12. VW Prague Marathon
Praha, 14. 5. 2006

Je neuveriteľná onania dostať sa k výsledkom PIM. Kašľal by eN na ne, ale každoročne tam beží mnoho Slovákov. PIM nám dodáva na rebrík viac duší, ako niektoré maratóny na našom území.

Odpustite preto uonanovanému eN, že po niekoľkých hodinách opakovania štyroch krokov na počítači má zahmlenú myseľ. Po štyroch krokoch má v počítači 10 pretekárov. Musel kráčať až do konca výsledkov, lebo Slováci boli roztrúsení od 36 miesta až po ich úplný záver. 2572 mužov a 451 žien si naťahal do svojej jaskyne. Keď to spočíta, má ich viac, ako je ich vo výsledkoch na stránke Winning Time. To značí, že nešlo iba o onaniu? Vznikali nové životy. Neželané počatia bude ale hľadať až zajtra.

Slovenských vlajok sme narátali 75, z toho 6 niesli na hrudi dámy. Prvú, pekne zvlnenú dámsku vlajku preniesla cieľom  Anka Helméczyová ( 3:52 - 94. / 48.-F20).

Samozrejme, že úplne prvá bola v cieli slovenská vlajka na plochšej hrudi. Priniesol ju Robo Tatrai  ( 2:42 - 30. / 4.-M40 ). K väčšej, odmeňovanej sláve na treťom mieste v M40 mu chýbalo 4:30. Lepšie, ako pár sekúnd, ktoré vedia mrzieť.

SZM vlajky viali v cieli na Staroměstskom náměstí tiež. Svoj výborný výkon z domáceho maratónu v Michalovciach zopakoval Vladimír Hirjak (3:06 - 148. / 19.-M45). Za odmenu ho posunieme na rebríku SZM o jedno miesto vyššie. Vladova 56. akcia znamená posun hore, ale aj vylúčenie z Klubu Slovenských lokálpatriotov. Praha je jeho prvý zahraničný maratón v 22 ročnej bežeckej kariére.

Výborne zabehol aj druhý "otýc" maratónu. Na nie vydarené utekanie v našom hlavnom meste zabúdal vzorný rodič Rajeckého maratónu Paľo Uhlárik ( 3:10 - 148. / 24.-M45 ) v hlavnom meste bývalom. Tak isto ho odmeníme posunom o jednu priečku hore.

Janči Hazucha ( 3:15 - 375. / 3.-M60 ) zatiaľ nie je členom SZM. Škoda. Vlajku SVK dokázal zdvihnúť najvyššie. Až na tretie miesto v M60. Väčšia sláva bola zavesená o desať minút vyššie, ale nám sa nemáli. O štvrtý, o ktorom Jano určite nevedel bol nebezpečne blízko, necelú minútku. Za Janom do Zvolena preto posielame iba pochvalu. Hádam si odmenu prevzal, a nebude na ňu čakať celý rok, ako na minuloročnú.

V M55 sa vysoko prebojoval aj Jaro Horný ( 3:24 - 386. / 6.-M55 ). Úžasný výkon z Linzu sa mu zopakovať nepodarilo, ale do klubu stovkárov mu zostáva už iba sedem krokov.

Ľubo Kiš ( 3:24 - 387. / 56.-M45 ) bol v Linzi tiež rýchlejší, ako v Prahe. Dobehol spolu s Jarom. Tiež postúpi o priečku hore. Nech mu 44. priečka prinesie viac šťastia ako v roku 1918 vojakom po vzbure v Kragujevaci. 44 z nich ju už nerozchodilo.

Jaro a Ľubo bežal výborne v Linzi. V Prahe sa to podarilo spišiakovi Petrovi Pavukovi ( 3:35 - 652. / 21.-M55 ). Tak rýchlo bežal  naposledy Trnavu v 2004. Nebyť vetra, na ktorý sa všetci sťažovali, bolo by to ešte lepšie. A verte, či neverte, Peter tiež vďaka Prahe postupuje na SZM rebríku o jednu priečku hore. Za 118 akcií rebrík prideľuje 18. priečku.

Janko Mičko ( 4:15 - 1686. / 186.-M50 ) bežal svoje minuloročné maximum a odmenou je posun na 30. priečku, ktorá je už iba 4 akcie od stovkárskej hranice a tým aj funkcie viceprezidenta..

Furín Milan ( 4:29 - 1984. / 115.-M55 ) bežal pomaly. Keď si pozrieme jeho posledné výkony, nebojíme sa povedať, že veľmi pomaly. eN našiel vysvetlenie v bežcovi, s ktorým Milan dobehol plece pri pleci. Milan často beží pomalšie, aby pomohol spolubežcom. V Prahe asi strážil Fera Semanka ( 4:29 - 1985. / 257.-M45 ) a získal svoju 173 akciu. Pre eN je cťou, že o týždeň dlhšie bude mať rovnaký počet akcií, ako MF.

Pozorne sme sledovali aj iných Slovenských a Českých bežcov. O nich si pohovoríme neskôr. Onania s Pražskými výsledkami bola viac ako vyčerpávajúca.