zľava: Vlado Šmida, Jano Dominik, Milan Hrušovský, Jaro Tekely, Peter Hus, Julo Smolár, Eva Hatalová, Ondrej Chabada, Miro Fuker, Vlado Psocík.

2. Spišský Hamburg v Slovenskom raji

SNV - Košiarny briežok, 6. 1. 2009.
Organizoval Ondrej Chabada. Napísala Eva Hatalová. Utekali a dobehli obaja.

Výsledky

-hý Spišský Hamburg bol nápad Ondreja Chabadu, ktorý pár minut nato, ako dobehol do cieľa 1. SH, už plánoval daľší. On ho navrhol zorganizovať 6. januára. Vtedy som naozaj myslela, že len žartuje. Keď to zopakoval, videla som, že ho Hamburg nejako chytil za srdce:-)

akže ostávalo už len poslať oznam o konaní 2. SH na Nástenku, aby bola splnená päť dňová oznamovacia povinnosť. To sa stalo, v ceste mu už nestálo nič.

ola som aj troška zvedavá, ako sa mi bude 2. SH behať po tak krátkej dobe. Obavy som mala z dosť náročnej trate. Ale vybrali sme si ju my. Vtedy ma nenapadlo, že časový úsek medzi 1. a 2. Hamburgom bude len päť dní:-).

ndrej vybavil sprístupnenie maringotky, trať bola označená, počet bežcov, ktorí prišli, potešujúci, všetko pripravené, mohlo sa bežať. Ešte sme si zaželali Nový rok s tými, ktorí 1. 1. nebežalí a odštartovali sme v ústrety peknej zimnej krajine.

a pomaličky, ostatní, ako keby ich niekto naháňal:-). Ako som neskôr zistila niektorých naháňal čas, prišli si zabehnúť iba 1/4maratón. Potom šli domov, aby popoludní pokračovali na bežkách.

tabilného strážcu maringotky sme nemali. Štvrťmaratonci strážili po dobehnutí ako prví, pokiaľ dobehli 1/2maratónci. Odovzdali im strážnu službu a šli domov. Ale niektorí skalní počkali až do konca. Bolo to od nich pekné, lebo koniec bol, až keď som prišla do cieľa ja:-)

oje pocity počas behu boli rôzne. Chýbala mi spolubežkyňa z 1. SH, Evka Berníková. Na druhý neprišla. Samej sa mi bežalo ťažšie, ako na Nový rok. Čudovala by som sa, keby ľahšie.

ohy mi už v prvom kole hovorili, že sa im to vôbec nepáči, do čoho ich nútim. Bola mi stále zima. Tempo, ktorým som bežala ma nestačilo zahrievať. Teplota klesala od -6°C na štarte, až k -10°C v cieli.

Malá ukážku zimy v podaní Petra Husa po dobehnutí 1/2M.

a 15 km ma napadlo, že mi možno pomôže, keď si skúsim pustím mp3 prehrávač. Do zimy so zvolila Red Hot Chilli Peppers a pomohli mi:-). MP3 prehrávač používam iba na tréningoch, ale teraz som bola veľmi rada, že ho mám pri sebe.

eď som končila tretie kolo, veľmi ma pokúšalo zabaliť to. Veď ani taká tridsiatka nie je na zahodenie. Ani teraz nechápem, ako som sa prinútila otočiť a začať ukrajovať kilometre posledného štvrtého kola.

ripadalo mi to nekonečné a nielen mne. Na 40-tke som stretla dvoch bežcov v protismere, ktorí už rozbehli záchrannú, pátraciu akciu. Zdalo sa im, že som už na trati príliš dlho :-). Vďaka ich "omylu" som mala na posledných 2 km čestný doprovod.

maringotke sme si dali čaj, malý olovrant a šli sme domov. Presnejšie povedané, zviezli sa domov. Dvaja na bicykloch a traja autom. Zviezla nás jedna veľmi milá a ochotná pani, manželka jedného z bežcov. Ak by tam nebola, určite by som si zavolala taxi. Nemám nič proti chôdzi, ale bola som neskutočne unavená a zmrznutá.

Vlado Šmida a mrazivý slnečný kúpeľ.

j 2. SH sa vydaril. ( Hamburg sa nemôže nevydariť. Môže iba byť, alebo nebyť - poznámka eN. ) Určite bude aj tretí, neviem presne kedy, lebo to nezávisí len odo mňa. Musíme sa zhodnúť viacerí.

ekné na oboch SH bolo, že sa bežci zo SNV zišli. Nejde o čiarky. Je to skrátka fajn, niečo také organizovať a zabehať si. Pozdravujem tých, ktorí chápu, o čom píšem a zároveň aj tých, ktorí nechápu. Obom skupinám želám veľa úspešných maratónov :-)