|

zľava: Vlado Šmida, Jano Dominik, Milan Hrušovský, Jaro Tekely,
Peter Hus, Julo Smolár, Eva Hatalová, Ondrej Chabada, Miro Fuker, Vlado Psocík.
foto: Peter Hus
2.
Spišský Hamburg v Slovenskom raji
SNV - Košiarny briežok,
6. 1. 2009.
Organizoval Ondrej
Chabada. Napísala Eva Hatalová. Utekali a dobehli obaja.
Výsledky
 -hý
Spišský Hamburg bol nápad Ondreja Chabadu, ktorý pár minut nato, ako dobehol do cieľa
1. SH, už plánoval daľší. On ho navrhol zorganizovať 6. januára.
Vtedy som naozaj myslela, že len žartuje. Keď to zopakoval, videla som, že ho Hamburg
nejako chytil za srdce:-)
akže ostávalo už len
poslať oznam o konaní 2. SH na Nástenku, aby bola splnená päť dňová
oznamovacia povinnosť. To sa stalo, v ceste mu už nestálo nič.
ola som aj troška zvedavá, ako sa
mi bude 2. SH behať po tak krátkej dobe. Obavy som mala z dosť náročnej
trate. Ale vybrali sme si ju my. Vtedy ma nenapadlo, že časový úsek medzi
1. a 2. Hamburgom bude len päť dní:-).
ndrej vybavil sprístupnenie maringotky, trať
bola označená, počet bežcov, ktorí prišli, potešujúci, všetko
pripravené, mohlo sa bežať. Ešte sme si zaželali Nový rok s tými, ktorí
1. 1. nebežalí a odštartovali sme v ústrety peknej zimnej krajine.
a pomaličky, ostatní, ako keby ich niekto naháňal:-).
Ako som neskôr zistila niektorých naháňal čas, prišli si zabehnúť iba
1/4maratón. Potom šli domov, aby popoludní pokračovali na bežkách.
tabilného strážcu maringotky sme
nemali. Štvrťmaratonci strážili po dobehnutí ako prví, pokiaľ
dobehli 1/2maratónci. Odovzdali im strážnu službu a šli domov. Ale niektorí skalní počkali až do
konca. Bolo to od nich pekné, lebo koniec bol, až keď som prišla do cieľa
ja:-)
oje pocity počas behu boli rôzne.
Chýbala mi spolubežkyňa z 1. SH, Evka Berníková. Na druhý neprišla.
Samej sa mi bežalo ťažšie, ako na Nový rok. Čudovala by som sa, keby ľahšie.
 ohy mi už v prvom kole
hovorili, že sa im to vôbec nepáči, do čoho ich nútim. Bola mi stále
zima. Tempo, ktorým som bežala ma nestačilo zahrievať.
Teplota klesala od -6°C na štarte, až k -10°C v cieli.
Malá
ukážku zimy v podaní Petra Husa po dobehnutí 1/2M.
a 15 km ma napadlo, že
mi možno pomôže, keď si skúsim pustím mp3 prehrávač. Do zimy so
zvolila Red Hot Chilli Peppers a pomohli mi:-). MP3 prehrávač používam iba na tréningoch, ale teraz som bola veľmi rada, že ho mám pri
sebe.
eď som
končila tretie kolo, veľmi ma pokúšalo zabaliť to. Veď ani taká tridsiatka
nie je na zahodenie. Ani teraz nechápem, ako som sa prinútila otočiť
a začať ukrajovať kilometre posledného štvrtého kola.
ripadalo mi
to nekonečné a nielen mne. Na 40-tke som stretla dvoch bežcov v
protismere, ktorí už rozbehli záchrannú, pátraciu akciu. Zdalo sa
im, že som už na trati príliš dlho :-). Vďaka ich "omylu"
som mala na posledných 2 km čestný doprovod.
maringotke sme si dali čaj, malý olovrant a šli sme domov. Presnejšie
povedané, zviezli sa domov. Dvaja na bicykloch a traja autom. Zviezla nás jedna
veľmi milá a ochotná pani, manželka jedného z bežcov. Ak by tam
nebola, určite by som si zavolala taxi. Nemám nič proti chôdzi, ale bola som neskutočne unavená a zmrznutá.

Vlado Šmida a mrazivý
slnečný kúpeľ.
j
2. SH sa vydaril. ( Hamburg sa nemôže nevydariť.
Môže iba byť, alebo nebyť - poznámka eN. ) Určite bude aj tretí, neviem presne kedy, lebo to nezávisí len odo mňa.
Musíme sa zhodnúť viacerí.
ekné na oboch SH
bolo, že sa bežci zo SNV zišli. Nejde o čiarky. Je to skrátka fajn, niečo
také organizovať a zabehať si. Pozdravujem
tých, ktorí chápu, o čom píšem a zároveň aj tých, ktorí nechápu.
Obom skupinám želám veľa úspešných maratónov :-)
Eva
Hatalová 8. 1. 2009
|