszawa          4:00:54  3:58:51  1:52:58  485.-M30
1234. Adamiec Paweł 62               POL Zalesie Górne                         4:00:55  3:59:53  1:55:06  350.-M40
1235. Bezulski Łukasz 85             POL Warszawa                              4:00:56  3:59:54  1:50:26  201.-M20
1236. Czuba Sławomir 77              POL Warszawa                              4:01:06  3:58:24  1:56:23  486.-M30
1237. Paliś Roman 67                 POL Azs Awf Kraków Masters                4:01:06  4:00:03  1:51:42  351.-M40
1238. Mazurkiewicz Szymon 69         POL Warszawa                              4:01:06  4:00:32  1:57:32  352.-M40
1239. Galej Piotr 88                 POL Warszawa                              4:01:08  3:58:05  1:55:44  202.-M20
1240. Dygdoń Przemysław 74           POL Accelerate                            4:01:08  3:59:46  2:01:31  487.-M30
1241. Skibiński Marek 90             POL Lasek Bielański Team                  4:01:08  3:58:33  1:46:16  203.-M20
1242. Kosowski Łukasz 86             POL Jędrzejów                             4:01:10  4:00:12  1:45:58  204.-M20
1243. Pękala Jarosław 70             POL 32. Baza Lotnicza Łask Jastrząb       4:01:13  4:00:16  1:45:53  488.-M30
1244. Bielak Łukasz 80               POL Myszków                               4:01:16  3:58:42  1:57:14  205.-M20
1245. Gągorowski Mikołaj 71          POL Stołupianka                           4:01:22  4:00:42  1:51:45  489.-M30
1246. Jasik Piotr 58                 POL Warszawa                              4:01:23  3:58:45  1:57:15  180.-M50
1247. Kawczyński Piotr 73            POL Kaliszki                              4:01:24  3:59:35  2:00:18  490.-M30
1248. Zwań Tadeusz 77                POL Warszawa                              4:01:25  4:00:06  1:55:12  491.-M30
1249. Kinasiewicz Marek 52           POL Skierdy                               4:01:26  4:00:11  1:57:32  181.-M50
1250. Herman Piotr 73                POL Robercin                              4:01:27  3:58:43  1:49:35  492.-M30
1251. Krukowski Grzegorz 70          POL Czermin                               4:01:28  4:00:15  1:56:06  493.-M30
1252. Tymiński Paweł 76              POL Warszawa                              4:01:29  4:00:44  1:52:06  494.-M30
1253. Ulfik Wojciech 65              POL Sosnowiec                             4:01:31  3:59:16  1:41:05  353.-M40
1254. Kuptel Robert 75               POL Bielsk Podlaski                       4:01:31  4:00:19  2:00:15  495.-M30
1255. Andziak Grzegorz 74            POL Warszawiakyathletics Club             4:01:33  4:00:00  1:41:52  496.-M30
1256. Walczak Ryszard 50             POL Kb Maratończyk Zielona Góra           4:01:34  4:00:41  1:51:48  182.-M50
1257. Brede Bartłomiej 74            POL Warszawa-Wesoła                       4:01:34  3:58:01  1:53:46  497.-M30
1258. Barlik Artur 85                POL Orient Express Warszawa               4:01:37  3:57:06  1:56:17  206.-M20
1259. Nagler Piotr 74                POL Warszawa                              4:01:45  3:59:22  1:54:33  498.-M30
1260. Zientecki Jacek 48             POL Warszawa                              4:01:48  3:58:24  1:56:59   21.-M60
1261. Stefaniak Leszek 73            POL Grupa Trójmiasto                      4:01:52  4:00:58  1:51:59  499.-M30
1262. Górny Marcin 79                POL Lubartów                              4:01:54  3:59:51  2:03:33  500.-M30
1263. Pacynko Przemysław 82          POL Marki                                 4:01:58  4:00:43  2:00:29  207.-M20
1264. Wasiluk Paweł 81               POL J.W. 4391 Tomaszów Mazowiecki         4:01:59  4:00:26  2:05:30  208.-M20
1265. Żerebiec Jacek 74              POL Cisownica                             4:02:00  3:59:59  1:49:36  501.-M30
1266. Dzikowski Krzysztof 74         POL U Olka                                4:02:07  4:00:22  1:57:17  502.-M30
1267. Jóźwik Robert 76               POL Gatxrunningteam                       4:02:08  3:58:58  1:51:35  503.-M30
1268. Hipnarowicz Piotr 71           POL Era Running Team                      4:02:09  3:58:56  1:57:16  504.-M30
1269. Sotniczuk Cezary 63            POL Unts                                  4:02:10  4:00:10  1:59:49  354.-M40
1270. Góra Marcin 70                 POL Warszawa                              4:02:11  4:00:48  1:56:06  505.-M30
1271. Klimczak Adam 66               POL Mysiadło K. Warszawy Pol              4:02:24  3:59:30  2:01:56  355.-M40
1272. Wójcikowski Piotr 77           POL Siedlce                               4:02:29  3:59:07  1:54:28  506.-M30
1273. Surma Andrzej 80               POL 16 Bpd Kraków                         4:02:32  3:59:40  1:51:44  209.-M20
1274. Siedlecki Leszek 68            POL Wyszków                               4:02:34  3:59:22  2:02:53  356.-M40
1275. Kowalski Łukasz 85             POL Kołobrzeg                             4:02:37  4:01:49  1:49:28  210.-M20
1276. Leoniak Grzegorz 66            POL Iti Adventure Team                    4:02:38  4:01:28  1:53:51  357.-M40
1277. Hiller Marek 74                POL Warszawa                              4:02:39  3:59:39  2:00:25  507.-M30
1278. Owsiński Andrzej 70            POL Warszawa                              4:02:43  3:59:45  1:54:47  508.-M30
1279. Sidwa Andrzej 65               POL Piaseczno                             4:02:45  3:59:48  1:56:00  358.-M40
1280. Lemieszek Grzegorz 58          POL Łódź                                  4:02:47  4:00:02  1:56:04  183.-M50
1281. Imielski Marek 59              POL Wkb Meta Lubliniec                    4:02:47  3:59:27  1:54:19  184.-M50
1282. Trepka Marek 77                POL Warszawa                              4:02:49  4:01:16  1:54:25  509.-M30
1283. Bajerski Jan 79                POL Warszawa                              4:02:52  4:01:08  1:58:54  510.-M30
1284. Kukułowicz Włodzimierz 79      POL Drżymteam.                            4:02:54  3:59:49  2:01:34  511.-M30
1285. Lipowski Grzegorz 68           POL Komprachcice                          4:02:57  4:01:19  1:55:25  359.-M40
1286. Kobusiński Józef 51            POL Warszawa                              4:02:57  4:01:39  1:55:57  185.-M50
1287. Karpina Marek 71               POL Ks Gryf Kietrz                        4:02:58  4:01:35  2:01:10  512.-M30
1288. Gasiński Łukasz 73             POL Warszawa                              4:02:59  4:01:38  1:52:29  513.-M30
1289. Dobry Andrzej 68               POL Wola                                  4:03:20  3:59:23  2:02:00  360.-M40
1290. Smoliński Robert 68            POL Era Running Team                      4:03:20  4:01:44  1:54:46  361.-M40
1291. Otterbeck Claes 63             SWE Orebro                                4:03:28  4:01:30  2:00:25  362.-M40
1292. Lipka Bogusław 54              POL Gliwice                               4:03:28  4:01:29  2:03:24  186.-M50
1293. Chrzanowski Andrzej 55         POL Klub Polska Biega                     4:03:28  4:02:21  2:00:11  187.-M50
1294. Urbański Józef 58              POL Kkbmosir Krosno                       4:03:30  4:02:19  2:00:27  188.-M50
1295. Brudziński Cezary 77           POL Prywatnie                             4:03:37  4:03:30  1:35:37  514.-M30
1296. Smoleński Piotr 69             POL Warszawa                              4:03:40  4:02:28  2:00:23  363.-M40
1297. Polakis Antonis 66             CZE Praha 10                              4:03:47  4:03:44  1:47:03  364.-M40
1298. Skaklukjan 51                  POL Kb.Pimar Legionowo                    4:03:49  4:01:13  2:03:35  189.-M50
1299. Kmiołek Jacek 69               POL Kb Pimar Legionowo                    4:03:49  4:01:13  2:03:36  365.-M40
1300. Różanka Krzysztof 81           POL Ibm                                   4:03:50  4:02:15  1:52:25  211.-M20
1301. Opiński Marek 59               POL Piaseczno                             4:03:50  4:00:35  1:58:45  190.-M50
1302. Łukasik Marcin 82              POL Warszawa                              4:03:50  4:01:56  1:45:28  212.-M20
1303. Leśniewski Michał 71           POL Olinek-Warszawa                       4:03:59  4:02:55  1:56:59  515.-M30
1304. Knap Rafał 77                  POL Speleoklub Świętokrzyski Kielce       4:04:02  3:59:54  1:59:14  516.-M30
1305. Riger Robert 72                POL Zabrze                                4:04:07  4:00:58  1:54:21  517.-M30
1306. Zając Grzegorz 84              POL Więcej Funku I                        4:04:09  4:00:18  2:05:08  213.-M20
1307. Dudczak Jarosław 72            POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         4:04:10  4:00:58  1:55:58  518.-M30
1308. Marciniak Sławomir 75          POL Toruń                                 4:04:11  4:01:05  1:46:27  519.-M30
1309. Zakrzewski Robert 71           POL Warszawa                              4:04:14  4:03:00  1:57:58  520.-M30
1310. Wołos Radosław 85              POL Rzeszów                               4:04:18  4:02:49  2:00:11  214.-M20
1311. Adamik Jan 59                  POL Mckwadrat Rotmanka                    4:04:20  4:00:59  1:57:09  191.-M50
1312. Kurbiel Mariusz 82             POL 16 Batalion Powietrzno-Desantowy Krakó4:04:23  4:01:31  1:51:44  215.-M20
1313. Ścibior Krzysztof 65           POL Warszawa                              4:04:26  4:02:15  1:56:08  366.-M40
1314. Rek Sławomir 76                POL Warszawa                              4:04:27  4:04:03  1:51:48  521.-M30
1315. Kalisz Jakub 89                POL Warszawa                              4:04:28  4:03:26  1:45:39  216.-M20
1316. Ulfik Jerzy 59                 POL Zabrze                                4:04:29  4:03:48  1:45:52  192.-M50
1317. Mika Tomasz 77                 POL Kpmg                                  4:04:30  4:02:07  2:00:26  522.-M30
1318. Stanwayjonathon 85             GBR Newcastle Under                       4:04:31  4:03:29  1:49:34  217.-M20
1319. Kurek Andrzej 55               POL Warszawa                              4:04:33  4:04:00  1:50:13  193.-M50
1320. Kowalski Włodzimierz 55        POL Łódź                                  4:04:37  4:03:46  1:53:47  194.-M50
1321. Grabowski Artur 72             POL Jw 5699                               4:04:47  4:01:28           523.-M30
1322. Walczak Jacek 75               POL Wojciechów                            4:04:48  4:03:17  1:55:57  524.-M30
1323. Jedynecki Aleksander 49        POL Warszawa                              4:04:56  4:03:47  2:00:16   22.-M60
1324. Gubernatjacek 76               POL Warszawa                              4:04:58  4:00:28  2:01:47  525.-M30
1325. Księżyk Jacek 68               POL Truchtacz Mysłowice                   4:05:03  4:03:01  1:55:57  367.-M40
1326. Salski Rafał 68                POL Żyrardów                              4:05:05  4:03:08  2:00:14  368.-M40
1327. Cl Ećko Artur 76               POL Apteka W Rynku                        4:05:06  4:01:26  2:02:59  526.-M30
1328. Jakubiak Dominik 57            POL Warszawa                              4:05:14  4:03:29  1:59:36  195.-M50
1329. Naskręt Arkadiusz 72           POL Ibm Polska                            4:05:15  4:02:16  2:02:02  527.-M30
1330. Jachymek Bartłomiej 75         POL Im 2010 Warszawa                      4:05:16  4:02:16  2:02:02  528.-M30
1331. Rębiś Tomasz 74                POL Polska Biega                          4:05:16  4:04:07  2:00:12  529.-M30
1332. Pawelec Andrzej 64             POL Polskabiega                           4:05:17  4:03:51  1:58:33  369.-M40
1333. Szczęśniak Andrzej 49          POL Womp Wrocław                          4:05:20  4:04:30  1:56:31   23.-M60
1334. Kordziński Kazimierz 58        POL Wkb Meta Lubliniec                    4:05:24  4:02:04  1:55:17  196.-M50
1335. Lesiuk Gerard 74               POL Puławy                                4:05:29  4:03:47  1:58:25  530.-M30
1336. Górski Marcin 80               POL Warszawa                              4:05:29  4:02:09  2:03:05  218.-M20
1337. Pluta Ireneusz 62              POL Warszawa                              4:05:35  4:04:27  2:00:09  370.-M40
1338. Zaręba Adam 77                 POL Warszawa                              4:05:36  4:01:46  1:51:44  531.-M30
1339. Jakubiak Rafał 78              POL Biegamy Z Ochotą                      4:05:36  4:03:59  2:05:15  532.-M30
1340. Zwierzyński Wojciech 78        POL L.F.W.M                               4:05:37  4:04:48  1:51:43  533.-M30
1341. Lis Marek 75                   POL Warszawa                              4:05:40  4:04:27  1:56:20  534.-M30
1342. Golański Robert 74             POL Lasek Bielański Team                  4:05:45  4:03:40  1:47:07  535.-M30
1343. Koroś Dariusz 63               POL Chyli Czki                            4:05:49  4:04:47  2:00:14  371.-M40
1344. Szewczyk Marek 55              POL Poznań                                4:05:51  4:05:37  1:49:41  197.-M50
1345. Kozłowski Piotr 69             POL Gmina Bartoszyce                      4:05:52  4:03:04  1:55:22  372.-M40
1346. Burchard Piotr 58              POL Łódź                                  4:05:56  4:04:08  1:56:07  198.-M50
1347. Kimmer Jakub 88                POL Zelów                                 4:05:58  4:04:57  1:43:01  219.-M20
1348. Skwirut Michał 76              POL Metro Warszawskie                     4:06:01  4:05:13  2:00:10  536.-M30
1349. Klimkowski Cezary 77           POL Warszawa                              4:06:06  4:04:45  1:45:44  537.-M30
1350. Derszniak Michał 65            POL Kkl Kielce                            4:06:08  4:05:46  1:46:40  373.-M40
1351. Mazurkiewicz Andrzej 53        POL Kb Gymnasion Warszawa                 4:06:13  4:05:31  1:51:42  199.-M50
1352. Grunwald Wojciech 73           POL Hprun                                 4:06:14  4:05:33  1:50:10  538.-M30
1353. Duch Marcin 77                 POL Skierniewice                          4:06:15  4:05:07  2:00:04  539.-M30
1354. Jacadam 73                     POL Laski                                 4:06:17  4:05:09  1:52:35  540.-M30
1355. Chudzik Maciej 74              POL Start 08Madzia                        4:06:17  4:06:13  2:02:31  541.-M30
1356. Łatka Łukasz 87                POL Dąbrowa Górnicza                      4:06:24  4:04:02  1:51:47  220.-M20
1357. Ścisłowski Łukasz 86           POL Warka                                 4:06:27  4:05:27  1:51:42  221.-M20
1358. Blautenberg Leszek 64          POL Zpr                                   4:06:29  4:04:58  2:02:09  374.-M40
1359. Michalski Ryszard 80           POL Warszawa                              4:06:32  4:05:09  1:50:52  222.-M20
1360. Głowacki Arkadiusz 79          POL Łódź                                  4:06:32  4:04:35  1:53:14  542.-M30
1361. Omszański Marek 81             POL Warszawa                              4:06:35  4:03:26  2:00:25  223.-M20
1362. Misiek Marek 65                POL Głuchołazy                            4:06:39  4:06:37  1:39:00  375.-M40
1363. Miśkiewicz Marek 65            POL Lublin                                4:06:43  4:05:30  2:00:15  376.-M40
1364. Jedynak Waldemar 67            POL Polkowice                             4:06:44  4:05:47  1:57:54  377.-M40
1365. Artyszuk Mirosław 60           POL Warszawa                              4:06:45  4:04:14  2:12:04  378.-M40
1366. Chrabonszczjerzy 57            POL Ostróda                               4:06:58  4:06:12  1:51:59  200.-M50
1367. Legiędź Hubert 70              POL Lzs Kołbaskowo                        4:07:04  4:05:54  1:56:35  543.-M30
1368. Schodowski Przemysław 71       POL Kwidzyn                               4:07:07  4:03:50  1:55:30  544.-M30
1369. Finfando Zbigniew 67           POL Bssg                                  4:07:11  4:02:54  2:05:10  379.-M40
1370. Augustyn Marek 56              POL Łomianki                              4:07:13  4:05:58  2:03:08  201.-M50
1371. Chabros Mariusz 85             POL Jw 4391 Tomaszów Mazowiecki           4:07:14  4:07:01  1:36:26  224.-M20
1372. Iwanicki Michał 82             POL Warszawa                              4:07:15  4:07:03  1:40:58  225.-M20
1373. Równicki Dariusz 72            POL Hprunningteam                         4:07:17  4:04:23  2:03:35  545.-M30
1374. Widłak Janusz 73               POL Siedzów                               4:07:21  4:05:23  1:56:52  546.-M30
1375. Muránski Józef 45              POL Milonek Jurata                        4:07:25  4:06:57  1:45:40   24.-M60
1376. Zanni Dario 65                 SUI Palaisdejustice                       4:07:26  4:06:25  1:51:45  380.-M40
1377. Zawadowski Artur 70            POL Warszawa                              4:07:29  4:06:08  1:56:01  547.-M30
1378. Winnicki Wojciech 80           POL Jw 5699                               4:07:32  4:04:13  1:50:52  226.-M20
1379. Bartoszewicki Tomasz 64        POL Legionowo                             4:07:37  4:06:36  1:54:53  381.-M40
1380. Czerniak Adam 77               POL Nkb Leśne Dziatki                     4:07:39  4:07:25  1:40:56  548.-M30
1381. Olędzki Janusz 56              POL Centrum Onkologii W Warszawie         4:07:43  4:06:34  2:00:16  202.-M50
1382. Sabala Krzysztof 60            POL Zpr Sa                                4:07:52  4:06:21  1:53:58  382.-M40
1383. Kossowski Piotr 77             POL Warszawa                              4:07:53  4:05:14  2:01:32  549.-M30
1384. Hyla Dariusz 69                POL Dąbrowa Górnicza - Start 08           4:07:54  4:07:49  2:02:31  383.-M40
1385. Schirmercarl 80                GER Hamburg                               4:07:58  4:07:10  1:50:13  227.-M20
1386. Główka Rafał 76                POL Tychy                                 4:08:03  4:04:43  2:06:20  550.-M30
1387. Tuscher Jakub 82               POL Warszawa                              4:08:10  4:01:37  2:07:22  228.-M20
1388. Grabowski Wojciech 74          POL Lublin                                4:08:12  4:06:28  1:56:04  551.-M30
1389. Gotkowicz Krzysztof 75         POL Gdańsk                                4:08:14  4:07:23  1:57:38  552.-M30
1390. Nalivajko Heorhi 48            BLR Viktória                              4:08:21  4:06:26  2:07:45   25.-M60
1391. Januszek Witold 63             POL Warszawa                              4:08:21  4:07:22  1:53:42  384.-M40
1392. Makarewicz Michał 78           POL Otwock                                4:08:27  4:05:22  2:01:35  553.-M30
1393. Leszczyński Cezary 70          POL Grupa Trójmiasto                      4:08:29  4:08:07  2:02:01  554.-M30
1394. Smolarczyk Tomasz 81           POL Warszawa                              4:08:32  4:08:00  1:45:46  229.-M20
1395. Borowicz Czesław 53            POL Więcbork                              4:08:33  4:03:29  2:02:20  203.-M50
1396. Voss Karsten 63                POL Wiązowna                              4:08:36  4:07:54  1:45:34  385.-M40
1397. Martyniuk Szymon 82            POL Komorów                               4:08:37  4:04:30  2:07:09  230.-M20
1398. Gimbut Michał 75               POL Żyrardów                              4:08:37  4:06:07  1:58:46  555.-M30
1399. Kremerruss 54                  USA Centerville                           4:08:44  4:08:23  1:52:19  204.-M50
1400. Walewacz Grzegorz 83           POL Ostrołęka                             4:08:46  4:07:41  1:56:04  231.-M20
1401. Górecki Mieczysław 57          POL 40 Latek Tychy                        4:08:50  4:06:52  1:56:08  205.-M50
1402. Kaźmierczak Stanisław 88       POL Warszawa                              4:08:51  4:07:11  2:00:10  232.-M20
1403. Gajewski Kamil 88              POL Carrefour Polska Sp. Z 0.0            4:08:51  4:07:15  2:00:09  233.-M20
1404. Niemczyk Damian 83             POL Warszawa - Mokotów                    4:08:54  4:07:20  1:50:03  234.-M20
1405. Krzyżewski Piotr 82            POL Warszawa                              4:08:57  4:07:19  1:54:59  235.-M20
1406. Kondraszuk Grzegorz 73         POL Warszawa Ursynów                      4:08:57  4:07:41  1:56:07  556.-M30
1407. Rembierz Krzysztof 84          POL Accreoall Blues                       4:08:59  4:06:45  2:00:48  236.-M20
1408. Karolewski Piotr 70            POL Warszawa                              4:08:59  4:07:48  1:56:04  557.-M30
1409. Strzelecki Lesław 60           POL Cegelec Gliwice                       4:09:03  4:08:17  2:00:03  386.-M40
1410. Rudnik Krzysztof 76            POL Warszawa                              4:09:05  4:05:30  1:53:13  558.-M30
1411. Siekierski Wiesław 63          POL Bełchów                               4:09:12  4:08:40  1:44:47  387.-M40
1412. Wiśniewski Piotr 73            POL Rumaki                                4:09:15  4:08:33  1:56:51  559.-M30
1413. Walendzik Sławomir 65          POL Skierniewice                          4:09:17  4:08:09  2:00:04  388.-M40
1414. Twardzik Grzegorz 67           POL Wkb Meta Lubliniec                    4:09:19  4:05:07  1:53:11  389.-M40
1415. Krawczyk Tomasz 67             POL Naprzód Nadma                         4:09:21  4:08:21  1:46:36  390.-M40
1416. Lechus Marek 77                POL Włocławek                             4:09:22  4:08:02  2:00:23  560.-M30
1417. Dryjański Tomasz 72            POL Warszawa                              4:09:26  4:08:10  1:59:08  561.-M30
1418. Nowak Marek 57                 POL Wieliczka                             4:09:26  4:08:22  1:52:50  206.-M50
1419. Bursiak Paweł 76               POL Warszawa                              4:09:34  4:06:29  2:00:46  562.-M30
1420. Wojciechowski Jacek 65         POL Milanówek                             4:09:34  4:06:20  1:57:51  391.-M40
1421. Kozar Tomasz 69                POL Cisco                                 4:09:37  4:09:04  1:45:49  392.-M40
1422. Pasakalik Jarosław 78          POL Warszawa                              4:09:38  4:09:10  1:48:17  563.-M30
1423. Kupraszewicz Piotr 72          POL Tkkf Zachęta Białystok                4:09:38  4:06:12  2:06:27  564.-M30
1424. Siliniewicz Piotr 48           POL Departament Kontroli Mon              4:09:42  4:07:35  1:58:40   26.-M60
1425. Pycz Daniel 76                 POL Pogromcy Niemocy                      4:09:43  4:06:04  2:12:12  565.-M30
1426. Michalec Piotr 71              POL Brerunners                            4:09:45  4:08:37  1:59:38  566.-M30
1427. Bobryk Zenon 57                POL Pck                                   4:09:45  4:05:08  2:06:17  207.-M50
1428. Dąbrowski Mirosław 67          POL Warszawa                              4:09:49  4:08:30  1:57:31  393.-M40
1429. Mazurek Michał 77              POL Warszawa                              4:09:49  4:07:53  2:06:05  567.-M30
1430. Bąk Tomasz 71                  POL Warszawa-Wesoła                       4:09:53  4:08:55  1:52:57  568.-M30
1431. Antowski Marek 75              POL Pge Elektrownia Turów S.A             4:10:00  4:07:42  1:51:43  569.-M30
1432. Wojtasik Przemysław 72         POL Warszawa                              4:10:02  4:08:59  2:05:27  570.-M30
1433. Derejko Paweł 74               POL Warszawa                              4:10:02  4:06:57  2:00:17  571.-M30
1434. Kjelsen Olaf 67                POL Warszawa                              4:10:03  4:08:15  1:58:37  394.-M40
1435. Lengiewicz Jakub 77            POL Otk Rzeźnik                           4:10:03  4:06:53  2:13:07  572.-M30
1436. Bożek Edward 52                POL Milanówek                             4:10:08  4:09:35  1:55:20  208.-M50
1437. Jędryszka Tomasz 74            POL Warszawa                              4:10:10  4:07:42  2:07:44  573.-M30
1438. Ciemski Paweł 88               POL Bzc.Pl                                4:10:14  4:09:34  1:45:30  237.-M20
1439. Sadowski Piotr 68              POL Piaseczno                             4:10:16  4:07:01  1:58:45  395.-M40
1440. Marcinkowski Jakub 75          POL Akzonobel                             4:10:17  4:07:23  1:55:00  574.-M30
1441. Pietrzak Piotr 69              POL Kbarturówekłódź                       4:10:17  4:08:49  1:55:11  396.-M40
1442. Sabanda Witold 73              POL Kbarturówekłódź                       4:10:17  4:08:49  1:55:11  575.-M30
1443. Serwatka Lech 75               POL Saturn Fitness Targówek               4:10:19  4:06:17  1:55:05  576.-M30
1444. Prokopowicz Marek 62           POL Warszawa                              4:10:20  4:09:24  1:56:47  397.-M40
1445. Łasiński Paweł 83              POL Amd Ntt System                        4:10:20  4:08:56  1:56:00  238.-M20
1446. Piotrowski Krzysztof 59        POL Gdańsk                                4:10:20  4:07:39  2:01:27  209.-M50
1447. Matusevichalexey 77            POL Warszawa                              4:10:27  4:08:51  1:40:51  577.-M30
1448. Kozłowski Marian 55            POL Lzs Grodziec                          4:10:29  4:07:10  2:02:38  210.-M50
1449. Rybak Paweł 77                 POL Biegajznami.Pl                        4:10:32  4:09:11  1:52:07  578.-M30
1450. Bednarczyk Waldemar 68         POL Powerade                              4:10:32  4:09:19  1:57:24  398.-M40
1451. Gadzina Krzysztof 73           POL Kalna                                 4:10:33  4:10:21  1:49:30  579.-M30
1452. Branicki Marek 61              POL Infovide-Matrix                       4:10:33  4:07:52  2:04:35  399.-M40
1453. Skrzeszewski Grzegorz 58       POL Pwc                                   4:10:41  4:10:33  1:53:04  211.-M50
1454. Obstarczyk Andrzej 57          POL Zadyszka Oświęcim                     4:10:42  4:10:02  1:59:07  212.-M50
1455. Leniart Krzysztof 78           POL Nowy Borek                            4:10:45  4:09:11  1:55:49  580.-M30
1456. Antoszewski Marcin Miro 75     POL Start 08 Pułaski                      4:10:46  4:07:50  1:56:05  581.-M30
1457. Mikułowski Janusz 60           POL Warszawa                              4:10:48  4:08:46  2:03:29  400.-M40
1458. Żółtowski Maciej 74            POL Era Running Team                      4:10:49  4:09:53  1:56:37  582.-M30
1459. Chamoussetgregoire 76          POL Soprema                               4:10:49  4:09:57  1:53:06  583.-M30
1460. Brown Robert 58                USA Bcrr-Houston                          4:10:51  4:10:17  1:53:45  213.-M50
1461. Kosowski Przemysław 69         POL Warszawa                              4:10:52  4:10:52           401.-M40
1462. Kociszewski Adrian 67          POL Wlicza Góra                           4:10:53  4:08:12  1:58:40  402.-M40
1463. Kalinowski Arkadiusz 72        POL Mińsk Mazowiecki                      4:10:53  4:10:24  1:45:40  584.-M30
1464. Balawejder Marek 69            POL Warszawa                              4:10:56  4:09:06  2:01:51  403.-M40
1465. Ceretti Andrea 75              ITA Tivoli Marathon                       4:10:58  4:09:28  1:59:10  585.-M30
1466. Vandersanden Paul 70           POL Warszawa                              4:10:58  4:09:39  1:56:08  586.-M30
1467. Jankowski Marek 63             POL Wołomin                               4:11:00  4:10:18  1:48:15  404.-M40
1468. Kulesza Jacek 48               POL Otwock                                4:11:01  4:07:20  2:01:32   27.-M60
1469. Glicner Piotr 69               POL Polsat News                           4:11:01  4:09:24  2:02:45  405.-M40
1470. Paśnicki Grzegorz 75           POL Speleoklub Warszawski                 4:11:03  4:07:48  2:04:47  587.-M30
1471. Woźniak Józef 51               POL Warszawa                              4:11:04  4:07:31  1:59:49  214.-M50
1472. Macioch Tomasz 75              POL Warszawa                              4:11:05  4:09:00  1:59:14  588.-M30
1473. Taterski Paweł 64              POL Kb Maniak Poznań                      4:11:05  4:10:19  1:42:22  406.-M40
1474. Palec Jan 88                   POL Puławy                                4:11:06  4:07:33  2:07:44  239.-M20
1475. Białka Rafał 74                POL Kkb Dystans Kraków                    4:11:12  4:10:29  1:59:39  589.-M30
1476. Parzych Jarosław 82            POL Białystok                             4:11:14  4:08:49  1:50:02  240.-M20
1477. Ragiel Tomasz 73               POL Tadteam                               4:11:15  4:08:01  2:00:31  590.-M30
1478. Bakalárski Paweł 70            POL Tarnów                                4:11:18  4:10:39  1:51:20  591.-M30
1479. Trólka Piotr 71                POL Warszawa                              4:11:18  4:08:49  1:49:45  592.-M30
1480. Kożuchowski Krzysztof 68       POL Warszawa                              4:11:18  4:07:15  1:55:50  407.-M40
1481. Właszynowicz Jarosław 76       POL Pzu Sa                                4:11:20  4:09:58  2:00:15  593.-M30
1482. Badowski Przemysław 85         POL Warszawa                              4:11:21  4:07:15  1:59:28  241.-M20
1483. Turowski Tomasz 67             POL Kraków                                4:11:21  4:09:05  2:00:43  408.-M40
1484. Michalak Mariusz 64            POL Warszawa                              4:11:23  4:10:19  1:50:43  409.-M40
1485. Ancukiewicz Łukasz 83          POL Stanisławów Drugi                     4:11:23  4:10:04  2:01:59  242.-M20
1486. Śpiewak Karol 73               POL Marki                                 4:11:23  4:10:31  1:45:56  594.-M30
1487. Szewczyk Radosław 80           POL Jw1328                                4:11:24  4:10:01  1:50:12  243.-M20
1488. Świstak Mateusz 86             POL Katowice                              4:11:24  4:07:57  1:52:55  244.-M20
1489. Medyński Rafał 75              POL Medyński                              4:11:25  4:07:39  2:00:08  595.-M30
1490. Jezierski Jan 57               POL Warszawa                              4:11:25  4:08:01  1:59:32  215.-M50
1491. Dobrowolski Krzysztof 51       POL Warszawa                              4:11:25  4:10:37  1:56:03  216.-M50
1492. Kwiatkowski Tomasz 74          POL Warszawa                              4:11:31  4:10:40  1:47:16  596.-M30
1493. Klimik Zenon 63                POL Akb Szczytno                          4:11:34  4:08:44  1:51:42  410.-M40
1494. Małkowski Jerzy 81             POL Warszawa                              4:11:35  4:07:55  1:56:23  245.-M20
1495. Kuczara Robert 79              POL Krzeszowice                           4:11:36  4:10:56  1:57:37  597.-M30
1496. Pękalski Marek 77              POL Warszawa                              4:11:38  4:10:08  2:00:38  598.-M30
1497. Maciszewski Piotr 83           POL Szczecin                              4:11:38  4:08:53  2:15:58  246.-M20
1498. Kowalczyk Paweł 70             POL Aktywny Relaks Wołomin                4:11:40  4:11:06  1:50:13  599.-M30
1499. Głowacki Zdzisław 50           POL Warszawa                              4:11:40  4:08:31  2:01:49  217.-M50
1500. Sętkowski Andrzej 89           POL Sulejów                               4:11:42  4:07:59  1:58:10  247.-M20
1501. Zych Tomasz 49                 POL Goworowo                              4:11:44  4:08:19  2:03:53   28.-M60
1502. Fi Gat Jan 87                  POL Warszawa                              4:11:45  4:08:14  1:52:02  248.-M20
1503. Wyrąbkiewicz Janusz 57         POL Ciechocinek                           4:11:51  4:10:57  1:59:12  218.-M50
1504. Zawiślak Hubert 77             POL Lzs Wola Krzysztoporska               4:11:53  4:11:40  1:38:14  600.-M30
1505. Sołtys Jakub 84                POL Warszawa                              4:11:57  4:11:01  1:51:45  249.-M20
1506. Cieślak Tadeusz 61             POL Tad Team                              4:12:00  4:11:11  2:07:43  411.-M40
1507. Hulewicz Piotr 71              POL Nieruchomości Nieporęt                4:12:02  4:09:19  2:06:47  601.-M30
1508. Kubica Wojciech 78             POL Jw 3248                               4:12:03  4:08:45  1:54:54  602.-M30
1509. Woźniak Grzegorz 63            POL Warszawa                              4:12:06  4:08:37  2:02:38  412.-M40
1510. Goleń Jan 69                   POL Kb Galeria Warszawa                   4:12:06  4:10:53  2:01:39  413.-M40
1511. Jaworski Rafał 71              POL Wkb-Meta Lubliniec                    4:12:10  4:10:05  1:56:37  603.-M30
1512. Karol Maciej 85                POL Allianz Bank Polska                   4:12:19  4:10:49  2:00:25  250.-M20
1513. Sumka Roger 82                 POL Skumaj.Com                            4:12:21  4:08:15  2:08:22  251.-M20
1514. Tokarski Andrzej 80            POL Hurra Communications                  4:12:24  4:11:32  1:50:40  252.-M20
1515. Pawlicki Tomasz 80             POL Warszawa                              4:12:24  4:10:45  2:07:40  253.-M20
1516. Smul Krzysztof 80              POL Czciciela Bobrzej Nory                4:12:24  4:09:27  1:57:57  254.-M20
1517. Jasiniecki Maciej 73           POL Bydgoszcz                             4:12:32  4:12:06  1:44:14  604.-M30
1518. Grajkowski Tomasz 81           POL Warszawa                              4:12:33  4:08:43  2:01:17  255.-M20
1519. Mirota Radosław 74             POL Pogromcy Niemocy                      4:12:35  4:08:57  2:12:12  605.-M30
1520. Zięba Bogumił 78               POL Runningclub Dosia-Łódź                4:12:40  4:09:33  2:02:00  606.-M30
1521. Pietrosiuk Romuald 53          POL Międzyrzec Podlaski                   4:12:41  4:11:51  1:56:26  219.-M50
1522. Gardocki Bartosz 84            POL Warszawa                              4:12:41  4:10:00  1:57:19  256.-M20
1523. Łyczko Sławomir 65             POL Garbate Mzury                         4:12:47  4:11:33  1:50:19  414.-M40
1524. Dzwonkowski Mariusz 80         POL Krępa Biega                           4:12:51  4:11:14  2:00:11  257.-M20
1525. Milczarek Janusz 62            POL 32.Blotłask Jastrząb                  4:12:56  4:11:59  1:51:56  415.-M40
1526. Tenderendajan 80               POL Db Marathon Team                      4:13:01  4:11:24  1:57:50  258.-M20
1527. Bieganowski Roman 58           POL Warszawa                              4:13:04  4:09:43  2:00:13  220.-M50
1528. Kułaga Łukasz 82               POL Warszawa                              4:13:07  4:11:28  2:00:39  259.-M20
1529. Janczewski Piotr 68            POL Rzeszowskie Orły                      4:13:08  4:11:08  1:59:28  416.-M40
1530. Stangret Adam 60               POL Lubin                                 4:13:08  4:11:20  1:58:09  417.-M40
1531. Worobiec Józef 57              POL Jędrzejów                             4:13:12  4:11:15  2:00:15  221.-M50
1532. Jędrzejas Krzysztof 54         POL Kędzierzyn-Koźle                      4:13:14  4:11:54  2:00:26  222.-M50
1533. Krzesiński Stanisław 52        POL Sosnowiec                             4:13:15  4:09:49  1:54:39  223.-M50
1534. Damiano Boschi 63              ITA Acquadela                             4:13:20  4:12:20  1:57:02  418.-M40
1535. Bryksy Mariusz 73              POL Kraków                                4:13:21  4:12:04  2:00:40  607.-M30
1536. Trochimczuk Rafał 80           POL Accelerate                            4:13:22  4:09:59  1:52:25  260.-M20
1537. Toporek Jacek 66               POL Dęblin                                4:13:23  4:11:18  2:13:02  419.-M40
1538. Huba Mirosław 80               POL Wyszków                               4:13:24  4:12:03  1:59:38  261.-M20
1539. Wadziński Kamil 89             POL Zdzieszowice                          4:13:25  4:11:50  1:49:41  262.-M20
1540. Skowronek Artur 76             POL Emc Instytut Medyczny Sa              4:13:26  4:12:12  1:54:24  608.-M30
1541. Szopa Tomasz 84                POL Pruszków                              4:13:28  4:09:40  2:01:54  263.-M20
1542. Jakobsonsandris 76             LVA Riga                                  4:13:28  4:13:17  1:39:42  609.-M30
1543. Kujawski Tomasz 80             POL Jozefów                               4:13:36  4:11:13  2:07:44  264.-M20
1544. Tatkiewicz Witold 86           POL Siedlce                               4:13:36  4:10:12  1:47:34  265.-M20
1545. Drzewiecki Aleksander 72       POL Houseofskills                         4:13:40  4:11:10  2:08:01  610.-M30
1546. Boduch Mariusz 79              POL Nkb Zryw Namysłów                     4:13:41  4:12:25  1:57:38  611.-M30
1547. Szczęśniak Marcin 84           POL Warszawa                              4:13:43  4:11:22  2:02:56  266.-M20
1548. Korol Krzysztof 76             POL Db Marathon Team                      4:13:47  4:11:44  2:01:24  612.-M30
1549. Pylą Tomasz 80                 POL Veloceteam                            4:13:48  4:12:16  2:00:41  267.-M20
1550. Brzozowski Michal 85           POL Couchsurfing.Org                      4:13:49  4:12:27  1:59:38  268.-M20
1551. Makowski Jerzy 65              POL Klub Polska Biega                     4:13:51  4:11:00  2:05:06  420.-M40
1552. Kožiarski Maciej 79            POL Katowice                              4:13:51  4:10:46  1:59:10  613.-M30
1553. Kostecki Wiesław 55            POL Kb.Pimar Legionowo                    4:13:52  4:10:49  2:11:10  224.-M50
1554. Bielec Artur 73                POL Warszawa                              4:13:54  4:11:07  1:57:58  614.-M30
1555. Biedzki Przemek 78             POL Warszawa                              4:13:54  4:10:20  2:06:39  615.-M30
1556. Dzięgielewski Zbigniew 72      POL Warszawa                              4:13:56  4:11:47  1:44:12  616.-M30
1557. Panas Jaromir 87               POL Warszawa                              4:13:59  4:10:20  2:17:26  269.-M20
1558. Czynsz Aleksander 58           POL Amator                                4:13:59  4:12:49  2:00:38  225.-M50
1559. Danilczuk Jerzy 65             POL Sport21                               4:14:02  4:12:14  2:02:50  421.-M40
1560. Chrzanowski Paweł 68           POL Warszawa                              4:14:04  4:13:06  1:56:25  422.-M40
1561. Love Peter 70                  POL Warsaw                                4:14:05  4:12:00  1:56:30  617.-M30
1562. Stańko Zbigniew 70             POL Warszawa-Wesoła                       4:14:06  4:12:19  1:54:38  618.-M30
1563. Modrzejewski Daniel 79         POL Kutno                                 4:14:08  4:14:08           619.-M30
1564. Tomaszkiewicz Jarosław 72      POL Zgryz Ząbki                           4:14:11  4:13:16  1:52:46  620.-M30
1565. Lisius Tomasz 64               POL Gdańsk                                4:14:13  4:13:51  1:45:53  423.-M40
1566. Balcer Konrad 80               POL Warszawa                              4:14:17  4:10:17  2:04:16  270.-M20
1567. Pytkowski Marek 56             POL Lechici Zielonka                      4:14:18  4:13:20  1:56:01  226.-M50
1568. Doliński Adam 84               POL K.B. Pi Mar Legionowo                 4:14:23  4:12:07  2:07:42  271.-M20
1569. Lišiak Jerzy 70                POL Lublin                                4:14:24  4:12:01  1:54:33  621.-M30
1570. Wasilewski Jacek 72            POL Warszawa                              4:14:27  4:13:45  2:00:51  622.-M30
1571. Jurkowski Michał 78            POL Naprzód Gaz Olsztyn                   4:14:27  4:13:10  1:57:57  623.-M30
1572. Pawłowski Bogusław 52          POL Blizne                                4:14:29  4:13:42  1:51:44  227.-M50
1573. Walenta Stanisław 75           POL Kb Holmes Place                       4:14:32  4:11:47  2:01:42  624.-M30
1574. Szymański Tomasz 79            POL E-Business Solutions                  4:14:33  4:12:14  2:03:24  625.-M30
1575. Bednarz Wiesław 53             POL Warszawa                              4:14:35  4:12:34  2:01:05  228.-M50
1576. Mackiewicz Jacek 77            POL Sulejówek                             4:14:35  4:11:47  2:06:50  626.-M30
1577. Bąk Stanisław 57               POL Tarnowskie Góry                       4:14:41  4:14:14  1:52:36  229.-M50
1578. Biały Tomasz 86                POL Wrocław                               4:14:45  4:13:26  2:01:44  272.-M20
1579. Strzyczkowski Michał 69        POL Warszawa                              4:14:47  4:12:42  1:45:36  424.-M40
1580. Skrynicki Sławomir 76          POL Lublin                                4:14:51  4:12:49  2:03:33  627.-M30
1581. Redyk Tadeusz 64               POL Emilianów                             4:14:56  4:13:50  1:56:22  425.-M40
1582. Zacharek Piotr 73              POL Hprun                                 4:14:58  4:13:50  2:02:16  628.-M30
1583. Kamiński Stanisław 58          POL Nadarzyn                              4:15:00  4:14:12           230.-M50
1584. Sar Bogusław 50                POL Warszawa                              4:15:04  4:13:11  1:59:09  231.-M50
1585. Kretkiewi Cz Rafał 77          POL Piaseczno                             4:15:08  4:11:27  2:09:05  629.-M30
1586. Meyer Manfred 58               GER Tuspo Borken                          4:15:10  4:14:43  1:45:39  232.-M50
1587. Olsztyn Jacek 70               POL Warszawa                              4:15:15  4:12:31  1:46:44  630.-M30
1588. Tiffin Gavin 80                GBR Edinburgh                             4:15:21  4:13:34  1:58:15  273.-M20
1589. Górka Łukasz 81                POL Zeszyty Literackie                    4:15:23  4:13:59  1:55:02  274.-M20
1590. Baran Henryk 74                POL Podwysokie                            4:15:23  4:12:13  2:03:42  631.-M30
1591. Jędrusiak Jerzy 73             POL Kb Gymnasion Warszawa                 4:15:24  4:14:54  1:49:28  632.-M30
1592. Gąszczyk Marek 58              POL Lublin                                4:15:25  4:12:45  1:58:53  233.-M50
1593. Chiciński Grzegorz 72          POL Dęblin                                4:15:30  4:12:48  2:03:35  633.-M30
1594. Sikorski Ryszard 60            POL 5 Rbm Nowogród Bobrzański             4:15:32  4:13:51  1:51:47  426.-M40
1595. Niedziński Marcin 77           POL Grodzisk Mazowiecki                   4:15:36  4:14:08  1:48:48  634.-M30
1596. Mucha Grzegorz 58              POL Warszawa                              4:15:42  4:13:18  2:00:52  234.-M50
1597. Żytkiewicz Tomasz 85           POL Katowice                              4:15:45  4:12:37  2:00:31  275.-M20
1598. Zelek Michał 76                POL Fitnes Sztanga                        4:15:48  4:11:45  2:06:51  635.-M30
1599. Bystrzycki Piotr 83            POL 16 Bpd Kraków                         4:15:50  4:14:08  2:00:20  276.-M20
1600. Pichola Jakub 73               POL Łazy                                  4:15:50  4:12:50  2:06:52  636.-M30
1601. Durakiewicz Paweł 70           POL Ks Holmes Place                       4:15:52  4:12:20  2:04:54  637.-M30
1602. Kubaszewski Mirosław 63        POL Warszawa                              4:15:53  4:13:48  2:00:17  427.-M40
1603. Górski Bartek 84               POL Otwock                                4:15:55  4:15:24  1:45:45  277.-M20
1604. Besser Piotr 70                POL Pkp Konopki                           4:15:58  4:13:30  1:56:03  638.-M30
1605. Żak Janusz 69                  POL Obsza                                 4:15:59  4:15:28  1:49:28  428.-M40
1606. Boguski Jacek 84               POL Shotokan Karate Ożarów Mazowiecki     4:15:59  4:14:27  2:01:59  278.-M20
1607. Brzeziński Dariusz 74          POL Warszawa                              4:16:11  4:12:07  2:12:52  639.-M30
1608. Krawczyk Wojciech 79           POL Azs Awf Kraków Masters                4:16:12  4:15:03  2:00:13  640.-M30
1609. Kąkol Tomasz 82                POL Gdańsk                                4:16:15  4:15:12  1:51:43  279.-M20
1610. Traczyk Jarosław 60            POL Moderatus                             4:16:17  4:13:06  2:03:16  429.-M40
1611. Mazurkiewicz Wojciech 54       POL Warszawa                              4:16:22  4:15:08  2:03:35  235.-M50
1612. Hryszkiewicz Piotr 74          POL Legionowo                             4:16:25  4:15:26  1:52:01  641.-M30
1613. Gołębiewski Arkadiusz 70       POL Włocławek                             4:16:25  4:13:52  2:07:46  642.-M30
1614. Magnowski Tomasz 69            POL Uks Technik Radom                     4:16:33  4:13:13  1:55:08  430.-M40
1615. Wachnik Piotr 60               POL Warszawa                              4:16:40  4:13:20  1:52:15  431.-M40
1616. Krawczyk Jakub 88              POL Warszawa                              4:16:42  4:14:55  2:03:16  280.-M20
1617. Banaś Kazimierz 63             POL Michałowice                           4:16:51  4:15:47  1:51:41  432.-M40
1618. Sapa Lucian 69                 SVK Kraków                                4:16:53  4:15:41  1:56:15  433.-M40
1619. Szu Ml Elewicz Wojciech 76     POL Db Marathon Team                      4:16:54  4:14:50  1:50:23  643.-M30
1620. Sulej Jarosław 71              POL Warszawa                              4:16:55  4:12:56  2:04:55  644.-M30
1621. Maderaimond 74                 EST Expandinestonia                       4:17:06  4:16:05  1:57:13  645.-M30
1622. Bydałek Piotr 57               POL Toruń                                 4:17:07  4:15:29  2:04:07  236.-M50
1623. Grzyb Piotr 73                 POL Fi Reman Wołów                        4:17:12  4:15:12  2:02:16  646.-M30
1624. Skowroński Jerzy 57            POL Przasnysz                             4:17:17  4:15:41  2:02:38  237.-M50
1625. Kułakowski Tomasz 71           POL Warszawa                              4:17:18  4:14:55  2:05:36  647.-M30
1626. Grygierzec Grzegorz 77         POL Kraków                                4:17:22  4:14:15  2:02:05  648.-M30
1627. Dąbrowski Tomasz 78            POL Unts Warszawa                         4:17:22  4:15:27  1:54:27  649.-M30
1628. Niesłanik Krzysztof 81         POL Kraków                                4:17:23  4:13:35  2:04:04  281.-M20
1629. Nowak Kamil 87                 POL Tarnowiec                             4:17:26  4:13:08  1:57:00  282.-M20
1630. Deptuch Piotr 90               POL Warszawa                              4:17:27  4:15:57  2:05:20  283.-M20
1631. Wielocha Waldemar 60           POL Warszawa                              4:17:29  4:13:49  2:03:52  434.-M40
1632. Skierkowski Włodzimierz 71     POL Continental                           4:17:29  4:15:32  2:04:32  650.-M30
1633. Pasierowski Roman 73           POL Warszawa                              4:17:31  4:16:01  2:06:25  651.-M30
1634. Sołtys Jan 86                  POL Warszawa                              4:17:40  4:14:39  1:36:28  284.-M20
1635. Żabko Jarosław 66              POL Poznań                                4:17:42  4:16:42  1:53:15  435.-M40
1636. Przewódzki Janusz 56           POL Kb Tkkf Promyk Ciechanów              4:17:43  4:15:11  2:01:01  238.-M50
1637. Śmigielski Michał 61           POL Iti Adventure Team                    4:17:48  4:14:19  2:06:25  436.-M40
1638. Kober Piotr J. 70              POL Aletempo                              4:17:48  4:16:14  2:00:11  652.-M30
1639. Ilczuk Maciej 60               POL Lks Olymp Błonie                      4:17:50  4:15:36  1:59:21  437.-M40
1640. Andrzejczak Jacek 77           POL Gosia Ożarów Maz.                     4:17:56  4:15:38  1:59:40  653.-M30
1641. Skibniewski Krzysztof 81       POL Poznań                                4:17:56  4:15:37  1:59:40  285.-M20
1642. Szmyt Piotr 84                 POL Warszawa                              4:17:56  4:16:19  1:56:50  286.-M20
1643. Serafin Sebastian 76           POL Warszawa                              4:17:57  4:15:55  2:00:19  654.-M30
1644. Wróbel Andrzej 69              POL Łazy                                  4:18:00  4:15:49  1:59:27  438.-M40
1645. Obstarczyk Mirosław 60         POL Zadyszka Oświęcim                     4:18:01  4:16:38  1:56:52  439.-M40
1646. Matuszak Ireneusz 70           POL Katowice                              4:18:02  4:17:03  1:55:27  655.-M30
1647. Sawiński Marcin 90             POL Warszawa                              4:18:04  4:14:48  1:51:31  287.-M20
1648. Bernat Sławomir 74             POL Olsztyn                               4:18:08  4:16:50  1:56:33  656.-M30
1649. Rozkrut Bronisław 65           POL Michałowice/K. W-Wy                   4:18:18  4:14:54  1:55:07  440.-M40
1650. Tołysz Sławomir 76             POL Borek - Chełm                         4:18:24  4:16:53  1:53:13  657.-M30
1651. Kos Wojciech 75                POL Hajnówka                              4:18:31  4:17:43  1:54:45  658.-M30
1652. Iwanicki Tomasz 78             POL Dąbrówka                              4:18:35  4:16:49  1:56:07  659.-M30
1653. Kleniewski Władek 78           POL Accelerate Club Accenture             4:18:38  4:17:34  2:01:31  660.-M30
1654. Nocuń Czesław 53               POL Start Puławski Warka                  4:18:40  4:17:51  1:53:15  239.-M50
1655. Metelski Robert 75             POL Skwierzyna                            4:18:41  4:16:52  1:57:56  661.-M30
1656. Niesler Marian 62              POL Bytom                                 4:18:42  4:16:18  2:07:48  441.-M40
1657. Kinderis Gediminas 63          LTU Kauno Bmk                             4:18:45  4:16:57  1:55:34  442.-M40
1658. Stachurski Paweł 71            POL Warszawa                              4:18:49  4:16:57  2:03:26  662.-M30
1659. Sibiga Dariusz 64              POL Warszawa                              4:18:57  4:17:19  2:00:16  443.-M40
1660. Mędrzycki Marcin 77            POL Warszawa                              4:19:00  4:16:35  2:07:41  663.-M30
1661. Pawlik Piotr 77                POL Brerunners                            4:19:00  4:16:35  2:07:42  664.-M30
1662. Serafin Marcin 71              POL Grodzisk Mazowiecki                   4:19:06  4:16:26  2:08:20  665.-M30
1663. Rudziński Jakub 84             POL Lublin                                4:19:08  4:15:26  2:06:31  288.-M20
1664. Żak Robert Michał 77           POL Marki                                 4:19:09  4:15:46  1:51:44  666.-M30
1665. Wentykier Piotr 79             POL Płońsk                                4:19:12  4:17:51  1:59:39  667.-M30
1666. Sudakowski Tomasz 71           POL Biks.A.                               4:19:14  4:16:10  2:00:48  668.-M30
1667. Rembowski Jacek 46             POL Nz                                    4:19:19  4:18:34  1:52:37   29.-M60
1668. Mikos Michał 81                POL L4Racingdlaewy                        4:19:23  4:17:24  2:05:57  289.-M20
1669. Rogoziński Jędrzej 85          POL Warszawa-Targówek                     4:19:27  4:17:45  1:54:46  290.-M20
1670. Paszkowski Krzysztof 60        POL Grupa Biegowa Fdp                     4:19:30  4:18:24  1:52:38  444.-M40
1671. Rabczewski Andrzej 67          POL Włodawa                               4:19:40  4:16:39  2:08:13  445.-M40
1672. Łojek Krzysztof 74             POL Bank Bgż Team                         4:19:42  4:17:23  2:07:43  669.-M30
1673. Kacprzyk Waldemar 64           POL Warszawa                              4:19:44  4:18:00  2:00:11  446.-M40
1674. Kowalewski Daniel 73           POL Dgw                                   4:19:46  4:16:21  1:59:09  670.-M30
1675. Ruciński Jacek 46              POL Lechici Zielonka                      4:19:47  4:18:10  2:00:35   30.-M60
1676. Tyszkiewicz Arkadiusz 69       POL Józefów                               4:19:49  4:17:57  2:03:25  447.-M40
1677. Kiełek Przemysław 78           POL Grodzisk Mazowiecki                   4:19:50  4:18:35  1:54:27  671.-M30
1678. Ciepiela Dariusz 72            POL Czeladź                               4:19:54  4:18:50  2:00:22  672.-M30
1679. Isasi Górka 71                 POL Bilbao                                4:19:57  4:17:51  2:05:32  673.-M30
1680. Korociński Artur 62            POL Kwidzyn                               4:19:57  4:18:23  1:58:34  448.-M40
1681. Troniarz Marcin 75             POL Raszyn                                4:19:59  4:18:49  1:56:57  674.-M30
1682. Kiełczewski Łukasz 86          POL Dąbrowa Górnicza                      4:20:00  4:17:49  1:56:33  291.-M20
1683. Pietrowicz Kamil 84            POL Warszawa                              4:20:01  4:16:21  2:05:14  292.-M20
1684. Pogorzelski Maciej 82          POL Warszawa                              4:20:01  4:17:45  1:59:33  293.-M20
1685. Gajewski Jan 71                POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         4:20:02  4:16:48  1:58:57  675.-M30
1686. Mikusek Paweł 77               POL Agr Welodrom                          4:20:06  4:18:05  2:01:41  676.-M30
1687. Żurawski Bogumił 59            POL Kb Fiskus                             4:20:07  4:18:40  2:00:17  240.-M50
1688. Łyczakowski Mieczysław 60      POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         4:20:08  4:16:54  1:58:57  449.-M40
1689. Roszyk Sławomir 70             POL Poznań                                4:20:12  4:17:46  2:14:20  677.-M30
1690. Kotlenga Damian 81             POL Gliwice                               4:20:18  4:18:29  1:57:56  294.-M20
1691. Białas Konrad 73               POL Warszawa                              4:20:20  4:16:23  2:08:24  678.-M30
1692. Zembrowski Jacek 64            POL Warszawa                              4:20:22  4:19:06  2:03:21  450.-M40
1693. Prokop Paweł 79                POL Bezformypl                            4:20:28  4:19:02  1:56:23  679.-M30
1694. Majek Jarosław 67              POL Grupa Biegowa Dąbrówka Osada Leśna    4:20:30  4:18:59  2:03:04  451.-M40
1695. Smoluch Tomasz 76              POL Maratonypolskie.Pl Team               4:20:30  4:17:28  2:07:43  680.-M30
1696. Berezowski Oskar 75            POL Polska The Times                      4:20:31  4:18:43  2:04:35  681.-M30
1697. Obidowski Rafał 75             POL Jw 4391 Tomaszów Mazowiecki           4:20:35  4:19:03  2:04:38  682.-M30
1698. Starczynowski Dariusz 74       POL Warszawa                              4:20:36  4:19:16  2:09:41  683.-M30
1699. Szmytkowski Krzysztof 72       POL Erdinger Fanclub                      4:20:38  4:18:14  2:10:33  684.-M30
1700. Kanownik Michał 77             POL Kb Holmes Place                       4:20:43  4:17:57  2:03:00  685.-M30
1701. Laskowski Piotr 71             POL Warszawa                              4:20:49  4:19:18  2:08:19  686.-M30
1702. Orłowski Grzegorz 70           POL Orlik Tulce                           4:20:51  4:20:15  2:09:42  687.-M30
1703. Karamucki Jacek 76             POL Drużyna Szpiku                        4:20:54  4:18:33  2:01:51  688.-M30
1704. Dymek Grzegorz 74              POL Warszawa                              4:20:54  4:17:18  1:54:06  689.-M30
1705. Bugajny Damian 75              POL Supermaraton Kalisz                   4:21:00  4:20:40  1:37:24  690.-M30
1706. Pawłowski Tomasz 79            POL Truchtacz Dobrzyca                    4:21:00  4:20:40  1:45:34  691.-M30
1707. Michalski Rafał 73             POL Jabłonna                              4:21:01  4:17:07  2:04:20  692.-M30
1708. Adamczyk Kazimierz 54          POL Łomianki                              4:21:01  4:17:23  2:17:07  241.-M50
1709. Zaremba Ryszard 53             POL Warszawa                              4:21:01  4:17:20  2:14:24  242.-M50
1710. Hemperek Mateusz 79            POL Metro Warszawskie                     4:21:03  4:17:36  2:08:11  693.-M30
1711. Dymek Józef 50                 POL Rudawa                                4:21:04  4:19:56  1:51:04  243.-M50
1712. Stefański Dariusz 61           POL Warszawa                              4:21:05  4:17:31  2:06:52  452.-M40
1713. Połomski Tadeusz 68            POL Gliwice                               4:21:08  4:20:12  1:56:48  453.-M40
1714. Marcinkiewicz Stanisław 53     POL Towarzystwo Aktywny Relaks            4:21:12  4:17:11  2:00:27  244.-M50
1715. Pliszka Bartosz 73             POL Ostrołęka                             4:21:14  4:20:07  2:00:23  694.-M30
1716. Lisica Marcin 72               POL Warszawa                              4:21:18  4:19:25  2:08:25  695.-M30
1717. Gajewski Wojciech 82           POL Stów. Socjologów Wolno Biegających    4:21:22  4:17:52  1:51:34  295.-M20
1718. Blanchard Chad 83              POL Sch Tomy                              4:21:23  4:20:46  1:58:27  296.-M20
1719. Franecki Jarosław 57           POL Warszawa                              4:21:26  4:19:57  1:58:21  245.-M50
1720. Lechowicz Jerzy 50             POL Cem-Bud Górażdże                      4:21:27  4:20:09  2:10:18  246.-M50
1721. Janus Gregor 64                GER Hamburg                               4:21:28  4:19:13  2:08:44  454.-M40
1722. Maciaszek Michał 79            POL Pekaoekipa                            4:21:34  4:19:18  1:59:35  696.-M30
1723. Śmiech Sławomir 75             POL Kraków                                4:21:34  4:20:15           697.-M30
1724. Trybulewicz Marek 77           POL Baligród                              4:21:39  4:20:50  1:51:47  698.-M30
1725. Głaz Józef 59                  POL Warszawa                              4:21:41  4:20:02  2:05:59  247.-M50
1726. Wojtkowski Ireneusz 61         POL Infovide-Matrix                       4:21:42  4:20:00  2:03:38  455.-M40
1727. Marczyk Maciej 67              POL Warszawa                              4:21:43  4:17:59  2:03:07  456.-M40
1728. Szczepański Wojciech 57        POL Sndesign Warszawa                     4:21:44  4:18:52  1:56:58  248.-M50
1729. Wiszorowski Andrzej 66         POL Warszawa                              4:21:46  4:19:48  2:06:44  457.-M40
1730. Kojro Grzegorz 84              POL Warszawa                              4:21:46  4:19:30  1:57:42  297.-M20
1731. Prokopowicz Nił 45             POL Wkb Maratończyk Włocławek             4:21:48  4:19:36  2:07:43   31.-M60
1732. Jaszczuk Jarosław 77           POL Jw3510                                4:21:49  4:19:14  2:11:56  699.-M30
1733. Bańbura Piotr 79               POL Pasat Końskie                         4:21:50  4:20:40  1:55:25  700.-M30
1734. Clećwierz Marcin 83            POL Klaudyn                               4:21:52  4:19:32  1:52:06  298.-M20
1735. Daruk Piotr 79                 POL Nz                                    4:21:56  4:18:43  2:13:55  701.-M30
1736. Kicek Krzysztof 44             POL KMa Radom                             4:21:59  4:21:17  1:55:03   32.-M60
1737. Marcjoniak Wojciech 71         POL Warszawa                              4:22:02  4:18:14  1:56:24  702.-M30
1738. Sulikowski Marek 61            POL Wkb Piast Wrocław                     4:22:07  4:19:11  2:00:10  458.-M40
1739. Jaros Krzysztof 71             POL Ustanów                               4:22:08  4:21:20  1:57:55  703.-M30
1740. Całus Bogusław 58              POL Running Masters Of Polsteam           4:22:10  4:18:26  2:00:46  249.-M50
1741. Bedyński Radosław 73           POL Pzu                                   4:22:13  4:19:48  2:02:27  704.-M30
1742. Podgajny Adam 68               POL Dom Finansowy Df                      4:22:15  4:18:05  2:04:42  459.-M40
1743. Przybysz Wojciech 81           POL Stare Babice                          4:22:17  4:19:56  2:05:46  299.-M20
1744. Marczuk Bartosz 74             POL Dziennik Gazeta Prawna                4:22:19  4:21:07  1:51:15  705.-M30
1745. Czekaj Tomasz 87               POL Łódź                                  4:22:21  4:21:24  1:51:18  300.-M20
1746. Zalewski Marcin 52             POL Canoranticus                          4:22:21  4:22:21           250.-M50
1747. Brylikowski Piotr 66           POL Generáli Running Team                 4:22:25  4:20:15  2:06:40  460.-M40
1748. Marcol Jan 83                  POL Ustroń                                4:22:26  4:20:29  2:07:52  301.-M20
1749. Chaber Jacek 70                POL Warszawa                              4:22:37  4:22:07  1:45:38  706.-M30
1750. Lesik Tomasz 54                POL Lubliniec                             4:22:40  4:21:55  2:02:57  251.-M50
1751. Oleski Arkadiusz 78            POL Wkb Fajda Tomaszów Mazowiecki         4:22:46  4:19:55  2:00:12  707.-M30
1752. Górski Henryk 79               POL Łódź                                  4:22:46  4:20:42  2:00:46  708.-M30
1753. Ciuhakadam 68                  POL Warszawa                              4:22:53  4:20:40  1:56:05  461.-M40
1754. Mazonik Sławomir 79            POL Siła Marzeń Pl                        4:22:53  4:21:58  1:50:58  709.-M30
1755. Snochowski Jakub 77            POL Warszawa                              4:22:55  4:21:12  1:59:08  710.-M30
1756. Ostrowski Michał 85            POL Łuków                                 4:22:55  4:20:49  1:54:58  302.-M20
1757. Tomalak Przemysław 79          POL Warszawa                              4:22:57  4:21:53  1:56:38  711.-M30
1758. Leple Grzegorz 69              POL Klubbiegacza.Pl                       4:22:59  4:19:18  2:01:02  462.-M40
1759. Górecki Tomasz 71              POL Brerunners                            4:22:59  4:21:11  2:00:25  712.-M30
1760. Ciupiński Piotr' 72            POL Warszawa                              4:23:01  4:21:38  1:57:35  713.-M30
1761. Radzikowski Maciej 75          POL Łódź                                  4:23:05  4:22:03  1:49:52  714.-M30
1762. Knyps Marcin 83                POL Warszawa                              4:23:06  4:21:24  1:56:39  303.-M20
1763. Świderski Dariusz 69           POL Centrala Farmaceutyczna Cefarm Warszaw4:23:08  4:20:07  1:59:31  463.-M40
1764. Wiśniewski Grzegorz 62         POL Warszawa                              4:23:09  4:19:33  1:56:40  464.-M40
1765. Stangret Tomasz 86             POL Lubin                                 4:23:13  4:21:25  1:58:09  304.-M20
1766. Gaca Leszek 72                 POL Sport Evolution                       4:23:14  4:18:33  1:55:23  715.-M30
1767. Darnią Dariusz 77              POL Warszawa                              4:23:16  4:21:15  2:04:18  716.-M30
1768. Kalbarczyk Ireneusz 60         POL Mazurki Gończyce                      4:23:16  4:22:22  1:54:39  465.-M40
1769. Rajkowski Krzysztof 64         POL Kb Pruszków                           4:23:16  4:23:02  1:44:25  466.-M40
1770. Dziaduś Jacek 79               POL Kraków                                4:23:19  4:21:41  2:00:12  717.-M30
1771. Zakroczymski Michał 69         POL Warszawa                              4:23:21  4:19:35  2:05:32  467.-M40
1772. Jońca Paweł 68                 POL Warszawa                              4:23:22  4:20:47  2:13:58  468.-M40
1773. Simmavalong Bernard 56         FRA As Gems                               4:23:30  4:22:52  1:58:04  252.-M50
1774. Antosik Bartosz 71             POL Warszawa                              4:23:36  4:19:25  2:08:00  718.-M30
1775. Jaworski Maciej 76             POL Warszawa                              4:23:36  4:22:13  2:00:49  719.-M30
1776. Brzeski Jan 59                 POL Końskie                               4:23:38  4:21:12  2:16:58  253.-M50
1777. Kolasiński Jarosław 59         POL Warszawa                              4:23:39  4:19:59  2:07:24  254.-M50
1778. Gaciong Krzysztof 57           POL Warszawa                              4:23:46  4:21:07  2:01:25  255.-M50
1779. Ferraris Danilo 56             POL Art Profi Warszawa                    4:23:49  4:22:34  2:01:13  256.-M50
1780. Kadar Laszlo 65                HUN Budapešť                              4:23:54  4:21:45  1:51:20  469.-M40
1781. Tycner Przemysław 70           POL Piła                                  4:23:58  4:21:21  1:55:38  720.-M30
1782. Kuciński Andrzej 60            POL Brwinów                               4:23:58  4:21:00  1:56:30  470.-M40
1783. Juszczak Krzysztof 54          POL Kpbp Przemysłówka Koszalin            4:24:03  4:22:07  2:00:14  257.-M50
1784. Roguszewski Tomasz 83          POL Wyszków                               4:24:08  4:22:00  1:55:19  305.-M20
1785. Siemianowski Piotr 70          POL Nieprzemakalni                        4:24:09  4:20:28  2:12:00  721.-M30
1786. Nowak Andrzej 61               POL Polska Biega                          4:24:16  4:21:41  2:16:10  471.-M40
1787. Kubala Grzegorz 68             POL Busko Zdrój                           4:24:17  4:21:58  2:07:09  472.-M40
1788. Waleńcik Marcin 78             POL Tęcza                                 4:24:21  4:21:55  2:06:42  722.-M30
1789. Lewandowski Nikolas 73         POL Kielce                                4:24:23  4:21:03  2:08:54  723.-M30
1790. Juszczak Grzegorz 79           POL Amator Zapaleniec                     4:24:24  4:23:12  2:00:12  724.-M30
1791. Chojnacki Tomasz 70            POL Łomianki Dolne                        4:24:27  4:21:07  2:16:05  725.-M30
1792. Makar Michał 87                POL Malbork                               4:24:34  4:20:31  1:59:19  306.-M20
1793. Jura Wojciech 71               POL Warszawa                              4:24:38  4:21:04  2:13:34  726.-M30
1794. Jędrach Piotr 76               POL Warszawa                              4:24:40  4:22:32  1:56:06  727.-M30
1795. Szelwachowski Dariusz 64       POL Kblashormigas                         4:24:40  4:22:21  2:07:39  473.-M40
1796. Garbiec Robert 69              POL Osżw Gliwice                          4:24:40  4:22:15  1:59:41  474.-M40
1797. Maski Ewicz Arkadiusz 70       POL Era Running Team                      4:24:45  4:21:51  2:07:52  728.-M30
1798. Tu Ros Marek 69                POL Amator                                4:24:47  4:22:25  2:12:55  475.-M40
1799. Węgliński Jacek 65             POL Warszawa                              4:24:48  4:22:57  2:07:44  476.-M40
1800. Rybicki Andrzej 72             POL Warszawa                              4:24:50  4:22:58  2:03:23  729.-M30
1801. Łodej Paweł 77                 POL Jasienica                             4:24:51  4:21:13  2:17:23  730.-M30
1802. Dąblewski Maksymilian 74       POL Warszawa                              4:24:52  4:23:13  1:51:44  731.-M30
1803. Olszewski Jarosław 56          POL Legionowo                             4:24:58  4:23:59  1:52:48  258.-M50
1804. Wiechecki Radosław 79          POL Kętrzyn                               4:25:08  4:22:04  2:16:10  732.-M30
1805. Lipka Andrzej 80               POL Warszawa                              4:25:09  4:22:34  2:17:44  307.-M20
1806. Halenius Risto 66              FIN Näätä Ja Koovee                       4:25:11  4:24:34  2:01:22  477.-M40
1807. Szwec Paweł 80                 POL Start 08Torec Toruń                   4:25:16  4:25:10  2:09:59  308.-M20
1808. Kulesza Mariusz 77             POL Kb Nike Gdańsk Przymorze              4:25:17  4:22:42  1:59:00  733.-M30
1809. Bil Marcin 69                  POL Fitnes Sztanga                        4:25:17  4:22:57  2:06:51  478.-M40
1810. Żulczyk Wojciech 59            POL Nidzica                               4:25:19  4:23:22  2:07:43  259.-M50
1811. Buczkowski Marek 65            POL Mon Dosz                              4:25:22  4:24:11  1:56:02  479.-M40
1812. Brągoszewski Paweł 75          POL Otwock                                4:25:22  4:22:06  2:04:14  734.-M30
1813. Kacprzak Marcin 85             POL Gołymi N                              4:25:24  4:23:15  2:14:00  309.-M20
1814. Stańczyk Mateusz 81            POL Accreoall Blues                       4:25:26  4:23:13  2:03:12  310.-M20
1815. Suwald Andrzej 61              POL Warszawa                              4:25:28  4:23:13  2:08:44  480.-M40
1816. Słoniowski Łukasz 77           POL Kraków                                4:25:29  4:21:52  2:03:15  735.-M30
1817. Krupiński Igor 90              POL Warszawa                              4:25:29  4:23:28  1:56:41  311.-M20
1818. Budziński Mieczysław 56        POL Poznań                                4:25:45  4:23:50  2:07:42  260.-M50
1819. Kuchciak Robert 70             POL Pge Elektrownia Turów S.A             4:25:53  4:23:20  2:17:36  736.-M30
1820. Mercik Piotr 79                POL Cozzmique                             4:25:53  4:24:57  1:58:19  737.-M30
1821. Marczuk Andrzej 67             POL Wkb Meta Lubliniec                    4:25:55  4:22:28  1:59:02  481.-M40
1822. Gadecki Artur 76               POL Kielce                                4:25:55  4:23:11  2:06:38  738.-M30
1823. Bednarczyk Paweł 69            POL Warszawa                              4:25:59  4:23:12  2:04:40  482.-M40
1824. Sobczak Krzysztof 82           POL Www.Siepomaga.Pl                      4:25:59  4:24:26  2:01:20  312.-M20
1825. Stankiewicz Krzysztof 67       POL Kb „Lechici Zielonka                  4:25:59  4:25:12  1:54:11  483.-M40
1826. Terlecki Dariusz 67            POL Nowa Iwiczna                          4:26:04  4:24:26  2:07:40  484.-M40
1827. Siemiński Robert 74            POL Warszawa                              4:26:09  4:22:15  2:05:21  739.-M30
1828. Gliwa Rafał 75                 POL Szklarska Poręba Turnus Ii Żólwiki Ii 4:26:13  4:22:54  2:09:13  740.-M30
1829. Rosiński Jakub 91              POL Warszawa                              4:26:18  4:23:29  2:17:18  313.-M20
1830. Pyra Piotr 91                  POL Uks Fuks Falenica                     4:26:18  4:23:38  2:17:41  314.-M20
1831. Zwierzchowski Michał 81        POL Pruszków                              4:26:23  4:24:02  2:07:26  315.-M20
1832. Płoszczyński Marcin 72         POL Warszawa                              4:26:24  4:23:28  1:54:03  741.-M30
1833. Horodeński Michał 74           POL Klubbiegaczywpionie.Pl                4:26:29  4:24:46  1:52:27  742.-M30
1834. Odolczyk Roman 61              POL Warszawa                              4:26:30  4:23:56  2:01:48  485.-M40
1835. Startek Dariusz 69             POL Warszawa                              4:26:31  4:23:10  2:00:14  486.-M40
1836. Maślanka Józef 61              POL Warszawa-Żoliborz                     4:26:33  4:22:44  2:17:30  487.-M40
1837. Nowakowski Mariusz 60          POL Warszawa                              4:26:34  4:23:41  2:12:34  488.-M40
1838. Wałęga Edmund 43               POL Warszawa                              4:26:35  4:25:49  1:56:16   33.-M60
1839. Grądektomasz 74                POL Kraków                                4:26:36  4:24:41  2:07:07  743.-M30
1840. Grądek Dariusz 71              POL Kkb Dystans                           4:26:36  4:24:41  2:07:07  744.-M30
1841. Kłosowski Dariusz 74           POL Jabłonna                              4:26:37  4:22:54  1:58:25  745.-M30
1842. Ościłowski Marcin 74           POL Academicus                            4:26:39  4:25:17  2:00:51  746.-M30
1843. Piotrowski Tomasz 78           POL Warszawa                              4:26:46  4:25:15  2:00:20  747.-M30
1844. Zaleski Andrzej 65             POL Warszawa                              4:26:54  4:25:44  1:48:40  489.-M40
1845. Lubawiński Krzysztof 78        POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         4:26:54  4:23:41  2:06:41  748.-M30
1846. Zdziech Marek 66               POL Konstancin-Jeziorna                   4:26:56  4:25:11  1:56:41  490.-M40
1847. Rojan Paweł 63                 POL Warszawa                              4:26:59  4:26:12  1:51:45  491.-M40
1848. Skrzypkowski Tomasz 57         POL Otwock                                4:27:03  4:24:41  2:03:40  261.-M50
1849. Dyguła Tomasz 78               POL Piaseczno                             4:27:06  4:24:15  2:07:40  749.-M30
1850. Kaliciecki Ireneusz 63         POL Warszawa                              4:27:07  4:24:47  2:07:43  492.-M40
1851. Sztyglic Jerzy 73              POL Łódź                                  4:27:08  4:26:16  1:54:10  750.-M30
1852. Wąsikowski Piotr 75            POL Warszawa                              4:27:09  4:23:37  2:09:36  751.-M30
1853. Chuchler Piotr 71              POL Łódź                                  4:27:12  4:25:44  2:10:37  752.-M30
1854. Kucharski Krzysztof 61         POL Zielonka                              4:27:12  4:24:29  2:14:14  493.-M40
1855. Grzegorzewski Tadeusz 75       POL Klub Wysokogórski Warszawa            4:27:16  4:23:36  2:16:45  753.-M30
1856. Lukaszuk Zenon 47              POL Warszawa                              4:27:18  4:25:34  1:59:54   34.-M60
1857. Jakuć Dariusz 81               POL Warszawa                              4:27:18  4:25:35  2:08:36  316.-M20
1858. Jezierski Włodzimierz 71       POL Warszawa                              4:27:19  4:24:26  2:01:33  754.-M30
1859. Ozaist Piotr 80                POL Maratonypolskie.Pl Team               4:27:20  4:23:47  2:07:45  317.-M20
1860. Ścibor Marian 72               POL Zegrze                                4:27:23  4:25:15  2:01:31  755.-M30
1861. Kamiński Wiesław 67            POL Święciechowa                          4:27:25  4:26:07  2:00:03  494.-M40
1862. Kozłowski Sobiesław 79         POL Warszawa                              4:27:27  4:25:47  1:57:02  756.-M30
1863. Zawadzki Andrzej 78            POL Warszawa                              4:27:28  4:23:45  2:07:15  757.-M30
1864. Tarkowski Aleksander 74        POL Warszawa                              4:27:29  4:24:30  2:17:16  758.-M30
1865. Sawicki Krzysztof 60           POL Warszawa                              4:27:33  4:26:05  1:59:42  495.-M40
1866. Cyra Piotr 75                  POL Era Running Team                      4:27:34  4:25:02  2:17:38  759.-M30
1867. Leś Tomasz 88                  POL Warszawa                              4:27:35  4:24:52  2:10:41  318.-M20
1868. Smoderek Przemysław 85         POL Warszawa                              4:27:40  4:25:20  1:54:34  319.-M20
1869. Kirmeb Ingo 64                 POL Tuspo Borken                          4:27:40  4:24:45  2:07:11  496.-M40
1870. Zawiła Piotr 75                POL Sulejówek                             4:27:43  4:25:16  2:06:00  760.-M30
1871. Nadolski Zbigniew 54           POL Lega - Warszawa                       4:27:46  4:24:38  2:00:12  262.-M50
1872. Dawgiert Daniel 76             POL Kielce                                4:27:47  4:25:58  2:07:58  761.-M30
1873. Cyran Łukasz 82                POL Piaski                                4:27:49  4:27:05  1:57:12  320.-M20
1874. Klima Michał 74                POL Warszawa                              4:27:50  4:26:29  2:04:49  762.-M30
1875. Toczyski Maciej 70             POL Db Marathon Team                      4:27:54  4:26:14  2:00:29  763.-M30
1876. Szeib Marek 58                 POL Warszawa                              4:27:58  4:27:13  1:51:46  263.-M50
1877. Filipek Grzegorz 71            POL Puma Running Team                     4:28:00  4:26:12  2:12:20  764.-M30
1878. Szymko Krzysztof 80            POL Siedlce                               4:28:00  4:24:45  2:07:39  321.-M20
1879. Każuch Sławomir 76             POL Otwock                                4:28:01  4:25:04  2:07:24  765.-M30
1880. Bryksy Mirosław 78             POL Kraków                                4:28:03  4:26:32  2:04:54  766.-M30
1881. Tyburczy Krzysztof 72          POL Białystok                             4:28:03  4:25:51  2:00:10  767.-M30
1882. Bożyński Daniel 76             POL Racibórz                              4:28:04  4:26:04  2:00:18  768.-M30
1883. Motyka Jerzy 77                POL Warszawa                              4:28:05  4:26:18  1:57:12  769.-M30
1884. Polcyn Jan 64                  POL Zsp Nr 1 Mechanik Piła                4:28:08  4:26:17  2:05:39  497.-M40
1885. Wodo Piotr 78                  POL Wodomoda                              4:28:13  4:26:40  1:55:40  770.-M30
1886. Wilczek Mirosław 79            POL Celestynów                            4:28:13  4:24:52  2:05:20  771.-M30
1887. Piotrowski Przemysław 81       POL Grupa Pzu Warszawa                    4:28:14  4:25:52  2:03:17  322.-M20
1888. Winiarski Tomasz 83            POL Poraj                                 4:28:17  4:24:47  1:55:50  323.-M20
1889. Kołodziej Paweł 66             POL Uksbushi                              4:28:18  4:26:01  1:55:45  498.-M40
1890. Syrówka Janusz 71              POL Klembów                               4:28:23  4:25:20  1:57:05  772.-M30
1891. Kumasz Zbigniew 65             POL Rzeszów                               4:28:25  4:26:49  2:04:26  499.-M40
1892. Pyra Adrian 89                 POL Uks Fuks                              4:28:25  4:25:46  2:17:41  324.-M20
1893. Kmita Paweł 77                 POL Wola Zależna                          4:28:28  4:27:19  1:48:26  773.-M30
1894. Bogusz Grzegorz 79             POL Warszawa                              4:28:28  4:24:53  2:06:32  774.-M30
1895. Wróblewski Michał 79           POL Majdan                                4:28:30  4:26:52  1:56:05  775.-M30
1896. Lechowski Maciej 90            POL Kraków                                4:28:32  4:24:40  2:10:01  325.-M20
1897. Nelken-Żbik Łukasz 81          POL Warszawa                              4:28:33  4:25:02  1:58:48  326.-M20
1898. Obolewicz Michał 77            POL 9 Brygada Kawalerii Pancernej         4:28:33  4:25:21  2:09:34  776.-M30
1899. Sękowski Adam 68               POL Warszawa                              4:28:39  4:25:42  2:17:39  500.-M40
1900. Dedeński Andrzej 72            POL Gdańsk - Start 08                     4:28:39  4:28:32  2:01:49  777.-M30
1901. Źródlak Marek 73               POL Era Running Team                      4:28:41  4:28:41  2:17:38  778.-M30
1902. Wiewiórski Marek 70            POL Adtrunningteam                        4:28:42  4:26:11  2:17:34  779.-M30
1903. Kubisz Tomasz 76               POL Wkb Meta Lubliniec                    4:28:44  4:26:14  2:11:54  780.-M30
1904. Płachciński Patryk 74          POL Era Running Team                      4:28:45  4:26:14  2:17:34  781.-M30
1905. Berne Włodzimierz Michał 50    POL Herbalife Warszawa                    4:28:46  4:27:44  1:56:15  264.-M50
1906. Cichosz Konrad 84              POL Gorzkowice                            4:28:46  4:27:18  2:10:45  327.-M20
1907. Putyło Tomasz 66               POL Warszawa                              4:28:46  4:27:09  2:02:27  501.-M40
1908. Gawroński Artur 71             POL Kielce                                4:28:48  4:26:27  2:06:51  782.-M30
1909. Cieślik Łukasz 82              POL Jw 1328                               4:28:49  4:27:26  1:53:24  328.-M20
1910. Borowski Piotr 69              POL Warszawa                              4:28:51  4:27:57  1:58:02  502.-M40
1911. Fust Manfred 49                GER Tuspo Borken                          4:28:53  4:27:54  2:02:46   35.-M60
1912. Kramer Rafał 67                POL Radom                                 4:28:56  4:27:36  2:09:47  503.-M40
1913. Biera Stefan 46                POL Kraków                                4:28:57  4:27:03  2:04:39   36.-M60
1914. Szerling Michał 75             POL Lets Go Team                          4:28:58  4:25:53  2:06:46  783.-M30
1915. Dubicki Arkadiusz 72           POL Compfort Meridian                     4:29:01  4:27:56  2:00:26  784.-M30
1916. Markiewka Łukasz 78            POL Ożw Szczecin                          4:29:06  4:26:23  2:04:33  785.-M30
1917. Szypulski Wojciech 74          POL Warszawa                              4:29:07  4:26:13  2:07:50  786.-M30
1918. Walczyna Jerzy 59              POL Km Azs Radom                          4:29:07  4:27:12  2:03:40  265.-M50
1919. Jankowski Andrzej 73           POL Lublin                                4:29:08  4:25:55  2:17:39  787.-M30
1920. Franczak Andrzej 70            POL Gdynia                                4:29:09  4:28:04  1:49:38  788.-M30
1921. Pasek Wojciech 59              POL Pasat Końskie                         4:29:11  4:25:15  2:12:08  266.-M50
1922. Zieliński Jacek 69             POL Reda                                  4:29:13  4:28:10  1:56:36  504.-M40
1923. Glen Gregory 68                USA Jáva Sports                           4:29:14  4:26:19  2:12:41  505.-M40
1924. Remberk Michał 71              POL Warszawski Żólwik                     4:29:17  4:14:22  2:06:19  789.-M30
1925. Czyżyk Marcin 76               POL Warszawa                              4:29:18  4:28:08  1:57:55  790.-M30
1926. Dobosz Krzysztof 70            POL Kcz Pędziwiatr Gliwice                4:29:21  4:28:49  2:01:39  791.-M30
1927. Cieślak Przemysław 74          POL Warszawa                              4:29:26  4:27:05  2:07:56  792.-M30
1928. Opozda Mirek 66                POL Starachowice                          4:29:26  4:26:50  1:56:19  506.-M40
1929. Karwowski Cezary 67            POL Warszawa                              4:29:29  4:26:13  2:21:51  507.-M40
1930. Stawicki Sergiusz 68           POL Warszawa                              4:29:32  4:27:33  2:05:43  508.-M40
1931. Marciniewicz Marcin 84         POL Zamość                                4:29:34  4:27:06  2:05:44  329.-M20
1932. Pronobis Marek 72              POL Warszawa                              4:29:42  4:27:56  2:10:37  793.-M30
1933. Krawczyk Tomasz 77             POL Warszawa                              4:29:43  4:27:34  2:00:18  794.-M30
1934. Niemczyk Grzegorz 90           POL Warszawski Uniwersytet Medyczny       4:29:44  4:26:04  2:10:53  330.-M20
1935. Olszewski Krzysztof 65         POL Jelenia Góra                          4:29:48  4:29:09  1:53:34  509.-M40
1936. Rzepka Paweł 81                POL Piastów                               4:29:50  4:27:57  1:53:19  331.-M20
1937. Woźnica Krzysztof 74           POL Lublin                                4:29:50  4:28:37  2:05:36  795.-M30
1938. Piętka Krzysztof 72            POL Górzno                                4:29:51  4:27:59  2:01:34  796.-M30
1939. Śmigieraadam 73                POL Grubasypl                             4:29:52  4:26:48  2:06:34  797.-M30
1940. Wiśniewski Ernest 77           POL Warszawa                              4:29:53  4:28:36  1:50:49  798.-M30
1941. Ball Francis 86                POL Warszawa                              4:29:57  4:25:50  2:16:44  332.-M20
1942. Niepsuj Przemysław 81          POL Siewierz                              4:29:58  4:27:28  2:13:42  333.-M20
1943. Soszkałukasz 83                POL 3Sn Warszawa                          4:29:59  4:29:07  1:57:31  334.-M20
1944. Doliński Tomasz 64             POL Orkiestra Reprezentacyjna Śow         4:30:00  4:28:10  2:08:42  510.-M40
1945. Ziółkowski Maciej 87           POL Warszawa                              4:30:02  4:28:40  1:56:28  335.-M20
1946. Łuczak Dariusz 65              POL Foreveryoung                          4:30:03  4:28:18  1:53:50  511.-M40
1947. Lipski Paweł 81                POL Warszawa                              4:30:06  4:27:35  1:53:11  336.-M20
1948. Sobolewski Rafał 75            POL Xox                                   4:30:07  4:26:40  2:11:55  799.-M30
1949. Filak Tomasz 73                POL Warszawa                              4:30:08  4:28:43  2:07:25  800.-M30
1950. Smit Maciej 73                 POL Konstantynów Łódżk                    4:30:09  4:26:26  2:17:56  801.-M30
1951. Dąbrowski Jarosław 73          POL Kb Holmes Place                       4:30:09  4:29:35  1:51:47  802.-M30
1952. Janik Paweł 75                 POL Warszawa                              4:30:12  4:28:39  2:02:17  803.-M30
1953. Mierzejewski Zbigniew 72       POL Rawa Mazowiecka                       4:30:16  4:26:33  2:02:03  804.-M30
1954. Chmist Jacek 80                POL Wrocław                               4:30:20  4:29:00  1:59:34  337.-M20
1955. Laskowski Wiesław 78           POL Gdynia                                4:30:23  4:27:55  2:07:39  805.-M30
1956. Kulak Klaudiusz 77             POL Warszawa                              4:30:25  4:29:11  2:00:46  806.-M30
1957. Maliszewski Jacek 74           POL Drużyna Szpiku                        4:30:30  4:27:49  2:02:32  807.-M30
1958. Stanisławski Bartosz 84        POL Końskie                               4:30:34  4:28:05  2:02:02  338.-M20
1959. Basiński Jerzy 73              POL Dęblin                                4:30:38  4:29:13  2:00:33  808.-M30
1960. Miśkiewicz Piotr 68            POL Warszawa                              4:30:38  4:26:37  2:09:33  512.-M40
1961. Mazur Tomasz 74                POL Lublin                                4:30:38  4:28:02  2:17:34  809.-M30
1962. Sulej Bronisław 50             POL Vegoria Węgorzewo                     4:30:42  4:29:08  2:17:48  267.-M50
1963. Olszewski Bartosz 84           POL Warszawa                              4:30:43  4:29:28  1:56:18  339.-M20
1964. Kotajny Piotr 70               POL Gliwice                               4:30:56  4:29:28  1:58:27  810.-M30
1965. Kowalski Dariusz 74            POL Ząbki                                 4:31:01  4:26:44  2:08:08  811.-M30
1966. Piątoń Piotr 78                POL Wieliczka                             4:31:07  4:28:44  2:06:52  812.-M30
1967. Karageorgas Adamantios 72      POL Warszawa                              4:31:08  4:28:54  2:04:05  813.-M30
1968. Bzowski Jan Michal 72          POL Kraków                                4:31:10  4:30:05  1:56:06  814.-M30
1969. Kalinowski Piotr 59            POL Bez Przynależności Klubowej           4:31:21  4:29:50  1:56:03  268.-M50
1970. Lewaszow Jerzy 80              POL Warszawa                              4:31:22  4:28:24  2:15:42  340.-M20
1971. Kozik Krzysztof 74             POL Warszawa                              4:31:27  4:28:23  2:13:18  815.-M30
1972. Janicki Robert 64              POL Piaseczno                             4:31:27  4:28:24  2:13:18  513.-M40
1973. Golenia Piotr 71               POL Warszawa                              4:31:29  4:29:58  2:00:02  816.-M30
1974. Sochacki Andrzej 71            POL Warszawa                              4:31:33  4:29:56  1:56:52  817.-M30
1975. Kądziela Robert 66             POL Warszawa                              4:31:33  4:28:43  2:14:41  514.-M40
1976. Kmiecik Janusz 52              POL Wieliczka                             4:31:34  4:29:23  1:57:36  269.-M50
1977. Lubieński Wojciech 77          POL Poznań                                4:31:42  4:29:31  1:58:53  818.-M30
1978. Nazarewicz Mieczysław 69       POL Legnica                               4:31:47  4:31:02  1:54:28  515.-M40
1979. Protas Darek 73                POL Lsp                                   4:31:47  4:29:02  2:07:46  819.-M30
1980. Mamlą Zbigniew 70              POL Warszawa                              4:31:49  4:29:12  2:07:42  820.-M30
1981. Niewczas Michal 73             POL Józefów                               4:31:50  4:27:46  2:04:41  821.-M30
1982. Dziarnowski Karol 70           POL Nadarzyn                              4:31:50  4:29:59  1:56:36  822.-M30
1983. Adamaszek Maciej 70            POL Warszawa                              4:31:51  4:28:17  2:14:38  823.-M30
1984. Platowski Feliks 77            POL Cross Warszawa                        4:31:52  4:30:21  2:04:33  824.-M30
1985. Malmon Rafal 73                POL Kbhollmesplace                        4:31:54  4:29:08  2:01:42  825.-M30
1986. Laskowski Grzegorz 68          POL Poświętne                             4:31:56  4:28:18  2:03:40  516.-M40
1987. Zawalski Paweł 76              POL Zabierzów                             4:31:57  4:30:44  2:02:50  826.-M30
1988. Palimąka Grzegorz 80           POL Warszawa                              4:31:59  4:28:26  2:07:45  341.-M20
1989. Ługowski Rafał 87              POL Marian Ówek                           4:31:59  4:28:51  1:57:20  342.-M20
1990. Wojtanowski Krystian 89        POL Team Marianówek                       4:31:59  4:28:50  1:57:20  343.-M20
1991. Kosałka Edward 65              POL 11Ldkpanc.                            4:32:06  4:30:28  2:07:01  517.-M40
1992. Utrajczak Daniel 77            POL Brylant Kornik                        4:32:13  4:30:14  2:15:54  827.-M30
1993. Marszałek Marcin 70            POL Pruszków                              4:32:16  4:28:33  1:59:56  828.-M30
1994. Komor Grzegorz 68              POL Lublin                                4:32:23  4:29:58  2:01:38  518.-M40
1995. Saj Sławomir 69                POL Ag Bez Limitu Ostrołęka I Okolice     4:32:23  4:30:54  2:00:24  519.-M40
1996. Gomulec Tomasz 71              POL Kraków                                4:32:26  4:30:13  2:05:01  829.-M30
1997. Románik Michał 75              POL Siedlce                               4:32:26  4:29:10  2:08:23  830.-M30
1998. Walasek Paweł 73               POL Warszawa                              4:32:29  4:29:47  2:00:24  831.-M30
1999. Trojanowski Michał 83          POL Warszawa                              4:32:31  4:28:59  2:07:48  344.-M20
2000. Darka Marcin 76                POL Lasek Bielański Team                  4:32:37  4:30:30  2:10:03  832.-M30
2001. Von Der Burg Roman 67          GER Muenchen                              4:32:43  4:32:02  1:55:41  520.-M40
2002. Trupiszewski Mirosław 73       POL Grodzisk Mazowiecki                   4:32:46  4:30:17  2:02:03  833.-M30
2003. Biernacki Adam 50              POL Łódź                                  4:32:46  4:31:35  2:00:15  270.-M50
2004. Kaczor Mariusz 83              POL 16Bpd                                 4:32:48  4:31:06  1:59:34  345.-M20
2005. Gas Adam 77                    POL Łosiowe Błota                         4:32:52  4:31:27  2:05:29  834.-M30
2006. Kuczyński Filip 83             POL Monachium                             4:32:57  4:32:11  1:58:59  346.-M20
2007. Prusaczyk Piotr 89             POL Ostrołęka                             4:32:59  4:31:04  1:56:09  347.-M20
2008. Kosiorek Marek 76              POL Węgrów                                4:33:02  4:31:29  2:01:46  835.-M30
2009. Piotrowski Henryk 56           POL Białystok                             4:33:03  4:30:57  2:16:06  271.-M50
2010. Krzemień Marcin 85             POL Warszawa                              4:33:03  4:31:01  1:57:41  348.-M20
2011. Szenderski Marcin 84           POL Start 07Śow/Jw 1907 Opole             4:33:04  4:32:59           349.-M20
2012. Kluczyński Jarosław 63         POL Warszawa                              4:33:09  4:29:36  2:07:36  521.-M40
2013. Domżalski Sebastian 80         POL Kte Tramp                             4:33:11  4:30:17  2:00:49  350.-M20
2014. Kuracki Tomasz 76              POL Kickcenter                            4:33:12  4:30:40  1:59:33  836.-M30
2015. Suszko Tomasz 62               POL Tkkf Koszalin                         4:33:14  4:31:54  1:58:28  522.-M40
2016. Pudło Grzegorz 76              POL Warszawa                              4:33:21  4:30:43  2:12:34  837.-M30
2017. Gawlik Janusz 61               POL Gdańsk                                4:33:24  4:32:30  2:04:37  523.-M40
2018. Glinkowski Jerzy 69            POL Warszawa                              4:33:28  4:31:06  2:07:43  524.-M40
2019. Jędrzejewski Tomasz 80         POL Płock                                 4:33:29  4:30:30  2:12:21  351.-M20
2020. Kruszka Jakub 85               POL Kowala                                4:33:30  4:31:47  2:07:42  352.-M20
2021. Kupracz Krzysztof 71           POL Gdańsk                                4:33:32  4:31:52  2:01:15  838.-M30
2022. Kaczor Marek 57                POL Inowrocław                            4:33:32  4:29:59  2:09:36  272.-M50
2023. Gawryś Piotr 65                POL Warszawa                              4:33:36  4:30:49  2:03:21  525.-M40
2024. Sobierajski Henryk 64          POL Polsat News                           4:33:38  4:32:43  1:56:53  526.-M40
2025. Szulkowski Marek 70            POL Józefów                               4:33:40  4:31:06  2:13:34  839.-M30
2026. Żeberkiewicz Dawid 76          POL Płock                                 4:33:44  4:32:00  1:58:36  840.-M30
2027. Żak Tomasz 83                  POL Poznań                                4:33:52  4:32:35  2:07:03  353.-M20
2028. Talaga Bartosz 70              POL Maratonka Grajewo                     4:33:55  4:30:23  2:04:49  841.-M30
2029. Retka Adam 68                  POL Łomianki                              4:33:57  4:32:14  1:57:26  527.-M40
2030. Łącki Bogdan 58                POL Tuchola                               4:34:00  4:30:27  2:17:57  273.-M50
2031. Wojewoda Michał 74             POL Warszawa                              4:34:03  4:31:14  2:12:33  842.-M30
2032. Mosiński Kamil 78              POL Nowy Dwór                             4:34:07  4:31:24  2:15:44  843.-M30
2033. Jeż Paweł 76                   POL Kampinos                              4:34:09  4:30:13  2:14:43  844.-M30
2034. Aleksandrowicz Marek 65        POL Olesno                                4:34:12  4:30:38  2:11:16  528.-M40
2035. Wtorek Mirosław 56             POL Warszawa                              4:34:17  4:30:38  2:11:10  274.-M50
2036. Turzyński Tomasz 76            POL Kb Na Własną Nogę                     4:34:17  4:30:34  2:16:42  845.-M30
2037. Chartanowicz Krzysztof 73      POL Titanrc                               4:34:20  4:30:53  2:07:45  846.-M30
2038. Galicki Kamil 77               POL Warszawa                              4:34:23  4:32:11  1:58:46  847.-M30
2039. Chaczykowski Jacek 72          POL Team Nutrilite                        4:34:24  4:31:16           848.-M30
2040. Zebzda Robert 76               POL Nowa Sarzyna                          4:34:26  4:32:15  2:00:27  849.-M30
2041. Banaś Mariusz 77               POL Klub Biegacza Gdansk Przymoże         4:34:27  4:31:49  2:17:29  850.-M30
2042. Sawicki Zdzisław 54            POL Akademia Maratonu Siedlce             4:34:27  4:32:53  2:06:56  275.-M50
2043. Hypś Leszek 62                 POL Maratonypolskie.Pl Team               4:34:28  4:33:47  2:00:07  529.-M40
2044. Głowacki Jerzy 51              POL Poznań                                4:34:29  4:32:16  2:04:30  276.-M50
2045. Normann Jacob 58               DNK Herlufsholmskole                      4:34:33  4:33:06  1:57:24  277.-M50
2046. Chrapek Janusz 80              POL Pracownik Banku Bgż                   4:34:34  4:30:54  1:57:54  354.-M20
2047. Tokarski Jacek 76              POL Supraśl                               4:34:34  4:32:14  2:03:33  851.-M30
2048. Banaszek Jacek 59              POL Warszawa                              4:34:49  4:31:08  2:12:35  278.-M50
2049. Kuśmierek Wiktor 45            POL Opole                                 4:34:52  4:33:11            37.-M60
2050. Żuliński Andrzej 75            POL Warszawa                              4:34:54  4:32:41  2:02:36  852.-M30
2051. Brzozowski Mirosław 66         POL Puławy                                4:34:55  4:31:01  2:18:08  530.-M40
2052. Vosperalistair 70              POL British Embassy, Warsaw               4:35:00  4:33:08  2:02:39  853.-M30
2053. Ożóg Szymon 76                 POL Ing Runing Team                       4:35:02  4:31:57  2:05:59  854.-M30
2054. Małecki Daniel 76              POL Lublin                                4:35:10  4:32:04  2:08:41  855.-M30
2055. Boev Boyko 73                  GBR London                                4:35:14  4:33:05  2:10:13  856.-M30
2056. Bryjok Andrzej 64              POL Lędziny                               4:35:15  4:34:28  2:01:34  531.-M40
2057. Puton Roman 59                 POL Warszawa                              4:35:15  4:33:31  1:58:11  279.-M50
2058. Jaroszewski Arkadiusz 88       POL Popowo Havana                         4:35:18  4:31:41  2:12:19  355.-M20
2059. Kałaska Maciej 83              POL Garwolin                              4:35:20  4:32:18  2:00:42  356.-M20
2060. Ernst Andrzej 75               POL Makro Running Team                    4:35:20  4:33:03  2:07:33  857.-M30
2061. Migacz Maciej 82               POL Warszawa                              4:35:29  4:31:40  2:20:23  357.-M20
2062. Przybyłek Krystian 83          POL Warszawa                              4:35:35  4:32:31  2:18:16  358.-M20
2063. Muszyński Dariusz 79           POL Międzyrzec Podlaski                   4:35:42  4:33:08  2:08:30  858.-M30
2064. Pajączek Piotr 81              POL Start 07Śow/Jw 1907 Opole             4:35:42  4:35:37           359.-M20
2065. Włoszczakłukasz 88             POL Warszawa                              4:35:48  4:33:47  2:04:30  360.-M20
2066. Michalski Patryk 85            POL Warszawa                              4:35:50  4:33:49  2:04:30  361.-M20
2067. Łaba Rafał 73                  POL Łomianki                              4:35:52  4:34:20  1:59:11  859.-M30
2068. Mieszkowski Marcin 81          POL Warszawa                              4:35:56  4:34:22  2:00:12  362.-M20
2069. Tymiński Jan 65                POL Start 07Śow/Jw 1907 Opole             4:36:00  4:35:53           532.-M40
2070. Banert Filip 90                POL Generáli Running Team                 4:36:00  4:33:46  2:20:35  363.-M20
2071. Kruszewski Robert 69           POL Legionowo                             4:36:10  4:32:47  2:06:20  533.-M40
2072. Pułaski Ryszard 53             POL Iti Adventure Team                    4:36:10  4:34:08  2:06:50  280.-M50
2073. Grzybczak Piotr 77             POL Warszawa                              4:36:11  4:33:52  2:07:33  860.-M30
2074. Sokołowski Łukasz 80           POL Wrocław                               4:36:13  4:32:46  2:00:24  364.-M20
2075. Andrzejewicz Marcin 90         POL Międzyrzec Podlaski                   4:36:18  4:33:08  2:21:14  365.-M20
2076. Kiepas Szymon 70               POL Mysłowice                             4:36:21  4:33:06  2:24:03  861.-M30
2077. Kocia Mieczysław 52            POL Skarżysko-Kościelne                   4:36:25  4:34:46  2:01:43  281.-M50
2078. Szkolniak Ireneusz 67          POL Elbląg                                4:36:27  4:32:48  2:15:12  534.-M40
2079. Marczak Krzysztof 71           POL Świętochłowice                        4:36:30  4:34:56  2:17:54  862.-M30
2080. Józefiak Piotr 60              POL Wrocław                               4:36:30  4:35:53  1:45:38  535.-M40
2081. Klamra Grzegorz 79             POL Nowa Iwiczna                          4:36:45  4:34:30  2:07:44  863.-M30
2082. Polczyk Edward 59              POL Ruda Śląska                           4:36:46  4:33:05  2:14:32  282.-M50
2083. Jalocha Andrzej 59             POL Km Truchcik Łubianka                  4:36:47  4:36:17  1:57:30  283.-M50
2084. Czaja Piotr 76                 POL Warszawa                              4:36:48  4:33:48  2:08:38  864.-M30
2085. Mieścicki Jacek 65             POL Zbuczyn                               4:36:51  4:34:16  2:07:35  536.-M40
2086. Stawicki Radosław 70           POL Warszawa                              4:36:52  4:34:53  2:05:43  865.-M30
2087. Janeczek Adam 73               POL Radom                                 4:36:52  4:34:25  2:05:54  866.-M30
2088. Kujawski Piotr 82              POL Płock                                 4:36:54  4:33:33  2:08:24  366.-M20
2089. Iskrzak Paweł 78               POL Luboń                                 4:36:55  4:34:15  2:07:44  867.-M30
2090. Kopcewicz Henryk 54            POL Crown Goleniów                        4:37:00  4:34:26  2:14:56  284.-M50
2091. Stępczyński Jerzy 47           POL Ostrów Mazowiecka                     4:37:03  4:35:13  2:11:01   38.-M60
2092. Halikowski Łukasz 89           POL Marian Ówek                           4:37:08  4:34:00  2:06:55  367.-M20
2093. Glinka Arkadiusz 74            POL Apreo                                 4:37:10  4:33:46  2:02:58  868.-M30
2094. Szymla Jarosław 72             POL Olsztyn                               4:37:11  4:32:43  2:07:23  869.-M30
2095. Wysocki Wojciech 70            POL Olsztyn                               4:37:11  4:33:58  2:16:30  870.-M30
2096. Duś Łukasz 77                  POL Kielce                                4:37:12  4:35:48  1:58:07  871.-M30
2097. Głowacki Marcin 83             POL Warszawa                              4:37:13  4:33:12  2:04:32  368.-M20
2098. Dąbrowski Jarosław 70          POL Warszawa                              4:37:15  4:33:26  1:59:34  872.-M30
2099. Brzeziński Radosław 83         POL Rorteam                               4:37:16  4:35:47  2:06:18  369.-M20
2100. Piłat Mariusz 63               POL Warszawa                              4:37:18  4:35:16  2:00:09  537.-M40
2101. Skowronek Wojciech 57          POL Start 075Rbm                          4:37:25  4:37:20           285.-M50
2102. Antczak Remigiusz 66           POL Warszawa                              4:37:25  4:33:19  2:05:28  538.-M40
2103. Szota Jarosław 77              POL Art Profi                             4:37:28  4:33:53  2:10:07  873.-M30
2104. Sobiepan Arkadiusz 77          POL Legionowo                             4:37:30  4:35:29  1:59:05  874.-M30
2105. Skulimowski Jarosław 64        POL Warszawa                              4:37:37  4:34:59  2:00:48  539.-M40
2106. Kobus Paweł 69                 POL Konstancin-Jeziorna                   4:37:39  4:33:29  2:12:18  540.-M40
2107. Olszak Michał 88               POL Pruszków                              4:37:40  4:33:33  2:21:02  370.-M20
2108. Leśniewski Jan 48              POL Elbląg                                4:37:41  4:37:20  2:05:31   39.-M60
2109. Parczewski Rafał 81            POL Łęczna                                4:37:47  4:35:21  2:07:46  371.-M20
2110. Hulbój Sebastian 74            POL Bielsko-Biała                         4:37:51  4:37:10  1:55:02  875.-M30
2111. Pałęga Artur 75                POL Warszawa                              4:37:52  4:34:02  2:05:28  876.-M30
2112. Maroński Mateusz 87            POL Wojskowa Akademia Techniczna          4:37:53  4:34:56  2:01:28  372.-M20
2113. Klukowski Dariusz 65           POL Warszawa                              4:37:57  4:35:12  1:59:00  541.-M40
2114. Mikulski Andrzej 70            POL Gryfino                               4:37:59  4:37:12  1:51:43  877.-M30
2115. Roszkiewicz Kacper 84          POL Warszawa                              4:37:59  4:35:12  2:03:23  373.-M20
2116. Łabędzki Andrzej 81            POL Jw1328                                4:38:00  4:36:37  1:55:36  374.-M20
2117. Makaruk Michał 87              POL Skępe                                 4:38:04  4:36:35  2:03:14  375.-M20
2118. Rutkowski Michał 85            POL Warszawa                              4:38:06  4:34:15  2:02:35  376.-M20
2119. Biliński Wojciech 81           POL Politolog Team                        4:38:10  4:36:01  2:01:33  377.-M20
2120. Adamczak Łukasz 84             POL Bydgoszcz                             4:38:13  4:36:18  2:01:09  378.-M20
2121. Mazur Krzysztof 64             POL Maratonypolskie.Pl Team               4:38:13  4:36:52  2:14:10  542.-M40
2122. Łastowiecki Radosław 75        POL Jw 1131                               4:38:16  4:35:00  2:03:59  878.-M30
2123. Krasiński Piotr 75             POL Warszawa                              4:38:17  4:36:57  2:09:08  879.-M30
2124. Glinka Bartłomiej 78           POL Klub Biegacza Gdańsk Przymorze        4:38:30  4:35:54  2:17:33  880.-M30
2125. Taranek Krzysztof 79           POL Warszawa                              4:38:30  4:35:26  2:18:16  881.-M30
2126. Szwajkowski Sylwester 74       POL Łódź                                  4:38:34  4:36:36  2:01:49  882.-M30
2127. Pałasz Daniel 75               POL Warszawa                              4:38:40  4:36:38  2:11:41  883.-M30
2128. Kaczmarkiewicz Zbigniew 54     POL Supermaraton Kalisz                   4:38:46  4:37:04  2:06:58  286.-M50
2129. Szczęśniak Jacek 67            POL Bez                                   4:38:52  4:35:42  2:11:12  543.-M40
2130. Kubić Waldemar 79              POL Cieszyn                               4:39:03  4:35:25  2:17:23  884.-M30
2131. Hansendirk 64                  GER Niebull                               4:39:08  4:37:22  2:00:12  544.-M40
2132. Maziński Andrzej 78            POL Pruszków                              4:39:08  4:37:14  2:00:49  885.-M30
2133. Walkowiak Dariusz 78           POL Łódź                                  4:39:09  4:37:01  2:11:01  886.-M30
2134. Nytko Arkadiusz 81             POL Kkb Dystans                           4:39:09  4:35:20  2:03:11  379.-M20
2135. Pajączkowski Sławomir 74       POL Accelerate                            4:39:11  4:35:55  2:17:51  887.-M30
2136. Cąpała Kamil 69                POL Valkyrie Poland Chapter Vrcc          4:39:12  4:35:30  2:05:04  545.-M40
2137. Świerczewski Sylwester 64      POL 5Pinż                                 4:39:15  4:37:29  2:04:33  546.-M40
2138. Videnkjaer Christian 67        DNK Naerum                                4:39:17  4:37:49  2:02:44  547.-M40
2139. Pawłowski Andrzej 58           POL Zsois                                 4:39:17  4:38:13  2:00:05  287.-M50
2140. Połóg Marek 70                 POL Sulejówek                             4:39:22  4:38:02  1:58:43  888.-M30
2141. Michalczuk Kamil 88            POL Mkb Team Małkinia                     4:39:27  4:37:39  1:37:04  380.-M20
2142. Spólnik Stanisław 51           POL Croos Lajkonik Kraków                 4:39:27  4:38:01  2:09:00  288.-M50
2143. Sawa Ryszard 44                POL Cross Warszawa                        4:39:27  4:38:01  2:09:00   40.-M60
2144. Bonik Paweł 74                 POL Pędzące Chomiki                       4:39:29  4:38:17  2:02:29  889.-M30
2145. Sadlej Krzysztof 79            POL Jozefoslaw                            4:39:42  4:35:35  1:57:54  890.-M30
2146. Socha Miłosz 87                POL Janówka                               4:39:42  4:37:05  2:17:37  381.-M20
2147. Zatoński Zbigniew 77           POL Lublin                                4:39:43  4:36:20  2:05:21  891.-M30
2148. Specjał Krzysztof 80           POL Kb Nike Gdańsk Przymorze              4:39:45  4:37:09  2:12:45  382.-M20
2149. Gawryjolek Michał 82           POL Warszawa                              4:39:47  4:36:23  2:16:27  383.-M20
2150. Majewski Karol 79              POL Warszawa                              4:39:50  4:36:11  2:12:55  892.-M30
2151. Nowakowski Stanisław 83        POL Monar Grabowa                         4:39:51  4:36:58  2:21:36  384.-M20
2152. Budnicki Piotr 75              POL Www.Fitnesstrener.Pl                  4:39:52  4:36:49  2:10:33  893.-M30
2153. Terlecki Józef 54              POL Wkb-Meta Lubliniec                    4:39:55  4:37:31  2:07:46  289.-M50
2154. Blaszczak Paweł 71             POL Pzu                                   4:39:57  4:37:26  2:21:53  894.-M30
2155. Michniewski Paweł 75           POL Zawiercie                             4:40:10  4:36:33  2:02:42  895.-M30
2156. Puchawski Maciej 76            POL Warszawa                              4:40:11  4:37:24  2:01:14  896.-M30
2157. Moder Paweł 75                 POL Warszawa                              4:40:13  4:38:10  2:06:25  897.-M30
2158. Wódz Maciek 65                 POL Lesznowola                            4:40:14  4:37:21  2:09:13  548.-M40
2159. Wilk Piotr 57                  POL Chorzów                               4:40:15  4:38:23  2:04:43  290.-M50
2160. Zatoń Paweł 82                 POL Kraków                                4:40:17  4:36:47  2:12:49  385.-M20
2161. Olkowski Piotr 65              POL Odolion                               4:40:25  4:37:00  2:03:37  549.-M40
2162. Wierciszewski Marek 82         POL Kieźliny                              4:40:30  4:37:23  2:16:17  386.-M20
2163. Szczęsnyłukasz 91              POL Augustów                              4:40:33  4:36:58  2:13:53  387.-M20
2164. Suwara Grzegorz 61             POL Pruszków                              4:40:35  4:39:08  1:58:38  550.-M40
2165. Parwanicki Wiktor 44           POL Tupot Ustka                           4:40:36  4:37:18  2:13:08   41.-M60
2166. Zackiewicz Tomasz 70           POL Jelcz - Laskowice                     4:40:40  4:39:04  2:08:20  898.-M30
2167. Stefański Marcin 78            POL Warszawa                              4:40:42  4:36:41  1:57:53  899.-M30
2168. Krzaczyński Bogdan 49          POL Piotrków                              4:40:42  4:37:51  2:21:32   42.-M60
2169. Mudry Henryk 39                POL G.K.B. Grodzisk Wlkp                  4:40:44  4:38:59             1.-M70
2170. Kuciński Dominik 84            POL Warszawa                              4:40:47  4:37:25  2:02:58  388.-M20
2171. Biliński Łukasz 86             POL Opole                                 4:40:49  4:38:28  2:02:00  389.-M20
2172. Czaja Wacław 74                POL Przemyśl                              4:40:50  4:37:20  2:13:14  900.-M30
2173. Smoliński Konrad 79            POL Włodawa                               4:40:52  4:37:20  1:58:41  901.-M30
2174. Olczyński Artur 65             POL Warszawa                              4:40:56  4:38:47  2:04:53  551.-M40
2175. Rams Dariusz 75                POL Nowy Sącz                             4:40:57  4:39:11  2:07:36  902.-M30
2176. Oporski Paweł 80               POL Noble Consulting                      4:41:06  4:37:51  2:18:14  390.-M20
2177. Kabziński Jerzy 78             POL Warszawa                              4:41:16  4:41:16           903.-M30
2178. Ekiert Mariusz 73              POL Garwolin                              4:41:19  4:38:23  2:08:39  904.-M30
2179. Sójka Marcin 70                POL Gt Divers                             4:41:21  4:38:34  2:18:09  905.-M30
2180. Dziubek Kacper 75              POL Warszawa                              4:41:23  4:39:42  2:04:27  906.-M30
2181. Michałowski Bolesław 76        POL Kraków                                4:41:26  4:41:01  2:14:42  907.-M30
2182. Piekarski Andrzej 72           POL Warszawa                              4:41:27  4:38:50  2:17:28  908.-M30
2183. Łukomski Bernard 69            POL Warszawa                              4:41:31  4:38:49  2:22:27  552.-M40
2184. Kustosz Jacek 64               POL Medicover                             4:41:32  4:37:31  2:13:48  553.-M40
2185. Mikucki Piotr 57               POL Warszawa                              4:41:33  4:39:28  2:18:15  291.-M50
2186. Ochmański Marcin 84            POL Warszawa                              4:41:38  4:37:46  2:23:01  391.-M20
2187. Budzyński Sławek 68            POL Chełm                                 4:41:41  4:38:50  2:06:59  554.-M40
2188. Dąbroś Piotr 70                POL Warszawa                              4:41:44  4:38:33  2:18:12  909.-M30
2189. Tarnowski Paweł 78             POL Warszawa                              4:41:47  4:39:24  2:15:40  910.-M30
2190. Nurzyński Zbigniew 64          POL Kbłuków                               4:41:47  4:39:37  2:01:50  555.-M40
2191. Jędrzejewski Rafał 70          POL Run Kraski                            4:41:49  4:40:33  2:02:47  911.-M30
2192. Makowski Krzysztof 62          POL Pge Elektrownia Turów S.A             4:41:51  4:40:11  1:54:02  556.-M40
2193. Perlejewski Sebastian 87       POL Warszawa                              4:41:52  4:39:49  2:01:06  392.-M20
2194. Kobyliński Konrad 87           POL Wat Warszawa                          4:41:53  4:37:53  2:26:13  393.-M20
2195. Starczewski Jarosław 75        POL Ząbki                                 4:41:57  4:38:19  2:15:16  912.-M30
2196. Kurpiel Dariusz 67             POL Pruszków                              4:41:59  4:40:23  2:04:02  557.-M40
2197. Tyryłło Patryk 73              POL Warszawa                              4:41:59  4:38:37  2:00:14  913.-M30
2198. Sobczak Tomasz 75              POL Warszawa                              4:42:00  4:39:04  2:18:58  914.-M30
2199. Machoń Paweł 75                POL Straż Miejska Warszawa                4:42:01  4:39:06  2:13:24  915.-M30
2200. Cl Och Adam 53                 POL Warszawa                              4:42:05  4:39:54  2:01:26  292.-M50
2201. Furtak Krzysztof 62            POL Lubin                                 4:42:11  4:38:41  2:08:04  558.-M40
2202. Malinowski Tomasz 54           POL Wojsko-Wks Meta                       4:42:14  4:40:10  2:19:36  293.-M50
2203. Hałas Maciej 65                POL Warszawa                              4:42:14  4:39:44  2:16:54  559.-M40
2204. Radym Dariusz 74               POL Chrzanów                              4:42:16  4:40:30  2:03:53  916.-M30
2205. Suchcicki Leszek 69            POL Nowa Wieś                             4:42:21  4:39:37  2:11:51  560.-M40
2206. Kiedrowski Jerzy 57            POL Warszawa                              4:42:21  4:39:57  2:07:42  294.-M50
2207. Kawecki Zygmunt 53             POL Ursynów Kabaty                        4:42:31  4:40:17  2:12:10  295.-M50
2208. Panufnik Tomasz 81             POL Borowa Góra                           4:42:35  4:39:46  2:15:09  394.-M20
2209. Cyganik Tomasz 65              POL Okbzadyszka-Oświęcim                  4:42:35  4:40:30  2:13:33  561.-M40
2210. Broniarek Arkadiusz 66         POL Tomaszów                              4:42:37  4:41:04  2:09:01  562.-M40
2211. Słota Artur 65                 POL Piaseczno                             4:42:37  4:40:17  2:14:54  563.-M40
2212. Waleńcik Marcin 84             POL Warszawa                              4:42:40  4:40:27  2:12:24  395.-M20
2213. Widziński Artur 85             POL Ks Maraton Ostrów                     4:42:41  4:42:14  1:38:54  396.-M20
2214. Grudziński Sławomir 84         POL Pruszków                              4:42:41  4:38:53  2:01:53  397.-M20
2215. Vaudroz Cyril 75               SUI Palaisdejustice                       4:42:44  4:39:13  2:20:38  917.-M30
2216. Szmuc Dominik 82               POL Edumarathon                           4:42:48  4:40:13  2:18:17  398.-M20
2217. Nóżka Janusz 82                POL Warszawa                              4:42:49  4:39:48  2:07:16  399.-M20
2218. Wyporkiewicz Robert 70         POL Częstochowa                           4:42:50  4:39:12  2:14:13  918.-M30
2219. Ostaszewski Hubert 74          POL Warszawa                              4:42:52  4:39:25  2:11:42  919.-M30
2220. Karwecki Ryszard 56            POL Warszawa                              4:42:52  4:40:06  2:13:34  296.-M50
2221. Kotyński Łukasz 84             POL Wołomin                               4:42:52  4:39:42  2:03:31  400.-M20
2222. Biedunkiewicz Piotr 66         POL Braniewo                              4:42:57  4:39:51  2:04:32  564.-M40
2223. Jarczyk Andrzej 69             POL Generáli Running Team                 4:43:01  4:40:47  2:20:35  565.-M40
2224. Nowak Paweł 68                 POL Warszawa                              4:43:01  4:40:48  2:09:05  566.-M40
2225. Krzos Ryszard 62               POL Pge Elektrownia Turów S.A.            4:43:07  4:40:35  2:17:36  567.-M40
2226. Domaradzki Adam 72             POL Lipków                                4:43:08  4:39:17  2:07:45  920.-M30
2227. Markowski Mirosław 56          POL Laski                                 4:43:12  4:42:09  1:56:28  297.-M50
2228. Misterkiewicz Tomasz 82        POL Radom                                 4:43:13  4:39:05  2:21:55  401.-M20
2229. Bartnik Andrzej 60             POL Wat Warszawa                          4:43:13  4:41:08  2:00:03  568.-M40
2230. Wasilewski Igor 66             POL Warszawa                              4:43:15  4:41:05  2:04:21  569.-M40
2231. Rapczyński Witold 70           POL Gwardia Warszawa                      4:43:18  4:39:34  2:14:47  921.-M30
2232. Farana Tomasz 75               POL Warszawa                              4:43:21  4:41:20  2:04:34  922.-M30
2233. Gurgunłukasz 85                POL Warszawa                              4:43:29  4:41:53  2:08:17  402.-M20
2234. Więckowski Krzysztof 78        POL Unk4Runners                           4:43:30  4:39:41  2:14:22  923.-M30
2235. Piotrowski Piotr 75            POL Sulejówek                             4:43:33  4:40:16  1:55:11  924.-M30
2236. Markusiewicz Marcin 74         POL Warszawa - Start 08                   4:43:35  4:43:23  2:15:40  925.-M30
2237. Sochacki Marek 60              POL Warszawa Wesoła                       4:43:36  4:41:23  2:08:30  570.-M40
2238. Surowiec Marian 50             POL Agro Cor Lks Milanów                  4:43:39  4:40:11  2:07:39  298.-M50
2239. Kocur Michał 74                POL Warszawa                              4:43:39  4:40:48  2:10:33  926.-M30
2240. Kowalski Marcin 81             POL Aleksandrów Łódzki                    4:43:39  4:41:20  2:08:10  403.-M20
2241. Sawicki Wojciech 80            POL Accreoall Blues                       4:43:41  4:41:25  2:11:18  404.-M20
2242. Parzydło Marek 66              POL Iti Adventure Team                    4:43:42  4:40:48  2:20:27  571.-M40
2243. Marcinkowski Bogusław 48       POL Państwowy Instytut Geologiczny        4:43:42  4:42:26  2:05:06   43.-M60
2244. Szczęsny Jakub 76              POL Warszawa                              4:43:43  4:41:52  2:05:42  927.-M30
2245. Wojtaczka Michał 74            POL Warszawa                              4:43:47  4:40:28  2:19:09  928.-M30
2246. Sobczyk Krzysztof 59           POL Tychnowy K/ Kwidzyn/                  4:43:50  4:42:15  2:06:33  299.-M50
2247. Szyszkowski Włodzimierz 68     POL Warszawa                              4:43:51  4:41:16  2:21:21  572.-M40
2248. Zawiła Krzysztof 71            POL Warszawa                              4:43:55  4:42:21  2:14:04  929.-M30
2249. Zajdler Robert 76              POL Warszawa                              4:43:56  4:42:01  2:00:02  930.-M30
2250. Janus Jacek 79                 POL Będzin                                4:43:57  4:41:11  2:18:22  931.-M30
2251. Chmieliński Tomasz 74          POL Warszawa                              4:44:02  4:41:28  2:17:43  932.-M30
2252. Gębicz Radosław 82             POL Warszawa                              4:44:04  4:39:56  2:08:57  405.-M20
2253. Kusto Piotr 74                 POL Era Running Team                      4:44:09  4:42:59  2:00:12  933.-M30
2254. Sulikowski Marcin 74           POL Warszawa                              4:44:10  4:40:29  2:23:54  934.-M30
2255. Grabarczyk Jan 52              POL Warszawa                              4:44:14  4:40:06  2:15:41  300.-M50
2256. Żebrowski Marcin 81            POL Otrębusy                              4:44:18  4:41:42  2:17:58  406.-M20
2257. Zarzycki Tomasz 68             POL Warszawa                              4:44:25  4:40:29  2:15:47  573.-M40
2258. Ira Robert 81                  POL Opole                                 4:44:26  4:43:29  1:47:40  407.-M20
2259. Sadowski Robert 69             POL Warszawa                              4:44:30  4:41:19  2:07:38  574.-M40
2260. Świtacz Jacek 61               POL Warszawa                              4:44:33  4:42:52  2:15:54  575.-M40
2261. Kaczmarek Andrzej 68           POL Świebodzin-Polska                     4:44:34  4:40:58  2:15:19  576.-M40
2262. Kułakowski Piotr 57            POL Konstancin-Jeziorna                   4:44:35  4:40:52  2:17:26  301.-M50
2263. Kado Eugeniusz 48              POL Maraton                               4:44:35  4:41:48  1:57:49   44.-M60
2264. Hapyn Stanisław 61             POL Toruń                                 4:44:40  4:43:01  2:08:47  577.-M40
2265. Leki Robert 73                 POL Warszawa                              4:44:42  4:43:02  2:16:20  935.-M30
2266. Malarecki Paweł 74             POL Warszawa - Start 08                   4:44:43  4:44:38  2:29:26  936.-M30
2267. Brzeziński Łukasz 87           POL Pabianice                             4:44:44  4:41:56  2:21:36  408.-M20
2268. Nowakowski Czesław 47          POL Hubertus                              4:44:47  4:42:55  2:08:27   45.-M60
2269. Budny Andrzej 73               POL Wkb Meta Lubliniec                    4:45:00  4:42:32  2:05:52  937.-M30
2270. Mysiorek Rafał 70              POL Piastów                               4:45:02  4:41:27  2:14:38  938.-M30
2271. Gruszczyński Wojciech 50       POL Jupiter Bot Elektrownia Bełchatów     4:45:02  4:44:19  2:21:36  302.-M50
2272. Chełmicki Szymon 81            POL Warszawa                              4:45:02  4:41:26  2:12:57  409.-M20
2273. Pastucha Jerzy 83              POL Kpmg                                  4:45:06  4:43:09  2:10:46  410.-M20
2274. Baranowski Tadeusz 37          POL Warszawa                              4:45:07  4:42:28  2:20:29    2.-M70
2275. Pietrzak Piotr 73              POL Warszawa                              4:45:10  4:41:10  1:57:52  939.-M30
2276. Maras Ladislav 63              SVK Forma Wodzisław Slaski                4:45:11  4:43:48  2:09:50  578.-M40
2277. Adamczyk Leszek Józef 54       POL Chorzów                               4:45:15  4:43:07  2:04:24  303.-M50
2278. Rzeźnik Paweł 59               POL Kb Pułaski Warka                      4:45:22  4:41:48  2:20:27  304.-M50
2279. Częścik Krzysztof 70           POL Warszawa                              4:45:31  4:45:18  2:02:57  940.-M30
2280. Rosiński Dariusz 68            POL Warszawa                              4:45:46  4:42:36  2:20:26  579.-M40
2281. Czarnecki Sławomir 75          POL Generáli Running Team                 4:45:49  4:42:19  2:10:31  941.-M30
2282. Przesmycki Adam 69             POL Mokobody                              4:45:50  4:42:27  2:17:56  580.-M40
2283. Kamiński Artur 73              POL Gdynia                                4:45:53  4:42:54  2:09:46  942.-M30
2284. Wańczyk Paweł 60               POL Nowy Sącz                             4:45:54  4:43:21  2:02:10  581.-M40
2285. Osiński Jan 51                 POL Warszawa                              4:45:58  4:44:41  2:14:19  305.-M50
2286. Ptasiński Robert 67            POL Zztop Skierniewice                    4:45:58  4:44:19  2:07:41  582.-M40
2287. Jaskuła Paweł 77               POL Warszawa                              4:46:09  4:42:31  2:15:16  943.-M30
2288. Jadaś Przemysław 70            POL Jpb                                   4:46:10  4:43:09  2:07:49  944.-M30
2289. Mituła Łukasz 86               POL Ostrówek                              4:46:17  4:45:07  2:04:24  411.-M20
2290. Paterek Andrzej 54             POL Aletempo                              4:46:20  4:42:45  2:17:02  306.-M50
2291. Majchrzak Michael 64           USA Holmes Place                          4:46:28  4:43:33  2:12:41  583.-M40
2292. Buszta Robert 67               POL Warszawa                              4:46:39  4:42:49  2:11:33  584.-M40
2293. Włodarczykłukasz 87            POL Otwock                                4:46:42  4:44:43  2:10:41  412.-M20
2294. Kycia Dariusz 68               POL Nktb Zielona Góra                     4:46:43  4:45:36  2:00:23  585.-M40
2295. Szostakowski Jarosław 67       POL Biegamy Z Ochotą                      4:46:48  4:44:04  2:21:33  586.-M40
2296. Żubr Marek 72                  POL Legionowo - Start 08                  4:46:50  4:46:45  2:17:35  945.-M30
2297. Trojanowski Tadeusz 54         POL Warszawa                              4:46:57  4:43:25  2:07:48  307.-M50
2298. Magier Robert 80               POL Warszawa                              4:47:02  4:43:22  2:07:39  413.-M20
2299. Mendyk Janusz 45               POL Racibórz                              4:47:07  4:44:18  2:17:15   46.-M60
2300. Kurpis Marek 69                POL Racibórz                              4:47:08  4:44:19  2:17:15  587.-M40
2301. Tarkowski Piotr 77             POL Koszalin                              4:47:10  4:44:12  2:17:29  946.-M30
2302. Chyłkowski Michał 76           POL Żandarmeria Wojskowa                  4:47:12  4:43:55  2:22:45  947.-M30
2303. Komenda Lech 85                POL Ciechanów                             4:47:15  4:45:12  2:07:31  414.-M20
2304. Czwarno Tomasz 78              POL Warszawa                              4:47:23  4:44:46  2:17:29  948.-M30
2305. Lewandowski Maciej 71          POL Kb Castellanus                        4:47:33  4:45:16  2:11:33  949.-M30
2306. Mączewski Bogusław 59          POL Warszawa                              4:47:36  4:44:21  2:06:49  308.-M50
2307. Karkosz Ryszard 52             POL Amator                                4:47:37  4:45:40  2:21:32  309.-M50
2308. Kosmala Paweł 69               POL Sosnowiec                             4:47:44  4:46:16  2:12:33  588.-M40
2309. Woźniak Ryszard 71             POL Borzychy                              4:47:45  4:46:20  2:01:52  950.-M30
2310. Górski Mariusz 73              POL Rawa Mazowiecka                       4:47:49  4:44:06  2:07:35  951.-M30
2311. Nadolny Leszek 57              POL Drożyna Szpiku Leszno                 4:47:51  4:44:51  2:15:09  310.-M50
2312. Maziarz Piotr 74               POL Warszawa                              4:47:56  4:45:01  2:17:20  952.-M30
2313. Nieclawski Bartosz 83          POL Warszawa                              4:48:02  4:46:21  2:07:12  415.-M20
2314. Czubakowski Sławomir 64        POL Warszawa                              4:48:14  4:47:16  1:55:57  589.-M40
2315. Nuńez-Muńoz Oscar Elias 67     POL Otwock                                4:48:15  4:46:27  2:06:30  590.-M40
2316. Zarzycki Zdzisław 58           POL Jogger Nowy Dwór Mazowi               4:48:18  4:46:43  2:14:04  311.-M50
2317. Doroba Konrad 76               POL Józefosław                            4:48:19  4:45:48  2:17:37  953.-M30
2318. Karlak Andrzej 66              POL Kb Galeria Warszawa                   4:48:21  4:47:08  2:14:07  591.-M40
2319. Sobieszekadam 73               POL Warszawa                              4:48:25  4:45:27  2:21:28  954.-M30
2320. Pilipiuk Bartosz 86            POL Białystok                             4:48:25  4:44:57  2:02:36  416.-M20
2321. Szczepaniak Piotr 79           POL Płock                                 4:48:36  4:45:48  2:21:47  955.-M30
2322. Przeradzki Marcin 73           POL Warszawa                              4:48:40  4:45:23  2:18:34  956.-M30
2323. Mieszek Marcin 82              POL Im 2010 Warszawa                      4:48:48  4:48:48  1:56:52  417.-M20
2324. Gwiazda Cezary 73              POL Fit Fan                               4:48:51  4:47:07  1:58:39  957.-M30
2325. Ziółkowski Stanisław 56        POL Nowy Dwór                             4:49:05  4:46:11  2:08:11  312.-M50
2326. Jankowski Szymon 78            POL Biegajznami.Pl                        4:49:15  4:46:03  2:10:34  958.-M30
2327. Grydlik Jakub 50               POL Warszawa                              4:49:16  4:46:02  2:11:09  313.-M50
2328. Trociński Tomasz 68            POL Warszawa                              4:49:20  4:46:14  2:15:50  592.-M40
2329. Bartosiewicz Robert 70         POL Warszawa                              4:49:22  4:48:16  2:04:27  959.-M30
2330. Stanicki Mateusz 69            POL Nowy Dwór                             4:49:38  4:47:47  2:18:15  593.-M40
2331. Zich Marek 65                  POL Ctl Logistics                         4:49:43  4:47:44  2:20:23  594.-M40
2332. Bukała Krzysztof 74            POL Częstochowa                           4:49:43  4:47:20  2:11:48  960.-M30
2333. Wasiuk Tomasz 74               POL Ing Running Team                      4:49:45  4:49:45           961.-M30
2334. Chrzanowski Jarek 69           POL Niemcz                                4:49:45  4:47:56  2:09:52  595.-M40
2335. Grześkowiak Grzegorz 81        POL Noble Consulting                      4:49:48  4:46:32  2:18:14  418.-M20
2336. Jaworek Dariusz 69             POL Uherce Mineralne                      4:49:49  4:46:18  2:09:59  596.-M40
2337. Orzeszek Krzysztof 70          POL Uks Gepard                            4:49:54  4:46:30  2:16:27  962.-M30
2338. Olszewski Paweł 76             POL Raszyn-Rybie                          4:49:58  4:47:29  2:22:43  963.-M30
2339. Janeczek Paweł 73              POL Warszawa                              4:49:58  4:47:29  2:22:42  964.-M30
2340. Dąbrowski Mieczysław 54        POL Warszawa                              4:50:09  4:45:51  2:23:09  314.-M50
2341. Polko Roman 62                 POL Wkb Meta Lubliniec                    4:50:13  4:47:46  2:05:03  597.-M40
2342. Dobosz Paweł 79                POL Warszawa                              4:50:14  4:46:43  2:14:23  965.-M30
2343. Pura Mirosław 60               POL Siemiatycze                           4:50:18  4:48:35  2:21:31  598.-M40
2344. Domański Jacek 41              POL Wkb Meta Lubliniec                    4:50:27  4:46:28  2:20:34   47.-M60
2345. Chmielewski Kamil 90           POL Biegam Sam                            4:50:27  4:48:49  2:07:22  419.-M20
2346. Sowiński Rafał 70              POL Warszawa                              4:50:36  4:46:34  2:05:45  966.-M30
2347. Kon Kel Marcin 76              POL Warszawa                              4:50:37  4:47:35  2:21:13  967.-M30
2348. Krogulec Mateusz 88            POL Łomianki / Dąborwa                    4:50:45  4:48:08  2:17:52  420.-M20
2349. Kowal Grzegorz 70              POL Pge Elektrownia Turów S.A             4:50:52  4:49:12  2:05:04  968.-M30
2350. Pietrzak Mieczysław 65         POL Mostostal Warszawa S.A.               4:50:55  4:48:40  1:49:38  599.-M40
2351. Jarema Grzegorz 75             POL Maratonypolskie.Pl Team               4:50:57  4:47:52  2:08:09  969.-M30
2352. Dziaduch Roman 71              POL Ząbki                                 4:51:00  4:48:03  2:22:19  970.-M30
2353. Kiszycki Tadeusz 56            POL Łódź                                  4:51:01  4:49:07  2:11:34  315.-M50
2354. Zagun Kiejstut 75              POL Kpmg Marathon Team                    4:51:03  4:47:09  2:18:06  971.-M30
2355. Witkowski Konrad 77            POL Dgw                                   4:51:11  4:47:46  2:19:16  972.-M30
2356. Chyleński Rafał 91             POL Toruń                                 4:51:20  4:49:39  2:03:02  421.-M20
2357. Kowalczyk Kamil 84             POL Centrala Farmaceutyczna Cefarm        4:51:21  4:48:14  2:15:13  422.-M20
2358. Ostrowski Jan 81               POL Warszawa                              4:51:21  4:47:15  2:19:03  423.-M20
2359. Górzyński Jakub 81             POL Warszawa                              4:51:21  4:47:15  2:23:51  424.-M20
2360. Myszkowski Bolesław 60         POL Boguszów-Gorce                        4:51:26  4:48:54  2:05:09  600.-M40
2361. Mirowski Bartosz 87            POL Jelenia Góra - Start 07               4:51:29  4:51:22           425.-M20
2362. Patoka Piotr 77                POL Warszawa                              4:51:32  4:48:04  2:16:05  973.-M30
2363. Bogusz Marek 66                POL Kbholmsplace                          4:51:32  4:48:46  2:18:21  601.-M40
2364. Jaźwiński Jarosław 67          POL Warszawa                              4:51:32  4:47:43  2:03:20  602.-M40
2365. Wendolowski Robert 76          POL Warszawa                              4:51:37  4:47:36  2:24:03  974.-M30
2366. Kretkiewicz Jacek 82           POL Warszawa                              4:51:40  4:48:04  2:16:57  426.-M20
2367. Całka Paweł 47                 POL Metro Warszawskie                     4:51:43  4:50:11  2:00:22   48.-M60
2368. Pasinski Tomasz 84             POL Warszawa                              4:51:45  4:48:15  2:13:52  427.-M20
2369. Walaszek Kazimierz 50          POL Ch Sz Rp                              4:51:46  4:47:34  2:16:09  316.-M50
2370. Waszak Lech 62                 POL 2Bmt Kutno                            4:51:49  4:48:12  2:22:33  603.-M40
2371. Zegarlicki Zygmunt 74          POL Gdynia                                4:51:49  4:49:46  2:08:27  975.-M30
2372. Habrzyk Aleksander 65          POL Warszawa                              4:51:53  4:48:11  2:22:32  604.-M40
2373. Paraszewski Paweł 69           POL Warszawa                              4:51:53  4:47:50  2:22:11  605.-M40
2374. Kozon Piotr 72                 POL Warszawa                              4:51:56  4:50:13  2:15:18  976.-M30
2375. Pecka Tomasz 78                POL Jasło                                 4:51:59  4:48:56  2:21:25  977.-M30
2376. Grzegorczyk Karol 82           POL Warszawa                              4:52:06  4:49:13  2:19:19  428.-M20
2377. Miler Zbigniew 54              POL Lkb Braci / Petk /                    4:52:08  4:50:48  2:05:29  317.-M50
2378. Karasiński Jarosław 67         POL Warszawa                              4:52:11  4:49:33  2:17:57  606.-M40
2379. Karasiński Tomasz 67           POL Konstancin-Jeziorna                   4:52:12  4:49:34  2:17:57  607.-M40
2380. Bochnak Stanisław 72           POL Marianów K.Leszna                     4:52:13  4:49:56  2:13:00  978.-M30
2381. Sztolcman Jacek 76             POL Carta Blanca                          4:52:17  4:50:25  2:09:12  979.-M30
2382. Gajewski Grzegorz 79           POL Warszawa                              4:52:18  4:49:47  2:17:34  980.-M30
2383. Jasiński Łukasz 87             POL Warszawa                              4:52:19  4:50:30  2:04:49  429.-M20
2384. Budzyński Artur 85             POL Kocu                                  4:52:21  4:49:13  2:17:32  430.-M20
2385. Richterłukasz 78               POL Jaworzno                              4:52:22  4:51:39  2:03:17  981.-M30
2386. Zychowicz Jacek 82             POL Mińsk Mazowiecki                      4:52:26  4:48:47  2:17:51  431.-M20
2387. Hodowicz Tomasz 61             POL Warszawa                              4:52:27  4:48:42  2:14:35  608.-M40
2388. Kursa Daniel 84                POL Jw 3248                               4:52:28  4:49:10  2:04:05  432.-M20
2389. Karpiński Zdzisław 42          POL Witar Tarnobrzeg                      4:52:32  4:49:18  2:21:57   49.-M60
2390. Kubajek Robert 74              POL Warszawa                              4:52:32  4:48:47  2:14:26  982.-M30
2391. Hatylak Tomasz 77              POL Warszawa                              4:52:34  4:49:31  2:21:54  983.-M30
2392. Więckowski Michał 76           POL Warszawa                              4:52:37  4:48:48  2:14:23  984.-M30
2393. Wróblewski Piotr 73            POL Żory                                  4:52:42  4:49:33  2:07:51  985.-M30
2394. Pawlicki Adam 74               POL Pricewaterhousecoopers Marathon Team  4:52:43  4:51:00  2:11:52  986.-M30
2395. Gawryło Zbigniew 68            POL Bemowska Grupa Pościgowa              4:52:47  4:51:02  2:05:13  609.-M40
2396. Maciołek Marcin 82             POL Warszawa                              4:52:48  4:49:12  2:12:44  433.-M20
2397. Brzeziński Marcin 81           POL Warszawa                              4:52:51  4:48:56  2:18:27  434.-M20
2398. Garboś Cezary 60               POL Żory                                  4:52:55  4:51:53  1:56:03  610.-M40
2399. Klin Mariusz 79                POL Chełm                                 4:52:55  4:49:59  2:05:33  987.-M30
2400. Sutkowski Michał 62            POL Warszawa                              4:52:56  4:50:03  2:17:17  611.-M40
2401. Mrozi K Maciej 77              POL Apreologistics                        4:53:02  4:49:38  2:15:12  988.-M30
2402. Duhamel Oliver 63              FRA As Gems                               4:53:05  4:52:28  2:08:15  612.-M40
2403. Essungthierry 61               FRA As Gems                               4:53:05  4:52:28  2:08:17  613.-M40
2404. Jaworski Dariusz 64            POL Legionowo                             4:53:14  4:50:17  2:22:43  614.-M40
2405. Deptuła Piotr 71               POL Łomżą                                 4:53:14  4:51:58  2:09:01  989.-M30
2406. Markowicz Marek 59             POL Karczew                               4:53:16  4:49:55  2:17:36  318.-M50
2407. Nowicki Piotr 86               POL Olsztyn                               4:53:24  4:50:45  2:21:19  435.-M20
2408. Kurdej Grzegorz 74             POL Era Running Team                      4:53:24  4:50:16  2:19:23  990.-M30
2409. Kucharski Ireneusz 71          POL Sport 21                              4:53:31  4:50:01  2:17:35  991.-M30
2410. Zielonka Mariusz 70            POL Cswląd                                4:53:41  4:50:24  2:13:31  992.-M30
2411. Siodłak Sławomir 73            POL Dgw                                   4:53:46  4:50:20  2:19:16  993.-M30
2412. Lenz Marek 72                  POL Gdańsk                                4:53:51  4:50:36  2:20:23  994.-M30
2413. Siwiec Mariusz 69              POL Wisła Kraków                          4:54:00  4:50:40  2:17:31  615.-M40
2414. Tokarski Leszek 68             POL Warszawa                              4:54:09  4:51:36  2:17:37  616.-M40
2415. Walica Łukasz 83               POL Kończyce Wielkie                      4:54:14  4:52:24  2:17:00  436.-M20
2416. Serwaczyński Mirosław 62       POL Piaseczno                             4:54:19  4:52:43  2:00:41  617.-M40
2417. Rup Radosław 77                POL Maratony Polskie.Pl Team              4:54:24  4:50:31  2:20:37  995.-M30
2418. Hewitt Jaime 80                GBR Liverpool Runningclub                 4:54:28  4:52:41  2:10:08  437.-M20
2419. Pospychała Adam 82             POL Jw 3510 Braniewo                      4:54:31  4:51:42  2:12:33  438.-M20
2420. Garcarz Leszek 54              POL Warszawa                              4:54:35  4:52:23  2:07:37  319.-M50
2421. Sosnowski Tomasz 77            POL Lędyczek                              4:54:37  4:52:27  1:54:02  996.-M30
2422. Gemra Piotr 74                 POL Warszawa                              4:54:42  4:52:33  2:15:51  997.-M30
2423. Mazurkiewicz Grzegorz 75       POL Warszawa                              4:54:49  4:50:49  2:26:12  998.-M30
2424. Majewski Sylwester 81          POL Ząbki                                 4:54:52  4:51:13  2:11:00  439.-M20
2425. Pióro Jerzy 61                 POL Kielce                                4:54:58  4:52:13  2:21:33  618.-M40
2426. Głowacki Marek 56              POL Warszawa                              4:55:01  4:52:03  2:26:17  320.-M50
2427. Laskowski Mirosław 69          POL Agro Cor Lks Milanów                  4:55:05  4:51:38  2:08:27  619.-M40
2428. Bieszyński Ryszard 60          POL Łomianki                              4:55:09  4:53:32  1:45:24  620.-M40
2429. Strzemieczny Jacek 49          POL Warszawa                              4:55:12  4:51:26  2:19:06   50.-M60
2430. Mańkowski Marcin 79            POL Warszawa                              4:55:14  4:52:43  2:17:36  999.-M30
2431. Radzio Rafał 74                POL Warszawa-Wesoła - Start 08            4:55:21  4:55:10  2:26:23 1000.-M30
2432. Orlik Paweł 71                 POL Stanisławów Drugi,                    4:55:28  4:52:39  2:21:35 1001.-M30
2433. Sendzielski Przemek 79         POL Warszawa                              4:55:32  4:51:46  2:19:06 1002.-M30
2434. Wójcik Robert 75               POL Warszawa                              4:55:32  4:54:02  2:04:48 1003.-M30
2435. Raszewski Artur 66             POL Wrocław                               4:55:37  4:53:11  2:18:46  621.-M40
2436. Kąkol Dariusz 65               POL Kamionka                              4:55:41  4:53:11  2:18:49  622.-M40
2437. Zagajewski Mariusz 71          POL Warszawa                              4:55:49  4:53:39  2:14:58 1004.-M30
2438. Ści But Łukasz 85              POL Jastrząb 32. Błot. Łask               4:55:49  4:54:46  2:05:19  440.-M20
2439. Piotrowski Marcin 71           POL Warszawa                              4:55:50  4:52:03  2:12:30 1005.-M30
2440. Śliwa Robert 84                POL Żyrardów                              4:55:53  4:52:57  2:17:39  441.-M20
2441. Ogorman Patrick 82             POL Warszawa - Start 08                   4:55:58  4:55:51  2:21:31  442.-M20
2442. Klich Wiesław 68               POL Tkkf Polkowice                        4:56:00  4:52:19  2:18:28  623.-M40
2443. Leśniak Michał 84              POL Poraj                                 4:56:07  4:56:07           443.-M20
2444. Mieszkowski Dariusz 61         POL Warszawa                              4:56:12  4:52:28  2:19:27  624.-M40
2445. Torzewski Roman 71             POL Boniewo                               4:56:19  4:52:20  2:26:12 1006.-M30
2446. Torzewski Janusz 73            POL Azs Wat Warszawa                      4:56:19  4:52:19  2:26:12  209.-M30
2447. Szulc Tomasz 72                POL Warszawa                              4:56:25  4:52:07  2:22:00 1008.-M30
2448. Cantu Luis Miguel 68           POL Cemex                                 4:56:26  4:53:58  2:15:04  625.-M40
2449. Wyrzykowski Tomasz 74          POL Warszawa - Start 08                   4:56:32  4:56:21  2:26:24 1009.-M30
2450. Raczyński Cezary 76            POL Warszawa                              4:56:33  4:54:16  2:20:26 1010.-M30
2451. Greszta Piotr 75               POL Wrocław                               4:56:33  4:53:14  2:27:14 1011.-M30
2452. Greszta Krzysztof 72           POL Warszawa                              4:56:33  4:53:14  2:27:14 1012.-M30
2453. Pituła Janusz 56               POL Ks Damnica                            4:56:38  4:54:18  2:18:19  321.-M50
2454. Balicki Marek 71               POL Kraków                                4:56:53  4:53:06  2:22:31 1013.-M30
2455. Rykała Artur 80                POL Warszawa                              4:56:53  4:55:24  1:56:36  444.-M20
2456. Węgrzynowski Tadeusz 57        POL Warszawa                              4:56:59  4:55:31  2:00:23  322.-M50
2457. Gesumunno Paolo 59             POL Warszawa                              4:56:59  4:54:15  2:17:35  323.-M50
2458. Reszczyński Paweł 70           POL Warszawa - Start 08                   4:57:03  4:56:52  2:08:08 1014.-M30
2459. Adamczyk Łukasz 76             POL Sosnowiec                             4:57:06  4:53:37  2:17:32 1015.-M30
2460. Jałocha Jan 61                 POL Km Truchcik Łubianka                  4:57:07  4:56:00  2:06:36  626.-M40
2461. Szterneradam 55                POL Warszawa                              4:57:14  4:55:27  2:02:02  324.-M50
2462. Dederko Tomasz 69              POL Pruszków                              4:57:16  4:55:52  2:15:13  627.-M40
2463. Kurczewski Aleksander 69       POL Tamaraton Lublin                      4:57:16  4:54:51  2:19:41  628.-M40
2464. Buczek Dariusz 75              POL Budy Sułkowskie                       4:57:22  4:55:27  2:09:38 1016.-M30
2465. Leuba Jean Charles 80          FRA As Gems                               4:57:25  4:54:48  2:21:02  445.-M20
2466. Rajewski Robert 83             POL Warszawa - Start 07                   4:57:30  4:57:26           446.-M20
2467. Badura Piotr 74                POL Kraków                                4:57:34  4:55:22  2:28:30 1017.-M30
2468. Zając Piotr 75                 POL Warszawa                              4:57:42  4:54:27  2:08:40 1018.-M30
2469. Rozbi Cki Czesław 46           POL Artemis                               4:57:43  4:53:54  2:23:08   51.-M60
2470. Ledworowski Bartosz 70         POL Warszawa                              4:57:47  4:55:21  2:19:42 1019.-M30
2471. Piskurewicz Aleksander 80      POL Warszawa                              4:57:50  4:55:32  2:08:20  447.-M20
2472. Hruzewicz Witold 73            POL Warszawa                              4:57:55  4:55:00  2:21:18 1020.-M30
2473. Pawelec Marek 77               POL Gdynia                                4:57:56  4:56:38  2:15:30 1021.-M30
2474. Teterycz Jerzy 45              POL Siedlce                               4:58:04  4:54:55  2:08:52   52.-M60
2475. Sawa Jacek 68                  POL Warszawa                              4:58:06  4:54:24  2:21:16  629.-M40
2476. Pfadt Wojciech 62              POL Warszawa                              4:58:07  4:54:19  2:27:01  630.-M40
2477. Konieczny Grzegorz 75          POL Kuśtykaniec Rzeszów                   4:58:08  4:54:50  2:16:47 1022.-M30
2478. Zambrowski Sławomir 77         POL Warszawa                              4:58:12  4:54:12  2:20:23 1023.-M30
2479. Kur Krzysztof 71               POL Kobyłka - Start 08                    4:58:16  4:58:04  2:15:56 1024.-M30
2480. Kowarski Mariusz 63            POL Goworowo                              4:58:22  4:55:38  2:11:52  631.-M40
2481. Królak Piotr 74                POL Warszawa- Gocław                      4:58:27  4:56:21  2:18:20 1025.-M30
2482. Michaluk Damian 79             POL Łosice                                4:58:30  4:54:55  2:14:56 1026.-M30
2483. Struzik Dariusz 74             POL Nowa Iwiczna                          4:58:36  4:55:50  2:21:43 1027.-M30
2484. Janiak Jakub 81                POL Warszawa                              4:58:38  4:54:42  2:18:42  448.-M20
2485. Kania Cezary 72                POL Warszawa                              4:58:42  4:56:14  2:08:43 1028.-M30
2486. Bazydło Artur 73               POL Warszawa - Start 08                   4:58:52  4:58:40  2:15:55 1029.-M30
2487. Dyniewiczadam 70               POL Radzymin                              4:58:52  4:56:28  2:21:32 1030.-M30
2488. Szucsich Jakob 74              POL Warszawa                              4:59:05  4:55:18  2:22:07 1031.-M30
2489. Klauza Wojciech 71             POL Pruszków                              4:59:24  4:57:40  2:12:15 1032.-M30
2490. Trzosek Piotr 70               POL Warszawa                              4:59:38  4:56:37  2:21:02 1033.-M30
2491. Kamont Rafal 81                POL Calan Runners                         4:59:46  4:57:07  2:18:08  449.-M20
2492. Wieck Robert 74                ROU Ro Club Maraton (Romania)             4:59:47  4:57:13  2:17:58 1034.-M30
2493. Petk Zygmunt 42                POL Lkb Braci / Petk /                    4:59:48  4:56:40  2:12:55   53.-M60
2494. Bartoszewicz Michal 84         POL Kielce                                4:59:51  4:55:55  2:19:59  450.-M20
2495. Wyka Jerzy 76                  POL Supermaraton Kalisz                   4:59:52  4:57:23  2:15:48 1035.-M30
2496. Moskal Jarosław 83             POL Limanowa Forrest Team                 4:59:53  4:56:41  2:21:59  451.-M20
2497. Walczak Sławomir 78            POL Maratony Polskie.Pl Team              4:59:53  4:56:48  2:21:58 1036.-M30
2498. Kowalski Dariusz 70            POL Maratonypolskie.Pl Team               4:59:54  4:56:48  2:21:58 1037.-M30
2499. Kamieniak Miłosz 86            POL Maratonypolskie.Pl Team               4:59:54  4:56:48  2:21:58  452.-M20
2500. Bajak Filip 81                 POL Łódź                                  4:59:54  4:57:13  2:09:42  453.-M20
2501. Cybulski Adam 61               POL Wsb Cytadela                          4:59:57  4:56:10  2:13:16  632.-M40
2502. Skowroński Zbigniew 51         POL Wałbrzych                             5:00:06  4:56:21  2:21:15  325.-M50
2503. Szpera Krzysztof 52            POL Maraton Ostrów Wlkp                   5:00:13  4:57:28  2:20:24  326.-M50
2504. Kwaśnik Andrzej 48             POL Warszawa                              5:00:19  4:58:39  2:19:59   54.-M60
2505. Kępa Adam 68                   POL Metro Warszawskie Sp. Z O.O.          5:00:27  4:57:47  2:22:45  633.-M40
2506. Osica Tomasz 84                POL Warszawa                              5:00:28  4:58:54  2:14:19  454.-M20
2507. Olech Artur 72                 POL Generáli Running Team                 5:00:29  4:58:55  2:17:38 1038.-M30
2508. Karolak Marcin 69              POL Józefosław                            5:00:33  4:57:43  2:19:59  634.-M40
2509. Blach Jacek 74                 POL Rawa Mazowiecka                       5:00:39  4:57:51  2:12:46 1039.-M30
2510. Telechowski Jerzy 67           POL Warszawa                              5:00:42  4:58:50           635.-M40
2511. Góralczyk Michał 82            POL Kraków                                5:00:43  4:56:47  2:30:35  455.-M20
2512. Rey Tomasz 81                  POL Warszawa                              5:00:45  4:59:04  2:05:07  456.-M20
2513. Dymel Piotr 52                 POL Start 08 Klub Biegacza Nike           5:00:51  5:00:46  2:12:57  327.-M50
2514. Dziech Konrad 74               POL Warszawa                              5:00:52  4:58:22  2:17:49 1040.-M30
2515. Wójcik Paweł 78                POL Szydłowiec                            5:00:57  4:57:34  2:17:11 1041.-M30
2516. Tchir Piotr 84                 POL Warszawa                              5:00:59  4:58:09  2:09:37  457.-M20
2517. Burzec Marian 58               POL Siedlce                               5:01:01  4:57:08  2:17:37  328.-M50
2518. Bartnicki Sławomir 85          POL Warszawa                              5:01:05  4:58:15  2:18:09  458.-M20
2519. Madsen Gosta 63                FIN Rahku Mc                              5:01:11  4:57:48  2:25:25  636.-M40
2520. Makinen Petri 67               FIN Rahku Mc                              5:01:12  4:57:49  2:25:25  637.-M40
2521. Ścislowski Norbert 82          POL Start Pułaski Warka                   5:01:13  4:58:17  2:07:37  459.-M20
2522. Jędruszaktomasz 82             POL Warszawa                              5:01:17  4:57:35  2:07:20  460.-M20
2523. Mazur Krzysztof 82             POL Pzu                                   5:01:23  4:59:11  2:00:41  461.-M20
2524. Kiełbik Tomasz 84              POL Jw 3248                               5:01:31  4:58:13  1:54:54  462.-M20
2525. Duklewski Mirosław 85          POL Uścimów                               5:01:31  4:58:13  2:03:28  463.-M20
2526. Wrona Waldemar 75              POL Falenty Nowe                          5:01:37  4:59:27  2:21:43 1042.-M30
2527. Rogala Jakub 80                POL Ynotadventure                         5:01:40  4:58:43  2:00:21  464.-M20
2528. Zuber Jakub 84                 POL Kb Galeria Warszawa                   5:01:42  5:00:18  2:14:07  465.-M20
2529. Pobocha Andrzej 68             POL Amator                                5:01:43  4:59:28  2:03:34  638.-M40
2530. Kobrzyński Bronisław 52        POL Warszawa                              5:01:49  4:57:09  2:21:54  329.-M50
2531. Materna Roman 67               POL Rzeszowskie Orły                      5:01:54  4:59:54  1:59:28  639.-M40
2532. Śmiałowski Grzegorz 72         POL Gniezno                               5:01:54  4:59:58  2:16:28 1043.-M30
2533. Mierzanowski Andrzej 74        POL Warszawa                              5:01:58  4:58:29  2:17:32 1044.-M30
2534. Śpiczko Michał 87              POL Augustów                              5:01:58  4:57:59  2:20:23  466.-M20
2535. Lewandowski Adam 80            POL Poraj                                 5:02:01  4:58:32  2:21:02  467.-M20
2536. Wierciński Daniel 84           POL Warszawa                              5:02:05  5:00:16  2:08:18  468.-M20
2537. Oyrzanowski Marcin 68          POL Warszawa                              5:02:14  4:58:52  2:18:56  640.-M40
2538. Zięba Piotr 76                 POL Szczecin                              5:02:16  4:58:10  2:25:08 1045.-M30
2539. Kraska Tadeusz 49              POL KMa Azs Politechniki Radom            5:02:16  4:58:20  2:28:05   55.-M60
2540. Paciejewski Tomasz 65          POL Radom                                 5:02:16  4:58:20  2:28:04  641.-M40
2541. Zach Andrzej 57                POL Mkb Team Małkinia                     5:02:19  4:58:41  2:12:03  330.-M50
2542.         Żuchelkowski Radosław  POL Józefosław                            5:02:28  4:59:46  2:21:56 1046.-M30
2543. Adamski Zbigniew 57            POL Warszawa                              5:02:29  4:59:57  2:21:02  331.-M50
2544. Doliński Adam 90               POL Wrocław                               5:02:36  5:00:46  2:09:02  469.-M20
2545. Kępiński Tomasz 70             POL Grodzisk Mazowiecki                   5:02:40  4:58:44  2:16:06 1047.-M30
2546. Tur Paweł 83                   POL Biała Podlaska - Start 08             5:02:46  5:02:37  2:16:20  470.-M20
2547. Sejdak Radomir 82              POL Kobiele Wielkie - Start 08            5:02:46  5:02:37  2:16:20  471.-M20
2548. Bosky Paweł 69                 POL Warszawa                              5:02:46  4:59:04  2:21:38  642.-M40
2549. Gorsiak Edward 59              POL Warszawa                              5:02:46  5:01:12  2:08:12  332.-M50
2550. Łokas Andrzej 68               POL Będzin                                5:02:51  5:00:18  2:19:05  643.-M40
2551. Kucharski Michał 58            POL Warszawa                              5:02:56  4:59:31  2:24:46  333.-M50
2552. Zaleski Jerzy 55               POL Warszawa                              5:03:00  4:58:58  2:32:23  334.-M50
2553. Tokarzewski Stanisław 46       POL Start 07 Komorów                      5:03:00  5:02:55            56.-M60
2554. Szałański Piotr 85             POL Bełchatów                             5:03:11  5:00:32  2:18:22  472.-M20
2555. Szultomasz 64                  POL Warszawa                              5:03:30  4:59:31  2:22:17  644.-M40
2556. Kozłowski Piotr 60             POL Pilawa                                5:03:31  5:03:31           645.-M40
2557. Żwirek Krzysztof 73            POL Biegamy Z Ochotą                      5:03:36  5:02:14  2:06:38 1048.-M30
2558. Dubielecki Łukasz 78           POL Woli Ca                               5:03:39  5:00:51  2:21:44 1049.-M30
2559. Mularski Wiesław 70            POL Lasek Bielański Team                  5:03:42  5:02:05  2:25:19 1050.-M30
2560. Świderski Adrian 74            POL Ale Tempo                             5:03:45  5:02:15  2:25:20 1051.-M30
2561. Rumianek Marcin 88             POL Warszawa                              5:03:50  5:00:41  2:19:43  473.-M20
2562. Kaczyński Jacek 72             POL Gliwice - Start 08                    5:03:55  5:00:16  2:13:29 1052.-M30
2563. Straburzyński Paweł 56         POL Sps                                   5:04:03  5:01:10  2:53:28  335.-M50
2564. Ożdżeński Wojciech 66          POL Warszawa - Start 08                   5:04:07  5:00:32  2:18:13  646.-M40
2565. Doligalski Paweł 87            POL Orneta                                5:04:13  5:04:03  2:13:56  474.-M20
2566. Chechłacz Robert 71            POL Cieszyn                               5:04:14  5:01:57  2:11:33 1053.-M30
2567. Niedziolka Tomasz 72           POL Akademia Obrony Narodowej             5:04:15  5:01:33  2:21:33 1054.-M30
2568. Rosłan Grzegorz 65             POL Drużyna Szpiku                        5:04:28  5:01:05  2:19:12  647.-M40
2569. Lewandowski Mirosław 60        POL Goleniów                              5:04:36  5:03:06  2:22:04  648.-M40
2570. Fronk Włodzimierz 58           POL Warszawa - Start 08                   5:04:39  5:01:03  2:22:10  336.-M50
2571. Sztubecki Michał 72            POL Warszawa                              5:04:46  5:04:33  1:44:23 1055.-M30
2572. Gałęzią Grzegorz 69            POL Warszawa                              5:04:48  5:00:57  2:21:43  649.-M40
2573. Chmielewski Wojciech 59        POL Warszawa                              5:04:54  5:00:54  2:12:16  337.-M50
2574. Cichy Dariusz 75               POL Kraków                                5:04:54  5:01:07  2:22:31 1056.-M30
2575. Pawłowski Maciej 88            POL Tomaszów Maz.                         5:04:55  5:03:48  1:53:15  475.-M20
2576. Gralecjacek 69                 POL Radom                                 5:05:20  5:01:49  2:20:23  650.-M40
2577. Brodzik Robert 72              POL Adventuresquad.Pl                     5:05:23  5:03:18  2:13:03 1057.-M30
2578. Skrzypkowski Maciej 86         POL Otwock                                5:05:38  5:03:15  2:00:13  476.-M20
2579. Rosiński Mirosław 74           POL Strzeniówka                           5:05:54  5:02:23  2:17:40 1058.-M30
2580. Stańczyk Romuald 53            POL Warszawa                              5:05:56  5:02:04  2:23:45  338.-M50
2581. Kotów Sebastian 75             POL K.B. Gepard                           5:05:57  5:02:04  2:28:03 1059.-M30
2582. Grzywczak Wiesław 56           POL Art Profi Team                        5:06:03  5:06:03  2:17:50  339.-M50
2583. Kamiński Michał 86             POL Warszawa                              5:06:09  5:05:18  2:14:34  477.-M20
2584. Dawid Marcin 71                POL Sulechów                              5:06:14  5:02:19  2:18:23 1060.-M30
2585. Kryński Rafał 80               POL Lublin                                5:06:19  5:03:08  2:21:19  478.-M20
2586. Pietras Bartosz 81             POL Warszawa                              5:06:20  5:03:09  2:21:20  479.-M20
2587. Polak Piotr 64                 POL Pruszków                              5:06:29  5:05:04  2:17:26  651.-M40
2588. Kuciński Łukasz 78             POL Warszawa                              5:06:42  5:03:21  2:08:27 1061.-M30
2589. Borys Piotr 70                 POL Warszawa                              5:06:49  5:04:04  2:22:10 1062.-M30
2590. Szczerba Marek 63              POL Warszawa                              5:06:51  5:06:17  1:57:31  652.-M40
2591. Kowalski Rafał 77              POL Sierpc                                5:06:52  5:03:36  2:18:42 1063.-M30
2592. Kołat Daniel 70                POL Warszawa - Start 07                   5:07:17  5:04:19  2:20:23 1064.-M30
2593. Kucharski Dariusz 78           POL Kblashormigas                         5:07:20  5:07:16          1065.-M30
2594. Szelwachowski Daniel 88        POL Lucid Dream Production                5:07:21  5:04:58  2:12:28  480.-M20
2595. Perczyński Tomasz 78           POL Warszawa                              5:07:28  5:04:22  2:23:28 1066.-M30
2596. Zawodnik Do Uzup               POL                                       5:07:31  5:05:30  2:12:57        .-
2597. Zdrojek Andrzej 73             POL Warszawa - Start 08                   5:07:36  5:05:04  2:19:04 1067.-M30
2598. Farrel Jonathan                POL Warszawa                              5:07:36  5:07:29  2:21:31        .-
2599. Urban Arkadiusz 72             POL Foreveryoung                          5:07:46  5:05:05  2:15:23 1068.-M30
2600. Cennik Wiktor 66               POL Zgierz                                5:07:49  5:04:52  2:21:02  653.-M40
2601. Szymański Sławomir 80          POL Warszawa                              5:07:55  5:04:57  2:12:46  481.-M20
2602. Gąsiński Rafał 87              POL Borzęcin Duży - Start 08              5:07:59  5:06:25  2:12:41  482.-M20
2603. Paluch Bogdan 49               POL Tkkf-Sokól Głogów Mlp./               5:08:00  5:07:52  2:16:33   57.-M60
2604. Rejus Marek 58                 POL Wks Skorpion                          5:08:12  5:05:01  2:27:01  340.-M50
2605. Bukowski Robert 70             POL Łebcz                                 5:08:14  5:07:00  2:03:51 1069.-M30
2606. Opara Zbigniew 83              POL Piastów                               5:08:16  5:06:19  2:13:17  483.-M20
2607. Cichawa Mirosław 63            POL Warszawa                              5:08:22  5:05:21  2:10:42  654.-M40
2608. Oziemczuk Kamil 84             POL Chełm                                 5:08:25  5:05:31  2:14:14  484.-M20
2609. Frączyk Robert 88              POL Kobiecy Team Biegowy                  5:08:25  5:07:53  2:40:31  485.-M20
2610. Pasek Kamil 83                 POL Niegów                                5:08:43  5:06:33  2:09:37  486.-M20
2611. Lisowski Kamil 84              POL Łobez                                 5:08:50  5:06:41  1:45:39  487.-M20
2612. Mioduszewski Andrzej 67        POL Warszawa                              5:08:52  5:05:02  2:13:34  655.-M40
2613. Śmietanko Piotr 62             POL Łomianki                              5:08:54  5:06:56  2:07:32  656.-M40
2614. Mioduszewski Wojciech 90       POL Db Marathon Team                      5:08:56  5:06:28  2:44:02  488.-M20
2615. Sarna Jakub 79                 POL Warszawa                              5:09:06  5:07:03  2:03:03 1070.-M30
2616. Malicki Krzysztof 61           POL Skpb                                  5:09:11  5:05:24  2:22:14  657.-M40
2617. Łukasiewicz Wojciech 81        POL Warszawa - Start 08                   5:09:29  5:06:05  2:17:42  489.-M20
2618. Heliński Józef 45              POL Warszawa                              5:09:37  5:09:33  2:05:52   58.-M60
2619. Mrowiński Hubert 81            POL 2 Bmt Kutno                           5:09:53  5:07:17  2:14:23  490.-M20
2620. Soltysek Mieczysław 71         POL Milówka                               5:10:04  5:06:27  2:17:16 1071.-M30
2621. Komar Sławomir 83              POL Budy Sułkowskie                       5:10:05  5:07:46  2:00:23  491.-M20
2622. Taraszewski Michał 86          POL Sułkowice                             5:10:05  5:07:46  2:00:23  492.-M20
2623. Byczek Marcin 72               POL Lublin                                5:10:05  5:06:12  2:14:49 1072.-M30
2624. Sielecki Grzegorz 78           POL Opatów                                5:10:20  5:07:11  2:26:15 1073.-M30
2625. Komorowski Waldemar 57         POL Lks Ostromecko                        5:10:26  5:07:55  2:17:44  341.-M50
2626. Zega Marian 64                 POL Narolkach.Pl                          5:10:27  5:06:35  2:21:54  658.-M40
2627. Halatek Norbert 77             POL Kraków                                5:10:29  5:07:58  2:18:30 1074.-M30
2628. Wlodarek Adam 77               POL Łódź                                  5:10:33  5:08:24  2:17:53 1075.-M30
2629. Sokołowski Artur 68            POL Warszawa                              5:10:37  5:08:25  2:08:06  659.-M40
2630. Deptuch Tomasz 74              POL Fitnes Sztanga Kielce                 5:10:40  5:07:35  2:04:43 1076.-M30
2631. Kwiecień Robert 77             POL Kielce                                5:10:45  5:08:25  2:19:03 1077.-M30
2632. Plata Jarosław 81              POL Pracownik Banku Bgż                   5:10:46  5:09:37  2:00:48  493.-M20
2633. Walki Ewicz Wojciech 69        POL Warszawa                              5:10:50  5:07:59  2:15:25  660.-M40
2634. Turlej Zbigniew 48             POL Pge Elektrownia Turów S.A             5:10:53  5:07:15  2:23:43   59.-M60
2635. Szczotka Paweł 75              POL Klub Biegacza Płońsk                  5:10:55  5:08:22  2:17:41 1078.-M30
2636. Maraszek Zbigniew 73           POL Płońsk                                5:11:00  5:07:20  2:17:04 1079.-M30
2637. Szopa Leszek 53                POL Zator                                 5:11:04  5:08:32  2:30:59  342.-M50
2638. Wydrałukasz 82                 POL Warszawa                              5:11:14  5:09:10  2:08:23  494.-M20
2639. Karwowski Stanisław 69         POL Pko Bp Sa                             5:11:35  5:09:49  2:05:03  661.-M40
2640. Krzyżanowski Jan 78            POL Warszawa                              5:11:38  5:08:24  2:31:51 1080.-M30
2641. Kobus Sebastian 76             POL Union Atzbach                         5:11:46  5:08:44  2:21:02 1081.-M30
2642. Dr. Tan Suleyman M. 52         AUT Atzbach                               5:11:48  5:09:07  2:18:20  343.-M50
2643. Ogrodziński Tomasz 70          POL Marian Ówek Team                      5:11:56  5:09:48  2:16:06 1082.-M30
2644. Sentkowski Marcin 82           POL Marian Ówek Team                      5:11:59  5:08:47  2:21:59  495.-M20
2645. Przemysław Fiedoryszyn Łukasz  POL Siematycze - Start 08                 5:12:01  5:08:48  2:21:59  496.-M20
2646. Jurkiewicz Piotr 63            POL Warszawa                              5:12:05  5:11:54  2:12:16  662.-M40
2647. Soja Krzysztof 75              POL Warszawa                              5:12:10  5:10:29  2:23:30 1083.-M30
2648. Dobrowolski Artur 74           POL Warszawa                              5:12:10  5:08:02  2:21:35 1084.-M30
2649. Kawczyński Paweł 81            POL Zieluń                                5:12:13  5:08:20  2:33:18  497.-M20
2650. Ochędalski Marcin 83           POL Kłodawa                               5:12:16  5:08:34  2:14:21  498.-M20
2651. Ważniewski Paweł 84            POL Wkb Piast Wrocław                     5:12:27  5:08:21  2:26:32  499.-M20
2652. Skonieczny Andrzej 57          POL Wrocław                               5:12:30  5:12:22  1:57:05  344.-M50
2653. Szot Dominik 70                POL Kraków                                5:12:31  5:09:13  2:23:01 1085.-M30
2654. Piestrzeniewicz Marcin 76      POL El Stalowa Wola                       5:12:33  5:08:22  2:21:52 1086.-M30
2655. Wydra Jerzy 54                 POL Brandwica - Start 07                  5:12:51  5:10:13  2:19:39  345.-M50
2656. Gawlas Mateusz 81              POL Warszawa                              5:12:58  5:12:53           500.-M20
2657. Szymczak Ryszard 43            POL Warszawa                              5:12:59  5:09:23  2:24:18   60.-M60
2658. Bortnik Marek 69               POL Wku W Zgierzu                         5:13:03  5:09:04  2:17:39  663.-M40
2659. Jarek Mirosław 61              POL Zgierz                                5:13:05  5:10:14  2:22:29  664.-M40
2660. Kozak Zdzisław 46              POL Międzyrzec Podlaski                   5:13:09  5:09:51  2:21:14   61.-M60
2661. Trawiński Michał 82            POL Warszawa                              5:13:22  5:11:15  2:21:14  501.-M20
2662. Furtak Grzegorz 70             POL Warszawa - Start 08                   5:13:38  5:10:20  2:23:35 1087.-M30
2663. Zioło Mariusz 74               POL Kielce - Start 08                     5:13:46  5:13:39  2:28:24 1088.-M30
2664. Strzelecki Mirosław 60         POL Radom - Start 08                      5:13:47  5:11:41  2:10:40  665.-M40
2665. Piasek Piotr 65                POL Ostrołęka                             5:13:58  5:13:50  2:09:59  666.-M40
2666. Medyński Marcin 83             POL Szczecin                              5:14:05  5:11:26  2:18:27  502.-M20
2667. Rostekadam 76                  POL Stockin.Pl                            5:14:05  5:09:54  2:21:53 1089.-M30
2668. Pardela Robert 71              POL Warszawa                              5:14:07  5:11:04  2:16:48 1090.-M30
2669. Pełka Piotr 89                 POL Kbgymnasion                           5:14:14  5:12:33  2:07:30  503.-M20
2670. Gradowski Kamil 75             POL Warszawa                              5:14:16  5:10:14  2:22:54 1091.-M30
2671. Zalewski Piotr 69              POL Start 08 Mrsiwek.Pl                   5:14:21  5:12:21  2:15:27  667.-M40
2672. Siwek Ireneusz 72              POL Kino Inochodziec Lublin               5:14:21  5:11:28  2:24:26 1092.-M30
2673. Krupiński Michał 85            POL Lublin - Start 08                     5:14:45  5:11:59  2:22:02  504.-M20
2674. Nachulewicz Paweł 63           POL Warszawa                              5:14:54  5:14:45  2:22:55  668.-M40
2675. Winek Tomek 66                 POL Warszawa                              5:14:58  5:11:36  2:19:08  669.-M40
2676. Szulfer Bartłomiej 79          POL Warszawa                              5:15:07  5:11:02  2:26:10 1093.-M30
2677. Uzięblo Filip 74               POL Minersrunningteam                     5:15:18  5:12:51  2:23:27 1094.-M30
2678. Chudzik Wojciech 78            POL Kielce - Start 08                     5:15:20  5:11:55  2:22:42 1095.-M30
2679. Sularz Wojciech 64             POL Warszawa                              5:15:43  5:13:12  2:19:52  670.-M40
2680. Skowroński Łukasz 79           POL Legionowo                             5:15:49  5:11:41  2:10:52 1096.-M30
2681. Mroczek Tomasz 63              POL Siedlce                               5:15:59  5:12:36  2:02:09  671.-M40
2682. Durajczyk Andrzej 57           POL Gdańsk                                5:16:05  5:14:23  2:20:23  346.-M50
2683. Firs Łukasz 82                 POL Sokółka                               5:16:16  5:12:53  2:17:40  505.-M20
2684. Kuśnierz Tomasz 73             POL Warszawa                              5:16:21  5:13:07  2:25:16 1097.-M30
2685. Białoskórski Sławomir 57       POL Skierniewice                          5:16:30  5:12:29  2:25:21  347.-M50
2686. Oberzigsylwin 74               POL Mińsk Mazowiecki                      5:16:35  5:13:27  2:09:14 1098.-M30
2687. Kolaciński Zbigniew 52         POL Warszawa                              5:16:37  5:14:52  2:18:24  348.-M50
2688. Gaładyk Sławomir 70            POL Łopacianka - Start 08                 5:16:45  5:13:06  2:18:19 1099.-M30
2689. Skoczek Marek 60               POL World Class Team                      5:17:02  5:16:58  2:25:29  672.-M40
2690. Kostrzyński Stanisław 48       POL Gołków                                5:17:23  5:17:11  2:44:38   62.-M60
2691. Kosmala Grzegorz 75            POL Dęblin                                5:17:26  5:14:45  2:19:49 1100.-M30
2692. Burza Piotr 75                 POL Dęblin                                5:17:26  5:14:45  2:19:49 1101.-M30
2693. Kopik Michał 78                POL Garwolin                              5:17:31  5:14:32  2:12:21 1102.-M30
2694. Gorycki Grzegorz 79            POL Piaseczno                             5:17:48  5:13:57  2:28:16 1103.-M30
2695. Rutkowski Janusz 63            POL Leszno                                5:17:58  5:15:36  2:12:35  673.-M40
2696. Andrzejewski Tadeusz 33        POL Warszawa                              5:18:07  5:14:31  2:27:12    3.-M70
2697. Frelczak Adam 50               POL Działdowo                             5:18:21  5:16:29  2:22:09  349.-M50
2698. Parylak Andrzej 79             POL Warszawa                              5:18:48  5:16:54  2:20:02 1104.-M30
2699. Różalski Wojciech 84           POL Warszawa                              5:18:53  5:16:21  2:19:22  506.-M20
2700. Dąbrowski Rafał 75             POL Piaseczno                             5:18:57  5:14:52  2:27:16 1105.-M30
2701. Kinasiewicz Paweł 76           POL Warszawa                              5:19:13  5:15:14  2:26:17 1106.-M30
2702. Kindler Marcin 63              POL Warszawa                              5:19:17  5:16:00  2:28:26  674.-M40
2703. Jašter Krzysztof 76            POL Włodawa                               5:19:24  5:17:40  2:13:58 1107.-M30
2704. Kruszelnicki Krzysztof 63      POL Ks Damnica                            5:19:30  5:16:42  2:17:42  675.-M40
2705. Majchrzak Artur 73             POL Bph Team                              5:19:32  5:17:12  2:18:19 1108.-M30
2706. Gzeljakub 81                   POL Malenas Team                          5:19:33  5:15:46  2:30:07  507.-M20
2707. Tomaszewski Wojtek 75          POL Warszawa                              5:19:35  5:15:29  2:19:06 1109.-M30
2708. Cl Choń Artur 65               POL Warszawa                              5:20:02  5:16:35  2:23:14  676.-M40
2709. Kowalczuk Michał 77            POL Justrun.Pl                            5:20:11  5:18:20  2:17:37 1110.-M30
2710. Sochocki Marcin Ruli 79        POL Płock                                 5:20:28  5:17:40  2:21:47 1111.-M30
2711. Lesik Jan 52                   POL Warszawa                              5:20:29  5:16:47  2:22:06  350.-M50
2712. Osojca Wacław 52               POL Gymnasionttkkf Bielany                5:20:32  5:16:25  2:13:20  351.-M50
2713. Łuksza Wiesław 41              POL Warszawa                              5:20:37  5:17:16  2:24:51   63.-M60
2714. Markoff Napoleon 49            POL Lublin                                5:20:48  5:16:56  2:21:08   64.-M60
2715. Zawlocki Maciej 65             POL Zps Kraków                            5:20:48  5:18:46  2:18:35  677.-M40
2716. Stachów Jan 29                 POL Kraków                                5:21:09  5:19:13  2:29:39    1.-M80
2717. Dendek Piotr 87                POL Warszawa                              5:21:12  5:17:20  2:28:05  508.-M20
2718. Daniluk Krzysztof 76           POL Warszawa                              5:21:16  5:18:29  2:22:11 1112.-M30
2719. Śmiechowicz Gerard 70          POL Warszawa                              5:21:16  5:20:23  2:11:16 1113.-M30
2720. Kosiński Marek 57              POL Warszawa                              5:21:18  5:18:31  2:17:12  352.-M50
2721. Spiecha Wacław 60              POL Kraków                                5:21:36  5:18:08  2:28:24  678.-M40
2722. Rutkowski Marek 65             POL Skwierzyna                            5:21:43  5:19:54  2:25:54  679.-M40
2723. Karolina Tulczyński Marcin 68  POL Warszawa - Start 08                   5:22:38  5:18:50  2:20:25  680.-M40
2724. Wiśniewski Paweł 73            POL Błonie                                5:22:45  5:22:32  2:17:25 1114.-M30
2725. Parzyszek Dariusz 69           POL Warszawa                              5:22:50  5:18:53  2:23:21  681.-M40
2726. Komorek Michał 81              POL Stoczek                               5:23:18  5:20:56  2:25:35  509.-M20
2727. Pierzankowski Jakub 87         POL Łowicz                                5:24:02  5:21:22  2:18:35  510.-M20
2728. Frabiński Andrzej 47           POL Międzyrzecz                           5:24:04  5:22:07  2:24:16   65.-M60
2729. Kosmala Dariusz 64             POL Accenture Kb Accelerate               5:24:05  5:20:55  2:30:59  682.-M40
2730. Kaczmarski Michał 77           POL Warszawa                              5:24:08  5:20:13  2:25:16 1115.-M30
2731. Jeliński Marcin 82             POL Warszawa                              5:24:11  5:20:04  2:34:39  511.-M20
2732. Sztomber Daniel 82             POL 2 Bmt Kutno                           5:24:25  5:20:29  2:19:09  512.-M20
2733. Królikowski Roman 72           POL Kutno - Start 08                      5:24:52  5:21:15  2:22:58 1116.-M30
2734. Kędzierski Rafał 72            POL Warszawa                              5:24:55  5:24:46  2:24:59 1117.-M30
2735. Kozioł Mariusz 72              POL Um Warszawa                           5:25:11  5:21:47  2:25:35 1118.-M30
2736. Zygadło Piotr 82               POL Pracownik Banku Bgż                   5:25:15  5:22:14  2:22:32  513.-M20
2737. Prawda Grzegorz 59             POL Zdziechów                             5:25:15  5:21:05  2:34:47  353.-M50
2738. Borek Przemysław 71            POL Warszawa                              5:25:36  5:23:12  2:13:13 1119.-M30
2739. Stefaniuk Piotr 86             POL Kocu                                  5:25:45  5:22:50  2:24:54  514.-M20
2740. Małczuk Artur 76               GBR London                                5:25:59  5:22:51  2:23:56 1120.-M30
2741. Staszewski Robert 67           POL Warszawa                              5:26:17  5:22:35  2:22:56  683.-M40
2742. Czyż Witold 71                 POL Warszawa                              5:26:31  5:23:34  2:25:45 1121.-M30
2743. Burdzy Paweł 70                POL Lobo Sisters Runners Club             5:26:34  5:22:32  2:27:51 1122.-M30
2744. Dziubany Tomasz 71             POL Warszawa - Start 08                   5:26:37  5:22:44  2:23:06 1123.-M30
2745. Koniarski Konrad 83            POL Warszawa                              5:26:41  5:26:35  2:11:31  515.-M20
2746. Skrzypiec Mariusz 82           POL Warszawa                              5:26:47  5:22:42  2:26:49  516.-M20
2747. Grygiel Andrzej 58             POL Kielce - Start 08                     5:26:50  5:24:26  2:19:02  354.-M50
2748. Ślusarczyk Piotr 75            POL Foreveryoung                          5:26:54  5:26:44  2:11:01 1124.-M30
2749. Klimczewski Marek 65           POL Jw3248                                5:27:26  5:24:30  2:29:00  684.-M40
2750. Seredyn Grzegorz 80            POL Gniewoszów                            5:27:29  5:24:10  2:18:21  517.-M20
2751. Krzykowski Paweł 73            POL Przasnysz                             5:27:45  5:24:32  2:13:09 1125.-M30
2752. Gburzyński Grzegorz 76         POL Pruszków - Start 08                   5:27:53  5:26:08  2:29:43 1126.-M30
2753. Marszewski Piotr 77            POL Warszawa                              5:28:01  5:27:53  2:27:44 1127.-M30
2754. Sumiło Tomasz 73               POL Warszawa                              5:28:11  5:26:36  2:21:24 1128.-M30
2755. Zieliński Dariusz 73           POL Pajęczno                              5:28:37  5:26:19  2:11:22 1129.-M30
2756. Widomski Tomasz 69             POL Góra Kalwaria                         5:29:35  5:29:30  2:32:45  685.-M40
2757. Sokołowski Artur 64            POL Suwałki                               5:29:36  5:27:46  2:12:14  686.-M40
2758. Makowski Marcin 91             POL Petrolot                              5:29:42  5:26:45  2:21:53  518.-M20
2759. Rosiński Janusz 61             POL Warszawa                              5:29:59  5:28:07  2:28:43  687.-M40
2760. Stepnowski Michał 83           POL Ostrołęka                             5:31:01  5:30:53  2:31:41  519.-M20
2761. Stępniewski Sebastian 85       POL Nadarzyn - Start 08                   5:31:06  5:27:16  2:26:41  520.-M20
2762. Rosłon Rafał 77                POL Kobiecy Team Biegowy                  5:31:11  5:31:04  2:44:34 1130.-M30
2763. Antosiewicz Piotr 72           POL Warszawa                              5:31:42  5:29:34  2:25:05 1131.-M30
2764. Krupa Jerzy 71                 POL Warszawa                              5:31:42  5:28:23  2:26:39 1132.-M30
2765. Kędzierski Paweł 57            POL Db Marathon Team                      5:31:54  5:27:50  2:34:31  355.-M50
2766. Modecki Michał 81              POL Db Marathon Team                      5:31:58  5:28:57  2:27:18  521.-M20
2767. Kornet Mateusz 80              POL Aikidowarszawa.Pl                     5:31:58  5:28:57  2:21:34  522.-M20
2768. Strzymiński Mirosław 63        POL Ząbki                                 5:32:19  5:28:21  2:24:18  688.-M40
2769. Sokołowski Dariusz 71          POL Warszawa                              5:32:31  5:30:45  2:23:47 1133.-M30
2770. Ciok Przemek 80                POL Warszawa                              5:32:40  5:31:21  2:22:08  523.-M20
2771. Dworakowski Marcin 74          POL Warszawa                              5:32:51  5:31:06  2:23:34 1134.-M30
2772. Jaskólski Krzysztof 73         POL Jelcz - Laskowice                     5:32:55  5:28:55  2:26:13 1135.-M30
2773. Sokół Grzegorz 74              POL Sosnowiec                             5:33:37  5:30:28  2:27:45 1136.-M30
2774. Błoński Zbigniew 63            POL Wodzisław Śl.                         5:34:00  5:32:10  2:24:30  689.-M40
2775. Gielec Grzegorz 68             POL Wola Moszczenicka                     5:34:10  5:33:07  2:10:53  690.-M40
2776. Będkowski Sławomir 72          POL Warszawa                              5:34:16  5:31:49  2:24:13 1137.-M30
2777. Blaszak Andrzej 55             POL Karczew                               5:34:32  5:30:21  2:27:09  356.-M50
2778. Nowakowski Marcin 77           POL Częstochowa                           5:34:55  5:31:15  2:10:20 1138.-M30
2779. Kowalski Jacek 67              POL Radom                                 5:35:33  5:31:27  2:26:14  691.-M40
2780. Nowak Bogdan 58                POL Era Running Team                      5:35:44  5:31:26  2:23:53  357.-M50
2781. Cichocki Marcin 86             POL Warszawa                              5:36:01  5:33:28  2:21:36  524.-M20
2782. Niechwiadowiczjan 66           POL Warszawa - Start 08                   5:36:13  5:32:43  2:21:02  692.-M40
2783. Wysocki Jerzy 61               POL Warszawa                              5:36:32  5:36:26  2:33:10  693.-M40
2784. Biedrzycki Rafał 79            POL Warszawa                              5:36:40  5:32:46  2:34:56 1139.-M30
2785. Szczytowski Zbigniew 59        POL Penyaribes                            5:36:45  5:34:13  2:26:22  358.-M50
2786. Torrents Miret 68              ESP Santperederibes                       5:36:53  5:32:45  2:37:23  694.-M40
2787. Dziedzic Łukasz 67             POL Warszawa                              5:37:25  5:34:50  2:21:42  695.-M40
2788. Mysłajek Konrad 82             POL Czaniec                               5:37:42  5:35:56  2:23:40  525.-M20
2789. Grabarczyk Mariusz 67          POL Będzin                                5:37:51  5:35:44  2:26:18  696.-M40
2790. Kuciński Krzysztof 74          POL Accelerate Club Warszawa              5:38:05  5:34:43  2:18:46 1140.-M30
2791. Krawczyk Piotr 76              POL Start 08Vege Runners                  5:38:23  5:35:10  2:31:08 1141.-M30
2792. Mazan Przemysław 75            POL Warszawa                              5:38:32  5:38:28  3:11:41 1142.-M30
2793. Jarocki Krzysztof 75           POL Uks-Ósemka Police                     5:38:44  5:35:37  2:22:57 1143.-M30
2794. Kropidłowski Florian 35        POL Foreveryoung                          5:38:54  5:35:52  2:28:10    4.-M70
2795. Zwolenik Sławomir 73           POL Łódź                                  5:39:03  5:36:07  2:29:00 1144.-M30
2796. Szabłowski Marek 48            POL Warszawa                              5:39:09  5:35:26  2:31:28   66.-M60
2797. Bujwid Krzysztof 87            POL Warszawa - Start 08                   5:39:33  5:32:22  2:36:29  526.-M20
2798. Sarapata Andrzej 78            POL Warszawa                              5:39:36  5:39:29  2:29:26 1145.-M30
2799. Zając Tomek 68                 POL Start 08 Sri Chinmoy Maraton Team     5:39:37  5:35:46  2:21:44  697.-M40
2800. Pałasz Jan 66                  POL Warszawa                              5:39:41  5:39:35  2:27:22  698.-M40
2801. Ciborowski Kamil 86            POL Sokołów Podlaski - Start 08           5:39:42  5:37:06  2:26:12  527.-M20
2802. Kucharczyk Tomasz 71           POL Warszawa                              5:39:42  5:39:33  2:27:45 1146.-M30
2803. Jagielski Marek 58             POL Warszawa                              5:40:26  5:36:54  2:40:25  359.-M50
2804. Dubielecki Mariusz 77          POL Grodzisk Mazowiecki                   5:40:39  5:39:34  2:21:39 1147.-M30
2805. Włodarek Grzegorz 74           POL Łódź                                  5:40:47  5:37:22  2:30:36 1148.-M30
2806. Jarończyk Paweł 87             POL Białystok                             5:41:05  5:37:37  2:18:36  528.-M20
2807. Łapiński Jerzy 84              POL Warszawa                              5:41:09  5:38:59  2:34:34  529.-M20
2808. Sennyeyjacob 80                POL Warszawa                              5:41:09  5:38:59  2:34:35  530.-M20
2809. Wargin Waldemar 68             POL Warszawa                              5:41:13  5:39:13  2:27:05  699.-M40
2810. Boncoltomasz 78                POL Szkółka Rolkowa Rzeszów               5:42:29  5:39:19  2:35:21 1149.-M30
2811. Tomaka Kamil 85                POL Rzeszów                               5:42:30  5:38:41  2:27:33  531.-M20
2812. Bartuś Tomasz 69               POL Warszawa                              5:42:31  5:38:30  2:36:34  700.-M40
2813. Kuźmiński Roger 74             POL Warszawa                              5:42:31  5:38:35  2:31:04 1150.-M30
2814. Węgrzyn Jakub 87               POL Dęblin                                5:42:44  5:39:17  2:23:08  532.-M20
2815. Jach Adam 65                   POL Sggw                                  5:43:27  5:43:19  2:32:45  701.-M40
2816. Waściński Tadeusz 52           POL Generáli                              5:43:47  5:39:43  2:31:01  360.-M50
2817. Maciejewski Adrian 87          POL Sochaczew - Start 08                  5:43:48  5:42:56  2:30:32  533.-M20
2818. Bednarz Jerzy 46               POL Poznań-Chyby                          5:44:33  5:44:29  2:35:36   67.-M60
2819. Kiliński Adam 42               POL Warszawa                              5:44:38  5:42:36  2:22:27   68.-M60
2820. Kozłowski Tomasz 65            POL Start 07 Śow/Jw 1907 Opole            5:45:12  5:42:34  2:22:40  702.-M40
2821. Kozokłukasz 84                 POL Rożniątów                             5:45:16  5:45:11           534.-M20
2822. Marcinkowski Bartosz 73        POL Warszawa                              5:45:17  5:41:23  2:29:51 1151.-M30
2823. Romaniec Kazimierz 69          POL Warszawa                              5:45:28  5:43:20  2:29:27  703.-M40
2824. Sudoł Łukasz 87                POL Stalowa Wola                          5:45:58  5:41:59  2:29:55  535.-M20
2825. Grędecki Daniel 82             POL Warszawa                              5:46:51  5:44:35  2:18:36  536.-M20
2826. Szczygielski Dariusz 61        POL Olsztyn                               5:47:41  5:43:34  2:34:03  704.-M40
2827. Walleweinjacek 70              POL Warszawa                              5:47:42  5:43:42  2:27:18 1152.-M30
2828. Lekszycki Mirosław 53          POL Grupa Trójmiasto                      5:47:50  5:43:52  2:28:29  361.-M50
2829. Poniewierski Piotr 62          POL Gdańsk                                5:48:18  5:45:27  2:24:33  705.-M40
2830. Łapiński Mateusz 87            POL Warszawa                              5:49:21  5:46:22  2:17:39  537.-M20
2831. Biernacki Paweł 82             POL Holmes Place                          5:49:35  5:45:39  2:43:07  538.-M20
2832. Luberadzki Michał 63           POL Hprun                                 5:49:48  5:46:02  2:33:08  706.-M40
2833. Tomaszewski Jakub 69           POL Warszawa                              5:49:51  5:45:47  2:28:52  707.-M40
2834. Jakubiak Mirosław 47           POL Start 08Nike-Wilanów                  5:50:08  5:46:49  2:34:06   69.-M60
2835. Zwolak Krzysztof 74            POL Warszawa - Start 07                   5:51:53  5:51:49  2:12:57 1153.-M30
2836. Czechowski Jerzy 49            POL Ch Sz Rp                              5:52:25  5:50:55  2:36:27   70.-M60
2837. Brzozowy Leonard 63            POL Warszawa                              5:52:55  5:48:45  2:30:24  708.-M40
2838. Natorski Maciej 79             POL Polska Sport. Prywatna Grupa Sportowa.5:52:59  5:48:48  2:42:31 1154.-M30
2839. Olszański Piotr 77             POL Pruszków                              5:53:05  5:50:33  2:34:38 1155.-M30
2840. Krajewski Dariusz 77           POL Warszawa                              5:53:36  5:50:11  2:35:50 1156.-M30
2841. Wajda Bartosz 78               POL Strzyżów                              5:53:38  5:49:45  2:40:21 1157.-M30
2842. Mietelski Rafał 80             POL Maratonypolskie.Pl Team               5:54:02  5:50:08  2:42:41  539.-M20
2843. Leciński Zbigniew 58           POL Serock                                5:54:11  5:49:55  2:41:58  362.-M50
2844. Malinowski Dawid 83            POL Tomaszów Maz                          5:55:05  5:53:01  2:32:41  540.-M20
2845. Wilmowski Bohdan 45            POL Łódź                                  5:55:34  5:53:04  2:45:08   71.-M60
2846. Feliks Marek 85                POL Ozimek - Start 07                     5:55:35  5:52:20  2:33:39  541.-M20
2847. Stępień Jarosław 81            POL Ks Artemis Wrocław                    5:55:36  5:51:42  2:54:06  542.-M20
2848. Włodarczyk Michał 49           POL Wrocław - Start 08                    5:55:51  5:51:51  2:29:46   72.-M60
2849. Kowalewski Paweł 70            POL Warszawa                              5:57:00  5:56:51  2:35:38 1158.-M30
2850. Cichacki Sylwester 89          POL Warszawa                              5:57:17  5:55:07  2:22:55  543.-M20
2851. Bombola Paweł 75               POL Warszawa                              5:57:28  5:55:05  2:37:28 1159.-M30
2852. Antkowicz Arkadiusz 72         POL Hprun                                 5:57:41  5:54:16  2:21:52 1160.-M30
2853. Rosłan Jacek 63                POL Start 07 Lasek Bielański Team         5:58:06  5:55:20  2:39:10  709.-M40
2854. Bończak Marcin 81              POL Start 08 Team Marianówek              5:58:12  5:57:20  3:10:26  544.-M20
2855. Wódkowski Artur 87             POL Kb Maratończyka V Lo W Poznaniu       5:58:23  5:55:30  3:11:52  545.-M20
2856. Kubiak Krzysztof 89            POL Poznań - Start 08                     5:58:43  5:55:03  2:49:25  546.-M20
2857. Zdrada Sławomir 74             POL Strzyżów - Start 07                   5:59:45  5:55:52  2:40:23 1161.-M30
2858. Sowiński Robert 72             POL Suwałki - Start 07                    6:00:35  6:00:30  2:52:58 1162.-M30
2859. Gałka Remigiusz 73             POL Warszawa                              6:01:03  6:00:59  2:58:06 1163.-M30
2860. Kamaszewski Wojciech           POL Warszawa                              6:04:16  6:02:47  2:33:25        .-
2861. Chyczewski Bartosz 75          POL Warszawa                              6:04:25  6:00:53  2:32:01 1164.-M30
2862. Gwóźdź Piotr 53                POL Warszawa                              6:06:02  6:03:48  2:50:27  363.-M50
2863. Domagała Marcin 75             POL Warszawa - Start 08                   6:09:09  6:05:12  2:49:25 1165.-M30
2864. Przybysz Andrzej 82            POL Warszawa - Start 08                   6:11:33  6:11:25  2:32:12  547.-M20
2865. Czarkowski Michał 81           POL Start 08 Maniąc Poznań                6:12:08  6:12:01  2:52:19  548.-M20
2866. Pawiński Jan 45                POL Polska Grupa Dealerów Sp. Z O.O.      6:13:08  6:13:03  2:44:40   73.-M60
2867. Kowalski Robert 74             POL Start 07 Kb Galeria Warszawa          6:13:45  6:09:42  2:49:19 1166.-M30
2868. Czacharowski Bohdan 41         POL Start 07 Rybie Rules                  6:14:22  6:14:20  2:52:58   74.-M60
2869. Ciesielski Grzegorz 86         POL Rybie - Start 07                      6:15:45  6:15:42  3:03:34  549.-M20
2870. Pilarczyk Krzysztof 83         POL Warszawa - Start 07                   6:20:50  6:20:45  2:58:06  550.-M20
2871. Skrzek Stanisław 39            POL Międzyrzecz - Start 08                6:24:05  6:24:01  2:44:51    5.-M70
2872. Fudala Marek 81                POL Warszawa - Start 08                   6:35:14  6:35:07  3:00:59  551.-M20
2873. Fudala Marek 55                POL Warszawa - Start 07                   6:35:14  6:35:07           364.-M50
2874. Golub Rafał 73                 POL Pruszków - Start 07                   6:39:40  6:39:33  3:10:27 1167.-M30
2875. Steyn Darren 83                GBR Start 07 Warszawa                     6:54:05  6:54:02  3:02:06  552.-M20
2876. Kowalczyk Tomasz 68            POL Start 08 Mks Pogoń Siedlce            6:59:48  6:59:44  3:16:52  710.-M40
2877. Strzałkowski Michał 49         POL Start 07 Kharkov                      7:04:15  7:04:11  3:50:39   75.-M60
2878. Suknarowski Marek 66           POL Warszawa - Start 07                   7:11:13  7:11:10  3:21:08  711.-M40
2879. Niedźwiecki Jan 26             POL Warszawa - Start 07                   7:11:24  7:11:20             2.-M80
2880. Hahn Grzegorz 49               POL Start 07 Niezrzeszony Ale Biega Boso  7:23:47  7:20:11  3:28:00   76.-M60
2881. Mej Paweł 72                   POL Start 07 Niezrzeszony Ale Biega Boso  7:54:12  7:50:13  3:54:22 1168.-M30