04. 01. 2011 - Utorok

 1799.

Čo Vás napadne po prečítaní takéhoto behajkovho nadpisu:


Ak chcete spoznať, nad čím že sa to nadpis vznáša, kliknite si naň myškou.

Domnievame sa, že väčšinu z 248 čitateľov, ktorí nadpis prečítali, tak ako nás, napadol živočích KENETH.

Úmyselne hovoríme živočích. Myšlienky o pľac v ideologickej hierarchii musia bojovať rovnako, ako živočíšne druhy. 

Rôznorodosť myšlienkových predátorov je bezbrehá. "Príroda", teda ak existuje, vrhá do arény myšlienky s rôznou životaschopnosťou. 

Aby sa myšlienka v ideovej aréne presadila, musí sa vedieť presadiť. To ako do iných, ako je domovská hlava. Ak to dokáže, zabezpečí si tým relatívnu nesmrteľnosť. 

Môže mať sebakvalitnejší genofond, ak sa nevie presadiť, nepresadí sa a hynie. 

O ujatí sa v iných hlavách rozhoduje obchytanosť vrát, na ktoré tézu pribijeme a veľkosť kladiva, ktorým do vrát mlátime. Ak má téza navyše určitú vnútornú kvalitu, je to plus, ale nie podmienka, ujatia sa.

Vráťme sa my k behajkovmu nadpisu.

Ruda Protinožného, po jeho prečítaní, napadol vskutku tasmánsky tvor.

 

velmi nevhodny nadpis clanku. jednak povodny iaaf zdroj to ma v nadpise ako statistiku po disciplinach a nema v nadpise ziadnu nadvladu 2 krajin takto zvoleny nadpis akoby implikoval ze 2 krajiny vladnu maratonu. Nuz maratonu vladnu velke peniaze, tie ho vlastnia, riadia a organizuju ako velku fincnu show a zarobkovy priemysel. Velke peniaze su nadnarodne a teda maraton nevlastni ziadna krajina alebo subor krajin. Ked by sme hladali kde je sidlo tych velkych penazi, tak by sme adresu v KEN-ETH nenasli. 

Bezci z KEN-ETH su len najomni zoldaci v tejto maraton show a su to momentalne zoldaci najrychlejsi a niektori z nich dobre plateni, ale maratonu nevladnu, naopak maraton vladne im.

pre nase podmienky by bola zaujimavejsia statistika maratonskych vykonov podla rokov, cze, svk, a uvaha ze preco sa tak vyrazne zmenila genetika nasich naraodov, ze sa zrazu beha ovela pomalsie ? ako bolo konstatovane v nemecku – genetika nemcov sa nezmenila ale zrazu vsetci behaju pomalsie. tiez by bolo zaujimave urobit tohto roku ciste europsku statistiku, aby sme sa donekonecna neschovavali za ETH-KEN fenomenom ci komplexom

Nevieme, čím sa čierni vytrvalí KENETH chlapci voči Rudovi previnili, ale vieme z nedávnej Nástenkovej dišputy, že ich výslovne nemá rád.

Rudo veľmi dobre vie, že Dvě země vládnou světovému maratonu. 

Akurát to nerád počúva a zadymuje priestor verbálnou hmlou. Snaží sa dve vlajky, dominujúce 149-tim mierečným časom Sub2:10, prelepiť nadnárodným grošom. 

Tým istým grošom, ktorý fatálne chýba svetovému divadlu malých ultra foriem a je príčinou, že ultra dosky, ktoré znamenajú svet, sú KENETH čiernych chlapcov prosté a ultra scéna s maratónom neudrží krok.

Rudo rád učí vtákov lietať. Nedávno, nás, s iróniou mu vlastnou, ako zbierať maratóny. Teraz si vybral behajka. 

Na vráta, s KENETH dešpektom ešte vlastnejším, mu pritĺkol tézu o ich bezvýznamnosti. Maratónu vraj vládnu veľké peniaze.

Keby sme postupovali Rudovou demagogickou stopou, povedali by sme, že peniaze a môžu byť aj tie najväčšie, nikdy nevládnu. Vládne človek, alebo človečia svorka, ktorá ich vlastní a pomocou nich aranžuje svet. 

Seba viac miliárd na pustom ostrove, ku ktorým nebude mať prístup človek a miestnym dážďovkám nenarastie ego, nebude vládnuť nikomu a ničomu. 

Rudo si vládnutie svetovému maratónu účelovo prekrútil tak, aby v ňom nevidel KENETH chlapcov. Tomu nefandíme. Bez KENETHa by maratón začal byť tiež iba divadlom malých mierečných foriem. 

Osteoporóza, ktorá z TOP 149 vyplaví 129 výkonov, by musela načisto kvalite štartového poľa podlomiť nohy.

Kto chce hrať Americkú hymnu, musí hrať aj na čiernych klávesoch. Ale mierečná hymna sa dá zahrať iba na čiernych. Biele nie sú v aktuálnej verzii potrebné. 

Rudo sa bije do hrude a chce liečiť ETH-KEN fenommé či komplex. Chcel by čisto európska štatistiku. Nevieme, či je to tá najsprávnejšia pilulka. Ani európska tabuľka by nebola KENETHa prostá. Akurát by bol skrytý za inou vlajkou, ktorá nášho Ruda až tak nedráždi.

V TOP149 je jediný Európan, Moldávec Iaroslav Musinschi (2:08 - 66.), ktorý uteká cestou, ktorú prešliapal svojho času bielokožec Waldemar Cierpinsky

Tiež býval priemerný stípliar a dráhový vytrvalec, aby sa našiel On the Road. Obrázok ho ukazuje po Ljubljanskom maratóne 2009, kde  do posledných metrov týril víťaza MMM 2007, Villiama Biamu. K víťazstvu mu chýbali tri sekundy, k Sub2:10 šestnásť.

Poučil sa a minulý rok v Düsseldorfe porazil všetkých, dokonca aj toho Cierpinského. Akurát nie Walda, ale jeho syna, Falka. Navyše zabehol, na bielu kožu úžasných, 2:08:32. 

Nebývalo dlhý prst, vztýčený po víťazstve, vrhá tieň. Pripomína nám o minútu strhujúcejší príbeh Aleksandra Kuzina z horúceho Linzu

Kde je bielemu ukrajinskému bohatierovi koniec? Tieň ho načisto pohltil. Je pravda, že v tieni sa mení biela koža na černejšiu, ale...

Uvidíme, ako sa bude bielokožcovi Iaroslavovi dariť v tomto roku. 2:08 otvára nie len vrátka k najväčším maratónom, ale aj oči AD komisárov.

Pardón Nezdá sa ti divné
Tĺcť tézy na vlastné vráta
Behajkove sú viac vplyvné
To si každý ľahko zráta

Otvára ich viacej ľudí
Na ne pribi svoje tézy
Molitan ľud neprebudí
Masíruješ leN protézy

Kladivom poriadne ťažkým
Veľký buchot robiť treba
Mlátiť ním dovtedy až kým
S tézou nepresadíš seba

Mne to nepripadá divné
Ide o privátne pravdy
Z karát domčeky labilné
Nie stavby echt a la Gaudí

Kto chce tézu si prečíta
Aj keď nepočuje ranu
Ktorou je k vrátam pribitá
LeN kladivom z molitanu

Ega prosté financie