Zľava: Duch víťaza, Dominik, Mirek, Šaňo, eN.

Žilinský Hamburg 61 / 22
Žilina, 7. 7. 2007

Samo Spúšť vedel čo robí, keď po pravici štyroch borcov prítomných na fotografovaní nechal voľné miesto. On už videl Ducha víťaza, ktorý sa v tom čase ešte len veľmi zložitým spôsobom blížil k Bôriku.

Jaro Pavlacký ( 3:29 - 1. ) prišiel, videl, zvíťazil. Jeho foto nie je autentické. Pochádza z roku 2003, kedy v klobúku po dedovi a s vyšívanou šatkou z kroja babky bežal v Novom Meste nad Váhom svoj stý klasický maratón.

ŽH bežal bez šatky a klobúka po starých rodičoch, možno práve preto bola jeho cesta k víťazstvu rovnako zložitá, ako cesta z Tr. Teplíc do Žiliny.

Z Pov. Bystrice sa viťúz jeden bohatý nechal doviesť taxíkom za 700 Sk. Ešte že DS Žilina nemusí preplácať víťazom cestovné náklady.

Jaro vybehol ako k ohňu. Kým odkrútil eN polovicu, Jaro mu nadelil štyri kolá. Kým dobehol od 25 km do cieľa, eN si jedno vzal späť. Stolček prestisa bol v posledných kolách jeho verný kamarát. Vždy pri ňom postál, ako v "Bufetu na stojáka", popil čo to a pokračoval.

Za jednu Hamburg akciu vysoliť také ťažké peniaze, to by jedného aj poraziť mohlo. Lenže Jaro je "koumák". Po ŽH61 mu eN zapísal až štyri akcie. S balíkom, ktorý číta 130 akcií poskočil na rebríku SZM o dve miesta hore a patrí mu 15-ta priečka.

Bez obáv, všetko je tip-top. Jaro iba doniesol údaje o svojich troch ultrabehoch z Ivánky na Bradlo, ktoré nemal započítané.

eN bol veľmi rád, že sa s Jarom stretol. Nie preto, že ho upozornil na chybu v Štvrťmierečnej story. Petra Suchého v nej prekrstil na Zdena. Rád bol preto, lebo s Jarom dohodol podrobnosti o meraní Perly, ktoré sa chvatom blíži.

Vlado Krčmárik ( 54:09 - 6. 10km ) si prišiel na Bôrik odkrúžiť s eN 10 km. Bežal voľnejšie, lebo ho čakal na druhý deň Malý Štrbský maratón. eN voľnejšie tempo privítal. Nemal sa kde ponáhľať, jeho na druhý deň čakal maratón riadny, nie iba malý.

Keď beží Hamburg Vlado, eN môže o 15 minút dlhšie hodovať v Kamélii, lebo Vlado je lepší taxikár, ako ten čo viezol Jara z PB. eN to vie a Jaro sa o tom presvedčil. Za cestu Bôrik - stanica účtuje VK TAXI 0 Sk.

Zapísal eN 9. júla 2007

ŽH61 sa konal 7. 7. 2007. Zo šiestich číslic tvoriaci tento dátum je 50% sedmičiek, čo sa aj na výkonoch prejavilo. Každý z pätice v cieli bežal pod štyri hodiny a s výnimkou víťaza dobehli do cieľa v rozmedzí iba 10 minút.

Šaňo Simon ( 3:54 - 3. ) nastupoval na štart tretej etapy ako vedúci pretekár. V nej si opäť zvýšil náskok o štyri minúty a pred posledným  maratónom má nádejný náskok vyše 9 minút.

Šaňo má počas behu na starosti nie iba seba, ale aj ostatných bežcov. Svoje kolá počíta tak, že meria každé kolo medzičas, kolá súperov podľa toho, koľko krát ich, alebo oni jeho predbehnú. Istota je guľomet, preto nosieva dvojo stopiek, čo keby...

eN Šaňa dobehol pred 35 km a nezhodli sa v počte kôl. eN myslel, že má o kolo menej. Ani v cieli sa mu jeho čas nepozdával. Negative split druhého 1/2M bol nebývalo vysoký. Nezdalo sa mu, že by v druhej polovici zrýchlil až o 5 minút. Bol náchylný veriť, že všetci utekali o kolo menej.

Trenkovú story píše eN až po ŽH62 story a môže povedať, že Šaňo počítal správne, pomýlil sa on, lebo aj štvrtý maratón utekal na vlas rovnako ako tretí. Vrátane 5 minútového negative splitu.

Dominik Drygalski ( 3:58 - 4. ) spojil účasť na Hamburgskej štvorke s dovolenkou v Rajeckých Tepliciach. Doobeda uteká maratón, poobede dovolenkuje.

Aj v treťom maratóne podľahol staříkovi Šaňovi. Dve kolá pred cieľom ho dokonca dobehol aj RunDr. Míra Krumer. Kolo utekali spolu, ale na posledné kolá je Dominik ešte väčší macher, ako Mirek. Ušiel mu v ňom o 20 sek.

Tretí maratón Dominik neutekal v úsmevnom retro modeli BO, ktorým pobavil eN počas druhého maratónu.

Obul si biele Nike, ale eN sa na jeho nohách opäť nevideli. Dominik potrebuje BO s kontrolou pronácie. Ale biele Nike netušia čo to je rovnako, tak ako väčšina bežcov.

Dominik tretí súboj so Šaňom prehral, ale porazil ho v súťaži o najväčšie trenky. Či vyhral túto súťaž aj celkovo, to sa dozviete až v záverečnej  časti Trenkovej story.

Mirek Krumer ( 3:58 - 5. ) prekvapil eN, keď mu v Kamélii oznámil, že štvrtý maratón už nemal v pláne a po treťom cestuje domov. Preto sa o celkovom víťazovi bude v poslednom maratóne rozhodovať len medzi Šaňom a Dominikom.

Mirek utekal posledný maratón a bolo to aj vidieť. Desať kilometrov utekal tesne pred eN. Dôvod bol jasný. eN si zabudol doma trenky a Mirek mu požičal jeho modrý NBA model.

Trenky sú verný priateľ človeka. Ťažko si na nového pána zvykajú. To bol hlavný dôvod ich neochoty vzďaľovať sa od doktora behu. Až keď zistili, že sa uteká stále do koliečka a mali doktora stále na očiach, pustili po 10 km eN pred Míru.

Mirek si z Bôrika na svoj Ostrov odviezol tri akcie. Tú poslednú, ktorá je jeho 29-ta tohoročná, utekal pod štyri hodiny. Na Českom rebríku mu patrí za 108 akcií 35-ta priečka. Ale v počte tohoročných akcií je v Čechách najlepší. Druhým Čechom je Petr Hrček. Ten zatiaľ nastrádal 25 akcií, teda o štyri menej ako Mira.

Bežať v trenírkach Českého rekordéra a lídra poradia usilovných zberačov v roku 2007 bola pre eN veľká česť.

Ešte väčšia by bola, keby vďaka nim vyhral súťaž o najväčšie trenky. Nevyhral, škoda. Dominikove bermudy boli o kúsok väčšie. Ale aj druhé miesto je úspech.

Veľké šťastie, že Vlado Krčmárik zvykne čakať eN pri schodoch so zábradlím. Len to zabránilo, aby sa v záchvate smiechu z nich neskotúľal. Pekné modré trenky, v ktorých zarputilo bojoval eN ho tak dokázali rozveseliť.

Peknú postupku dosiahol eN po ŽH61. 234 je stav jeho zberačského konta. 32-hý tohoročný maratón ho potešil, ale viac radosti ho čaká po 33-ťom. Môže sa ním dostať na tretie miesto na rebríku SZM.

Tak vysoko na SZM rebríku ešte nikdy nebol. Či bude, na to môže dať odpoveď ŽH62. A keď eN nezaspí, tak ju aj dá.