sprava o krocik k veci. 

Správa nie je o nič viac k veci, ako všetko na túto tému vysloveNé.

priznal si ciastocne fakty. 

Priznal som nie čiastočne, ale úplne, iba to, čo tvrdím od začiatku. 

Že sa nebehá u nás pomalšie, som nikdy nepopieral. Ani to, že SVK je na tom dobre. (Ani to, že ultra je na tom lepšie). Akurát si odmietam liečiť komplexy staromilskými rečičkami. 

Na niekdajšej lepšej úrovni SVK maratónu mám podiel zanedbateľný, na dnešnej neutešenej značný. Tak na to hľadím a nemám potrebu dnešných "najlepších" zosmiešňovať.

V sucasnej debate neslo o to preco svk beha pomalsie ako kedysi a preco svk je na to relativne horsie v EU ako bolo kedysi. Islo len o cisla, nie o priciny, tak ma neobvynujem ze som nepriniesol ziadne vysvetlenia pricin.

V súčasnej debate ide o celú našu vyše ročnú a nikam nespejúcu  debatu, nie iba o čísla. Neobviňujem, iba konštatujem. Argumenty do debaty neprinášaš. Iba spochybňuješ moje.

Clano kde sa uviedli KENETH na prvych miestach svetovych tabuliek hovoril len o cislach nie o pricinach a tak som myslel ze sa debatuje o tom istom. cislach, faktoch.

Článok, ktorý priniesol "iba čísla", som nečítal. Debatu som začal z dôvodu, že si úsmevným spôsobom poučoval behajka, ako má písať nadpisy.

Ty si doteraz pred svk cislami zakryval oci a vzdy si len vytiahol argument ze lebo KENETH, teraz si sa upresnil : svk umyselne spomalilo, lebo KENETH.

Opäť stará pesnička o zakrývaní očí pred číslami? 10 rokov so SVK mierečnými číslami pracujem viac, ako ktokoľvek iný. Myslíš, že mám pri tom zažmúrené oči?

Ked sa ide bojovat o medaily na ME, tak svk nemoze ani len nikoho nominovat (lebo KENETH ?)

Môže, ak bude akceptovať možnosť štartovať bez limitu :-)

Opakujem neu stále, neuškodí ešte raz. KENETH sa na SVK zaostávaní podieľa tak, že výrazne posúva čelo dopredu a zväčšuje odstup. Hlavná príčina je u nás doma. Rozpadol sa systém výberu a starostlivosti o talenty. Peniaze zo "Športky" idú do privátnych vreciek, nie do športu. Záujem štátu o mládežnícky šport a šport na školách je platonický, niekdajšia motivácia k športovaniu v nových podmienkach nemotivuje..... 

eN si v nesmiernom omyle, ked si myslis ze nemam rad KENETH.

Fakt si myslím, že nemáš rád a nemyslím, že ide o nesmierny omyl. Spomeň, ako si zmietol zo stola argumeNt, keď KEN na v Gibraltáre deklasoval zbytok ultra štartového poľa na 50km výkonom, po dlhom čase aspoň z časti porovnateľným s úrovňou maratónu.

To je tvoj zakladny omyl. Ja nemam rad argument ze KENETH spomalil svk maraton a ze KENETH zhorsil postavenie svk v EU.

Že KENETH SVK spomalil, je Tvoja konštrukcia, nie moja myšlieNka.

Statiska s EU najlepsimi vykonmi je pekna ale ja som mal na mysli nieco ine : rebricek vykonov EU a najst miesto, kde je najlepsi svk vykon.

Ak máš niečo na mysli, tak to urob a nepindaj, ak to niekto urobí inak. Tabuľka ukazuje, že zrýchlenie KENETHa spôsobuje prepad EUrópana.

Kedysi davno, svk behalo 2:14-2:18 takmer kazdy rok. 2:30 by nikdy nebolo stacilo na titul M-SVK. S tym nema KENETH nic spolocne.

Súhlasím a nikdy som netvrdil, že má.

Ked kedysi svk behalo 2:14-2:18, tak si s tym tiez nemohli vybehat ziadne peniaze a vyhrat nejaky zaujimavy maraton, takze to nebola ziadna $$$ motivacia.

Veľký omyl, že nebola motivácia. Napríklad: dnes nepochopiteľné, ale s repre sa dalo vycestovať za hranice, mať výstroj, aká sa doma zohnať nedala, zabezpečenie v SVŠ, úľavy v zamestnaní...

Aj v nedavnych rokoch aj v sucastnosti je na svk (plati aj CZE) vela bezcov ktori davaju treningu vsetko, peniaze a cas a svoj najlepsi treningovy system. 

Veľa ochotných bežcov? To trochu preháňaš, uber. Ale koľko z nich je vyvolených? V kráľovstve, kde zdochol pes, vládnu nevyvolení. 

Z náturistu sa špičkový maratónec vyrába zložito. Musí byť v rovnováhe talent, podmienky a motivácia. 

Su ochotni si aj nohy polamat (a casto aj polamu) a vselico ine obetovat. Nik z nich nepovie, kaslem na trening, lebo KENETH, naopak studuje vsetko o KENETH a snazia sa odkopirvat pochopit vylepsit, skor by som povedal ze vdaka KENETH (KENETH dakujem ti a mam ta rad), by svk a cze malo byt rychlejsie ako ked nemalo KENETH za vzor. Ale je pomalsie.

Talent usilovnosťou nenahradíš. Možno dopingom...

Kopírovanie KENETHovu metodiku tréningu? Žartuješ, veď ju má od nás. Práve ona ho vystrelila hore. Tadiaľ cesta nevedie. A s kopírovaním genetickej výbavy je to viac, ako zložité.

Viem ze budes nesuhlasit.

Nič nové si nepovedal, s pr(s)krúcaním ťažko súhlasiť.

Na toto temu sa debatuje casto na bezeckych forach vsade vo svete. Nik nema KENETH vyhovorku ale vsade sa snazia pochopit KENETH priklad na vlastne vylepsenie.

KENETH čoby výhovorka, je Tvoje dieťa. Prebaľuj si ho sám.

UV KSCS: sudruhovia, plany 5 rocnice sme objektivne nemohli splnit, lebo KENETH.

Žoviálne humorné rečičky rozveselia Miša v útrobách. Mňa nie, lebo diskusiu vpred neposúvajú. Iba ma okrádajú o čas.