foto: HáCha Vé & dao

4. Sršský maraton - Srch, 26. 11. 2011

Výsledky

Táto story je zlepeNá zo správ, ktoré sa vymkli spod kontroly. Ak by sa Vám zdalo, že niečo nenadväzuje, iné je spomenuté viackrát a niečo chýba, nie je to zdanie, ale daň zo zlepeNia.

- Pán kolega. Čo toľko nad mojim suchým poľom poletujete, udivene vyzvedá barón Heinrich u činorodo pracujúceho pána Žlutokabáta. Veď sa kyslíkovo zadlžíte a uženiete si zápal pľúc! 

- Nemajte obavy pán gróf, s úsmevom odvetil pán Žlutokabát a ani len o centimeter za sekundu neznížil rýchlosť preletov medzi neďalekým rybníkom a suchým poľom pod pánom grófom. 

Vzdušnicami dodávam svalom toľko kyslíka, koľko požadujú. Kyslíkový dlh sa ma netýka. Zápaľ pľúc tak isto nie, lebo vzdušnice nie sú pľúca. Mám nehorľavú chitínovú úpravu, zaznel anatomicko fyziologický exkurz pána Žlutokabáta a letel nabrať ďalšiu vodu.

Kým sa vráti, vysvetlivky pre citlivky. Gróf Heinrich Mattoni je orol nad poľom, za obcou Srch. A z erbu Srchu je Sršeň Žlutokabát von Hornet.

Obaja sú aristokrati. Preto tá uhladeNá mluva. Oslovenie pán kolega je na mieste. Sršeň je orlom hmyzu.

- A k čomu toľká námaha s vodou pán kolega? Vo vode sa vyznám. Je nezvyklo sucho a pole už má sezónnu dovolenku. Ak niečo vzíde, spáli Vám to mráz.

- Práve kvôli tomu suchu polievam. Nesejem, ani nesadím. Za poltreťa hodiny sa musí zazelenať moje prianie. Ak sa to podarí, traťový rekord môjho Sršského maratónu bude Sub2:30. 

- Tak sa nenechajte zdržovať. Keby som nedržať červený transparent,  pomôžem Vám. Aj keď som tu iba na návšteve, Obec sa má zveľaďovať v každom smere. Tak Vám aspoň držím palce, pazúre pán kolega, aby platilo, komu sa nelení, tomu sa zelení.

- Ďakujem pán kolega. cením si Vaše fandenie. Ešte sa párkrát otočím a bude rozhodnuté. Ak sa podarí, oslávime to spolu.

Podarilo sa. Daniel dao Orálek, špecialista na beh, stihol dobehnúť do cieľa za presne taký čas, ktorý si usilovný Sršeň vypolieval na suchom poli pod orlom, teda za 2:28:29. 

Sršeň už oddychuje v erbe Srchu, nám zostáva ohovoriť dao-a, lebo by sme veru posledný peNiaz na jeho Sub2:30 v Srchu nestavili. Poznáme totiž trať, ktorá kladie bežcovi do cesty 16x viadukt ponad diaľnicu a 8x obrátku na mieste.

Veľmi veľa skutočností, ktoré máme v búdke na adrese dao, nestíhame vyslovovať. Preto nemôžeme byť zrozumiteľní a struční zároveň. 

Že dao utekal "ostrý" Srch, nás neprekvapuje. 

Nehrá sa na prípravné a prechodné obdobia, alebo presnejšie, obdobia sa mu prekrývajú. Obe majú trvanie od 1. 1. do 31. 12-ty.

Nehľadí ani na obdobie žitia a robí si osobáky, mierečné nevynímajúc, aj v M40. Stromovku za 2:26:58 z 22. 10. nepovažuje za svoje posledné slovo. Cíti, že môže byť rýchlejší. 

Podľa nás, v Srchu rýchlejší bol. Napriek tomu, že za Stromovkou o 92 sekúnd zaostal. 

Trať v Stromovke nie je ideálna. Ale hnusne nerovný asfalt v sekcii bezhlavo zamilovaného mládenca a výbeh z nej do ostrej zákruty, si berie z výsledného času menšiu daň, ako viadukt v Srchu.

A práve v tom je dao zaujímavá postavička. Tieto hendikepy sa na ňom podpisujú menej, ako na iných bežcoch.

Ako príklad radi uvádzame Čadcu v roku 2010. Dva týždne po 48h v Surgeres, kedy by mal byť každý slušný bežec unavený,  vyhral v 30°C "teploučku" a 2:27:35 bol vtedy jeho osobák. Dnes, po Stromovke 2011, je to jeho druhý najrýchlejší maratón.

Tušíme aj motív sršského spídu v podaní brnenského SZM-áka. Je ním

Tomáš Ondráček, brnenský mierečný válečník, ktorý býva nami na Nástenke často ohováraný.

Po Stromovku 2011 malo Brno na mierečnom tróne aktuálne najrýchlejších maratóncov až dva zadky. K Tomášovým Benátkam z roku 2009, prisadol dao, za už spomínanú Čadcu. Stromovka dvojvládie zrušila. Vládu prevzal dao, ale iba na krátkych 8 dní.

Tomáš zabehol vo Frankfurte vynikajúcich 2:26:18 a zaslúžene sa ujal vlády. Detronizovaný dao vedel, že sa tomáš na Frankfurt pripravoval, výkon ocenil, ale trón Brna z hlavy nevyhodil. Je "závoďákom", nie zberačom, aj keď má v SZM dočasný azyl.

Srch bol prvý, ale určite nie posledný pokus. Uvidíme, či sa budú v Brne prepisovať menovky na insígniách a koho meno sa na nich objaví. 

Dao a Tom sú dva diametrálne odlišné typy maratóncov. Kým dao behá maratóny aj z tréningových dôvodov, lebo čím ďalej, tým viac začínajú byť ťažiskom jeho špecializácie na beh nadmierečné skutky, Tomáš sa dokáže trpezlivo pripravovať na jeden, dva maratóny v roku. Nikdy ich nebežal viac, ako tri za rok. Doteraz sa v každej z 5-tich sezón, ktoré má u behajka podchytené, dostal Sub2:30.

dao beháva maratón od roku 2005. Dodnes ich stihol odbehnúť 75, k tomu 56 ultrakúskov, vrátane vyhlásených fajnovostí, ako Badwater, Spartathlonu, či přehršle MS a ME. Ale opäť opakujeme. Nie je zberač. Je nadmieru činorodý a Xkrát nadmieru úspešný závoďák. 

Zostaňme v rámci, vytýčenom adresou Nástenky. Na slovo vzatých maratónov odbehol dao 41. Ak pripočítame MUM etapy a jedno 42,5 km dlhé prebehnutie okresu Blansko (normálne utekanie, nie prebehnutie mu cez rozum), je to 75 akcií. 

V absolútnom poradí v nich dao zvíťazil 58 krát, 67 krát stál na stupni víťazov a raz bol tretí vo vekovej kategórii. Núti nás vysloviť záver, že dao nemá rád beh ako taký, ale víťazstvá s behom spojené. A práve to je charakteristika úspešných závoďákov.

Vo svetle posledne vysloveNého je zaujímavé, že Tomáš, borec, ktorý vie maratón za 2:26, zatiaľ nevyhral ani jediný maratón na ceste. 

Pes je zakopaný v tom, že si vyberá hlavne maratóny, v ktorých by prvé miesto neuhral ani dao. Dôraz kladie na dosiahnutý čas. Poradie rieši až v druhom pláne, alebo ho nerieši vôbec. 

V Senici 2009 a dva Rajecké pokusy, kedy poradie asi riešil, sa k nemu prvofigúrovo nezachovali. Nemá tak vhodne uložené závoďácke gény, ako ich má uložené dao. Ale trón je pre najrýchlejšieho a to je Tomáš.

Kuknime my radšej na Srch, kde dao potešil pána v žltom kabáte.

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - dao (1./1.M40, split +1:14,5)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:18:29

0:36:55

0:55:17

1:13:37

1:32:01

1:50:39

2:09:49

2:28:29

18:29

18:27

18:22

18:20

18:24

18:38

19:11

18:40

3:30

3:30

3:29

3:29

3:29

3:32

3:38

3:32

Pozerajúc na vskutku utešenú čiaru dao tempografu, začíname o tušení utekania na trón trochu pochybovať. Ak by chcel dao utekať 2:26:17, pravdepodobne by sa rozbehol máličko rýchlejšie.

Čiara nám šepce, že chcel bežať čo najdlhšie 3:30/km, čo je maratón za 2:27:41. Aj keď ho toto tempo po 5/8M opustilo a v siedmej osmine kurzu sa od neho odchýlil skoro o minútu, spotreba grafového papiera je minimálna. Z grafostroja papier 475 x 30 bodov príliš často nepadá.

JedeN mal Srch v pláne. Je to druhý najbližší maratón v lokalite eXilu. Najprv škrtol utekanie z titulu nízkej výkonnosti a vysokého vstupného. Ale stále mal v pláne objaviť sa tam, lebo tričko na motív Petr Hrček, je už príliš dlho neodovzdané.

Nakoniec sa jedeN v Srchu nevyskytol a nevyskytol sa tam ani Péťa. Z toho pohľadu dobre, že tam necestoval. Ale z pohľadu blízkeho stretka dao druhu zle, nedobre. Mal dohodnuté konzultácie na tému lúskania pedofilných formátov. Necestoval, miera lúskacej šikovnosti zostala na úrovni nešikovný, čo pri česaní Srchu boľavo pocítil.

Prvé a druhý ročník SM bolo prvé kolo o pár desiatok metrov kratšie, čo spôsobovalo zložitosti pri hľadaní Majstrov tempa. Minulý rok v Srchu jedeN nebol, ale z fotografií vytušil, že organizátor umiestnil štart a cieľ na jedno miesto. Pri obrátke okolo bodu, ktorého posunutím je možné dĺžku kola doladiť veľmi jednoducho, sa to priam pýtalo. Trať sa teda po novom skladá z ôsmich osmimaratónov a 1/2M je v cieli po štvrtom okruhu. 

V rezultátoch sme starou metodikou počítaný 1/2M opravili a vieme aj to, kto je Majster rovného a zrýchleného tempa. Ak si myslite, že Vám to povieme, zabudnite. Vypočítajte si, alebo si to prečítajte zajtra. Už sme dlhší, ako sme boli bývali plánovali. A to sme SZM  vlajkovú loď, ktorú nám furianti Čechové prenechali, ohovorili veľmi povrchne.

zapísal eN 2. 11. 2011

Včera sme toho o Srchu napísali neúrekom, ale ohovorili sme jediného Slovenského zberača a aj to je Čech. Teda Moravan, nech sme presní.

LeNže v Srchu utekali ďalší dvaja SZM-áci a aj Slovák najroduvejnejší.

Paľo Hajdúk (4:11 - 41./16. M18-40) tají  nielen race number, ale i SVK vlajku, na iných maratónoch prevetrávanú. Tá z konšpiratívnych, alebo iných dôvodov v Srchu netřepetatala. 

Možno ho zo zabehaných koľají vyhodila Perla za 4:37, možno na vlajku iba pozabudol, lebo má plnú hlavu Dolnokubínskeho Hamburu, ktorý tak intenzívne pripravuje, že mu veNujeme nedeľné litánie.

Čo sa výkonu týka, znamená posun k zabehnutej Paľovej výkonnosti a zároveň od nie celkom bežného výkonu zabehnutom na Perle je zrejmý. Srch utekal iba o 14 sekúnd pomalšie, ako je priemer 9-tich maratónov, Paľom utekaných v roku 2011.

Ak Paľo splnil svoje vyhrážanie sa a utekal 6. 11. v Porte, potom je 14 sekúnd veľmi presné číslo, vypočítané z nepresných podkladov. 

Údaje sme vytiahli z behajkovej tabulečky, ktorá 8. Maratona do Porto v databáze nemá.

Počas písania 2126-ky sa s nami Resultados odmietali baviť. Dokoliečka opakovali, Página não disponível. Opáčime zajtra.

Opáčili sme. Porto patrí v mierečnom-výsledkovom ponímaní k PIGS.

 

Palo H.

3.12.2011 (08:22)

Porto som nebežal, lebo som neodletel. Na letisku som sa dozvedel, že mam stornovanu letenku lebo som zaplatil neskoro. A ak chcem letieť mám si doplatiť 200€ lebo o toľko bola drahšia letenka v deň odletu. Moje peniaze majú stále na účte a nejako sa neponáhľajú z vracaním.(airberlin.com) . Organizátor mi odpísal, že štartovné mi presunie na budúci rok. Takže o rok. Na Perle ma potrápila zima v druhej polovici trate a v Srchu posledné 3 kolečká začal fúkať protivietor. Ináč som mal plán pod 4 hod. ale keď nemusím tak sa moc netrápim radšej zvolním tempo.

Mirek Hasal reaguje:

3.12.2011 (09:29)

Porto maraton má výsledky nedostupné již od toho dne co se běžel.... už to tedy vypouštím a dál je nebudu hledat..... až zase za rok :)

David Nagy (3:34 - 26./13.M40-59) by nám ako dôkazový materiál pomalosti Perly sotva poslúžil. Buď dal Perlu závratne rýchlo, alebo bol v Srchu veľmi pomalý. Rozdiel iba tri minúty v prospech Srchu sa prieči našim skúseNostiam.

Ale netvrdíme, že David utekal pomaly. To onéuchovaj. Priemerný čas svojich 10-tich tohoročných maratónov podbehol o 4min a 23sek. Srch je jeho štvrtý najrýchlejší maratón v sezóne. A zároveň 64-tý klasický maratón a 73-tia akcia ako taká.    

Ak kukneme na zelenú tempografovú čiaru, veštíme, že mieril Sub3:30. Ale vidíme aj to, že mieril hlbšie, ako sa nachádzalo jeho momentálne trvalo udržateľné tempo, prispôsobené stavu a povahe Srch vozovky.

Split +9:32 zaradil Davida do polovice poradia Majstrov rovného tempa 4. SM. Medzi SZM-ákmi je druhý a v poradí roduverných vyhral.

Matematické hlavy z tohto zadania vydedukovali, kto že je Majstrom rovného tempa 4. Sršského maratonu. 

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - David (+9:32)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:25:04

0:50:45

1:16:13

1:42:19

2:08:57

2:36:04

3:04:48

3:34:10

25:04

25:41

25:28

26:06

26:38

27:07

28:43

29:23

4:45

4:52

4:50

4:57

5:03

5:09

5:27

5:34

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - Paľo (+22:02)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:28:14

0:56:33

1:24:55

1:54:35

2:27:23

3:00:36

3:35:27

4:11:11

28:14

28:19

28:21

29:40

32:48

33:13

34:50

35:45

5:21

5:22

5:23

5:38

6:13

6:18

6:36

6:47

To sú nám už leN kšefty! Ani dao armáda neušetrí toľko papiera, koľko spotrebujú neprispôsobiví tempári. Na čo si jedeN nakreslí svoju čiaru, ak sa nedajoné raz odhodlá maratón utekať?!

Ale aj tieto čiary dokumeNtujú, že strmosť stúpania na viadukt v Srchu rastie priamoúmerné s počtom absolvovaných kôl a technickým stavom vozidla. 

Nemôžeme sa v tom viacej patlať, lebo dostávame do slúchadiel pokyn, aby sme upokojili pani Fó Pá, rodným menom Faux Pasovú

Nevieme, kto táto pani je, ani čo sa do nás starie. Nemáme povinnosť vysvetľovať kdejakým všetečným babám, prečo je na Nástenke toto tak a tamto onak. 

Ak by bola stará Faux Pasovú trochu trpezlivejšia, dozvedela by sa aj bez interpelácie, prečo na prvom grafe má čiaru hosťujúci viceprezident SZM, radový člen SZM, dokonca nečlen SZM, ale čiara prezidenta SZM na ňom chýba. 

Vec sa má takto. Aby sme dokázali, že trvalo udržateľná tempo nie je v Srchu vec nevídaná, vytrhli sme pásik z grafu Majstra rovného tempa.

Chceli tým naznačiť, že pes je zakopaný vo vete, "Výběhy, čím víc, tím líp", v našom preklade, Výbehy do kopca, čím viackrát, tým lepšie.

A nakoľko mal dao vo včerajšom grafe prideleNú červenú farbu, meniť mu ju, by znameNalo degradáciu. Preto, ale nie leN preto, sme rozhodli, že prezident SZM, 

Šaňo Simon (3:47 - 33./1.-M61-99), bude hrdinom grafu č. 2, ktorého hlavnou témou je boj o prvú figúru v M61-99. Mal súpera silného, ale hrateľného. 

Nezľakol sa výstražného hesla, zdobiaceho hruď súpera, ale vzal si ho za svoje. Nabil do dela najväčšiu delovú guľu, akú zodvihol a vystrelil. 

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - Šaňo (+13:08)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:26:02

0:52:07

1:19:43

1:47:06

2:15:22

2:44:54

3:15:40

3:47:21

26:02

26:05

27:36

27:24

28:15

29:32

30:46

31:41

4:56

4:57

5:14

5:12

5:21

5:36

5:50

6:00

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - Rundr. Míra (+9:25)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:26:51

0:54:01

1:22:05

1:51:25

2:21:32

2:51:19

3:21:40

3:52:15

26:51

27:10

28:05

29:20

30:07

29:47

30:20

30:36

5:05

5:09

5:19

5:34

5:43

5:39

5:45

5:48

Rundr. Míra Krumrů (3:52 - 35./2.-M61-99) je hĺbavý typ. Šaňovu zbraň hromadného ničenia má prečítanú skrz na skrz a používa taktiku na konci plieskajúceho biča. 

Do Srchu prišiel povzbudený časom 3:40:40, čo mal byť level, papierovo mimo dostrel Šaňa. Možno by aj bol, keby sa Mirek nezačal ťahať so Šaňom za prsty hneď od začiatku. Ak na plochej dráhe bežal za 3:40, na "housenkové" v Srchu nemôže byť rýchlejší o šesť minút. O čas 3:34:45 si totiž Mirek požiadal tempom prvého kola. 

Šaňo na delovej guli letel k času 3:28:18 a na rozdiel od Míry, ktorý v druhom kole začal požiadavku korigovať (3:37:19), Šaňo znížil nároky iba kozmeticky (3:28:39). 

Graf vývoja Šaňovho náskoku, alebo ak chcete, straty Rundr. Krumera, hovorí bez inotajov. 26. 11. 2011 bol Šaňo v Srchu neporaziteľný. 

Split má na jeho pomery nebývalo blízko k nule. Náskok sa mu začal znižovať až v poslednej štvrtine, pričom v siedmom kole stratil iba 27 sekúnd. Je majstrom hájenia si náskoku a určite očakával zo ztrany Mira výraznejší tlak v závere. Keby musel, dokázal by utekať ešte rýchlejšie. Nemusel, uspokojil sa s 3:47, čo je v prepočte na vek Sub3, alebo presnejšie, 2:58:08.

Z vývoja súboja čítame, že ani umiernenejší začiatok Míry by ho nebol býval postavil na figúru pred Šaňa. 

Vysvetlenie máme jediné. Ak zapasuje maratón, bežec má motív lámať to až do konca. Hojenie sa po hlbšom hrabnutiu si do organizmu trvá pochopiteľne dlhšie. To je prípad Mirkovej Plzně. 

Ak ale už niet o čo bojovať, lebo boj o agepódium zúri o poriadny kus vpredu, navyše profil trate je nezlučiteľný s dobrým výsledným časom, dobieha sa iba na údržbu, pre čiarku. Taký maratón je skôr tréning, ako preteky a bežec sa zahojí rýchlejšie. To by mohol byť prípad Šaňovej Perly.

Mať k ruke hustejšie vzorkované výsledky, ako iba výsledný čas, má jednu výhodu a jednu nevýhodu. Výhodou je, že sa z takých výsledkov dobre veští. Nevýhodou, že sa jedeN do vešteNia vloží až cezpríliš a toho času čo prekecá, toho času...

zapísal eN 3. 11. 2011

Na výsledkoch vyšívané vyznelo najsamlepšie pre tieto tri postavičky.

Daniel dao Orálek (2:28 - 1./1.-M41-60) vyhral v bezvýšivkovej sfére všetko, čo sa dalo. Je absolútnym víťazom, teda pochopiteľne aj víťaz v divne vzorkovanej vekovej kategórii. Navyše výrazne umenšil traťový rekord a posunul ho Sub2:30. 

Slávy viac, ako môže bežný bežec stráviť. Ale dao bežný bežec nie je. Je to špecialista na beh, to znamená, že sa špecializuje aj na súťaže výšivkové. A v tých ešte maličké rezervy sú.

Nie v Majstrovi rovného tempa, počítaného 1/2M metodikou. Tento honor si vziať nikým nenechal.

Daov split +1:15 má najnižšiu absolútnu hodnotu zo všetkých meraných pretekárok a pretekárov, tak má najvyššie hodnotu pre poradie v rovnosti tempa.

Dao sa nedávno v diskusii na behajkovi priznal, že split nerieši. Zaujíma ho hlavne výsledný čas a poradie. Netvrdíme, že už nebežal maratóny, v ktorých mu súperi na chrbát dýchali ešte menej, ako v Srchu, ale ani to, že tlak 

Kamila Korunku ( 2:33 - 2./1.-M18-40) hoci platonický, mohol dao, ak chcel vyhrať, prehliadať. Dao bežal tempo blízko hranice momentálny možností, s motívom čo najlepšieho výsledného času. Také tempo býva veľmi citlivé na presné dávkovanie. Z tohto hľadiska mal cestu k MRT relatívne zjednodušenú, ale určite nie jednoduchú. 

Úplne inak by musel bežať, keby mal po boku súpera rovnakých kvalít. Musel by vlniť tempo, snažiť sa ho dostať do nepohody skôr, ako seba. V takom prípade by sa patrilo utekať negative split oveľa viac, ako iba v súboji s chronometrom, aj za cenu horšieho výsledného času. 

Dao bol v Majstrovi zrýchleného tempa tretí. Keby chcel vyhrať i tento honor, pri identickom 1/2M by musel utekať bratu, 2:23:17. Vtedy by mal negative split o sekundu negatívnejší, ako  

Petr Kučera (3:03 - 8./6.-M18-40), ktorého Ski klub leží na tak výdatných Pastvinách, ktoré mu dali silu, vyčarovať split -3:56, za ktorý prináleží honor MZT SRCH2011.  

Štyri minúty v okolí troch hodín je viacej, ako štyri minúty v okolí štyroch, nedajoné piatich hodín. Ale iba tak je možné vyhrať MZT a povedať, patrím k tým, ktorí









Poraziť DAO je niečo, ako vidieť UFO. Málokedy akceptovateľné, ale na ohováranie skvelá téma. 

Dvom hrdinov, z ktorých jedného práve ohovárame, druhý, č. 37, príde do rečí o chvíľu, udeľujeme Nástenkové artefakty. Nehmatateľné, ako víťazstvo nad daom.

Peter je veľmi mladá puška. Mierečný životopis má stručný, ako súpis úspechov Európskej únie. Ale na rozdiel od EÚ, nemožno v súvislosti s Petrom hovoriť o recesii.

Behajko nám prezradil pozoruhodné skutočnosti. Už vieme, kam až sahají Kučerové

Petr má za sebou jedinú mierečnú sezónu a na konte tri maratóny. Ten prvý, PIM za 3:58, si možno mohol odpustiť. Utekal ho ďaleko za svojimi možnosťami, ktoré iba hľadal. Postavil sa asi k balónu 4:00 a utekal. 

Druhý pokus v Benešove u Semil. Tam sa už našiel. 3:08!!! O nie celú minútu mu uniklo pódium pre mladé zajace. Skončil štvrtý. Na pódiá sa mu ešte vyštverať podarí. Zlepšenie o 50 minút si ale už nevychutná v maratóne nikdy. Ale zlepšovanie o minútky si môže vychutnávať ešte desať rokov.

Hodili sme Petra do grafostroja, aby sme pátrali, čo ho hnalo k splitu, ktorý je v jeho výkonnostnej hladine, z hľadiska dosiahnutia osobného maxima, už kontraproduktívny. Náskok z úvodu v závere stratíš. Stratu nedohneš. 

Vidíme dve chyby, ktoré patria u borcov v krátkou mierečnou praxou k povinnej výbave. 

Prvou je prekopnutý začiatok. Veštíme si pre seba, že korigovať tempo musel začať už v priebehu prvého kola, lebo kolo za 22:43 dá výsledný čas o 38 sekúnd pomalší, ako Peter dosiahol. Prekopnutie nemohlo byť dramatické. To by nedokázal po1/2M tak zrýchliť a mať split -3:53. 

Ale čím viac na Petrovu čiaru pozeráme, tým viac sme náchylní uveriť tomu, že v medzičasoch je chyba. Nejako sa nám nerýmujú.

Druhou a oveľa hrubšou chybou je práve to príkre zrýchlenie po 1/2M. Jeden si pamätá, že to párkrát vyskúšal a vždy na to doplatil plazivou a boľavou koncovkou. Ak hovoria medzičasy pravdu, zrýchlenie to bolo velice hrdé. Piata osmina, tempo na 2:54:32, 6. 2:57:36, 7. 2:58:56. Až v ôsmej platil Peter cestnú daň, klesol tempom na 3:06:40. 

Ak Peter na Nástenku zablúdi a prečíta si našu veštbu jeho minulosti, možno vysvetlí, čomu nie veľmi rozumieme. Čo sa udialo, že po prvom kole, podľa nás v trvalo udržateľnom tempe, musel spomaliť. Prečo tak po 1/2M zrýchlil. A kde bude utekať prvý kúsok v roku 2012, ktorého výsledok veštíme Sub3. 

Peter je mladý vojak, ktorý nemá pod kožou zažraté mierečný pravidlá. Keby sme o polnoci zobudili starého vojaka a spýtali sa ho, kde má byť umiestnené štartové číslo, berte na to jed, že by odpovedal správne.

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - Petr Kučera (-3:56)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:22:43

0:46:27

1:09:55

1:33:39

1:55:28

2:17:40

2:40:02

3:03:22

22:43

23:44

23:29

23:44

21:49

22:12

22:22

23:20

4:18

4:30

4:27

4:30

4:08

4:13

4:14

4:25

4. Maraton Srch - 26. 11. 2011 - Jiří Drozd (+1:30)

5,274

10,549

15,823

21,098

26,372

31,646

36,921

42,195

0:24:40

0:49:28

1:14:30

1:39:39

2:04:49

2:29:58

2:55:29

3:20:49

24:40

24:48

25:02

25:09

25:10

25:09

25:31

25:20

4:41

4:42

4:45

4:46

4:46

4:46

4:50

4:48

Jiří Drozd (3:20 - 17./9.-M41-60), napriek tomu, že prináleží ku kategórii drozdovitých, je ostrieľaný mierečný havran. O umiestnení čísla vie všetko. Tak isto aj o a dávkovaní trvalo udržateľného tempa. 

V rovnosti tempa počítanom 1/2M metodikou, je Jiří vicemajster, 15 sekúnd za Majstrom dao-m.

Ale 1/8M počty hovoria, že Jiří mal medzi najrýchlejším a najpomalším kolom rozdiel 43 sekúnd, kým dao "až" 50, čiže chronicky víťaziaceho dokázal poraziť. Za to od nás dosáva virtuálny Rád havranieho zobáka.

Majster rovného 1/8M tempa je 50-nik. Tých, kto vie prečo, bral Srch na hůl. Hodili ich do svojskej kategórie M41-60, kde sa museli pasovať so 40-nikmi. 

Vieme, časomiera, vďaka ktorej sa už hodnú chvíľu vykecávame, nie je "levná záležitost". Ale ani 400/450 CZK nie je "nejlevnejší vstupné". Age krúžky po 10 rokov by sa dodržiavať patrilo. 

Nejde tu ani tak o ceny, ako o harmóniu. 2.-M50 znie oveľa lepšie, ako 9.-M41-60. Ale 50-nici napriek tomu hrali hru na virtuálneho Čierneho Petra. 

A náš Jiří, virtuálny MR1/8MT a držiteľ virtuálneho RHZ, vyhral aj VČP, lebo virtuálny 50-nicky orloj sa na Nástenke uložil takto:

Vlastimil Dvřáček

Jaroslav Scherrer 

Jára Hrabuška

Jiří Drozd 

A nám sa zdá, že prví traja 50-nici sú voľáki zasmušilí. Ešte že tam je náš mierečný havran Jiří, ktorý drží veselšiu náladu.

50-níci sú skvelá prihrávka na Poradie vekom rezané a Nakope, ale pred tým sa vyjadríme k bezzubému boju proti dopingu. 

To bolo rečí o fyziologickom dopingu, to bolo snáh, izolovať tých, ktorí používajú tréning, ako prostriedok k zlepšeniu výkonnosti. 

Pokiaľ sa jedeN fyziologickému dopingu úspešne vyhýba, 

Milič Hlucháň (3:40 - 31./18.-M41-60), autor Manifestu za čistý šport bez tréningu, veselo sŕcha jednu dávku tréningovej práce za druhou.

Nedbá na Čertovu rúčku, ktorá mu ich podáva. A neblahé následky sa dostavujú. Nie len, že si robí osobáky, ale je na neho krátki už aj dao. 

Milič ho s prehľadom porazil v Majstrovi zrýchleného tempa, keď bežal osobák s negative splitom. Iba dvaja borci dokázali po 1/2M zrýchliť a Milič bol druhý z nich. 

Napriek snahe dokázať opak, jedeN začína rezignovať na hypotézu, že to bez fyziologického dopingu v športe môže fungovať. 

 Zapísal eN 9. a 10. 12. 2011