Ďuri Fotul, starý mierečný vlčiak, hlasno zavyl na Hamburgový, teda "Hamburgerový" mesiac.

To nie je prvá veta diktátu, ktorou sa jedeN skúša, ako obstojí v písaní 2531-ky bez automatistickej kontroly pravopisu.

Je to skráteNá verzia príbehu starého vlka z Knihy Nástenkového života. Ako keby z oka vypadol nedávnemu Stolár príbehu, ktorý nás vtiahol do deja viac, ako bolo zdravé. Preto déjávuúúú.

Príbeh bežca zo Stromovky sme mohli ignorovať a nič by sa nebolo bývalo stalo. Ale ak sme sa patlali v téme, ktorá sa nás bytostne nedotýkala, uchopiť rovnakú, ktorá nás zasahuje na najcitlivejšom mieste, je našou psov, alebo ak chcete, vlčov povinnosťou.

J.Fotul

4.12.2012 (12:24)

Hamburgi behaju bežci, ktory nemaju "skratene umysli". Kolko zabehne tolko piše. To som si s kolegami z klubu myslel. Ale ako sme dnes chronologicky rozoberali priebeh (na treningu) sme prišli na to čo už nam nesedelo počas behu. Draga sme predbiehali dva krát počas piatich kôl (1 kolo-4km). Na zaberoch je vidieť, že najprv točime do piateho kola (ja sa pozeram na stolik kde som mal banan, ktori som sa chystal zobrať) potom je v zabere Dago. Mali sme naskok takže v zabere na neho nas už nevidieť. Neskôr je v zabere Drago, mna ešte nevidieť. Až potom som na snimke to už som po 30km. O chvilu sa ku mne pripojil kamarat z klubu- Gabi Revak. Bol sa len prebehnuť. Bežal so mnou asi6.5km. Ja som bežal po celi čas , akurat dva krat som pil, čo bolo minimalne zdržanie. Banan som jedol počas behu. Resume z hamburgu: Drago neodbehol maratonsku vzdialenosť. Navyše den pred tym, absolvoval hamburg v Ziline. Zeby bol tak dobry, že obden zabehne dva maratony v takmer rovnakych časoch?

Závažné obvinenie začneme rozmotávať odzadu.

Zabehnúť dabl, alebo "obden dva maratony v takmer rovnakych časoch", nie je otázka či je bežec dobrý, alebo zlý. Ide skôr o to, či pri utekaní rozmýšľa, alebo nie. Ak sa nechá pri prvom maratóne strhnúť súťaživosťou a beží k svojmu momentálnemu maximu bližšie, ako je z pohľadu dablu únosné, rovnaké časy nedosiahne. Ale ak má pri prvom kúsku na zreteli, že na druhý deň beží ďalší a pribrzdí "konýka", rovnosť časov môže byť ešte výraznejšia, ako je spochybnený JITH výkon Draga Boroju.

Aby sme nechodili po drevo dôkazu príliš hlboko do lesa, porovnajte výkony FeroMiša a eN na ŽH143/17 a J.I.T. Hamburgu 8/6. IdeNtický dabl, akurát v inej dobe.

Ale to sú iba nepriame rečičky, ktoré nevylučujú, že aj dvaja príkladníci si trať skracujú. Načim nám exaktnejšie dôkazy hľadať. A to veru ľahké remeslo nebude, aj keď už máme vyjadrenie aj od Draga.

Drago Boroja

4.12.2012 (12:24)

Gospodine Fotul,

Fero Mihalička me je obavestio o vašem komentaru. Ako ljudi trče i deset maratona u 10 dana skoro u istom vremenu, onda je moguće je da neko trči dva maratona u dva dana u istom vremenu. Pre toga sam 10. i 11. Novembra takođe trčao dva maratona u Žilinama i Spišska Nova Ves, kao i 17. i 18. Novembra u Žilinama i Trenčianskim Teplicama sa malim razlikama u rezultatu. Ja imam i trku, gde sam samo u jednom danu pretrčao 5 maratona – to je bila trka na 24 časa, gde sam pretrčao 210 km, a pet trka na 12 sati kada sam pretčao više nego 3 maratona.

Smatrali ste da sam skratio stazu. Zašto o tome pišete tek sada? Bili ste u prilici na kraju trke kada sam vam čestitao? Međutim, mnogi su ovaj vaš komentar pročitali, a ko zna da li će pročitati ovaj moj odgovor, i ostaće ružna mrlja na mom imenu. Zbog toga treba dobro da se zamislite nad svojim postupkom, i da sami sebe demantujete, a kao čovek i gospodin bar 5 puta da mi se izvinete.

Evo šta se desilo. U nekom petom ili šestom krugu neki čovek sa dva psa je bio na mestu oznake. Čovek je nešto govorio, davao nekakve znake rukama, a pošto od psa nisam video oznaku, ja sam mislio da je to mesto okreta i počeo sam trčati nazad. Kad sam stigao do mesta sa oznakom 1km, shvatio sam da sam okrenuo na oznaci 1,5km. U tom momentu sam odlučio da trčim do linije starta, i da zatim nadoknadim taj skraćeni 1km. Fero Mihalička može potvrditi da sam mu tada, kad smo se sreli rekao da sam greškom skratio stazu. Slično sam rekao i Jozef Ivanu. Da dam hteo da skratim stazu zašto bih onda njima govorio o tome? Dakle, da bih nadoknadio taj skraćeni 1km u prethodnom krugu, ja sam trčao do oznake 0.5km, i ponovo se vratio da startnog mesta. I vi i vaše kolege niste me obišli dva puta (naglašavam, niste me obišli) u petom krugu već ste me sreli dva puta u petom krugu, jer sam se ponovo vraćao da nadoknadim taj skraćeni 1km. I vi i vaše kolege ste do tada, bili nekih 500 a kasnije i do 3000m ispred mene. Da sam skratio stazu ja bih bio onda bio ispred vas, i ne biste trku završili 14 minuta ispred mene.

U Srbiji ima poslovica „Povika na vuka, a lisica meso jede“. Objasnite sada vi slovačkim trkačima,kako ste mogli u zadnja 4 kruga, da napravite razliku od 14 minuta, kada sam i ja svo vreme trčao? Meni je to vrlo sumnjivo, ali ne želim da se spuštam na vaš nivo i dalje neću komentarisati. Uostalom , neka pogledaju vaše rezultate sa maratona u 2012. godini, a neka pogledaju i moje.

I neka vas je sramota za komentar o banani. Ja sam uzeo svoju ličnu bananu, koju sam ostavio na stolu pre starta. Ovo samo svedoči o tome, da ovo što ste uradili, da su to čista „majmunska posla“.

Evo i na slovačkom, (Google Translator je magor, tak trocheN mu pomôžeme)

Pán Fotul

Fero Mihalička ma informoval o Vašom komentári. Ak vedia niektorí ľudia bežať desať maratónov za 10 dní takmer v rovnakom čase, je možné, že niekto tak beží dva maratóny za dva dni. Nedávno, 10. a 11. novembra, som tiež bežal dva maratóny (Žilina - Spišská Nová Ves, a 17. a 18 novembra (Žilina - Perla) s malými rozdielmi vo výslednom čase. Mám odbehnuté preteky, kde som bežal za jeden deň päť maratónov (210 km/24h) a päť 12 hodinoviek, v ktorých som stihol viac ako tri maratóny.

Ak si myslíte, že som si skrátil trať, prečo o tom píšete až teraz. Veď som Vám, pravdepodobne keď ste končil maratón, k nemu gratuloval. To je od Vás čistá zbabelosť. Váš komentár si mnohí prečítajú, ale kto vie, či budú čítať aj moju odpoveď? A na mojom mene zostane škaredá škvrna. Preto by sme sa mal dobre zamyslieť nad mojim obvinením a odvolať ho. A ako muž a džentlmen sa mi najmenej päťkrát ospravedlniť.

Čo sa vlastne stalo? V piatom, alebo šiestom okruhu, stál na mieste obrátky muž s dvojicou psov. Niečo vravel, gestikuloval pri tom rukami. Nevidel som nápis na ceste, tak som si myslel, že je to miesto, kde sa mám otočiť a bežať späť. Keď som dobehol na značku 1km, uvedomil som si, že som sa obrátil na bode 1,5 km. Rozhodol som sa pokračovať v behu na štartovú čiaru a až z nej chýbajúci kilometer odbehnúť.

Fero Michalička môže potvrdiť, keď sme sa stretli, tak som mu povedal o mojej chybnej obrátke. Rovnako som to povedal aj Jozefovi Ivanovi Teniakovi. Keby som si chcel skracovať trať, prečo by som ich o tom neinformoval?

Na dorovnanie krátkeho predchádzajúceho kola som bežal od štartu na 0,5 km značku a potom sa vrátil na štartovú čiaru. Vy s kolegom ste ma nepredbiehal dvakrát (zdôrazňujem nepredbiehal) v piatom kole, ale ja som Vás dvakrát v piatom kole stretol, keď som sa vracal, aby som odbehol chýbajúci 1km. Boli ste vtedy predo mnou asi 500 m, neskôr 3000 m. Keby som si trať skrátil, bol by som pred vami, čiže by ste nemohol dokončili preteky 14 minút predo mnou.

V Srbsku máme príslovie, "Kričí na vlka a líška mäso žerie." Teraz môžete vysvetliť slovenským pretekárom, ako ste mohol v posledných 4 kolách nabehnúť rozdiel 14 minút, keď som bežal po celú dobu? Pre mňa je to veľmi podozrivé, ale nemienim zostupovať na Vašu úroveň. Nebudem sa k tomu viac vyjadrovať. Každopádne, pozrite si výsledkov s maratóne v roku 2012 a v nich moje výkony.

A hanbite sa aj za reči o banáne. Vzal som si vlastný banán, ktorý som nechal na stole pred štartom. To len svedčí o tom, že vaše vyjadrenia sú čisto "Monkey Business".

Priznáme, v Dragovom vyjadrení, aj keď nie je v reči matky našej, sa dá zorieNtovať lepšie, ako v Ďuriho ťažkom Slovenskom slohu.

JedeN, s prehľadom mu vlastným, pátral u autora JITK11/9 galérie, kto je tento evideNtne do cieľa pribiehajúci bežec:

Tak trocheN zostal zaskočeNý, že je to direkt Peter Hajduk, ktorého sa na to pýtal. Ale pochybnosti, či môže s takým úzkouhoľným pohľadom dospieť k zmysluplnému výsledku, hodil rýchlo za hlavu. Zistil to, o čo mu išlo. Peter štartoval v tom istom čase, ako Ďuri a Drago.

Ak poznáme Petrov čas, podľa eXifu vieme vypočítať čas štartu, teda aj tempo Draga a Ďuriho v momente jednotlivých záberov.

Ďuri utekal po 24-tý km ako metronóm. Presne 5:30/km. Zvyšných 18,2 km zrýchlil o deväť sekúnd na km. Výsledkom je negative split -2:49 a sub3:50.

Vzhľadom na počasie, ktoré služobne najstaršiemu slovenskému "maratónystovi" sedí, nenachádzame v jeho záverečnej 18-ke dôvod k pochybnostiam nad skvelo odohraným opusom.

Drago utekal prvých šesť kôl 5:36 až 5:42, čo je tempo, v ktorom je vybehaný. Keby ho udržal, neprekvapilo by nás to.

Drago po 24-ke spomalil na 5:59/km, čo môže a nemusí mať na svedomí dabl. V jeho silách oba dabl kúsky Sub4 určite sú.

Ani najlepší zberač nemá každý beh prudko vydarený, hoci 4:03:49 nie je na Draga špatný výkon. Nie je však ani tak uleteNý, aby medzičasy zakladali dôvod k paranoji.

Ale nežiadajte, aby sme dávali za oboch ruky do ohňa. To neurobíme za nikoho, s výnimkou seba sama. Môžeme leN povedať, že by sme boli veľmi prekvapení, keby sa neuvážene vyslovené Ďuriho obvinenie a náznak Dragovho revanšu, ukázali ako pravdivé.

Veselá ukážka nedorozumenia, klíčiaceho z jazykovej rôznorodosti, je Dragov "Monkey Business".  Ďuriho "potom je v zabere Dago," pochopil Drago, ako že Ďurimu zabral banán. Nevie, že Ďuro stále verí tomu, že bez banánu sa maratón utekať nedá. Bez svojho banánu sa na štart nepostaví. Ale zase nelipne na ňom tak prudko, aby ho kradol cudzím štátnym príslušníkom a riskoval, že spôsoboval medzinárodné fópá.

Ďuriho neodsudzujeme za to, že si pochybnosti o Dragovom utekaní celého mierečného kurzu nenechal pre seba. Veď postupoval presne podľa Hamburgových pravidiel. Klauzula, zároveň kontroluje ostatných, nepustí. Akurát nemal preskočiť prvý krok a pýtať najprv vysvetlenie od Draga.

Ale že s tým liezol ihneď do Knihy a nezorientovaný vynáša rozsudok, to mu vyčítame. Pokus obrusovať hrany memorovaním Hamburgových vraj FKH pravidiel, je zbytočné. Udalosť sa odohrala počas JITH. A ten nemusí považovať prehodenie poradia dlhých a krátkeho kola (kór, ak k nemu došlo nepozornosťou), za dôvod k hrdelnému postupu.

Drago sa pomýlil. Ale urobil všetko pre to, aby nepozornosť napravil. Dal o predčasnej obrátke vedieť vedúcemu pretekárovi, aj patrónovi podujatia. Keby sme mali čo i leN náznak pochybností o platnosti jeho JITH akcie, verte, že by sme to vyslovili. A tým by to pre nás skončilo.

Aj keby sme to chceli riešiť, nemali by sme páku. Srbskí zberači do SZM a. s. pôsobnosti nespadajú. Ale každé takéto nepodložené, i podložené  obvinenie, vrhá tieň aj na nás. Absolutizujúcim typom stačí jediné, aj keď na pravde sa nezakladajúce obvinenie, aby dokázali spochybniť celok.

Veľa múdrosti sme z huby k tejto téme veru nevypustili. Pomôžeme si teda múdrosťou cudzou.

Hamburgy sú zábavkou zberačov, ktorí sú ako ostatní ľudia. Akurát sa líšia tým, že behajú Hamburgy. Ale nelíšia sa charakterovými chybami. Maľovať nad nich svätožiarou v úmysle nemáme. Nie nad každou hlavou zberača by bola gloriola oprávneNá. A keby nedajoné bola, EÚčkári by ju aj tak zakázali. Tak k čomu kresliť?

Ani milosť ani žalár

Ani statky ani guľka

Ani s titulom tabuľka

Ani pruhovaný talár

Iba neutrálne hmaty

Iba slová vyhýbavé

Iba postoje váhavé

Iba v hlave kazematy

LeN blúdeNie do série

Omyl v móde paralelnom

A v tom bludisku pekelnom

blúdia naše beletrie

05. 01. 2013 - Sobota

2559.

So šumivými tabletami Reading compreheNsion je to ako s..., šak viete. Rozlomíte podľa drážky, užijete polovičnú dávku a namiesto čítania s porozumením čítate s nedorozumením.

Máme podozreNie hraničiace s istotou, že Ďuri Fotul Reading šumáka rozlomil a ak požil, tak iba polovicu. Po celej tablete a prečítaní statí na tému skrátenie si JIT Hamburgu, by sotva vypotil toto:

 

J Fotul

4.1.2013 (20:41)

Návrat k J.I.T hamburgu 2.12.2012. Miro nehrám nemého ani urazeného, za nič sa neskrývam ako pišeš. A ani neviem komu sa mám ospravedlniť. Chceš aby som dokázal čo sa stalo. Nech sa páči. Ešte raz a zoširoka. Furčiansku trať opätovne (po položeni nového asfaltu) premerali a vyznačili Zdeno Bohunek & furča runner boys. Vratane vzdialenosti 055 a 1100 m Na internetovej stranke 05BK Furča su aj pravidla pre hamburg akciu. Viackrát sa pod hlavičkou furčiansky bežci aj bežal. Na spominany termin Jožo Teniak vyhlasil (oznamil) hamburg maraton. Kedže Jožo nema internetovu stranku, nema ani verejne zverejnene pravidla.Takže sa logicky beži podla pravidiel BK. Ja som to nazval "podla nepisaných pravidiel".Jožo pred štartom nepovedal, že sa beži podla lubovôle (čo sa týka počitania) Až na Draga de facto všetci ostatny už hamburg na furčianskej trati bežali a vedeli ako sa maraton resp. pol mar.beži a počita- 10 kôl+1100m tam a späť. Pol mar. 5+555.Jožo tuto trať a značenie použiva, čo je v poriadku. Furčianskym bežcom neroby problém ho v tomto podporiť učasťou.Jožovi nevadi sa s pisanymi pravidlami BK riadiť. Teraz k priebehu v spornej časti. Niekde v štvtom kole sme Draga predbehli, a už tesne pred koncom 4 kola sme traja zachyteny na foto- D. ešte nevidno. Dalši snimok- D.tesne pred koncom 4 kola sám a nás už nevidno. Druhy fotiaci( čo bol v lese) po asi 2400m snima D. sameho, potom nasleduju zábery na dvoch solo bežcov až potom mi traja. Každy detail trate poznáme, vieme kde sme foteny. Ale ešte k méte 1100m. Drago ak by točil na 1100m nemohol byť tam, kde je sfoteny. Na snimke, k onej mete mu chyba asi 500m ale zo severu nie z juhu. On mohol točiť, ked my sme sa bližili k otočke na dvojke a boli sme k nemu chrbtom. Ešte pred dokončenim 5 kola sme ho 2 krát predbehli. Uvediem jeden priklad: Na MMM sa po 8km vbieha na Štefanikovu ulicu" dole"a vyustenie je krátke a prudke stupanie.Lenže subežne, ale rovno vedie tiež cesta. Povedzme, že jeden z učastnikov si to zamieri rovno s tým, že chybajuce metre si nadbehne. Takže otazka:Mal Drago a fiktivny bežec pri sebe meter, že si chybajuce metre odmerali a odbehli aby mali spolu 42195m.? Bežali tak ako ostatny bežci? Odpoved nie. Je to v poriadku? Ved pokyny nič nehovoria ako sa ma kde bežať. Logika a nepisane pravidla aspon mne hovoria, že sa beži po trati ako to vytyčil organizator. PS. Miro mna Drago nezaujima, mna zaráža že ty si nebol učastnikom onoho behu. Stačilo ti čo si čital, aby si ma označil za škodcu hamburgov.Takže nám trom sa snivalo, že sme Draga 2- krat predbiehali na jednom okruhu? Fotky boli zmanipulované? Vari hamburgy sa nemaju behať podla pravidiel? Teraz už budem Tvoje hodnotenia, postrehy z akcii kde si nebol brať s rezervou.

Aj keď sme presvedčeNí, že veNovať sa tomuto príspevku je zbytočné, odpovieme. Možno Ďuri užije dvojitú dávku a pochopí, že byť zamknutý s jedinou pravdou veleskúseného maratónca, ktorý všetkých prekukol, nebýva vždy najšťastnejšia poloha.

Návrat k J.I.T hamburgu 2.12.2012. Miro nehrám nemého ani urazeného, za nič sa neskrývam ako pišeš. A ani neviem komu sa mám ospravedlniť. Chceš aby som dokázal čo sa stalo.

Ďuri, keby si čítal toto, (to isté, čo tu) nemal by si potrebu vracať sa k JIT a chápal, prečo mám pocit, že si urazený, ale hlavne nemý. Rovnako dobre by si vedel čo sa naozaj stalo, aj to, komu sa máš ospravedlniť.

Nech sa páči. Ešte raz a zoširoka. Furčiansku trať opätovne (po položeni nového asfaltu) premerali a vyznačili Zdeno Bohunek & furča runner boys. Vratane vzdialenosti 055 a 1100 m Na internetovej stranke 05BK Furča su aj pravidla pre hamburg akciu. Viackrát sa pod hlavičkou furčiansky bežci aj bežal.

Ďuri, možno neuveríš, ale sú to pravidlá prevzaté z Nástenky. Čiže až tak zoširoka ma s mojimi vetami zoznamovať nemusíš.

Na spominany termin Jožo Teniak vyhlasil (oznamil) hamburg maraton. Kedže Jožo nema internetovu stranku, nema ani verejne zverejnene pravidla. Takže sa logicky beži podla pravidiel BK. Ja som to nazval "podla nepisaných pravidiel". Jožo pred štartom nepovedal, že sa beži podla lubovôle (čo sa týka počitania)

Jožova internetová stránka je Nástenka. Päť dní pred konaním JIT sa všetko potrebné dá zistiť. Nemám nič proti pravidlám BK, ale prečo by sa muselo bežať podľa nich, ak to nie je akcia BK? Musí sa bežať podľa Hamburgových pravidiel. Čiže presná vzdialenosť a presný čas.

Na trati ŽH sa behával CyS maratón. Nikomu nepripadalo nelogické, že štart a cieľ bol na inom mieste, ako mávajú Žilinské Hamburgy.

Ľubovôľa v počítaní by bol problém. Zaradenie krátkeho kola inde ako na koniec problém nie je, ak bolo spolu odbehnutých 42,195 km.

Až na Draga de facto všetci ostatny už hamburg na furčianskej trati bežali a vedeli ako sa maraton resp. pol mar.beži a počita- 10 kôl+1100m tam a späť.

Aj Drago na Furčianskej trati pred JIT bežal. Aj keď nie JIT, ale eXtrém, vedel, že sa beží 10 dlhých a jedno krátke. Nemal problém bežať podľa toho. Keby sa nepomýlil, určite by aj bežal.

Jožo tuto trať a značenie použiva, čo je v poriadku. Furčianskym bežcom neroby problém ho v tomto podporiť učasťou. Jožovi nevadi sa s pisanymi pravidlami BK riadiť.

Prečo by mu to malo robiť problém? Ale s tou oddanosťou pravidlám BK to až tak nežerie, ako vravíš. Spýtaj sa ho a zistíš, že má skúsenosť s prehodím poradia krátke kola.

Teraz k priebehu v spornej časti. Niekde v štvtom kole sme Draga predbehli, a už tesne pred koncom 4 kola sme traja zachyteny na foto- D. ešte nevidno. Dalši snimok- D.tesne pred koncom 4 kola sám a nás už nevidno. Druhy fotiaci( čo bol v lese) po asi 2400m snima D. sameho, potom nasleduju zábery na dvoch solo bežcov až potom mi traja. Každy detail trate poznáme, vieme kde sme foteny. Ale ešte k méte 1100m. Drago ak by točil na 1100m nemohol byť tam, kde je sfoteny. Na snimke, k onej mete mu chyba asi 500m ale zo severu nie z juhu. On mohol točiť, ked my sme sa bližili k otočke na dvojke a boli sme k nemu chrbtom. Ešte pred dokončenim 5 kola sme ho 2 krát predbehli.

Stačilo urobiť jediné. Spýtať sa ho hneď po behu, kde a prečo sa otočil skôr a bolo by Ti všetko jasné. Drago sa omylom, po útoku psa, otočil na 1500-vke. Bežal do cieľa. Odtiaľ na 500-vku, opäť do cieľa a potom už pokračoval podľa "Tvojich" BK pravidiel.

Uvediem jeden priklad: Na MMM sa po 8km vbieha na Štefanikovu ulicu" dole"a vyustenie je krátke a prudke stupanie. Lenže subežne, ale rovno vedie tiež cesta. Povedzme, že jeden z učastnikov si to zamieri rovno s tým, že chybajuce metre si nadbehne. Takže otazka:Mal Drago a fiktivny bežec pri sebe meter, že si chybajuce metre odmerali a odbehli aby mali spolu 42195m.?

Porovnávať MMM s Hamburgom nie je až tak choré, ako krivo obviniť človeka a diviť sa, ak si niekto myslí, že by sa patrilo ospravedlniť.

Drago meter nepotreboval, lebo vypočítať že 2000-1500=500 dokáže.

Bežali tak ako ostatny bežci? Odpoved nie. Je to v poriadku? Ved pokyny nič nehovoria ako sa ma kde bežať. Logika a nepisane pravidla aspon mne hovoria, že sa beži po trati ako to vytyčil organizator.

Akurát správna odpoveď je ÁNO. Mne moja logika hovorí, že v poriadku je to vtedy, ak je súčet odbehnutých metrov 42195. Ale problém bežať podľa pokynov organizátora nemám.

PS. Miro mna Drago nezaujima, mna zaráža že ty si nebol učastnikom onoho behu. Stačilo ti čo si čital, aby si ma označil za škodcu hamburgov.

PS Ďuri, mňa zase zaujíma hlavne nespravodlivo a verejne osočený Drago. A zaráža ma, že zadubene trváš na svojej konštrukcii. Na JIT som nebol, ale na rozdiel od Teba som si dal námahu a zrekonštruoval si podľa fotografií medzičasy behu.

Keby by som bol paranoik ako Ty, tak by som skôr zapochyboval o Tvojom záverečnom zrýchlení, ako o tom, či Drago odbehol potrebné metre. Navyše, na rozdiel od Teba, som s ním o tom hovoril osobne, lebo niektorým formuláciám som v Google preklade nerozumel.

Fakt nemáš pocit, že verejným, nepodloženým a krivým obviňovaním bežcov Hamburgom škodíš? 

Takže nám trom sa snivalo, že sme Draga 2- krat predbiehali na jednom okruhu? Fotky boli zmanipulované? Vari hamburgy sa nemaju behať podla pravidiel?

Skúste si Vy traja sadnúť, vezmite ceruzku a papier a nakreslite si, čo sa udialo, ak Drago omylom otočil na 1500-ke. Veď by musel byť na hlavu padnutý, aby si chcel skracovať trať, keď Vás mal pred sebou.

Hamburgy sa podľa pravidiel behajú. S tým si Ty hlavu lámať nemusíš. Zamysli sa radšej, či pri nich majú platiť aj elementárne pravidlá ľudskej slušnosti. 

Teraz už budem Tvoje hodnotenia, postrehy z akcii kde si nebol brať s rezervou.

Ako berieš moje hodnotenia a postrehy z akcií, je výhradne na Tebe. V tom Ti radiť nemôžem. Ale ak by si odo mňa dokázal radu prijať, mohol by si viac premýšľať nad tým, čo na verejnosti vypúšťaš z úst.

Iný priebeh mať to malo

Osočenie vzadu má byť

Paranoja ladič slabý

nenaladí nám čembalo

Ale ak sa už raz stalo

Zaostávať nesmie Sorry

Tie isté reproduktory

cez ktoré rozmetávalo

Podozrenie slová krivé

Musia vyhlásiť do sveta

ako velí etiketa

Vivat tablety šumivé

Kruh je symbol symetrie

J.Fotul

5.1.2013 (17:29)

Mám, nemám. odpovedať. Len jeden dôkaz že si "vedle jako jedle" Určite nepochybuješ že furčiansku trať poznám ako svoje maratonky. na foto kde beži D sám smerom k nule je od značky 1.5 vzdialeny asi 100m, čiže on už mal tuto značku minuť pred viac minutami. Ak by urobil to čo ti tvrdil tak by musel nam behať oproti. Jedine čo sme si behali oproti ( ked vynecham system tam a nazad) ked ja som tesne pred nim točil na mete 1100 čiže som "robil" na trati poslednu obrátku. A ked vieš odpočitať čas z fotografie tak v tom čase som mal na neho náskok 3300m. V tom čase som bežal tempom cca 5:10 na km. On už zjavne slabol ked sme ho prvykrát predbiehali niekde okolo 15km. Druhu polovicu trate som bol rychlejši o 2:56 min. Na zaver: je to tvoja internetova stranka, chceš aby si mal všetko naj (nazor, rozhodnutie hodnotenie atd) Nech sa pači ale, žeby som si popieral nos medzi očami... Howg.

eN reaguje:

5.1.2013 (18:38)

Ďuri, napriek tomu že som tam nebol, v Tvojom splite som sa pomýlil iba 7 sekúnd. Keby som mal fotografiu z méty 1/2M, tak sa nepomýlim ani o sekundu. Čiže čas z fotografií "odpočítať" viem.

Neviem ale porozumieť Tvojmu dôkazu, že som "vedle jako jedle". A už asi nikdy neporozumiem, lebo s Howg-istami je dialóg zložitý.

rudo reaguje:

5.1.2013 (21:18)

chlapi, bolo to vlani, uz je po amnestii, sustredme sa na krajsi zajtrajsok s piesnou na perach a usmevom sa tlacme v elejtricke cislo 6

EvaH reaguje:

6.1.2013 (00:06)

Tiež som tam nebola vtedy na JIT Hamburgu,ale vidím že sa stále točí téma.Drago či zabehol,alebo nezabehol 42195. Mne to skrátka nesedí,žeby si Drago skracoval trat,neverím tomu.

Verím,že aj to sa stáva niekde občas,že niekto si trat aj skráti,čo je nefér a podla mňa aj choré,ale z akého dôvodu by si zberač maratonov skracoval trat na hamburgu? Koho bude klamat,seba? Lebo na hamburgu kedže niesu kontroly na obrátkach ako pri oficiálnycch maratonoch tam sa dá otočit skôr, ale kto a prečo by to robil,ved si myslím,že kto chce dalšiu čiarku, tak chce skutočnú čiarku,zaslúženú a nie akože .

eN reaguje:

6.1.2013 (19:31)

Rudo, bez snahy zosmiešňovať! "Elejtrické číslo 6" je iba preklep (elektrické), alebo elejtrické veci existujú? Nemám také slovo v búdkovej dbf. Na nete som pár výskytov našiel, ale či sú to preklepy, alebo elejtrické veci, mi stále jasné nie je.

Že súčet číslic v 2013 je šesť, na to som prišiel už dávnejšie.

rudo reaguje:

6.1.2013 (21:33)

elektricka, prst casto netrafi, J a K su hned susedia blizky

za sociku to bola taka rozhslaova piesnicka, skyta sranda na zivot za sociku a dopravu v B;lave

nenapadlo ma ze 2013 sucet je 6, viem ze po 24 rokoch je to zase rok co nema 2 rovnake cislice

eN reaguje:

6.1.2013 (21:57)

VyriešeNé, Ď. Ale tá šestka, to je Diabloidné numero. Tak bacha na to!

P.S. Prst casto netrafí, alebo vynechá. Prvýkrát som napísal Dibloidné numero. To by si si zase hlavu lámal Ty :-)

rudo reaguje:

6.1.2013 (23:31)

kazdy sa boji ineho cisla, cinania sa boja cisla 3 (alebo je to 4 ?)

niekde zase 13 a dokonca su aj taki co sa boja 69, filozoficky je problem s 8 ked si lahne, take nekonecno je vraj hlupost

 

Drago Boroja

8.1.2013 (12:54)

Slow, slow, Mr. F., be calm. Very soon I will write my answer in slovak languge in translation of my friend from Bratislava. Believe me, I completed whole marathon, every meter of 42,2 km. But it seems, after your "HOWG" next you are going to do is take "indinian war hatchet"

Drago Boroja reaguje:

16.1.2013 (16:10)

Pán Fotul, stari vlku, ako ako to bolo povedané En Mirom,

Starší ste ako ja, o pár rokov, ale po tom všetkom, musím Vám povedať, že ste "starý čangrizalo". Pretoze v Srbsku keď niekto predstiera, že dačo nechápe, hovori sam mu že - "sa robi Angličanom," v Poľsku "udawa Greka", a zdá sa mi, že ste aj vi tento typ človeka. Je možné, že ste nepochopili moju odpoveď preklad bol robeni v Google Translate, tak som poprosil známecho zo Srbska, že si preloži môju odpoveď este raz. Musite si uvedomít, že som v tomto maratóne, rovnako ako na všetkych 213 maratónov, bežal 42,2 km!!! Mimochodom, budúci týždeň po JIT Hamburgu 8. a 9 decembra som v Bydgošču, Poľsko bežal dvomaraton 3:59:05 a 4:12:40 na teplote -8 stupňov a klzkom snehu.

Po mojej predchádzajúcej odpovedí, bol som si istí, že nemám v úmysle s Vami dalej polemizovat, to som aj povedal , En Miru na Bojnickom hamburgu, a e-maile aj Ferovi, Poliaku Leszeku Nažemcu na Novorocnom maratone Hožovu. Ale este raz Vam pišem, pretože ste naozaj zašli príliš ďaleko. Teraz mozte bit isti že som skončil s touto diskusiou. Ak nie ste spokojní, možte ma žalovať ICTY, možete byt isti že vihrajete, pretože žiadni Srb tam nezostal nepotrestaní. A take môžeme ako chlapi, keď sa stretneme v nadchádzajúcom maratóne, sadnúť si spolu dame si pivo a všetkom osobne porospravame.

Stjahujem vetu o banáne, ktoru som napísal, pretože neznajuci slovenčinu, pochopil som, že som zjedol Vaš banán. Stjahujem všetky slová po „V Srbsku egzistuje príslovie, "krík na vlka a líška je mäso....“

Teraz, keď píšem tento článok je 7 januára a Srbi maju vianočné prázdniny. V duchu prázdnin, všetko Vam odpuštam. Prajem Vám všetko dobre v roku 2013. a všetkým bežcom na slovenskú.

Drago Boroja

Moja odpoveď 06.12.2012 este raz po slovensku

Pán Fotul,

Fero Mihalička ma informoval o Vašom komentári. Ak ľudia dokažu bežat desať maratónov do 10 dní takmer v rovnakom čase, pravdepodobne je možné, že niekto beží dva maratóny do dvoch dní jeden po druhom. Pred tým som, 10. a 11 Novembra tiež bežal dva maratóny v Žiline a Spišskej Novej Vsi, a 17. a 18 Novembra v Žiline a Trenčianskich Teplicah s malými rozdielmi vo výsledkoch. Mám závod, kde som v jeden deň bezal päť maratónov - to bol zavod na 24 h, vtedy som bežal 210 km a päť závodov v 12 hodín, kedy som bezal viac ako tri maratóny.

Myslite že som skrátil cestu. Prečo o tom písete až teraz? Mali ste moznost mi to povedat na konci závodu, kedy som Vam zablahoželal? Avšak, mnohý si prečitalí Vaš komentárov, a kto vie, kto bude čítať moju odpoveď, a zostane škaredá škvrna na mojém mene. Preto by ste sa mali dobré zamyslieť , a mali bi ste sami seba zapriet, a ktomu ako muž a džentlmena najmenej 5 krát.

Tu je to, čo sa stalo. V piatom alebo šiestom kole, stal nejaki muž s dvoma psami pri kontrolnom bode. Muž dačo hovoril, a daval nejaké gestá rúkamy, a kvoli psom som nevediel na odznak, myslel som si, že je to miesto otočki, a začal som bežať späť. Keď som sa dostal na miesto znački 1km, uvedomil som si, že som sa obrátil na znački 1,5 km. V tej chvíli som sa rozhodol dobehnut na štartovaciu čiaru, a potom aby som dobiehol chibajuci 1km. Fero Mihalička môže potvrdiť, že som mu tada, keď sme sa stretli povedal že som omylom skratil stopu. Podobne som povedal aj Jozef Ivanu. Keby som chcel skrátiť cestu, tak prečo by som im to povedal? Takže, na vyrovnanie skrátke od 1km v predchádzajúcom kole, bežal som až po značku 0,5 km, a potom sa vrátil do miesta startu. Vy a vaši kolegovia ste ma nepredbiehali dvakrát v piatom kole, ale sme sa stretli dva krát v piatom kole, keď som sa vratil, aby som dobiehol straceni 1km. Vy aj vaši kolegovia ste boli 500 a neskôr 3000 m predo mnou. Keby som skrátiť cestu tedi bi som bol pred vami, a vy by ste nedokončili preteky 14 minút pred mnou...

V Srbsku egzistuje príslovie, "krík na vlka a líška je mäso." Teraz môžete vysvetliť slovenským pretekárom, ako ste dokazali v posledných 4 kolách, urobit rozdiel v hodnote 14 minút, keď som aj ja bežal po celú dobu? Pre mňa je to veľmi podozrivé, ale ja nechcem, spadnut na vašu úroveň, a nebudem sa tomu ďalej vyjadrovať. Každopádne sa pozrite na zoznam Vašich výsledkov v maratóne v roku 2012. a pozrite sa na môje.

A nek Vám je hanba, o tom ako ste sa vyjadrili ohladom banánu. Vzal som si svoj vlastní banán,, ktorí som nechal na stole pred štartom. To len svedčí o tom, že to je to, čo ste urobili, bolo to čisto "Monkey Business".