dôchodca

15.6.2011 (10:04)

Len tak sedim a pozerám na Viasat Nature program Dennik stražcu rezervace. Možno si poviete, čo to ma spoločné s behom? Ma to dokonca spoločne s maratonom a nie hocikde, v Keni. Veľa hovoril sice strážca, ale on ten deň daval pozor na mar. polmar. a beh školákov. Odhaňal nsorožca, slonieho samca a kedže bol dosť tvrdohlavy musela pomôcť helikoptera. Trat, prašna cesta,okruh, na osviežovačke dosť vody. Bolo velmi teplo tak zasahovala aj sanitka. Víťaza neukazali, mal čas 2;21. V cieli dostavali ucastnici medaile na zelenej stužke. A viete co dostavali žiaci za dobehnutie? Učebnice. Až sa nechce verit aku mali z toho radost. Beh sa vydaril nedoslo ku kolizii so žiadným zvieraťom z tej rezervacie. A tu z našich končin čítam, že nejaky nespokojenci sa rozčulovali, že na KM davali tricka slabšej urovne. Pre Kenske deti maju učebnice velku cenu.Pomôžu im v buducnosti. Vari aj nespokojencom pomôže tričko v buducnosti, trebars v ich bežeckej kariere? Aky posun hodnôt.

eN reaguje:

15.6.2011 (10:31)

Keby ďeťom v Keni pred behom sľúbili medaile na zelenej stužke a učebnice a v cieli by im dali iba stužku, myslíš že by z toho mali radosť? Kto vie, či by ich uspokojilo podobenstvo dôchodcu, že inde nedostanú ani stužku.

Nejde o tričko, ide o plnenie sľubov.

dp reaguje:

15.6.2011 (14:56)

...a na slovensku sa slubi plnia.:)) Vodcovia národa nám to dokazuju denne, aby boli príkladom pre naše deti. Maska a blaf- to je naša modla zlatého teľaťa. a to nás učia vyvolení a pseudosmotánka. Kto to nevie a nedokáže toho zožerieme.

dôchodca

16.6.2011 (11:16)

Svojim prispevkom som len zhruba popisal čo som videl v televizii. Ved koľky videli niečo z maratonu v Keni,navyše, ak sa bežal na akomsi okruhu v buši kde ako" divakmi" boli dive zvierata. Ten dovetok o cenach pre deti bol akymsi zamyslenim pre tych co na KM hundrali o kvalite tričiek čo dostali pri prezentacii. Tričko si mi Slovaci môžeme kupiť ake chceme a kedy chceme. Zato kenske deti si učebnice kupiť kedy chcu a ake chcu nemôžu. Nič viac nič menej. Miro hned si prehodil na sľub organizatora a druhy do toho vtiahol politikov. Definiciu slova sľub nemusim definovať. Som hlboko presvedčeny, že drviva večšina organizatorov bežeckych podujati vyvija največšie usilie dane ich schopnostiam a možnostiam, aby učastnici boli co najspokojnejši. Nechcem sa rozpisovať čo všetko môže zmariť ich usilie. Niektori si musia zviknuť že niečo nevijde organizatorom. Preto by mal byť hlavnym dojmom z pretekov nespokojnosť z organizatorom? Hnacim motorom prípravy na buduci rok je pochvala od učastnikov. Taky normalny ľudsky rozhovor. Budme radi ak trebars KM nezanikne a to prave zasluhou takych obetavcov akych maju. Su to sami dobrovolnici a na to nech niektori kritici nezabudaju.

eN reaguje:

16.6.2011 (11:40)

Najzásadnejšie zdelenia bývajú v dovetkoch.

Usporiadatelia KM: Klub Kysuckého maratónu Čadca, Mestský úrad Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Obvodný úrad Čadca, Ministerstvo školstva SR, Kysucká kultúrna nadácia, Mestský úrad Turzovka, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Čadca, Mestská polícia Čadca, Centrum voľného času Čadca, Ženy Kysúc n.f., ZZO Čadca a.s., Dom kultúry Čadca, Obecné úrady Raková, Staškov, Podvysoká, Vysoká nad Kysucou. To podľa mňa to "sami dobrovolnici" nie sú.

"Taky normalny ľudsky rozhovor" dal najavo, že sa mu nepáči klamlivá reklama. Ak niekto "vyvija največšie usilie dane ich schopnostiam a možnostiam", to ešte neznamená, že je nedotknuteľný.

dp reaguje:

16.6.2011 (13:30)

nedivil by som sa,že tie logá su tam len kvoly blahosklonnsti jednotlivých subjektov ,že ich zásluha je len vtom že nerobia problémiky s polienkami pod nohy a nič viac,.. ale nepoznám miestne pozadie zásluh. Zvačša je to naozaj o jednotlivcoch čo to zachránia. Budme radi že Liptov je na mape svk maratonov a zvolil by som zhovievajšiu rétoriku.Možno vie ,ale niekto viac.

dp reaguje:

16.6.2011 (15:24)

zacyklil som sa,furt mi ten Liptov ide na jazyk.Takže Kysuce.

dôchodca

17.6.2011 (13:29)

Miro. Ak vymenuješ ešte 5-6 dalšich firiem,stale budem tvrdiť, že bežecke podujatia na Slovensku organizuju v drvivej večšine DOBROVOLNICI. Nepleť si sponzorov, s organizatormi. Ak budeš pátrať po personach v org. vyb. stale natrafiš na niekoho kto je profesionálne trebars učitel a pri oganizovani trebars KM ma na starosti registraciu pretekarov. A mohol by som davať dalšie priklady. Ten spominany učitel nie je profesionalny organizator KM. V ramci org.vyb.MMM pracuju len dvaja profesionalny pracovnici. Ostatny su dobrovolnici. Do pripravy sa zapajaju v ramci volného času, nie profesionalne. A možno budeš prekvapeny aj tak zdatny a fundovany členovia ovMMM maju svoje limity. Tym su peniaze a nepredvidane okolnosti. A to sa týka každeho bežeckého/ ak hovorime o behu/podujatia.

eN reaguje:

17.6.2011 (15:38)

Neuč vtáka lietať. Toto nemenujem ja:

Usporiadatelia KM: Klub Kysuckého maratónu Čadca, Mestský úrad Čadca, Žilinský samosprávny kraj, Obvodný úrad Čadca, Ministerstvo školstva SR, Kysucká kultúrna nadácia, Mestský úrad Turzovka, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Čadca, Mestská polícia Čadca, Centrum voľného času Čadca, Ženy Kysúc n.f., ZZO Čadca a.s., Dom kultúry Čadca, Obecné úrady Raková, Staškov, Podvysoká, Vysoká nad Kysucou.

Je to prevzaté z webu KKM.

Ak má KKM právnu subjektivitu a pracuje s peniazmi od sponzorov a pretekárov, ide o podnikanie. Ak podniká tak, že nevie na organizovaní maratónu zarobiť a odmeniť ľudí, ktorí mu pomáhajú, na veci to nič nemení. Z organizovania maratónu sa dá vyžiť, alebo sa utrápiť k smrti. Ide iba o to, ktorú možnosť vyberú organizátorovi jeho schopnosti.

Vyplakávanie chlapcov od KM je v posledných rokoch ich pracovnou metódou, ktorá už na mňa neúčinkuje.

Mrzelo ma, keď zanikol Považský maratón, ale prežil som to. Tak isto prežijem, ak by zanikol KM. Ale Niečo mi našepkáva, že nezanikne.

Juraj šerik reaguje:

17.6.2011 (16:17)

chlapi ,dobrá debata.

to si piš že maraton na kysuciach nezanikne i ked vyplakavame.

zorganizuj eN Ty taketo podujatie ,a potom to komentuj .

je pravda ,že do buducna je tento stav neudržatelny a pravdepodobne pride k rapidnemu zvyšeniu štartovneho aby sme aj čosi zarobili:)

eN reaguje:

17.6.2011 (17:50)

Juro, nezabúdaj, že právo komentovať má každý, čiže aj ja. Nástenka je o komentovaní, tak komentujem. Možno mi neuveríš, podobné podujatia som organizoval. A bývalo na ňom viac pretekárov, ako na 37. KM.

V 1960-ke píšem o organizátoroch v teplákoch. Je to autobiografia. Keď som pocítil môj teplákový strop, bez vyplakávania som s organizovaním triatlonu v Prievidzi (Kanianke) prestal.

Keby ste komentátorov z ľudu pozorne počúvali, niektoré postrehy si osvojili, bolo by to prospešnejšie, ako vyhrážanie, urážania sa a zakazovanie.

P.S. Máš prehľad o tokoch peňazí cez kapitolu Kysucký maratón?

Rudo reaguje:

17.6.2011 (22:50)

doba sa meni, aj ta M-doba. Extrapolaciou vyvoja to vyzera ze klasicke M zaniknu a zostanu 2 verzie M:

masovky v messtach cez 10,000, ked sa uzavrie cele velkomesto a je to taky upoteny prvomajovy sprievod aj s velkymi tribunami a TV komentatormi

hamburgy M zorganoizovane takmer tajne, bez vedomosti a povoleni od narodnych vyborov, miestnych atd policajtov, bez pritomnosti zachrannej a poriadkovej sluzby a bez pritomnosti sponzorov a reklam atd. Len bezci sami sebe. Zakladom tychto pretekov vseobecne a M specificky je trasa mimo cestnej premavky. To ze niekedy je to v parku na okruhu, inokedy na cyklochodniku, niekedy sa ukradne skolska atleticka draha, alebo sa bezi po lese po turistickej znacke... to nie je dolezite. Ci sa vyhlasuju alebo nie vysledky daju alebo nie ceny a ci sa vyberie alebo nioe startovne, to tioez nie je rozhodujuce.

Je to o tom ako ujst policajnej a politickej moci a spravit si nieco lacno - zadramo bez nich.

Ak sa do toho namonutuju tak to moze byt jedine prvomajovo.

Taky obycajny M, kde sa uzavre cesta zadarmo a bezi tak 200 maratoncov, tak take uz nebude. Jedina nadej je zrusenie ropy a benzinu.

KM podobne ako Povazsky, Trnavsky atd maju obrovske poroblemy a nevidim to dobre. Su vynimky ked sa miestna oligarchia rozhodne podporit miestnu akciu, vynimky potrvrdzujuce vyvoj

dp reaguje:

21.6.2011 (07:10)

všetko nasvedčuje tomu ,že sa to ide týmto smerom aj tu v SR v niektorých prípadoch a formách už sa aj deje.