05. 01. 2011 - Streda

 1800.

Dnes budeme zlí na leporelistov a uvedieme ich do omylu. Tak dlho sme vyrábali obrázok k správotokovej téme č. 1800 (plus mínus dáky kus), že nám bolo ľúto zahodiť ho, keď Doba tému zamietla, aby vnútila inú. 

Už, už jedeN zrušeNú tému o kufrovaní v lese začínal písať. Keby nebol neprezieravo nazrel do Nástenkovej Knihy a neprečítal čo nemal...

Rudyard Protinožný nedá pokoj a "šťórá a šťórá" v presvedčení, že z eN KENETHa vyšťóra. 

eN s Rudom z plna tela nesúhlasí, ale aj napriek protinožnosti rozumie, o čo mu kráča. Preto začal smoliť reakciu. Smolil dlho, v snahe podať svoj náhľad na vec zrozumiteľnejšie, ako mu rozumie. To nie je tvorba prvomájových propagandistických hesiel, ale zdĺhavá, aj keď nezáživná drina. 

Zosmolil, ale nezavesil. Bola polnoc a zo správy č. 1800 mal na skle iba obrázok. Pod tlakom Doby sa rozhodol preklasifikovať dišputný zápis na správu číslo 1800. 

Ale príliš mu to ku šťastiu nepomohlo. Diskusné príspevky píše jedeN v inom slohu, ako správy. V podstate to napísal odznovu. 

Reakcia na Rudoidné pre(s)krúcanie

1. Nemáme sa až tak zle, aby sme sa museli, napriek horšej genetickej výbave, ako má KENETH, masovo zapodievať vytrvalostným behom, s vidinou, mať sa lepšie. Je to hlavne o motivácii.

2. SVK úroveň maratónu ovplyvňuje absencia systému vyhľadávania a starostlivosti o talenty zo strany štátu.

3. O pravdu o úrovne EU a SVK maratónu sa prieť nemusíme. Hľadáme príčinu poklesu hustoty kvality, lebo zopár výkonov, porovnateľných s minulosťou (nie v SVK), sa v EU každoročne objaví.

4. Rád vypočujem každú možnú príčinu zlého stavu, ale nepamätám si, že by si nejakú spomenul. Iba spochybníš každú vysloveNú. 

Chceš, či nechceš, podiel na druhohuslovosti EU maratónu ovplyvňuje aj KENETH. Zhustil svetovú špičku, tlačí hranicu maratónu neustále vyššie, čím znižuje motiváciu menej vyvolených bielych bežcov. 

Kde sú zaujímavejšie Prize money, sú Keňania. Idú si nohy zlámať. Ak z tej veľkej snahy zlámu, alebo pretočia motor, nahradia ich iní. KENETH náhradníka si nosia doslova na chbta.

KENETHova striedačka nemá konca kraja. v EU je oveľa kratšia, v SVK prakticky žiadna Môžeš to nazývať výhovorka, môžeš si z toho robiť žarty, ale pri serióznej analýze skutkovej podstaty, musíš KENETHovu existenciu musíš do úvahy.

5. Rudo, ak tvrdíš, že si chodec, nerozumiem, prečo ju miešaš do behu. Určite veľmi dobre vieš, že diskusiu tým iba zamotáš. Alebo je to cieľ?

Športová chôdza nie je prirodzený lokomočný pohyb. Nestačí mať iba neotesaný vytrvalostný talent, ale je potrebné vybrúsiť techniku. A to nie je nič pre netrpezlivého KENa a asi ani pre ETHa.

Navyše ľahkonohosť, v ktorej je silný najmä KEN, nie je u chodca až do takej miery nevyhnutná, ako pri behu. Ťažisko tela vykonáva pohyb s minimálnym vertikálnym rozptylom. Lety vzduchom sa nekonajú, šetrí to energiu. 

Nevyhnutná je naopak schopnosť vykonávať presný pohyb aj v únave, na lekárnických váhach dávkovať jeho dynamiku. Všetko pri najvyššej frekvencii kroku. KEN tromf, dlhý, uvoľnený krok, v chôdzi nemá silu. 

Chôdza je v postavení ultra behu. Málo pretekárov, málo pretekov. Nad vodou ju drží iba fakt, že je v programe OH. Jej výkonnostný progres podmieňuje benevolentnosť rozhodcov a povoľovanie oprát pravdlám.

Ak by sa chodecká špička zhustila porovnateľne s maratónom, v 5-tich minútach sa tiesnilo 150 výkonov, dostať sa aspoň na to 28. miesto v neredukonom poradí svetových tabuliek, by bolo o kus zložitejšie, ako v riedkom peletóne.

20 minútová sekera na svetový rekord (asi Ruské ospalé rozhodcovské oko) a 14 minút za výkonom roka, by nám vyhnalo z hláv myšlienku o skvelých SVK walkeroch.

To by znamenalo stratu podpory štátu. Dostala by sa na okraj záujmu, porovnateľne s maratónom a výkonnostný prepad by určite nastal.

6. Neuhádol si, čo eN povie. KENETH taký vietor, ako robí v maratóne, nedokáže robiť vo všetkom. Vzpierači sa obávať nemusia. Na športovú chôdzu by sa isto nejaký talent objaviť dal, ale biedny chodecký groš by ho sotva dokázal motivovať.

Môžeš robiť tabuľky aké chceš, KENETH ich bude ovplyvňovať, aj keď ho z nich vygumuješ.

Európska koža v mierečnej jame levovej sveta

rok

rank

meno

štát

čas

miesto

2010

66.

Iaroslav Musinschi

MDA  2:08:32

Düsseldorf 

2009

51.

Dmytro Baranovskyy

UKR  2:08:19

Fukuoka 

2008

20.

Viktor Röthlin

SUI  2:07:23

Tokyo 

2007

13.

Olexandr Kuzin

UKR  2:07:33

Linz 

2006

 7.

Julio Rey

ESP  2:06:52

Hamburg 

2005

 7.

Julio Rey

ESP  2:07:38

Hamburg 

2004

50.

Pavel Loskutov

EST  2:09:34

Seoul 

2003

10.

Driss El Himer

FRA  2:06:48

Paris 

2003

12.

Julio Rey

ESP  2:07:27

Hamburg 

2002

15.

Stefano Baldini

ITA  2:07:29

London 

2001

2.

Driss El Himer

FRA  2:07:02

Paris 

2000

1.

Antonio Pinto

POR 2:06:36

Londýn

1999

11.

Fabián Roncero

ESP  2:07:23

Rotterdam 

Maratón bez KENETHa je návrat späť o X dekád a presun na platformu ultra. Teda skôr koníček, ako posúvanie výkonnostných hraníc človeka.

Ak náhodou stretnete nejakého zmäteného leporelistu, ubezpečte ho, že o rôznych stopách tej istej bežeckej trasy pohovoríme zajtra. Snáď nás opäť nejaké pre(s)krúcanie nevynesie na dlhší orbit.

Rudo nemá rád KENETHa
Vládcu mierečného sveta
Kričí Nezmyselná veta!
Keď počuje také niečo

Zazerá po KENETHovi
Že povedal bielym dovi
Pekné slovo nevysloví
Nepýtajte sa nás prečo

Ak nepočíta s KENETHom
Má v noci deň v zime leto
Protinožný! Tak to preto
nevieme nájsť reč spoločnú

Raz sa isto dočká KENETH
docenenia Dôjde k zmene
Rudo uvidí tie kmene
Ak vylieči vadu očnú