Miro Ščibran

21.4.2017 (13:47)

Čo je veľa to je veľa..Milý Miro eN Kriško. Nechcem si z Teba robiť nepriateľa, ale musím sa vyjadriť k situácii ktorá nastáva. Ako sledujem Tvoje naháňanie do prvenstva stať sa najväčšiou postavičkou medzi zberačmi už hraničí z logikou.Pozri ja tu nejdem opisovať rozdiely medzi Tvojimi Hamburgami v Prievidzi a Bojniciach a Hamburgami v Žiline alebo inde,lebo ty ma aj tak pošleš do kelu a budeš zastávať názory že 3 bežci a je platná akcia SZM.Ale v rámci solidnosti Šaňo na rozdiel od Teba preferuje 3 maratonci.Dalsia vec.V propozicii Hamburgu sa píše každý bežec kontroluje toho druhého a čas si meria sám. Prepáč že Ti to napíšem tak hlúpo ale ma rovinu..Kto kontroluje Teba keď sa všetci po 2 km rozutekaju domov?Vieš takých maratónov si môžem napísať sám koľko chcem a kto mi to dokáže že som ich odbehol?Sa čudujem že taký Mirek Hasal Ti ich vôbec akceptuje. Vieš nič v zlom som úprimný a poviem Ti to na rovinu.Aj keď číslami prekročis prvenstvo pred Šaňom, však o to ti ide,Šaňo bude ten ktorý má Poctivo odbehnutych najviac maratónov. A na to dám svoj krk a aj svoj život. Prepáč ak som sa Ťa dotkol,ale to je názor nielen môj ale mnohých iných bežcov.Pekny deň

eN reaguje:

21.4.2017 (??:??)

Čo je veľa to je veľa.

S tým súhlasím. Akurát asi nemáme kompatibilné miery.

Milý Miro eN Kriško. Nechcem si z Teba robiť nepriateľa, ale musím sa vyjadriť k situácii ktorá nastáva. Ako sledujem Tvoje naháňanie do prvenstva stať sa najväčšiou postavičkou medzi zberačmi už hraničí z logikou.

Nechceš, ale robíš, nemusíš, ale môžeš, aj keď situácia nastáva už piatu sezónu. Naháňam, som zberač, ale nesledujem, čo sleduješ ty.

Pozri ja tu nejdem opisovať rozdiely medzi Tvojimi Hamburgami v Prievidzi a Bojniciach a Hamburgami v Žiline alebo inde, lebo ty ma aj tak pošleš do kelu a budeš zastávať názory, že 3 bežci a je platná akcia SZM.

V zhode so SZM pravidlami Hamburgov.

Ale v rámci solidnosti Šaňo na rozdiel od Teba preferuje 3 maratonci.

Klobúk dole. Ja nemám nič proti tomuto, tomuto a ďalším z 30-ky ŽH, kde sa nepreferovalo. Ty by si ich uznal?

Dalsia vec. V propozicii Hamburgu sa píše každý bežec kontroluje toho druhého a čas si meria sám.

Prepáč že Ti to napíšem tak hlúpo ale ma rovinu. Kto kontroluje Teba keď sa všetci po 2 km rozutekaju domov?

Prepáčim, že píšeš hlúpo, lebo nikdy si na eNeM Hamburgu nebol. Nemôžeš vedieť, že "rozutekávanie domov" sa deje aj po 2 km. Deje sa od môjho štartu, po môj dobeh. Neviem, kto kedy príde a koľko má v pláne bežať. Hlavným kontrolórom mi je "počtár SZM", teda ja. Napriek tomu, že priestor na podvádzanie mám, tak ako všade inde, "počtár SZM" je jediný, koho oklamať nedokážem. Jednak sa mi nežiada ostudy, ktorú by som mal, keby ma skôr, či neskôr niekto vymákol. Ale hlavne by som spochybnil  podstatu SZM. Hnutia, ktoré som založil a 17 rokov držím pri živote.

Vieš takých maratónov si môžem napísať sám koľko chcem a kto mi to dokáže že som ich odbehol?

Viem. Ale kto by ti to dokázal, sa nepýtaj mňa. Skôr, či neskôr...

Sa čudujem že taký Mirek Hasal Ti ich vôbec akceptuje.

Asi preto, že nie je typ, ktorý si "môže napísať sám koľko chce".

Vieš nič v zlom som úprimný a poviem Ti to na rovinu. Aj keď číslami prekročis prvenstvo pred Šaňom, však o to ti ide,

Sklamem ťa. "Stať sa najväčšiou postavičkou medzi zberačmi", ako tvrdíš vyššie,  nikdy nebol, nie je a ani nebude môj cieľ. Nič pozitívne mi to totiž nemôže priniesť. Si toho dôkazom. Od 2013-teho roku je mojim cieľom odbehnúť ako prvý Slovák 1000 maratónov. Keby sa to dalo urobiť bez prvej figúry v SZM ranku, oželiem ju rovnako ľahko, ako ďalšiu diskusiu s Tebou, na tému "neberte nám princeznú".

Šaňo bude ten ktorý má Poctivo odbehnutych najviac maratónov. A na to dám svoj krk a aj svoj život.

Miro, keby si sa okolo zbierania maratónov pohyboval tak dlho ako ja, nosieval by si krk, nedajoné život, do záložne obozretnejšie.

Prepáč ak som sa Ťa dotkol, ale to je názor nielen môj ale mnohých iných bežcov.

Prepáčim, lebo si sa ma nedotkol. Cieľ 1000 maratónov zostáva prvoradý. Aj za takú ceNu, aby som nedráždil Teba a "mnohých iných bežcov", že zhodím z pliec záťaž 42195.sk a chýbajúce maratóny si dobehnem bez nej.

Pekny deň

Pekný deŇ aj Tebe. Môj mohol byť krajší, keby som dopísal správu o stom maratóne Petra Hodossyho, kvôli ktorej som zbytočne zrušil dnešný eNeM. Kvôli tebe by som to určite neurobil.

 

Rekr.bežec reaguje:

21.4.2017 (14:38)

100%súhlas s Mirom Š.a cca 99% s ohlasmi čo počúvam od bežcov na Mira eN.Máš môj obdiv,že si prejavil otvorene svoj názor.

Marcel Burkert reaguje:

21.4.2017 (19:07)

Jedna ľudová múdrosť hovorí, že svetská sláva - poľná tráva.

Milan K. reaguje:

21.4.2017 (22:27)

Tiež si myslím že Miro Š.konečne vytiahol dlhodobý problém na pivrch.Máš môj obdiv za to ako si to napísal.

KovPet reaguje:

22.4.2017 (07:35)

Sice s vami uplne suhlasim a diskusia tu uz par krat prebehla ale treba priznat ze eN pravidla dodrziava :) Nie je to vlastne jedno ? 42195.sk je uz vlastne En sukromny projekt, moze si tu robit co chce. Ak ho to taketo ziskavanie ciarok za maratony uspokojuje, je to jeho vec. Medaile ani prize money tu nikto nerozdava takze nikto poskodeny nie je. Myslim ze to ten RANK zaujima asi tak max 10 ludi ktori si predpokladam dostatocne veria takze nepotrebuju prezite a v pripade eN hamburgov aj nezmyselne pravidlo o 3 bezcoch. Berte to ako cenu ktoru platite za to ze vam eN udrziava a aktualizuje na webe maratonske bezecke vysledky :)

Nie "už vlastne súkromný projekt", ale od r. 2000 stále súkromný projekt. Môžem si robiť čo chcem, ak je to v zhode s pravidlami Hamburgov. A eNeM Hamburgy, bez toho :), v zhode s pravidlami sú.

RANK je po VÝSLEDKOCH 2. najnavštevovanejšia podstránka 42195.sk. 10 ľudí by ju tam nevytiahlo.

Miro Ščibran

22.4.2017 (07:34)

Mirek Mirek eN...presne som vedel ako to diplomaticky prelustruješ môj nazor v SPRAVACH stranky.Je to pekné ako si to všetko rozobral ale nič to nemení na tom,že si aj tak všetko pokazil.Zbytocne je ea s Tebou na túto tému debatovať, lebo aj tak to nikdy nepochopíš.Kludne si behaj ako a koľko vladzeš,len to prosím nikde nezverejňuj a nikomu sa tým nechval lebo aj tak sa Ti všetci z toho budú smiať. Nikde na svete sa takéto maratóny o 1 bežcovi nezapočitavaju aj je to hlúposť, vedel by ti niečo o tom povedať taký Drago Boroja,iba v Prievidzi a Bojniciach sú asi výnimky... Škoda slov.. Držim palce.

Viac by sa ti páčilo nediplomatická skratka, že si ...? Nemyslím, že som niečo pokazil. A ak, potom to, čo som s námahou vybudoval. Ale tvoja zaslepená obhajobe Šaňa, je nadpráca, ktorou SZM, ktoré si nebudoval, škodíš. Aj Šaňo má započítaných pár desiatok akcií, v zhode s pravidlami SZM, kedy nebežali traja maratónci, dokonca ani traja bežci. Škodíš sebe, lebo ani ty nemáš každý maratón trojmierečný. A škodíš mne, lebo ma okrádaš o čas. Každá započítaná akcia SZM má rovnakú hodnotu. Vyzdvihovať jedného, na úkor dehonestácie druhého, je v SZM neprípustné.

ttomas reaguje:

22.4.2017 (10:32)

eN uz len kusok a bude tisicka. Ide ti to dobre. Ak sa ti zlepsi startovna disciplina tak aj pravoverny co okruhy opustili sa vratia :) a aspon tade prebehnu

Snažím sa, ale zo dňa na deŇ je to zložitejšie.

vilon reaguje:

22.4.2017 (16:07)

pani, cela idea hamburgov je zalozena na serioznosti ucastnikov. tak to bolo vsetkymi nami akceptovane, doteraz to fungovalo a nikto nebol dosial spochybneny. az teraz...a na eN...ten poctivec. je mi z Toho tu v Bostone zle. ten, kto takto zmysla to asi nema...

Vilko, keby žil vták Dodo, povedal by nám, že s bezbrehou dôverčivosťou sa ďaleko dobehnúť nedá. Akurát od inkvizítorov z ľudu očakávam aspoň elemeNtárny prehľad o kritizovanej skutočnosti a nižšiu mieru zaslepenosti. Zbieranie maratónov nie je futbal.   

PeterP reaguje:

22.4.2017 (18:33)

Ja mám z celej tejto diskusie pocit, že je to len o sympatiách k jednému, či druhému (najmä k jednému)

Keď už Miro Š. spochybňuješ Mirove eN maratóny, mal by si poskytnúť nejaký dôkaz, veď všetky jeho hamburgy su dopredu avizované, vieš sa teda schovať niekde do kríkov s kamerou a zdokumentovať svoje tvrdenia. Takto sa mi celý tento atak, v čase keď Miro eN o chvíľu pravdepodobne vystrieda Šaňa v čele Ranku, zdá trochu lacný.

Ako sa ukázalo, aj lacné môže byť účinné.

Miro Ščibran

22.4.2017 (19:29)

PeterP.-Ja tu nikdy nebudem nikoho súdiť ani spochybňovať ani robiť sudcu či rozhodcu.Na to sú iný kompetentny.Chcem len poukázať na to ako si niekto robí lacné čiarky na rozdiel od ostatných ktorý musia robiť veľa úsilia aby tú čiarku ziskali.Na rozdiel od Mira eN je Šaňo tak zodpovedny,že nikdy nebude sám behať, aby naháňal čiarky. Veď keby tak robil už sa k tej 1000 mohol dostať dávno. Ale on je zakladateľom, dodržiava pravidlá a keď vypíše Hamburg, tak len v prípade že má ďalších 2 bežcov, ktorý s ním ten maratón odbehnu.Aby mal vierohodne dôkazy. Veď sa zamyslíme nad tým. Ako by sa vám všetkým páčilo keby sme si vyhadzovali maratonske akcie na stranku a bežali ich sami???Neviem ale mne to nedáva logiku.To si potom behajme sami a tlačme si maratóny. Na margo koľko pozvaní dostal Miro en na Hamburgove akcie či do Bratislavy alebo Košíc, plus zaplatené cesty.Ma možností veľa. A keby chcel tak si tých dvoch na maratón zoženie, ale zrejme už mu nemá kto behať. Zaujímavé že do Žiliny pridu bežať chalani z Čiech ale aj z okolia, prečo teda neprídu do Prievidze? Chybička se vloudila ale to už je iná kapitola.A vy ktorý to neviete stále pochopiť bohužiaľ vám neporadím. Majte sa pekne a prepáčte že som sa Vám tu snažil vyjadriť svoje pocity.Dufam že som vás tým nezaťažil.

Nikdy, to ako od teraz? Lebo už si súdil, spochybňoval, aj robil sudcu, či rozhodcu.

Nie som tak chudobný, aby som si musel kupovať drahé čiarky. Lacné sú pre mňa nevyhnutnosťou. Zbieram akcie, nie doklady o zaplateNí štartového poplatku, cestovné lístky, účastnícke medaily a diplomy.

Šaňo tiež býval "nezodpovedný". Jeho póza "ja už nenaháňam" je aktuálna iba v posledných sezónach. Ale ty si príliš mladá zberačská puška, aby si to zažil. Z VÝSLEDKOV si si to ale zistiť mohol skôr, ako si rozohral túto hlúpu diskusiu.

Na margo marga. Ponuky bežať grátis maratón dostávam. Výnimočne aj s preplateNým cestovným (BAH, Beroun, nie raz mi preplatil cestu na ŽH Šaňo, RUNDr. Míra. Alebo M. Hasal do Berúna. Ale cestovanie zdržuje. Keď odbehnem maratón, ďalší ma čaká doma pri TOSHIBE. Kto to zúraduje pre Nástenku, ak nie ja? Vtedy býva "pomocníkov" tvojho typu nedostatok. 

Miro, čím viac čítam tvoje pocity,  tým viac som presvedčeNý, že nad tým čo píšeš, nerozmýšľaš. Skús zorganizovať 100 a viac Hamburgov za rok. Narazíš aj vo väčších mestách a s lepšou cestovnou dostupnosťou, ako Prievidza, na problém klesajúceho počtu účastníkov.

Podľa mňa, pár ŽH, kedy Šaňo bežal maratón ako jediný, ho dohnalo k rozhodnutiu, ak budú dvaja, ja som tretí a môžeme bežať. A potom si sa na ŽH objavil ty a dospel k názoru, že takto to bolo odjakživa. Metodikou, ktorá ťa tak rajcuje, sa zaujímavý počet maratónov za rok odbehnúť nedá.

Neviem ako ostatných, ale mňa "tvoja snaha vyjadriť svoje pocity", zaťažila setsakrameNtsky.

š.š. reaguje:

22.4.2017 (19:57)

kto spochybnuje hamburgery- maratony mira en, tak ho dobre nepozna. ja som teraz zraneny mam tiež dosť až vela odbehnutých maratonov. miro en nedokaže klamať, alebo aspon naznačiť. to by bolo proti jeho osobe. ja som ho viackrát kontroloval , išiel som na bicykli, schoval som sa. ale on podvadzať nedokaže. asi ho dobre nepoznate ako prievidžania, ho poznaju.

eŠeŠ, podviesť by som dokázal, keby mi šlo o život. Ale tu ide iba o akcie, tak prečo klamať? Kontroly o ktorých neviem, sú najlepšie kontroly.

Miro Ščibran reaguje:

22.4.2017 (20:50)

Ešte raz a naposledy...Tu nejde o spochybňovanie ale o to,že maratónska akcia nikdy nebola a nikdy ani nebude o jednom bežcovi -maratóncovi.To je to čo sa tu márne už snažím dlhodobo vysvetliť. Je to len trening jedneho bežca akým su dookola tisíce. Dobre poďme si všetci písať do tabuliek maratóny ako sa nám zachce.Ja si zajtra odbehnem doma maratón a sám. Som zvedavý či mi ho niekto bude akceptovať. Samozrejme po ceste si nájdem ešte nejakych okolitýclh ľudí čo budú pobehovať aby som im mohol napísať nejakú vzdialenosť a bez času.

A ja hovorím, že bola a pokiaľ budem počtárom SZM a.s., aj bude. "Ako sa nám zachce" nie! Podľa Hamburgových pravidiel SZM. V snahe dokazovať svoju pravdu, to dotiahneš iba na zoznam "nedôveryhodných".

Roman N. reaguje:

22.4.2017 (22:57)

MiroŠ. mne sa zdá že do toho nejako moc zbytočne "ščibreš"

V Ranku tvoje meno nevidím, na klasických maratónoch som ťa tiež doposial nezaregistroval, bežal si zatial len pár Žilinských hamburgov, tak teda neviem kto ti dal právo hrať sa na maratónskeho auditora, vlastne viem...

Miro Ščibran reaguje:

)

RomanN,v ranku ma ani neuvidiš,nakoľko si Miro eN zmenil názor a rozhodol sa že maratóncov nad 50 akcii nebude uvádzať. Za 2,5 roka som nabehal 63 maratónov tak ma nemusíš upozorňovať čo píšem. Nie som auditor len som vyjadril svoj názor k eN Hamburgom.A posledná vec ktorú napíšem a viac sa k tomuto vyjadrovať nebudem.Šaňo je človek ktorý ma zasvetil k maratónom a ukázal mi cestu ktorým smerom mám ísť, za čo som mu dodnes vďačný. Ale nikdy..Prizvukujem NIKDY! mi nedával rozumy čo a ako mám písať. Je to len a len môj vlastný názor. Ďakujem za pochopenie a prosím nemusíte už nič písať, lebo ma to už nezaujíma

Miro, keď si sa tlačil na rebrík s 50-tkou akcií, som ti vysvetlil, že 6. 1. 2011 sme zvýšili kvórum pre vstup do SZM z 50 na 99 akcií. Tých, ktorí získali členstvo do 5. 1. 2011 (+ 3 výnimky) na rebríku uvádzame. Ale vstup do SZM je už za 99 akcií. 6. 1. 2011 som o tebe vedel nič. To by mohlo vylúčiť podozrenie, že som "zmeNil názor" tebe na truc.

Miro, buď je Šaňo zlý učiteľ, alebo si pri svätení nedával pozor. Šaňo beháva maratóny od roku 1982. Prvých 64 maratónov dal za osem rokov. Ty za 33 mesiacov, so 4-mesačnou pauzou. Myslíš, že si na jeho ceste, k behaniu do 70-ky? Ja o tom silne pochybujem.

To je ľahké remeslo, napľuť do vody a vypite si, mňa to už nezaujíma.

Marcel Burkert

23.4.2017 (18:54)

Zásadné otázky, ktoré nastolil zostali žiaľ nezodpovedané. Takže riešenie problému sa opäť odsunulo na neurčito. (Pripomína mi to obraz spoločnosti ako akej, resp. riešenia problémov v nej).

Pred tým než možno budete niektorí pokračovať v jeho kritizovaní, alebo pripisovaní mu, že spochybňuje počet dosiahnutých maratónov zo strany Mira Kriška (aj keď to podľa mňa nerobí, len poukazuje na problém), skúste odpovedať na tieto otázky ktoré nastolil:

1. Je Hamburg maratónskou akciou?

2. Ak áno, ostáva ňou aj vtedy, ak túto akciu ukončí len jeden bežec, resp. maratónsku vzdialenosť prebehhne len jeden bežec?

3. Ak áno, je to v poriadku aj keď nejde len o výnimku ale skôr pravidlo, že dobehuje maratón spravidla sám?

4. Ak áno, kde je hranica, vzdialenosť, ktorú by mali zvyšní dvaja bežci odbehnúť, aby som ja ako maratónec získal (ďalšiu) maratónsku čiarku? Stačí 10 km? A ak áno, tak prečo nie iba 5 km? A prečo nie iba 1 km? A prečo nie iba 100 metrov?

5. Tu ide o princíp, nie o to aby tu niekto spochybňoval počet odbehnutých maratónom Mira Kriška. Ja osobne o tom počte nepochybujem. Ale ak nebudú stanovené jasné pravidlá, čo sa počíta a čo nepočíta za maratónsku akciu ktorej výsledok bude zaznamenaný v tabuľkách, Hamburgy sa budú dať ľahko zneužívať. Je to naozaj v poriadku ak nemáme odpoveď minimálne na otázku č. 4. Mimochodom, minule som bol dosť prekvapený relatívne vysokým počtom odhalených podvodov, ktorých sa dopúšťajú bežci v USA v snahe, či už o vylepšenie času z maratónu, alebo aby sa mohli pochváliť, že zabehli maratón. Ak sa tým začne niekto zaoberať aj na Slovensku, prípadne v Európe, možno budeme prekvapení všetci.

6. Zdá sa vám v priadku ak vec bude stáť na tom, že veď každý môže prísť na Železnú studničku a schovať sa do kríčkov aby ma kontroloval, keď tam budem robiť Hamburgy a zavolám si tam vždy dcéru a syna, alebo dvoch susedov, čo tam chodia na ryby, odbehnú si so mnou po kilometri a budú pokračovať v rybárčení??? Veď nikto nikomu nebránil, aby sa postavil na otočku a kontroloval, či tam dobehnem dva krát. Stačí to??? Mimochodom, súkromne som na Železnej odbehol 3 maratóny, ale nevolal som si nikoho, aby mi dosvedčil že som odštartoval, prípadne dobehol, aby som si to mohol zaevidovať do tabuliek.

7. Ak je to, čo robí Miro Kriško v poriadku, je potrebné tomu dať oporu v pravidlách. Dnes to oporu podľa mňa nemá. Kto je presvedčený o tom, že to oporu v pravidlách má?

P.S.: Diera v pravidlách neznamená, že pravidlá sú v poriadku.

Marcel, oceŇujem jasne formulované otázky. Keby si čítal pravidlá Hamburgov, bolo by ich určite menej. Každú otázku sme v minulosti neraz riešili, takže odpovedať Ti na ne nemieNim. Myslím, že na rozdiel od Mira eŠ, si schopný dohľadať si odpovede sám.

vé té reaguje:

23.4.2017 (21:24)

Marcel B., Hamburgy v PD sa behajú od roku 2009 až dodnes podľa rovnakých pravidiel. Z toho mi vyplýva aj odpoveď na nastolené otázky.

1. áno,

2. áno,

3.áno,

4. musia odštartovať minimálne traja bežci,

5. podvádzať sa určite dá. Aj u nás, u Vás aj v USA.

6. Hamburgy sú vopred hlásené, takže kontrolovať je možné aj inkognito,

7. neviem, o akej diere je reč.

Miro Š., robíš Šaňovi obhajcu a on, ako píšeš, Ti neradí čo máš písať. Podľa mňa on o to nestojí a eN sa nenaháňa za ním ale ide za svojím cieľom, ktorý si stanovil pred X rokmi a to bolo 1000 maratónov. Nenaháňa sa ani za slávou, je bývalým víťazom troch slovenských maratónov a viackrát dosiahol časy pod 2:30 hod., takže slávu má už za sebou. Keď sme pri tom naháňaní, Ty si za 2,5 roka odbehol 63 maratónov, takže sa asi tiež chceš dostať do ranku SZM, v ktorom figuruje 98 ľudí a myslím , že ich to všetkých zaujíma a nielen desiatich ako píše KovPet. Ja osobne chápem stránku SZM ako zábavné spestrenie športového života a že ľudí v tejto komunite môžem spoznať aj formou takýchto debát (a pošťuchovačiek). A nechcem aby to bol boj medzi PD a ZA, lebo napriek všetkému považujem naše vzťahy za kamarátske.

Marcel Burkert reaguje:

26.4.2017 (18:42)

vé té

1. To čo robí eN je naozaj v duchu toho co sa chcelo pôvodne budovať?

2. Ak je ucelom aby si eN odbehol 1000 maratonov tak načo tá kamufláž pod hlavičkou Hamburg? Aby to vyzeralo dôveryhodnejšie?

Marcel, tak ako nemôžu byť obohatením Nástenkovej beletrie Tvoje pokusy vytĺcť "slávu" z témy, maratón z minima nabehaných km, nemôžu to byť ani Tvoje nezmyselné otázky, bez znalosti Hamburgovej histórie.

Prvé Hamburgy sme behali iba Šaňo a ja. Účelom bola inaugurácia prezidenta SZM, lebo Peter Bačík, ktorý mal vtedy najviac odbehnutých maratónov, nám neodovzdal zoznam akcií. Prvé roky po vzniku SZM to nebola podmienka členstva, ale prezident musel akciopis mať.

Aj vtedy sme viedli diskusie, či sa majú Hamburgy započítavať. Rozhodli sme, že sa započítavať budú. Tak je tomu dodnes a bude aj v budúcnosti. Bez ohľadu na to, či niekto niekoho predbehne, alebo nie.

Ak si potrebuješ iba kopnúť, som k dispozícii. Ak túžiš po ozajstnej diskusii, očakávam, že budeš v "probléme", ktorý podľa mňa neexistuje, viac doma.

KovPet reaguje:

23.4.2017 (21:47)

Ako som uz povedal. Je to váš web, vaše pravidlá, je to vaša vec. Rozhodne nespochybnujem Mirove vykony. Ako sledujem aj jeho literarne vykony tak je rozhodne dostatocne velky blazon (mysleno v dobrom) do behania aby vsetko poctivo odbehol. Bezpochyby. Ak vas ale zaujima nazor z vonku, tak si myslim ze hamburg maraton je o niecom inom. Ked vidim fotku eN vedla chlapika v jeanoch ktory odbehol 300 metrov aby sa akcia pocitala ako hamburk. Je to v duchu toho co ste chceli budovat ? Ak ano, v poriadku. Je to vas projekt. Ak je ucelom aby si eN odbehol 1000 maratonov tak to predsa ale nemusi kamuflovat ako hamburk... ved by ste mu verili aj keby to odbehal vsetko sam.

KovPet, chlapík v jeansoch je kľúčová postavička eNeM Hamburgov. Nie, že by na tom záležalo, ale názov Hamburg pre neoficiálny maratón, je tiež moje dielo, takže o tom niečo viem. Chcel som ho tým už v názve oddeliť od "ozajstných" maratónov.

Ak si myslíš, že Hamburg má byť o niečom inom, dávam Ti za pravdu bez toho, aby som Tvoje iné poznal. Ale pravdu mám aj ja, keď si myslím, že Hamburgy sú o tom, aby umožnili zberačom behať viac maratónov, bez organizačných, finančných a logistických prekážok. Takže nerozumiem, o akej kamufláži je reč. Najprv boli pravidlá, až potom vznikol eNeM, s ktorým sa pohybujem na hrane pravidiel, ale k ich porušeNiu nedochádza.

Petr Kaňovský reaguje:

26.4.2017 (20:47)

To přece není o kamuflování, že jde o Hamburk, ale je tu nabídka pro každého, kdo by ten den a na tom místě chtěl běžet, tak může. Ostatně, kdybych měl cestu poblíž Prievidze, tak bych se třeba též zúčastnil, proto bych vůbec neřešil, kolik lidí tam běhá. Je to nabídka, kterou teď vyuźívá eN, jako organizátor, ale umožňuje tak běžet i jiným, a je jejich rozhodnutí, jestli to využijí.

Nechápu to. Už jsem byl přítomen oficiálního závodu, dokonce veteránského MČR, kde v závodu žen startovala jedna žena, a nikdo neřešil, že by tam snad jen trénovala, či nesoupeřila s nikým dalším apod. Akorát je na zvážení, zda u závodů bez rozhodčích (Hamburg) nezkusit ověřovat regulérnost jinak, třeba záznamem z Garminu, či mobilu, případně kamerou apod.

Petr, na LETku meria GPS až neuveriteľne presne. Ale na BOHokruhu som sa ešte nestretol s tým, aby neblblo. Na 10 km býva chyba aj -1km!

Michal Holik

25.4.2017 (05:23)

Dlhsie som nebol na tejto stranke, aj teraz vzhladom na moj chory PC pisem bez diakritiky. Nacali ste fajnu temu, vzhladom na to, ze i Akademik Novak pisal az spoza velkej mlaky je sanca, ze to posunie priamo Trumpovi .... ale to je na nom.

Viete, ze organizujem BAHy, kedysi som cosi odbehol, ale nechcem tu nikoho kritizovat. Mam nazor a skratene napisem, ze treba dodrziavat pravidla a spravat sa korektne. Hamburgery su gratis , prinasaju ciarky no nie zadarmo. V poslednej dobe ma trapila ina vec.

Udajne isty maratonec na CSOB M nezabehol celu trat ktoru deklaroval, teda 42,195 km. Ked som sa do toho obul, niektori moji kamarati sa ma pytali ci mam kamerovy zaznam, ked o tom hovorim. Nemam, ale mam mnozstvo nepriamych dokazov, ze to nebolo koser. Tak mi zasa radili, vykasli sa na to, ved je to na jeho svedomi .... A co ked svedomie nema ??

A prejdem k jednemu BAH. Isty bezec dal o kolecko menej, co mi povedal za nim beziaci Rakusan. Tomu som povedal, vies Anton pravidla su take, ze kazdy mi zahlasi pocet koleciek a cas a ja ho neriesim, zasa je to o svedomi. Mozno na stadione sa kolecko strati, ale u mna je to 1690 m ...

Takze nikomu nedavam za pravdu, ale budme korektni, seriozni. Aj tak za roky vykonnostne nevyrastli bezci, ktori behaju lepsie, ako sme boli my. A to je smutne ....

Mišo, rozhodca atletiky Ťa bez dôkazu do P-éčka poslať musí. Tvrdenie, proti tvrdeniu.

Hamburgy sú nastaveNé inak, ale k povinnostiam organizátora patrí aj mať prehľad o maratóncoch. Na eNeM bývam organizátorom ja. Aj keď sa z povedačiek v KNIHE môže zdať, že si tam podvádzam sám seba, občas sa stane, že sa vyskytne druhý, tretí mierečný bežec. Vtedy usilovne počítam, koľkokrát ma predbehnú, alebo ja ich, aby som bol v obraze. Takto som prišiel na to, že istý Srb (Nie Drago!!!), mi mizne z radaru. Netušil som, že sa schováva v aute. Povedal som to FeroMišovi, ktorý mal to isté nepodložené podozrenie zo ŽH. Na budúcom eNeM sme si na Srba posvietili a musel chýbajúce kolo odbehnúť.

Čo sa týka BAH, tuším o kom hovoríš, ale nemyslím si, že to bolo úmyselné. Vedie ma k tomu skúseNosť s iným "podvodníkom", čo nahovoril k podvodu o jedno kolo aj istú dámu. Ak teraz poviem, že som to bol ja a že to bolo neúmyselné, uťahujem si slučku na krku. Ale čo mám robiť, keď klamať sa nesmie? Odvtedy som na BAHu nebol. V marci som plánoval chýbajúce kolo vrátiť, ale...

Erich

25.4.2017 (13:05)

co to vidím, před léty jsem také vyjádřil svůj názor na toto téma.

Tenkrát jsem byl hodně kritický. Vůbec mi nevadí, co provádí Miro, když ho to baví ať si běhá třeba okolo stolu, nic proti tomu, je to jeho věc. Co mi ale stále vadí, je započítavaní těchto běhu do oficiálních tabulek. Tam určitě nepatří (běhej.com). Tam patří jen vysledky závodu, maratonu a delších. Závod, mimo jiné, znamená také závodit s časem, soupeři atd., né že jsi jdu zatrénovat, proběhnout se atd.

Obdivuji Mira, každý máme něco. Občas si přečtu jeho zprávy, víc obdivuji jeho grafický projev, úpravu a nápady, má talent.

Běhá si podle svých pravidel, dělá čárky, a proč né, je to jeho vidění světa, jeho stránky.

Pro mne je maraton, něco jako svátek, něco víc než běžný závod. Něco na co jsem se těšil, důkladně se připravoval a taky si to pak patřičně užíval. Radost s dosaženého času, výsledku, setkání s lidmi, s možnosti poznávat nové místa atd.

Dnes už jen vzpomínám a tajně doufám, že snad někdy ještě..

Erich, dejiny sa opakujú. Akurát tragédia sa meNí na komédiu.

Behajkove tabulečky nie sú oficiálne atletické tabuľky. Tie u Vás robí ČAS. Aj na diskusie o tom, či sa majú Hamburgy započítavať, si pamätám. Behajko rozhodol, že áno, ale iba maratóny.

Nebehám podľa svojich pravidiel, ale podľa Hamburgových pravidiel SZM.

Pre mňa je sviatok pripísať si akciu. Sviatok, na ktorý som sa desaťročia pripravoval. Z času sa už tešiť nemôžem. Nevládzem byť rýchlejší, ako som býval. Nové miesta ma lákajú do výšky solveNtnosti, teda nelákajú. Stretko s niektorými ľuďmi mi chýba, ale nemôžeme mať všetko, čo by sme chceli. Zostáva mi teda iba radosť zo zlepšovania sa, ako zberač. A to je radosť až do posledného maratónu.

Jožo Mecele

25.4.2017 (15:26)

Nuž, neviem, ťažko hovoriť, čo sú oficiálne tabulky a čo nie sú oficiálne tabulky. Keby sa na Hamburgu zrodil aj slovenský alebo svetový rekord, tak sa v oficiálnych tabuľkách Slovenského atletické ho zväzu - SAZ a Medzinárodnej atletickej federácie - IAAF neobjaví. Tiež na Hamburgu nemá nikto šancu sa trebárs nominovať na ME, MS, OH, hoc by aj limit splnil.

Michal Holik

25.4.2017 (13:49)

eN, zasa je to Tvoj web, Tvoja stránka... Dá sa nejako zariadiť, že ten, kto tu chce písať napíše svoje meno a nie nejaký "nick". Keď niekam vôjdem je slušné sa pozdraviť a predstaviť ! Ale možno som staromodny dôchodca, tak to berte ako chcete. V podstate som len chcel vyjadriť svoj názor na to čo je slušné. Ale možno som mal dať na skúsenejších, ktorí mi radili to, čo je v mojom dnešnom príspevku dolu. NECHAJ TO TAK !!!

Mne nicky neprekážajú. Viac, ako kto to hovorí, ma zaujíma, čo hovorí.  Miško, všetko sa dá, vraví Kr!ško. Okrem hada, TeN si nesadá, iba leží. Stačí mať tri veci, peNiaze, peNíze a peNeži. Alebo prejsť na PHP a diskusné fórum si napísať sám. Ale uč starého psa nové kúsky. Nedá sa.

vé té (Viliam Trn) reaguje:

25.4.2017 (18:43)

Tento príspevok sa týka aj mňa, preto uvádzam celé meno. Správna pripomienka.

Marián Kalabus reaguje:

26.4.2017 (08:02)

Úplne súhlasím, aj mne prekáža, keď poriadne neviem, s kým sa "rozprávam". Viem, že sa používaniu nickov nedá zabrániť, ale to už nechám na pisateľa, v akom svetle sa kto predstaví.

Čo sa týka témy, z hľadiska atletickej štatistiky sú hamburgy iba tréningové časy. No hamburgy nezatracujem, majú nesporné výhody. Som presvedčený, že ani jeden z dua hlavných protagonistov nepodvádza. Mne by sa páčilo, keby vytúženú métu dosiahli spoločne na tom istom maratóne - podobne ako Tenzing s Hillarym na Evereste. A tak trocha som veril, že Miro to takto aj plánuje.

Marián. Minule som zistil, že posielaš Hamburgy KENovi z ARRS. To by som chcel vedieť, čo si o tom Amík myslí.

Portašik reaguje:

26.4.2017 (19:14)

Marianov názor sa mi zdá veľmi sympatický, obom borcom želám, nech sa k tej 1000-ke v zdraví čo najskôr dopracujú, držím obom palce

Peťo, jedeN čas to bola pracovná hypotéza. Ale potom Šaňo začal s tým, že on už nenaháňa, čo sa mne zdalo priskoro. Som o 10 rokov mladší. Ale v Rajci ma k smrti ma vystrašil Jirko Březina. Prezradil, že Šaňo plánuje 1000-ku 17. novembra 2017! To som si v tom čase netrúfal. Začal som sa s 1000-kou noha pri nohe lúčiť. Ale Šaňovi rozkopali Bôrik, tak asi na narodeninovú 1000-ku zanevrel.

Tóno G.

28.4.2017 (06:56)

Ja už síce maratóny nebehám ale istý čas som chodil na Prievidzský a Bojnický okruh a zabehol som tam v roku 2015 21 maratónov. Nohy ma boleli rovnako ako pri bežnom oficiálnom maratóne a teda držím rovnako palce Mirovi a aj Šanimu aby to bez újmy na zdraví do tej 1000 ky dotiahli.

Čo sa týka kontroly trate a času. Dalo by sa to robiť tak ako to robím ja v poslednej dobe. Kupil som si Smart mobil a stiahol som si do neho program MAP MY RUN. Meria to, zaznamenáva odbehnuté km a čas a sekundárne aj priemerny čas na km. Následne to ukladá do pamäti. Odvodené je to na základe signálu z družíc - podobne ako GPS. Škoda, že to nebolo k dispozícii pred rokmi keď som mladý a zdravý.

Gabo Kováč

28.4.2017 (06:56)

Chlapci, chlapci. Že sa na to nevyseriete.... Pripomína mi to skvelú scénu z geniálnych Pelišiek , dejchá – nedejchá......Rozoberať pravidlá, ktoré nie sú nikým a ničím certifikované. Sú založené na dôvere a vzájomnom priateľstve bežcov- zberačov. Hoci som sa sám medzi zberača nikdy nepovažoval a počet odbehnutých maratónov bol pre mňa sekundárnym zážitkom, považujem Mira za síce svojrázneho, veľmi osobitného ale HRDINU. Čo - to som sním odbehol a vždy, napriek mnohým názorovým nezhodám, bol z toho skvelý zážitok. A čo som tým chcel napísať? Že je to výsostne Mirova záležitosť a dám ruku do ohňa za neho, že si nepripísal ani meter. On je totiž taký, nie celkom zrelý do dnešného podnikateľského sveta.....

KovPet reaguje:

25.4.2017 (18:43)

Ale ved tu sa uz davno nediskutuje ci nabehal o meter menej alebo nedajboze viac :) vsetci skonstatovali ze to poctivo beha. Mne len pride smiesne ze sa nevypusti pravidlo o 3 ucastnikoch aby bola platna akcia. Aby tam nemusel behat 300m useky chlapik v jeanoch :). Ale vravim, vas projekt vasa vec. Ale ak je to verejne forum tak som len chcel prejavit nazor. Asi tolko.

Chlapík v jeansoch..., ale to som už vlastne hovoril. A pravidlo o troch bežcoch má pozadie, o ktorom netreba hovoriť, ale dodržiavať ho. 

vé té (Viliam Trn)

28.4.2017 (06:56)

Miro, gratulujem k eN tej pozícii v ranku. Vyriešil si to geniálne.

eN reaguje:

25.4.2017 (18:43)

Vilo, geniálne určite nie. Iba geNiálne.

Tu presný prepis (+chyby a preklepy) diskusie, ktorú vypukol v KNIHE Miro eŠ, končí.

Reakcie za eN ikonou boli vložeNé pri prepise, 6. 5. 2017.

Pokus o pokračovanie debaty spáchal Miro eŠ skrz SMS kanál. Kukajte klikať:

Jerguš Lapin a Maťo Kliešť Horúci dnešných dní?

Keby to Miro eŠ napísal do KNIHY, v KNIHE, alebo vo FAZUĽKÁCH by som mu určite odpovedal. Ale na pozadí už s tým nemieNim strácať ďalší čas.

Zakonzervoval eN, 8. mája 2017.