02. 09. 2013 - Pondelok

2803.

Žil raz Príruba, ktorý si uzmyslel, že dokáže mierečné potrubia spájať lepšie, ako ostatné príruby. Prvý pokus nedopadol najlepšie. Tesnil skôr vôbec, ako špatne. Aj tie najväčšie prísľuby unikli skrz ešte väčšie netesnosti a zostali ležať nesplnené pod potrubím.

Skoro každá príruba by sa poučila a rezignovala na úmysel konkurovať lepšie tesniacim. Náš Príruba, s hypertrofovaným a hyperfunkčným génom Dona Quichotta, to neurobil. Dokázal sa však po dvojročnom hlbokom nádychu vypnúť k druhému spojeniu.

Niektoré veci, napríklad web NMBDB, fungovali vcelku dobre. Nebojme sa povedať, o nič horšie, ako u "veterno mlynnej" konkurencie.

A možno práve to bola príčina padáka pre webmastera Petra Ševčíka. IT hlavám nestačí mať plán v cudzej hlave, do ktorej nevidia. Čo si nezapíšu do zdrojového kódu, to pre nich neexistuje. 

Poriadok potrebuje hlupák. Génius zvláda aj chaos. Tak riekol Albert JednoKamenný. Dá sa s ním súhlasiť za predpokladu, že chaosu velí ozajstný génius.

To žiaľ nebýva pravidlom. Géniov sa v porovnaní s chaosom na Zemeploche vyskytuje chronicky málo.

Čas letí ako bláznivý. Neradno sa nám v tom príliš patlať. Riešiť, či náš Príruba tesní geniálne, alebo iba geniálne prepúšťa, už nebudeme. To by sme stratu Správotoku umeNšili nikdy.

2. NMDBD je podľa Jarina Prírubu Sopucha úspešne za nami. Ani nad mierou úspechu hĺbať nemôžeme. O "zanamistoch" vraj leN v dobrom. A ak nedajoné v zlom, tak radšej mlčať. Tož mlčíme. Nech hovoria iní.

My povieme už iba to, že dnešná správa je tu. Ale ak očakávate hlboké myšlieNky, ani tam nechoďte. Ide iba o hľadanie dnešného dňa.

Príruba je dôležitá

Taktiež matice a šrouby

Jeden bez druhého houby

Stačí aj ten najnižší tlak

aby kadiaľ nemá tieklo

Slovom neutesníš spoje

Spolupráca o tom to je

Tesný Raj netesné Peklo

Bez poklesu kompresie